Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

S06E05

heyecanlanacak bir durum yok. O ağacın oraya gitmek için duvardan sonra kuzeye günlerce yürüdüler. Gene duvarın bayağı bir kuzeyindeler.
Ak Gezen, ormanın çocuklarının meknana gene giremezdi ama Bran'ı işaretledikten sonra girebildi. Burada Ormanın Çocuklarının zombileri alevle öldürdüğünü gördük. Alalade bir ateş olmadığına eminim.
Bütün iş Vallyria büyüsü ve God of Light'a bağlı gibi duruyor. Bu yüzden Targaryenler ve ejderhaları kilit durumda.
Ben ileriki bölümlerde Euron ile Bran'ın birleşip, gemilerle Vallyria'ya gitmesini ve Bran'ın eğitimine orada devam edip, ateş tanrısı hakkında bütün bilgileri edinip rahip olduktan sonra, Westeros'a geri dönüp, geçmişte ki Bran'a duvarı yaptırmasını bekliyorum. Sonuçta ak yürüyenleri durduran buz kütlesi değil, üzerine kazınmış büyülü rünler ve duvarın kendi büyüsü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lost ile pek benzerliği yok dizinin.

Lost'un olayı seyirciyi dizide tutmak için ileride açıklanmayacak ama izleyiciye dedektiflik yaptıracak yemler atmaktı. Senaryosunun çoğu dizi yapılırken ki ivmeye göre yazıldı. Hikakeyi fazla giriftleştirip sonra işin içinden çıkamama olayına Chris Carter Effect deniliyor X-Files'ta da var. Battlestar Galactica da bir süre sonra bu yüzden bayıyor.  

Game of Thrones'un hikaye örgüsü bunların aksine çok belli, anlatım tarzı da belli olduğu için nelerin cevaplanıp nelerin cevaplanmayacağı da belli oluyor. Kitabın anlatım tarzı belli karakterlerin görüş açılarıyla yapıldığı için bilgileri onlar vasıtasıyla, subjektif bir biçimde alıyoruz. Bu nedenle 4000 yıl veya 500 yıl önce olmuş bir olayı anlatan kişiler %100 gerçeği anlatamıyorlar, hikaye masallaşıyor, okuyucu zaten bunun farkında. 

Yahu White walkers neden duvardan içeri girebildi, niye daha önceden giremedi diyorsunuz The Night King Bran'a dokunup işaretledi diye girebildiler, bölümün içinde bloodraven kendisi söyledi bunu. Neyin kural bozması, adam diyor ki bran bu herif rüyanda sana dokunduğu için seni işaretledi ve artık buraya gelebilir, kaçmanız lazım... Bu mu anlaşılamayan gizem, yapmayın arkadaşlar ya.

Dizide adam harcama anlamsızcaymış gibi görülebilir (senaristlerin beceriksizliği) fakat kitapta ölenler shock factor nedeniyle ölmüyorlar. Gerçi diziden de aynı örneği vereyim, Ned Stark'ın ölümü ile The Red Wedding, resmen görülen köy klavuz istemez diyor, dizide de kitapta da o kişilerin yanlış tercihlerle ölümlerine doğru gittikleri bariz. Keza Roose Bolton'un ölümünün Ramsay'in elinden olacağı da uzun süredir düşünülen bir şeydi. Tommen de ölecek, Cersei de ölecek, dizide de kitapta da belli.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence senarist beceriksiziligi degil bazi seyler

kitaplarda surpiz yapmanin siniri var

el mecbur bi hikaye anlatmalasin

halbuki tv ve sinmada gorseli verip bisi anlatmadan backround vermeden gecebilirsin

kitapta o sekil yapamazsin

isleyisleri farkli

ayrica duruma gore 1 oyuncu 2 mimik ile kitapta yarim sayfa anlatilan seylerin tamamini da verebilir.

kitap baska mecra film dizi baska

1:1 ayni yapilsa sahane %100 olsa tutmama olmama dizinin filmin bok olma olasiligi cok yuksek hatta sicip batirip rezil etme hitmallerinden yuksek

ikinci konuda kimse alinmasin insanlarin anladiklari anlatirlardan farkli hani bi laf vardi ya karsindakinin anladigi kadardir diye durum bu

misal starklara millet bayiliyo ulan neden ki mal oglu mal bi aile.kendi kafasina gore bin turlu halt yiyorlar

her boktakendilerini hakkli goruyorlar hersey onlara mubah ayni seyi baskasi yapinca vay mah

cercie berbat bi kadin olabilir.

ama starklarin anasi katline de cok matah bisi degil

ned stark bildigin aptal oglu aptal

frp oynarken powerplaying yapan mal str 18/100 agiliti 14 int 5 windom 4 moron yani bende yaptim boyle frp oynarken bugun yaptigim malligin farkindayim

rob sark bu derece gerizekali degil idi ise savasin ortasinda yeminini sozunu ezip citir hatun gordum hemsire yumuldum dersen evet her sonu hakedersin

sen sozunu yeminini cizne kopruyu gecene kadar ayiya dayi de.sonra ayi bana pence atti ben ona yamuk etigim icin diye zirla olmaz

kitapta nasil bilmiyorum bazi olumler bazi olaylar biraz malca oluyo orasida acik

gorunen koy klavuz istemez olayi degil.

onlenebilir engelenebilir bazi durumlar var simdi halim yok ayrintisina girmeyecem

bi diger konuda kitapta merak etigim bu priestin aslinda tam olarak stanise neden kizini yaktirdigini anlamadim

stanise dusman olsa bu kadar hasar verebilirdi bunu goren ordusu stanisin daha savas baslamadan once dagildi cogu kacti kalanlarda stanis dahil yarim yamalak savastilar ezildiler.

kizi sacrife hic etmese belki bi sansi olurdu be

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@eldrun

Chris Carter effect'i inceledim, hatta Firefly Effect diye bir şey varmış , onu da inceledim. (Yeri gelmişken, bu Fox'un ocağına ateşler düşsün işalla) . Ama kastım ilk sezonlarda gözünü kırpmadan izlediğim dizide yavaştan "bir yandan webde gezerken izleme" moduna gelmem..  Lost'ta da böyle olmuştu, son sezonu dediğim gibi izlemedim bile yıllarca. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Naz, kitapta melisandre, stannis'e kızını yaktırmıyor. dizide stannis'i yobaz yapmışlar kadının her dediğini yapan, kitapta ise adam agnostik-ateist. pragmatik nedenlerle kadını yanında tutuyor, esas yobaz olan stannis'in karısı. Dizi Stannis karakterinin içine etti. şuradan oku merak edersen

https://eksisozluk.com/entry/52101857

ned stark evet, kafası politikaya basmayan biri. zaten o şekilde de eğitilmemiş. ned'in abisi starkların başına geçecekti fakat o ölünce ortanca oğlan ned'e kaldı winterfell. ned mesela gidip cersei'ye senin cocuklar jaime'denmiş buldum diyip kral diyarını terketmesini bekliyor kadının, mal işte. robb stark ise biraz farklı bir olay fakat aynı kapıya çıkıyor gibi. robb savaştayken babası falan da ölünce, bir boşlukta o kızla işi pişiriyor, ondan sonra da kızı kirletttim diye düşünmesinler mantığı ile onurunu korumak için o kız ile evleniyor. ama tabi yaptığı şey hata. etrafındakileri de pek iyi yönetemedi, karstark'lar ayrıldı falan...

kHanTW, hocam dediğiniz şeyi anladım, özellikle 5.sezonun başlamasıyla birlikte dizi bence de ivmesini kaybetti. Senaryoyu vasatlaştırıp şok faktör üzerinden gidiyorlar, çünkü genel izleyici kitlesinin gözünde dizi böyle bir imaj oluşturdu. İlk sezon ned'in ölümü olsun, 3.sezon red wedding olsun. baktılar insanlar bunları seviyor, reyting getiriyor, öyle bir yönelme oldu. ilk sezonlarda da kitaplara göre değişiklikler olsa da, olay örgüleri kitaba oldukça yakındı, senaryo benzerdi. şimdi senaryoda çok ayrılık var, haliyle anlamsız boş sahneler doldu. 

Aslında bu sezonun geçtiği kitaplarda özellikle Jaime'nin bölümlerini bayılarak okuyordum, karakterdeki değişimler çok iyiydi. Dizi jaime'yi brienne ile kral diyarına geldikten sonra tamamiyle 2.plana attı. Arya sahneleri de kitaptakine göre vasat geçiyor bence. Bu sezon daenerys kısımları ise rezillik. Reytingler tavan olmuş ama, geçen sezonu baya geçmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eldrun dizide de yobaz olan yine kadin

kizini da durmadan asagliyo

hatta milletin stanisi sevmesini belki de ana sebebi kizina olan sevgisi.onu o hastaliktan kurtarmak icin yirtinmasi

stanis dizide de kuskucu ama sonucta red witch adama bisiler gosteriyo

ne biliyim elemanin ismini unutum sir davos muydu .bak goturmeeylim yapamalim diyo.

red witchde gelip aha beni goturmeden savasi kaybettim ben olsam boyle olmazdi diyo falan filan

ne biliyim iste kardesi ile savasacak .red witch hallediyo

odur budur derken kuskucu mesefali olan stanise etki ediyo

sonucta semavi dinlerde peygamberler bu kadar mucize gostermemisler.

starlara gelince abi olan nedde bitse op basina koy

iste diyorum dhw de demistim katalin denen maymun hatun nedir guya elit bi alede buyumus diplamasi adamlikta bilmesi lazim

hadi john snow olan nefretini anlayalimda bin yurlu maymunluk is ceviriyo

kisacasi starklari sevmiyorum

sansada gicim isallah ramsey bidaha yakalar bidaha tajar yuklari oh olsun ramseye oda berbaer gitsin olsun kurtuliyim

arya harici ailede adam olma poniseli tasiyan var yok belli degil tum sulala mal

rob plase gerisi boyle

john snow da

bide bu stanisin krallik olayi meslesi

simdi tamam diyelim ki gercekten ispatladin cercienin cocuklari robertten degil boyle malce bi sac renk i ile o is bitmez imkansiz ama ortalik karisir da

robert askeri gucu ile kral oldugu bunu ailesine de bir birlige borclugu oldugunu stark ve lanisterlerin destegini aldigini dusunursek

abim oldu kral benim demek hal degil

hani kardesim kral olucagini belirelemzsin top mop kucuk kardesi daha ilimli bir kral olurdu

stanis de das kafa oldugundan ned startk gibi anca savasta bi halta yarar

robert kadarda devleti boslamadi top kardes

kardes arasi kavgayi ordularin bolunmesi ve ic savas aile sorununu black magic ile ibnelikle cozdugu an stanisin dususu basladi.

kilicla yasayan kilicla olur bence cok daha kotu bir sonu haketmis oldu kizini yakmasi ile

senin diyinsinden tam anlamadim ama ne icin olursa olsun kizini yakinca kendi ordusu bile vay serefsiz kizi cayir cayir yakti diyip cekip gidiyo ordudan kalanlarda moral sifir.

kardesini oldurdugunda dusuusu basladi kizini yaktiginda ise 60 metreden betona cakildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok farazi konulara giriyorsun, Baratheon soyunun en önemli özelliği siyah saç, önceki kral eli bunu araştırıp öğreniyor, ned stark da öğreniyor, robert'In bütün piçlerini araştırmalarının nedeni o, hepsinin siyah saçı var belirgin baratheon özellikleri var güçlü çene vs.. konsey toplandığında çocukların robert'tan olmadığı ortaya çıkar, bu kanıt yerine geçer. Napsınlar dna testi mi yapsınlar? Westeros'un dünyasında bu şeylerin kanıt yerine geçtiğini kabul etmek gerekiyor. 

Stannis dizide kuşkucu değil pek. Tahta oturmak için kızını yaktırıyor yahu, önceki sezonlarda da başka adamları sırf büyü için falan yaktırıyordu. Kitapta böyle şeyler yok. İhanet eden adamlar var Stannis hazırda zaten onları asacak, karısı ve melisandre çıkıp ya bunları ver de biz yakalım diyorlar, Stannis'de iyi bari alın yakın diyor. Kendi ordusunun yarısı kırmızılı kadına inanmıyor zaten, 7 tanrıya inanıyor, diğer yarısı kırmızılı kadına inanmaya başlıyor ve Stannis'in karısına da bağlılar, Stannis onların taşgınlık yapmalarına da engel oluyor kızıyor. 

"Half my army is unbelievers. There will be no burnings. Pray harder

Alelade bir askerin bile yakılmasına müsade  etmeyen adam kızın yaktı valla dizide.

Off off, abicim geldin şimdi de küçük kardeşi daha ılımlı kral olurdu diyorsun. Bir kral ölünce onun yerine oğulları-kızları geçer, oğlu kızı yoksa büyük kardeşi geçer, o da ölünce sıra küçük kardeşe kalır. Kural bu, yok top olan daha iyi yönetirdi o geçsin başa diye konsey toplayıp oy birliği yapılmıyor, kura çekilmiyor. Top olan kardeş iyi yönetici falan değil, dış görünüşe, şen şakraklığa bakarak tuzağa düşmüsün. Robert da oldukça kötü yönetici, üç kardeş arasında yönetme kabiliyeti gerçekten olan kişi Stannis. Salak kardeşinin egosu yüksek o yüzden Stannis sen yönetme beceremezsin ben yöneteceğim diye artisleniyor abisine, hakkı olmamasına rağmen. 

Stannis ile Ned Stark arasında dağlar kadar fark var, dizide bile çok farklılar, bu ikisini aynı görüyorsan, boşa izlemişsin sen diziyi. Esas, Robert Baratheon'un işe yaradığı tek yer savaş. Adam efsane kumandan ve savaşçı, ama rezil bir kral. Stannis'in söylediklerini kaale almadığı, dinlemediği için geberdi gitti. 

Only Renly could vex me so with a piece of fruit. He brought his doom on himself with his treason, but I did love him, Davos. I know that now. I swear, I will go to my grave thinking of my brother’s peach.”

Renly and his peach. In my dreams I see the juice running from his mouth, the blood from his throat. If he had done his duty by his brother, we would have smashed Lord Tywin. A victory even Robert could  be proud of.

Stannis kitapta 2 kere düşüş yaşadı. İlki kral diyarına saldırdığında tyrion wildfire ile bütün gemileri havaya uçurduğunda, ikincisi ise Winterfell'a yürürken kış çok bastırdığı için ordunun boku yemeye başlamasıyla. Kardeşini öldürmesi falan düşüşünü başlatmadı, kızını zaten yakmadı, kitapta farklı diyorum bana karşı argüman olarak diziden örnek veriyorsun.Haa şöyle bir ayrıntı da var, dizide Stannis gidip Bravoos'taki demir bankadan para yardımı istiyor, mal senaristler adamı dilenci yapmışlar. Kitapta tam tersi demir bankadan adamlar Stannis'in yanına geliyor seni destekliyoruz sana yardım yapacağız diyor çünkü Lannister'lar ve kral diyarı bu demir bankaya öküz gibi borçandılar, herifler onları alaşağı etmek için Stannis'e destek veriyorlar.

Kitap okuyucuları genelde sever Stannis'i, dizinin senaristlerinin bir söyleşisi vardı o adamlar Stannis'i cidden dinci zannediyorlar. George Martin'in kendisi ise Stannis'in diyardaki krallık savaşında, diyarın nasıl olduğunu anlayabilen birkaç kişiden biri olduğunu söylüyor. Kitapta efsane quoteları var.

Ordusundakilerin bazıları Winterfell'a yürürken kurban istiyorlar hava çok soğudu diye, Stannis kızıyor.

"Half my army is unbelievers. There will be no burnings. Pray harder

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben diziyi izlerken bi kere stanisi dinci diye gormedim fanatik olan hep karisiydi kiza da durmadan kotu davraniyordu

dususu dedigim stanis icin onu haysiyet adamlik olarak

yoksa kardesini yoketiginde belesten orduyu ikiye katladi en guclu oldugu donem idi.

kitapda ne olup ne bitigi cokta ilnedirimiyor hele ki su an cogu konuda kitabin onunde dizi.

bunun da tek suclusu senaristler degil

20015 de cikacak denilen kitabi 2016 da bile cikartamiyorum diyen dosta kitap yazan moruk martin.

stanis ilk sezonlarda oldukca kuskusu mesafeli kizil cadi ile  davos artinda gelip gittigi bi cok yerde var

siah sac delil olurdu derken oyle krallik yeni kurulmus buda bu kolun ilk krali.

misal osmanlida kural aslinda sadece babadan ogula gecmesi durumu var kural olarak akrabalar cok sonrada devletin sonunda oluyo falan

kardese hak dusmuyor.sonra zati bildigin gibi kardesleri de birakmiyorlarya

su an nerdeyse herkes biliyo robertin cocuklari olmadigini .sparrow biliyo mi biliyo.halk biliyo mu dedild falanda olsa biliyo.konseydekiler biliyo mi biliyo

en azindan ben oyle izlenim aliyorum

herkes tomenin robertin cocugu olmadigini biliyo ama kral o

demek istedigim yani o kadar kolay bisi degil savi siyah degil diyip gecirmek

misal diyorsun ki tum cocuklari siyah sacli boyle ozeligi var stanaislerin.

bu arada top olan kardes bana sanki esmer degil kumraldi gibi hatirliyorum da bakmam lazim uzun zaman gecti.

neyse yani bu piclerin analarinin saclari ne renkmis yani lanisterda kardesim bizimkilerde hep sarisin kumral hep boyle

tamam anliyorum da tamam kralik ve her turlu asillik babadan falan gecerde.fantastik alemde olsa kardesim genetik boyle bisi.robert zenci olaydi bile.cerci onu boynuzlamasaydi bile dogurcagi cocuk genetik olarak beyaz olabilir gibi.

gecelim sacinin renkini syah gen cok baskindir eyvallah buyuk ihtimal oyle olur.

kralliklarda bu isler oyle dedim oldu yada gercekle degil gucle olur

guclu olan kurali kanunu hukmu verir.

varis belirlenemisse oyle en buyuk benim diyip kral olmak kolay degil

kardesi de cikip bende talibim demisti.onunda bi dayanagi vardi.

stanisin savasciligi tamam.ortami bilmesi tamam kuzey guney duvar nasil yuruyor olmasi tamam.duzgun adamda olabilir.

ama iste bunlar krallik icin tek yeter sart falan degil

bana sorucak olsan rahmetli cercinin babasi stanisten daha iyi kral olurdu

adamin tomene konusmasi guzeldi.

robert gibi guclu olmak falan diye baslayan kral olmak uzerine mini nutku

sen bana kizabilirsin ben diziyi izliyorum

margoeiry severim misal.delikanli kiz bi yerde.ne guzel top kardes ile de evleniyordu.

rob stark ilede bir olurdu bunlar bi sekil.

westeros cok daha guzel bi yer olabilir stanissiz.

dizi izleyenlerin stanisi sevmelerini ana sebei yine tekrar ediyim dizide kizi ilen olan konusmasi.

olucak dediler 4 bi yerden hekimleri getirip yaranin buyumesini durdurdum konusmasi.

su anki hold the door kadar olmasada oyle bir duygusla vay be reis helal olsun detirtmisti millete

lanisterlarin bu kadar guclu etkili olmasinin arkasinda diplomasi yetiyo supersonic askerler olmasinda degil

krallik askerlere kurulup aliniabilir ama diplomasi ile yonetilmezse eninde sonunda boka batilir.

edit : yani top kardes iyi yonetici degildi derken sen matfory ve ailesini unutmus oluyorsun.

butun olarak bakinca mantak dinci mal karili stanis ten iiyi duruyo.

ha ikinci bir edit diziden stanise dinci vibe almis olan varsa olsa olsa yok olmaz evliyim zina yapmamam diye bi sure direnmesi olabilir.yoksa dedigim gibi dizide stanis iki arada bir derede takiliyo.

paso kusku duyuyo yok canim diyo sonra kizil cadi bisiler ediyo hmmz oluyo gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet yani bence durum bu :D isimleri hatirlamkta sorun yasiyorum

keske buyuk kardes o olaydi.stanis onun ordusunu yonetseydi margoy ile ailesi diplomasi yapsaydi falan yemin billah vallah westores su an daha iyi halde olurdu

margory ile top kardesi fanatiklerin elinde de olmazdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cevabı daha okumadım, bakacağım gece.

Haa bu arada Margery diyince aklıma geldi, Renly başa geçse zaten Margery ile evleneceğinden o kız ve kardeşi Renly'i yönetirler kukla yaparlar, diyarı Tyrell'ler yönetirdi. 

Stannis, Renly'nin altında çalışmaz yapısı gereği. Olacak en iyi senaryo, Robert bizim salak Ned'i başa geçireceğine Stannis'i kendi kral eli yapacaktı. Kardeşini de konseyde bir yere koyardı diplomasiyle ilgili, Littlefinger yerine falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arya 'da bir gelişme var , zaten ordan bir şekilde ayrılacağını tahmin etmiştim ama baymaya devam ediyor.

Bu Lanisterların çocuklarında akraba evliliğinin izleri var. Ya gerizekalı ya psikopat yada gerizekalı ve psikopat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arya 'da bir gelişme var , zaten ordan bir şekilde ayrılacağını tahmin etmiştim ama baymaya devam ediyor.

Bu Lanisterların çocuklarında akraba evliliğinin izleri var. Ya gerizekalı ya psikopat yada gerizekalı ve psikopat.

yok ya iyiler bence ikiside cok seker ve sahane..jofrey hepsini almis full manyakti.

hatta starklarla karsilasirsan kiz da hele ki 10 basar

kral olarak o kadar genc olup bu kadar badire gormek atlatmak bu kadar baski altinda kalmak dogal

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya 1-2 olay haricinde filler bölümdü maalesef. Senede 10 bölüm yapıyorsun, biraz daha dolu yap. Her türlü seviyoruz o ayrı.

Yedi krallık laiktir, laik kalacak!  :zuh: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yayınlandı.

Lannister çocukları genelde yetiştirme şekilleri yüzünden öyleler. Joffrey'e Robert kötü davranıyordu, annesi ise el üstünde tutup sen kral olacaksın muamelesi çekiyordu, kötülüklerini ve yanlışlarını cezalandırmıyordu. 

Tommen ise küçük çocuk, büyüklerinin sözünü dinlemesi için uslu bir şekilde yetiştiriyordu cersei, kral olduktan sonra tywin de benzeri bir şekilde eğitti. Ee çocuk otoriteye baş eğecek biri olacak yetiştirilirken etraftaki en büyük otorite olan High Sparrow çabuk kafalayabildi.

Arya sahneleri kötü, verilen görevleri düzgün bir şekilde yerine getiremedi 2 seferdir, saçmalıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben aryadan yanayim bu sefer

parayi veren dudugu calar sekilde bi insan olmadi arya zati

kadin kotu biri olsaydi yeteneksiz bi cadoloz olup kotuluk falan edeydi tamam

ama arya haksiz mi sparowlara laf cakarken arya amacsiz olmak istemiyor

zati kilicini saklamis atmamisti.yanina aldi olucaklar biliyo

eleman uyardi zati 3. bi sansi olmayacak kizin dedi 1 bolum once

haftaya arya kesin kendine geldiginden beri dis bileyen kizi kendini oldurmeye gelidiginde onu oldurup gidicek belli

spoiler falan mi bilmem ne trailer ne bisi gorunen koy klavuz istemez

arya kararsizdi ikilemdeydi hep kararini gelip kadehe tokati vurdugunda verdi.

no return point diyorlar sanirim boyle seylere gavurlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyide cocugun ne sucu var anasi olucak cadaloz ,margory e hirtlik olsun diye bu kadar isi cikarti

cocuk karisinindan oldu korktu anasinin hallerini hordu maf oldu

bunlarindan da hepsi sehir zayif dustu de oldu diye olmadi

babasi sagken bunlara aman vermemis

cersie o c lik edecek diye oldu bunlar hepsi

aslinda kim bilir game of thrones belki sadece cercie nasil sicar batirir hikayesidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk daha yeni karı yüzü görmüş hemen koparıverdiler. Dizide Tommen daha ergenvari bir şey olduğu için gayet normal. Adam hayata 10-0 önde başladı Margaery ile evlenip. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok