Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

Selam, dün itibarı ile dell g3223q aldım geçtim, keşke daha önceden geçseymişim dedim. Evet bir OLED değil ancak fiyat performans olarak çok iyi bence, hatta dün aldıktan sonra fiyatı 18 bine çıkmış. Durduk yere bir de kar ettim:)

epi, ZvAnA, rammstein and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle forumda önerisini paylaşan herkese buradan teşekkür edeyim, printer ve monitör önerisi buradan geldi. Dağınıklık için idare edin, son hali bu şekilde:) Cidden Çalışma verimim arttı desem inanın.

Büyük monitör canmış:D Herhalde aynı şeyleri bugün alsam min 100K olurdum,

WhatsApp Image 2023-07-08 at 18.10.47.jpeg

escape tarafından düzenlendi
jackjoker, ZvAnA, RFID and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizim monitörler stoklara girmeye başladı ama tabi bizim aldığımız rakamın çok çok çooook üstüne

https://www.itopya.com/alienware-34-aw3423dwf-165hz-01-ms-hdmi-dp-hdr-400-freesync-premium-pro-1800r-curved-qd-oled-wqhd-_u23746

38.323,32 TL

@stardust @T800

bu ülkede buldun mu yapıştıracaksın taktiğinin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamış olduk sanırım. 

umarım aldığımız rakamlara düşer tekrar. herkesin almasını isterim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin aslı oyun fiyatları da aldı yürüdü, 1000-1500 TL bir oyuna vermek istemiyorum kesinlikle, Playstation da PC için abonelik sistemi getirse iyi olacak. 8-10 saatte bitecek tek kişilik film gibi oyun için olmaz. Yılbaşına doğru oyun fiyatları nereye gidecek bakalım. Playstation 1099 TL yaptı bütün oyunlarını sanıyorum PC için. İndirim beklemenin falan da anlamı kalmadı.

Donanım olsa da 5-6 adet oyuna 10.000 TL vermek normal gelmiyor bana. Böyle giderse artık EA Play'e, Xbox Gamepass'e ne çıkarsa oradan devam edeceğim.

EA Play Pro da 1000 TL yıllık, fena değil oyun fiyatlarına bakılırsa  ancak bu sene Deadspace 2 geldi ilgimi çeken, hadi bir de Jedi Survival olsun, gerisi Fifa v.b. 

T800 tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, jackjoker said:

bizim monitörler Vatanda da stoklara girmiş. link attı @stardust 

açıkcası artık paylaşsak mı paylaşmasak mı bilemedim. fiyatlar ortada. keşke bütün forum yararlanabilseydi

https://www.vatanbilgisayar.com/dell-34-aw3423dwf-0-01ms-165hz-oled-wqhd-hdmi-dp-curved-gaming-monitor.html

E alayım ben bari iki tane, tanesi 1200€ ucuzmuş deeermişim :lol:

Yıllarca kullanılacağı ve hep ona bakılacağı düşünüldüğünde en çok para verilecek şey bence her zaman monitör. Ama bu biraz tuzlu gerçekten. Hoş ~18k'ya aldığım 4070 TI'da 27k olmuş galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim denemedim, detayını da biliyorum desem yalan olur yalnız Windows 'da HDR açıkken SDR desktopda renkleriniz "washed out" gözüküyorsa şöyle bir şey varmış: https://github.com/dylanraga/win11hdr-srgb-to-gamma2.2-icm. Kullanmasanız bile READMEsi bir nevi HDR implementasyonu üzerine blog post gibi, ilginç. :)

BTW, Baldur's Gate 'in HDR implementasyonu da baya iyi. (Bu konuda taç her zaman Doom Eternal 'ın, bana göre)

jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkenin durumu ortada, açıkçası ben de foruma yazmaya çekindiğim için Evren’le muhabbetini yaptım. Bu ülke benim araba keyfimi kaçırdı, tek kendim için masraf yaptığım zevkim pc gaming. Benim kafadaysanız ve çalışıyorsanız şu monitörün taksidine çalışın. Daha dün yepyeni Asus 27” IPS 144hz monitörde diablo 4 oynadım. Yahu sanki çamura bakıyorum. Hani OLED’in rengi, kontrastı, görüntü kalitesi bir yana, gecikme diye bir şey yok, IPS 144 hz olmasına rağmen gözün görüntüdeki gecikmeyi bozulmayı seçiyor. Kesinlikle şu fiyattan bile son kuruşuna değer. Canı gönülden bütçe ayırıp almanızı isterim çünkü yerel seçimden sonra x2 olacak bu fiyatlar. 2 sene önce aldığım 77” oled 4’e katlamış. Nasıl bir simülasyondayız böyle… :icon_rolleyes:

MilesTeg and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, AranelSurion said:

Kendim denemedim, detayını da biliyorum desem yalan olur yalnız Windows 'da HDR açıkken SDR desktopda renkleriniz "washed out" gözüküyorsa şöyle bir şey varmış: https://github.com/dylanraga/win11hdr-srgb-to-gamma2.2-icm. Kullanmasanız bile READMEsi bir nevi HDR implementasyonu üzerine blog post gibi, ilginç. :)

BTW, Baldur's Gate 'in HDR implementasyonu da baya iyi. (Bu konuda taç her zaman Doom Eternal 'ın, bana göre)

Diablo 4 de denedim. muhteşem oldu HDR modunda. teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de çift monitör var. biri OLED diğeri eski kullandığım VA

yan yana kullanıyorum. günlük rutin işler ve internet gezintisi, youtube vs vs VA da.

onun dışında kalan oyun, film, video, foto işleme vs her şey OLED de. 

jackjoker tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce denememiştim, imzadaki monitörde Netflix 21:9 filmler 4K, HDR olarak tam ekran, altta ve üstte siyah boşluklar olmadan keyifli izlenebiliyor. 

Ancak bildiğim kadarıyla Netflix 4K izleyebilmek için Netflix uygulamasının kullanılması ve Windows HEVC codec gerekiyor, merak edenler araştırabilirler bu konuyu.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, T800 said:

Daha önce denememiştim, imzadaki monitörde Netflix 21:9 filmler 4K, HDR olarak tam ekran, altta ve üstte siyah boşluklar olmadan keyifli izlenebiliyor. 

Ancak bildiğim kadarıyla Netflix 4K izleyebilmek için Netflix uygulamasının kullanılması ve Windows HEVC codec gerekiyor, merak edenler araştırabilirler bu konuyu.

Chrome da Ultrawide Video eklentisi var. bunun dışında başka bir yöntem mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix Chrome'da 4K izlenemiyor. Microsoft Edge yada kendi yazılımı lazım PC'den 4K seyretmek için.

21:9 filmleri Chrome ile UltraWide monitörde tam ekran seyredebilirsiniz ama düşük çözünürlükte.

21:9 olmayan filmleri Chrome eklentisi ile croplu ultrawide olarak seyredebilirsiniz ama daha daha düşük çözünürlükte

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix var bende. indirip denedim ve 21:9 her yapımda yok. sadece netflix'in kendi yaptığı yapımlarda ama hepsinde değil. Arama kısmına HDR yazınca uyumlu olan yapımlar çıkıyor ama çok çok az sayıda. 
Bunun yerine Chrome eklentisi daha başarılı geldi bana. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, jackjoker said:

Netflix var bende. indirip denedim ve 21:9 her yapımda yok. sadece netflix'in kendi yaptığı yapımlarda ama hepsinde değil. Arama kısmına HDR yazınca uyumlu olan yapımlar çıkıyor ama çok çok az sayıda. 
Bunun yerine Chrome eklentisi daha başarılı geldi bana. 

Tamam da film 16:9 olarak yayınlandıysa bu eklenti filmin üstünü altını kesiyor.

Chrome'da eğer Netflix 1080p eklentisi kullanmazsanız filmler standart 720p (1280*720) izlenebiliyor. Bir de eklenti ile altını üstünü kesince oluyor sana 1280*576

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 dakika önce, Whooosh said:

Tamam da film 16:9 olarak yayınlandıysa bu eklenti filmin üstünü altını kesiyor.

Chrome'da eğer Netflix 1080p eklentisi kullanmazsanız filmler standart 720p (1280*720) izlenebiliyor. Bir de eklenti ile altını üstünü kesince oluyor sana 1280*576

hocam ben Netflix izlemiyorum zaten. Sırf denemek için indirdim. işim olmaz Netflix ile. 

çok elzem olursa netflix içeriklerini ismi lazım olmayan yerlerden 2160p HDR olarak indirip izliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/26/2023 at 15:52, stardust said:

C2 zaten piyasada yok, 42” masa için çok büyük ve 4K çözünürlük hep üst seri ekran kartı isteyecek… bu Dell hem boyut, hem ratio, hem de çözünürlük açısından tam istediğim alet. Evet pahalı ama ne ucuz ki… Stok 3 ve altına düşerse ya da sembolik bir %5 olsun vatan’ın sepette indirim kampanyasını yakalarsam ben alacağım. Oled için değer. Ps5 1440p desteklemeye başlayınca bizim VA monitöre bağladım. Salonda OLED’de aldığım görüntüden sonra acınası geldi bana monitörde gördüğüm resim. OLED keyfini kendi pc sistemimde ve 4070 ti ile yaşamak istiyorum. Başka kendim için para harcadığım bir hobim, gezmem-tozmam, yemem-içmem yok. Acımayacağım o yüzden vuracağım kırbacı.

Ülkedeki son c2 yi ben aldım sanırım. :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok