Hangi klozet , klozet tavsiyesi ...
0

Bu konuda 30 mesaj var

Eve 2 adet klozet alınacak.
Gömme-asma değil bildiğimiz arkasında rezevuarı olan klozet alacağım.
Nelere dikkat etmeliyim?
Bu konuda bilgisi önerisi olan var mı?
Pis su gideri duvarda , zeminde değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İc mekanizmasi komplike olmayan 3. Parti uretimleri olan bir model secin. Aksi takdirde ic aksama sikinti durumunda ciddi para veriliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İç aksamı kolay bulunan ama kaliteli bir takım arıyorum.
Rezervuar hacmi büyük , klozet içinde rezervuardan gelen su dağılımı homojen ve kuvvetli olsun istiyorum.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evi aldığım adam amörtisörlü almış klozet kapağını hoşuma giden bir özellik :) kapak düştü derdine son

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evi aldığım adam amörtisörlü almış klozet kapağını hoşuma giden bir özellik :) kapak düştü derdine son

Onlar büyük sıkıntı, ona alışınca başka yerde çat diye bıkarıyorsun, gittiğin evin sahibi sonra kırmaya çalıştığını düşünüyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mekanizmasından çok anlamam ama alaturka tuvalet kullanmak insan anatomisine daha uygun olduğundan bu şekilde özelleşen klozetler de varmış, tipi veya ücreti problem değil derseniz şöyle birşeymiş

http://www.archimall.com/Gural-Vit-Alaturka-Klozet-Wc-Health-Klozet,PR-707.html

Hocam alaturka tuvalet bildiğiniz hemoroid ve anal fissür gibi anal bölge hastalıklarının ana nedenidir. Karın içi basıncı arttırdığı için özellikle hemoroid oluşumunu tetikler. Link verdiğiniz ürün bacaklar üzerinde oturma temelinde değil, yine bir sandalyeye oturduğunuzu düşünün. Alaturka tuvalet sıkıntılı birşey kabaca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coopermine o tarz düşünmüyorum.

Asıl derdim rezervuar ipli olmasın , klozet içi formu ve su dağılımı işe yarar olsun , su klozetin iç yüzeyinde her yere ulaşsın.

Ama bunun testini nasıl yapacağım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klozette görece iyi bir marka almak lazım, ben o anlamda Vitra'dan memnunum, problem çıkartmıyor. Ama  Visam falan gibi müteahhit markalarında problem yaşanıyor. (Zaten müteahhitlerin daire başı 100 liradan kaçarak hayat boyu kendilerine sövdürmesini hiç anlamamışımdır) 

Amortisörlü kapak güzel bir şey, bence el değmişken alınması lazım.

Vitra haznesine çamaşır suyu temizleme maddesi vs koyulabilen, her sifon çekildiğinde azcık ordan veren bir model ürettiydi ama fiyatı vicdansızca olduğu için almamıştım, yoksa güzel fikir. Aynı şekilde kanalsız klozet de yapmışlardı ama verilen para estetiğine ve kolay temizlenmesine değer mi bilmiyorum, fayda/maliyet analizi yapmak lazım. İnş müh. tanıdık varsa ya da pazarlık kaabiliyetiniz iyiyse satış fiyatları üzerinden %45'e kadar indirim almak olanaklı , hesaplarda onları da dikkate alın.

Grohe gibi markalar pahalı, Bocchi gibi markalar da gereksiz janjanlı kalıyor. İş yeri falan gibi şeyler dışında çok anlamı olduğunu düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amortisörlü kapak alacağım , her sifon çekildiğinde temizlik maddesi veren modele şüpheyle bakıyorum:

Her kullanımda temizlik maddesi teması sonucu 2 sene sonra klozetin kaplaması-sırrı bozulmasın?

Çok fiyatlı markalara bakmıyorum sanırım vitra alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vitra nın şuanki en ucuz modeli neye onu alın bence. 2 kere vitra nın en ucuz modelini aldık senelerdir sorunsuz çalışıyor. su dağıtımı filan iyi. fil şey etse götürür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

emre666 rezervuar gömme mi? Tam da fil temizleyen arıyorum zaten.

.

Vitra'da rezervuar hacmi 4 litreden büyük asma olmayan(zemine oturan) takım klozet bulamadım.

Serel'de rezervuar hacmi büyük modeller var. (sadece yarım litre daha fazla , o da her modelde değil...)

Acaba serel'in kalitesi nasıldır?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi kullandığım Kale babel modelini öneririm, benim aldığımdan biri akordiyon biri düz olmak üzere 2 adet atık su borusu çıkmıştı bu sayede rahatlıkla duvara montaj yapabilirsiniz. Ayrıca 2 kademeli sifon ve amortisörlü kapak özelliği de mevcut.

http://www.kale.com.tr/tr/urun/Kale_Banyo/Seramik_Saglik_Gerecleri/Lavabolar/Babel_Duvara_Sifir_Klozet_Takimi10340_10400

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Marka modeller arasında kayboldum.

Kale ve vitra bayisine gidip rezervuar hacmi 3-6 litre , derinliği tercihen 60 limit 65 cm , dikdörtgen olmayan bir model seçip alacağım.

Bu arada hangi markanın rezervuar iç takımı daha iyidir acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim evin rezervuarlar gömme ve Vitra. 2008'de taşındık, birkaç yıl sonra klozetin içine sızdırma yapmaya başladı. Hızlıca aç-kapa yaptığında düzeliyordu bazen. Birkaç kere söktüm taktım vs. Pek de memnun değilim açıkçası. Biraz önce sızdırdığı için azalan suyu tamamlama sesini duydum yine. Rezervuar iç takımını değiştirmeyi düşündüm birkaç kere ama geçici çözümler ile hallettim. Hiç bilmiyorum orjinal takım ne kadardır, çakması bulunur mu, nedir ne değildir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar
Mesajdan anlaşılacağı üzere 1 yıldır klozet alınamadı.
Bu aralar alınacak.
Var mı net model tavsiye edebilecek olan ya da rim-ex denilen kanalsız klozet kullanan?
Duvara tam dayalı (asma olmayan) , filtemizleyen-geniş rezervuar hacimli , bocci geberit olmayan klozet arıyorum.
Kimseden ses çıkmazsa gidip vitra s50 alacağım körlemesine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Duvara dayalı tip olarak, geniş rezervuarlı özellikte sınırlanma yapınca donanım olarak çok benzer sistemler çıkıyor. Vitra modelleri güzeldir, alternatif olarak Kale ve Creavit markalarını önerebilirim. Ancak birçok markada iç aksam olarak artık kapalı tek parça bir düzenek ve bağlantı boruları mevcut ve yedekleri çok rahat temin edilebiliyor. Düzgün montaj sonrası genelde 5 yıl sorunsuz kullanırsınız. Birçoğunda 5 yıl garanti de veriyorlar. Kullanılacak musluklarda sularınız kireçli ise filtreli tip musluk kullanırsanız iç aksam daha temiz kalır.

Rim ex aslında hijyen açısından çok güzel bir sistem ama çevremde deneyen yok, öneri veremeyeceğim.

Dikkat edilecek husus düzgün bir uygulama yaptırın, borulardan, ek yerlerinden su akıttı, damlattı derdi olmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok