Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.872 mesaj var

On 06.10.2023 at 02:48, Deathknight said:

Amazon Prime yapımı olan The Wheels of Time izleyeniniz var mı? Fantastik kurgu severlere tavsiyem olunur. Zaten kitaplarını okuyanlar iyi kötü biliyordur. Aslında elden tutulur bir yapım olsa oyuncusu vssi Game of Throne' u bile sollardı belki.

İlk sezon biraz sönük sayılırdı ama olayların girişini vs ele aldığı için aslında çok birşey beklememek o anlamda da doğru, şimdi 2. sezon mevcut bende yeni izlemeye başladım sayılır 3. bölümü devirdim. Aslında kütür kütür gidiyor, ilk sezona göre daha da hoşuma gitti. Oyuncular random Rosamund Pike ablamızı saymazsak, ki rolüne güzel oturmuş bir mature mage diyebiliriz :zuh:

Zaman Çarkı serisini 4 kere okumuş biri olarak ilk sezon ne kadar kötü ise ikinci sezon o kadar güzel diyebilirim. İlk sezon "bakın karakterler bunlar, hikaye şöyle bir şey, kafanıza göre yazın" denilerek kitapları hiç okumamış bir lise öğrencisine yazdırılmış gibiydi. Burada muhabbeti pek dönmedi ama çok sert eleştirildi. Ben de lanet olsun diyerek izledim çoğu bölümü.

İkinci sezonda ellerinden geldiğince kitaba dönmeye çalışmışlar. Bütün işi kurtaran da bu olmuş. Fakat yine de gerektiği kadar kitaplara dönememişler. Mesela kitabın temel direklerinden biri olan Aşık Thom Merrilin ilk sezon sadece bir bölümde 3-5 dakika gösterildi. ikinci sezonda ise hiç yoktu. Hikayedeki üç ana karaktere(filmde girl pawaaa deyip 5'e çıkarmışlar sıkıntı değil çünkü kitapta gerçekten çok güçlü kadın karakterler var) çok önemli eğitimler veren, gelişimlerinde çok önemli nüanslara sahip bir karakter. 

Bütün bunlara rağmen dizinin rotasını baya bir düzelttiler. Bu şekilde devam ederse başarılı olacaktır.

Kibitzer tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Kibitzer said:

Zaman Çarkı serisini 4 kere okumuş biri olarak ilk sezon ne kadar kötü ise ikinci sezon o kadar güzel diyebilirim. İlk sezon "bakın karakterler bunlar, hikaye şöyle bir şey, kafanıza göre yazın" denilerek kitapları hiç okumamış bir lise öğrencisine yazdırılmış gibiydi. Burada muhabbeti pek dönmedi ama çok sert eleştirildi. Ben de lanet olsun diyerek izledim çoğu bölümü.

İkinci sezonda ellerinden geldiğince kitaba dönmeye çalışmışlar. Bütün işi kurtaran da bu olmuş. Fakat yine de gerektiği kadar kitaplara dönememişler. Mesela kitabın temel direklerinden biri olan Aşık Thom Merrilin ilk sezon sadece bir bölümde 3-5 dakika gösterildi. ikinci sezonda ise hiç yoktu. Hikayedeki üç ana karaktere(filmde girl pawaaa deyip 5'e çıkarmışlar sıkıntı değil çünkü kitapta gerçekten çok güçlü kadın karakterler var) çok önemli eğitimler, gelişimlerinde çok önemli nüanslara sahip bir karakter. 

Bütün bunlara rağmen dizinin rotasını baya bir düzelttiler. Bu şekilde devam ederse başarılı olacaktır.

Hocam şu yorumu okumasam dizinin yüzüne bir daha bakmazdım. Aynı sebeplerden dolayı fena soğumuştum diziden. Bir şans daha vereyim o vakıt:thumbs:

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, MilesTeg said:

Hocam şu yorumu okumasam dizinin yüzüne bir daha bakmazdım. Aynı sebeplerden dolayı fena soğumuştum diziden. Bir şans daha vereyim o vakıt:thumbs:

Hocam dediğim gibi henüz gemiyi tam döndürememişler ama dümene geçmiş gibiler. Çok beklenti ile izleme derim. Sadece biraz yola gelmeye başlamış dizi. Hala "hade len orası öyle değildi" denilen çok sahne var.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben kitap oldup olmadigini bilmedigimi soylemistim ogrenmis olduk benim umrumda degil kitaba uygun mu degil mi iyi adapte mi degil mi

legend of seekeri anmsati yer yer demisken sceneriodan cast secimine ile sezonu yerden yere vurmustum

oyle berbat 1. sezon full zirva tutarsiz devamsiz hani lotr falan kotu diyorlar ya kiyas gormez 1000 beteri bu

konular kopuk simdi unutum tum sacmaliklari manasizlari anlatirs scenero oyunculuk vs vs ama bi ornek diznini nasina i oge isliyorlar  ikinci seoonun 1/3 une kadar bidaha laf gecmiyor 2 sn gecmiyo falan

ikinci sezon bence iyi degil ama 1 sezona gore iyi ilk sezon o kadar kotu ki normal eh iste pff 2. sezon yaninda aslan yavrusu kaliyo

legend of seeker a benzettm demistim ya full bir benzerlik yokta iste bazi haikaye gidisi chosan one tok buyuk plan plot twist falan

su ara barry adli bi dizi izliyorum su kdyen arkadas gurubundan bi adam ismini unutum simdi

kabaca jikaye eski asker bir kiralik katil bi sekilde bu dunyadan cikip aktor olmaya calisiyo yer yer gulduren super degilsedeizlenebilir bir dizi olmus 2. sezonu itiriyorum nerdeyse sanirim 4 sezon

dizi hbo yapimi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala izlemeyen kaldıysa son bir hatırlatma.
Türk komedi dizisi arayan varsa aşağıdaki dizileri izleyin lütfen. 
Var Bunlar ve Doğu .
İkisini de ara ara açıp izliyorum.

6hzveg3.jpg
.
Gibi ve Ayak İşleri'ni izlediğinizi varsayıyorum.

Dönüp dolaşıp aynı şeyleri tavsiye ediyorum...

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Blue_Eye_Samurai_poster.jpg

Blue Eye Samurai
İzleyen var mı?
Puanı çok yüksek , youtube kanallarında yere göğe sığdıramamış.
Ekşisözlükte beğenilmiş.
Bu haftasonu başlasam mı diyorum?

ek:Netfilikte var 8 bölümmüş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Altan Yoklar said:

Blue_Eye_Samurai_poster.jpg

Blue Eye Samurai
İzleyen var mı?
Puanı çok yüksek , youtube kanallarında yere göğe sığdıramamış.
Ekşisözlükte beğenilmiş.
Bu haftasonu başlasam mı diyorum?

ek:Netfilikte var 8 bölümmüş.

Anime bölümüne yazmıştım.

Şaheser bu mutlaka izleyin.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

full izlemedim de scoot pilgrimi de yapmislar orginalde cizim oldugundan sadik kalmis ama yapan ekip japon aclisi bile japonca

anca bi kac yan hikaye oncesi sonrasi cizgi serisi oldugundan sanirim tamamen orginal esre dahandigindan kavaca filmi ile ayni olmasi lazim 3-4 dk baktigim icin gordugumu sotluyorum bildigimi

bence cizgisi cok super degil ama ben filmini o fantasik absurt dunyasini cok sevmistim inanilmaz dusuk butceli ama ici full star dolu cabavar bi canada yapimi idi yazik oldu

sanirim karakter selsnedirmelini filmdeki ekip yapmis yada belki filmden mi alinmis bakmadim ama acilista crs evansi audri plazayi falan gordugumu hatirliyorum

anime demisken anime olmayan gecen sene mi bu sene baslarinda mi ne burda yazmistim kimse bakmadi sanirim ama huludan hit monkey epey guzeldi bence yani degisik ve ok di. bakmayanlar bi goz atsin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yasaklandı, yok geri geldi bilmem ne diye evde merak uyandıran Kızılcık Şerbeti'ne baktık biraz. Benim gibi siyasal islam sonucu oluşan dini yaşam modeli ile samimi dindarlık arasındaki çizgiden nefret edenlere bir göz atmasını öneririm. Gerçi her bölümü 2 saat üstü olduğu için izlemek eziyete dönebiliyor ama idare edin. Uzun zamandır Türk dizisi izlemiyordum değişik bir hismiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/26/2023 at 11:35 PM, infestor said:

Blue Eye Samurai hakikaten Netflix'in diger dapdandik islerine gore cok iyi olmus.uzun zamandir iyi animasyona hasret kalmistim.

Aynen. Biz de severek izliyoruz. Hatta hemen bitmesin diye en fazla iki bölüm izleyip kapatıyoruz:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, MilesTeg said:

Aynen. Biz de severek izliyoruz. Hatta hemen bitmesin diye en fazla iki bölüm izleyip kapatıyoruz:mrgreen:

Hepi topu 8 bölüm, 3 günde 8'e geldim bile :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, CandleGarden said:

Hepi topu 8 bölüm, 3 günde 8'e geldim bile :( 

Biz en azından 4 gün izleyelim diye uğraşıyoruz işte:kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/22/2023 at 12:52, Altan Yoklar said:

Hala izlemeyen kaldıysa son bir hatırlatma.
Türk komedi dizisi arayan varsa aşağıdaki dizileri izleyin lütfen. 
Var Bunlar ve Doğu .
İkisini de ara ara açıp izliyorum.

6hzveg3.jpg
.
Gibi ve Ayak İşleri'ni izlediğinizi varsayıyorum.

Dönüp dolaşıp aynı şeyleri tavsiye ediyorum...

Hepsini izledimde ayak işleri sarmadı nedense..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.04.2022 at 16:58, fortuneteller said:

Slow Horses. Sıfır beklenti ile başlayınca çok sardı. İngiliz dizilerini sevenler kaçırmasın

https://www.imdb.com/title/tt5875444/

5875444.jpg

3. Sezonu da çıkalı bayağı olmuş,  yeni fark ettim.. İngiliz casusluk yapımlarını sevenler kaçırmasın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok