Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

@@Erwin, alırlar adamın canını çok uzatmazlar :D

Bu arada kimse "Uncle Benjen" (Kit Harington telaffuzuyla okuyunuz) dönüşünden bahsetmiyor. Kimse sallamadı adamı :).

Spoiler içine aldım ya almasa mıydım? Spoileri bıraktık mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de 1-2 soyledigim eger her halt baslikta spoiler olucaksa ne manasi kaliyo kismi kaldi

cogu konusutugum genel eski yada nalamazsan bisi olmaz srylerdi

misal 10 gun once hold the door yazdim spoidera koymadim.

diziyi izlemesen ordan bi bok anlamazsin

dk 1 gol 1 cok muhim bisi ama spoiler degil

ha altina biri acik olarak daha yazdi o baska

misal spoilerda yazdigin konuda bisi diyecek olsam spoilera alirim hem adam hem hikayesi bisiler var

onun yani sira dizi hakkinda ne dusundugumu soyledim onu da spoilra almadim kitaptan yada bi ic dutumdan bilgi vermiyorsan

bi konu hakkinda yorum yapmak spoiler olabilir.ama bi konu yada genel hakkida bir seneryo fikir olusturmak bence spoiler degil

yani misal gectgimiz sezonlarda kitap okumamisin bilmiyorsun etmiyorsun ya su serefsiz jofreye biri oldursede kurtulsak falan diye bisiler dersen nyine spoiler olsun,

eski sezonlar genel konusmalar icinde artik secimli olmasi lazim

daha once ben ck kavga ettim bu konularda spoilera acayip deli hasas delilik seviyesinde bile adamlar var yani misal desen ki x adamin kiyafeti ne guzeldi delirebilirler spoiler aslinda spoil yani ruin gibi bozmaktan geliyo

yani veba var bide hastalik hastasi manyaklar var

ayni sey degil

bozmuyorsan olayi.seyir zevkini falan sorun yok

cogu trailer falan spoilerin krali bile olabiliyo.sainayama gittiginde gozlerini kulaklarii kapatiyormusun

basliklarda eger bastan sonra hersey spoiler olmasi lazim olucaksa baslik a spoiler uyarisi konur .her halt spoiler icinde olucaksa sezon birden en ufacik alakasiz sey bile ne manasi kaliyo ozaman baslik ve spoiler taginin kullanilmasi

simdi warcraft filmi geliyo

ben izliyorum yorumlari oyun oynadigim 1-2 seyden bahsediyorlarama spoiler free ama bu hic bisi konusulmuyo demek degil

zati agiir spoiler bile vermek istese veremez on basin gosterimine gidip anlasma imzalamislar

biraz relax olmak lazim

eger herseyi sizin huzurunuzu bozar halde ise ozaman cozum girmemek hic okumamak

cunku sonu yok

misal her halt spoiler tagina koyursun boylece fake bir safety algisi olusuyo

sonra ariza abi geliyo spoilera tyikliyo yaa ben son bolum konustunuz ama bu yeni bolum cikip hemen dksinda yazmissiniz diyo.yada aa spoiler taginda ama bu kitaptan spoiler diyip kiziyo falan

iste dhw de boyle idi.saka yapmak bile spoiler tagina girince spoiler boka batip gercek spoiler olucak isler manasizlasiyo

o bakimda b oyle relax takilmak

ciddi konular uzun dizi son bolumler falan konusulmuyo isler uzamiyorsa spoiler kasamamk kimselere zarar vermez

ben veganim siz et yiyen canavarlarsiniz spoiler verdin denilen ruh hallerini tatmin etme sansi zati pek yok siradan insanoglunun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

606 hakkında....

Bence de doldurma bir bölümdü... 

- Uncle Benjen geldi ama adamın tipini görünce hatırlamadım, adı da hayal meyal bir şeyler çağrıştırdı. (Söylüyorum sayın GOT yapımcıları, yılda 10 bölüm, yıllar boyu dizi olunca olmuyor bu işler, unutuyoruz)  Azcık poposunu hızlı kaldıraydı da Hodor da kurtulaydı keşke. Benjen neyin kurma kolu, ne işe yarıyacak anlamış değilim, açıkçası eskisi kadar da umursamıyorum. Bran kamyon dolusu flashback gördü ama işe yarar şeyler mi bilmiyorum. 

- Arya nın zaten bu işi beceremeyeceği belliydi, zaten geçmişi ile alakalı olarak kılıcı saklamadıydı, bi bok da öğrenemedi sanki... Son dakkada ordan bir şey çalmazsa boşu boşuna vakit kaybetmiş, dahası boşu boşuna dizinin en bayık yerlerini bize izletmiş olcak. Gidip de 7 krallığı Arya yönetirse Meclis TV kadar sıkıcı bir ülke olur. 

- High Sparrow son dakka golünü iyi attı , Tommen her zamanki gibi kim elimde salatalık var derse tuzla koşuyor, jaime King of Hand olmayı kaybetti falan... 

- Samwell aileye bi uğradı, ailesi benimkinden bile iğneleyiciymiş, kılıç çalıp kaçtı... Mevzusunu unuttun ama sanırım Valyrian çeliği, demek bir şeyler olacak işin sonunda.. O işin sonu gene Meclis TV. 

- Frey'ler bir yerleri (Riverrun ?) birilerinden aldıracak, ellerinde de birisi var... Red Wedding'den sonra görmez olmuşum ne yaptıklarını, komple unutmuşum bunları. 

- Tyrion hiç çıkmadı piyasaya, onun olmadığı bölümler üzüyor beni. (Özleyenler için The Station Agent taki oyunculuğunu tavsiye edebilirim, IMDB 7,7 , benim puanım 8 ) Khalesii (başka ülkelerdeki) şerefsiz siyasetçiler gibi hep eğitimsiz alt seviye halka hitap edip zenginliği ve kültürü küçümsüyor, onların demir elbiseleri var, öldürelim, onların daş evleri var, yıkalım falan... Hep bir vandalizm... Göstere göstere kimin 1000 gemisi var, bi şekil alalım dedi, Greyjoy ailesi düğünde takmak için çeyrekleri hazırlasın... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gene en fazla yönetme olasılığı olan Khalesii . Bir liderlik yeteneği var , üstelik mother of dragons olması nedeniyle, doğuştan ayrıcalıklı,  etrafında halk toplayabilir. 

Tyrion reis de onda birşey gördü ki destek veriyor. Çevresinde iyi bir danışman ekibii var , üstelik kendisine bağlı sağlam korumaları var. Alt tabakaya oynuyor ama böylece geniş kitlelerden halk ve ordu yaratma şansı var.

Lannister lar babadan sonra boş çıktı. Ben de Jaime neyin kurma kolu anlamıyorum, adamın olayı yönetmek değil. Sen Kralın oğlusun , ne işin var orda burda elinde kılıçla asker gibi .

Cersai 'nin bir numarası yok. güzel olmasa çekilmez., çocuklar direkt gerizekalı. 

Ramsey eninde sonunda batar, psikopatlık bir yere kadar, o diğer klandan gelen eleman bunu sallamadı zaten. 

Jon Snow'dan adam olmaz , Benjen Bran'i Jon'a götürür. Aile toparlanır ama olmaz bunlardan. Jon Snow 'u bir kere öldürdüler ama kendi hatası , komutanlık bilse fırsat vermezdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Khalesi'nin yönetme becerisi yok. Gaza getirip savaştırma becerisi var. Yönetimden zerre kadar anlamıyor, gittiği her yerde kaos yaşanıyor Kafasına göre işler yapıyor, kanun hukuk falan hak getire. Kitapta da dizide de aynı. Kendince iyi şeyler yaptığını düşünüyor fakat kötü sonuçlara yol açıyor, farkında değil. (eskiden köleyken çocuklara eğitim veren öğretmen olduğunu söyleyen fakat kölelik kalktığında hiç anlamadığı inşaat işinde mi ne çalışmak zorunda kalan yaşlı bir adam dert yanmıştı buna dizide... bütün şehir böle. mal gibi yönetim sonucu)

Tyrion, Varys yolladı diye Daenerys'in yanına gitti, kendi verdiği bir karar değil. Danerys'in pek yönetemediğini farketmesi uzun sürmedi bence, ona yönetim konusunda akıl vermeye çalışıyordu, şimdi ise şehri kurtarmaya çalışıyorlar.

Jon Snow kitapta da dizide de benzer ilerliyor, yönetme yeteneği gelişti. Niye adam olmaz deniyor anlayabilmiş değilim. Dizide en çok gelişme gösteren karakterlerin başında geliyor. (2.sırada sansa var. kitapta ise bunlara Jaime'yi de eklemek gerekiyor) Yabanileri ciddi bir savaş çıkartmadan diyara sokabilmesi ve insanları daha da önemlisi Stannis'i ikna edebilmesi müthiş bir başarı. Herkesin sıçıp batıracağı bir şeyi başardı adam. Bütün olasılıkları santim santim ölçtü, tarafların ne yapacaklarını değerlendirdi. Yabanilerin ilk saldırısını ortadan kaldırmaları da Jon sayesinde oldu, hem dizide hem de kitapta Ygritte'in öldüğü saldırıyı Jon yönetti, o savaş sayesinde castle black'tekilerin çoğu Jon Snow'u önder olarak görmeye başladılar.

Tam anlayamadım fakt Jaime'nin sefere çıkması ile ilgili sanırım yaptığınız eleştiri. Robb Stark öldüğünde Blakcfish teslim olmadı kitapta, dizide ise kendi yeri olan Riverrun'u tekrar ele geçirmiş durumda (kitapta hep oradaydı). Freyler bu işi beceremiyor ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Dolayısıyla kuşatmayı sonlandırmak ve Riverrun'u ele geçirmek için Jaime yollandı oraya. Jaime dışında başka bir kimsenin o işin altından kalkabileceği şüphelidir.

Arya sahneleri çok kötü, gerçekten bir şey öğrendiği şüpheli. 7.bölümde daha da rezil. Kitapta gayet öğreniyor. Dİzide faceless man'i de saçma yapmışlar zaten, böle acemilik olmaz.

Benjen, kitapta Coldhands adlı karakterin yerine diziye farklı bir noktada konuldu. Kitapta Sam ve Gilly'nin sur'a ulaşmasına yardım ediyordu, Bran, meera ve jojen'e ise three eyed raven'ın mağarasına giderken yardım ediyordu. Dİzide muhtemelen Bran ve Meera'yı sur'a götürecek. Jon ile görüşür mü bilmiyorum. Sur'un içne giremez fakat, surdan ölüler, büyülü varlıklar falan giremiyor, yaparken efsunlu yapmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yönetme olasılığı olan dedim , yönetme becerisi bence de yok. Henüz tecrübesi yok çünkü. Ancak kendisine "loyal" bir ekip kurabildi, bu önemli. Hem askeri, hem siyasi danışmanları da iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhalde senaristler de karar verememiş olacak ki dizide bir oyalama taktiği yürütüyorlar.

Bu arada cehaletimi mazur görün de, halen kitaba bağlı mı gidiliyor yoksa kitap felan artık geri de mi kaldı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, bi şekil Khalesi'nin peşine düşen kim varsa bi noktada belasını buluyor, kardeşi, kocası, yanındaki emir eri, Unsullied'ler  falan.. Dragon'lar bile bir noktada hapsedildiler. Çözerse mevzuyu Tyrion reyiz çözer. Bir kısım yorumlara göre bir noktada ejderhalardan birine Tyrion binecek, o zaman uçan da kaçan da dayanamaz. Khalesi düzenli olarak etrafına yeni adamlar alıyor, eskiler de harcanıyor. 

Jon Snow gelişti melişti de.. Castle Black'taki önderliğini bıraktı. Sansa işe yarayan bir kişilik değil, bilakis paso dert. Adam gibi bir müttefiki yok, lider diye benimseyen elemanlar buna pıçaa taktılar işte. Kırmızılı kadının bir etkisi olacak mı belli değil, yabaniler kuzeyin işine karışır mı belli değil, Bran gelip de bununla birleşse bir faydası var mı belli değil. Yeniden dirildiği için garipleşecek mi, ne bileyim gözleri falan kırmızıya dönecek mi belli değil. Stannis kralken buna soyadını verse ve Snow'luktan kurtulsa iyiydi, ihalede o da gözükmüyor. (Anası babası belli olacak, bu sefer de Starklar ile alakası kalmayacak belki, problem değişmiyor) Valyrian Steel kılıç dışında bir olayı yok ortada şimdilik.

Arya'nın bin türlü belasını zaten... Diziyi oyalamak dışında bir şey yapmıyor. Zaten bu faceless god olayına imanı yoktu ki kılıcını soteye sakladıydı, işler istediği gibi gitmeyince de aldı kılıcını... Zaten o taraflara da kaçarak gittiydi, herhangi bir amacı ya da takvimi yok, en fazla birine destek olsun diye engel olan birini öldürür, ötesi yok. Keza Sansa da anca tantana , onun tek faydası soyadını ve dolayısı ile bir erkek çocuğu verebilecek olmak... Şimdiye kadar da Tryion ve Ramsay ile evlenerek gözde bekarları bitirdi, bir sonraki evleneceği kişinin Frankestein'in canavarına dönüşen Mountain olmasını bekliyorum :) 

@@eldrun Ben Riverrun mevzusu neydi, oranın önemi neydi onu unuttum biraz da... Wiki'sinden bakıyorum, Catlyn Stark'ın doğduğu yer olması dışında bir olayı yok, dizide de geçti mi hiç orda bir sahne hatırlamıyorum. [ Spoiler gibi , dikkatli olmak lazım ] Yorumlar Catlyn Stark'ın da canlanacağı alemlere akacağı şeklinde, sanırım kitaptan gelen bir bilgi, onun dışında bir kıymeti yok. Eğer böyle olacaksa Jaime ile Catlyn karşılaşması 4 sezon sonra enteresan olacaktır. [ /Spoiler gibi , dikkatli olmak lazım ]

Benjen... Dediğim gibi, hatırladığım bir karakter değil, dizide de bir olayı yok, Hodor kapıkulu olduktan sonra bunlar kaçabilsin diye konulmuş bir karakter olmuş gözümde... Son dakkada sürekli birilerinin gelip kurtarması benim bu diziye çok yakıştıramadığım bir şey açıkçası... White Walker'lar gene rüyada bunu kolundan tutuyor, yerini öğreniyor, ama 3-5 zombi dışında bir kuvvet olmuyor, kendileri hızlıca kopup gelmiyorlar falan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kitaptan önümüzdeki bölümlerle ilgili olmadıkça spoiler yazmaya gerek yok diyerek başlıyorum. Konu Game of Thrones, son bölümün tartışıldığı belli.

Bence iyi bölüm olmuş. Taraflar biraz daha netleşti. CGI da dizide iyice gelişmiş, diğer dizilerdeki gibi göze batmıyor.

Hound un ölmemiş olması iyi oldu, severdim bu adamı, sağlam savaşçı. 

House of Mormonts un liderini sevdim. Boş çıktı gerçi. 

Margaery Tyrell  , High Sparrow 'un oynatabilen tek politikacı olacak. 

Arya'nın iç bayan serüveni devam ediyor, tam birşey kapmamış diyordum ki , kapmış gibi göründü ama kapmamış. 

Cersai yine boş, Jamie de boş gibi göründü ancak değerlendirme devam ediyor, bir iki sağlam çıkışı oldu. Şu yanında dolaştırdığı daha önce Tyrion Reis'in koruması olan elemandan başka adam yok herhalde dünyada, 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

607 Bölüm Hakkında

- Arkadaş Hound da mı ölmemiş ? Dizi walking dead e döndü resmen.... Kiminle beraber onu da anlamadım, kilise mi yapıyorlar naabıyorlarsa... Derken alayı öldürüldü... Hound baltayı kaptı, onları suşi yapmadan bırakmaz... 

- Arya klasik mallığına devam etti, faceless god ensemde olacak, ben "sweet girl" diye yaklaşan kadına canım cicim yapıcam, mümkün mü? Bir şekil suya muya atladı kurtuldu gibi ama bu faceless god suya attığı parayı çıkartmamış mıydı zamanında , Arya'nın ölüp ölmediğini mi anlamayacak? 

- Jaime yanına Bronn'u alıp da kale ele geçirmeye gitti. (Bronn en sevdiğim karakterlerimden de, söyleme korkuyorum, dizide maşallah dediğin sabaha çıkmıyor çünkü) Muhabbet falan ettiler kalenin kumandanı ile de, ordan bi cacık olmaz gözüküyor... Demek ki bir cinlik bulup kaleyi ele geçirecekler, herkes Jaime yi adam yerine koyacak falan... 

- Kings Landing de bişiy olmadı.. Margaery beklediğimiz gibi hile ve delalet içinde, annannesine de "kaybol" mesajı verdi, Cersei kafayı çizdi çizecek.. 

- Jon Snow'la Sansa gezdiler ama çok bir şey elde edemediler, Mormont'ların 10 yaşındaki kızı çok tuttum, ilerde kral o olur... :) Bu arada katılmamakta da haklılar işin açıkçası, ben olsam ben de katılmazdım.

- Theon ile Yara geziyolar falan da... Khalesi'nin kucağa oturacak gibiler işin sonunda... 

Kala kala 3 bölüm mü kaldı şimdi sezon sonuna ? Bir şey olmadı ki sezonda daha ....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam Riverrun Tully'lerin mekanı işte dediğiniz gibi. Dizi ile kitapta şöyle bir fark var. Kitapta Robb Catleyn ile düğüne giderken Blackfish Riverrun'da kalıyor, Robb'un karısı da Blackfish'in yanında duruyor, düğüne götürüp gergin olan ortamı daha da germeyelim diye. Dizide ise Bu iki karakter Riverrun'da kalmadılar, ikisi de düğüne gittiler, Robb'un karısı öldü, Blackfish ise tuvalete gittiydi sanırm, o sırada kurtuldu kaçtı. Sonra gelmiş Rİverrun'u ele geçirmiş. Bence Blackfish'in gücünü gösterme açısından kötü bir değişiklik yapmamışlar. Adam kitapta hala Stark bayrağı sallandırıyor Riverrun kalesinde.

Şimdilik fazla bir olayı yok. Jaime kaleyi teslim edin diye geldi işte...

Faceless Man bu kadar acemi iş yapıyorsa nasıl Faceless man oldu ya, dizinin bu sahneleri delirtmelik resmen.

Jon kaleyi bıraktı da, ana savaş için tekrar döner, kuzeyi birleştirsin gelecek sezon veya son sezon savaşırlar işte Ak gezenlerle. Bu senaristler Arya'yı bravoostan kaçırıp Sansa ve Jon'un yanına götürtebilirler bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW, hocam dizideki olaylara bu kadar takma. Ben de bitsin diye sabrediyorum. Bu sezon bir parmak bal çaldılar ama dizi iyice pembe dizi kıvamına girdi.

Özellikle Clegane' in dönüşü tam "soap opera" tadında. Aradaki bir çok ayrıntı atlandığı için bu ölüp, sonraki sezon geri dirilme vb.. fantastik kurgular oldukça yavan gelmeye başladı. Bunları da özellikle daha önce belirtildiği gibi "şok" faktörü olarak kullanıp suyunun suyunu çıkarmaya çalıştıkları için hafiften kabak tadı veriyor.

Keyif almaya bakmalı mümkün mertebe :P .

Sansa "Little finger" a kuş uçurdu galiba, bu adamın ne yaptığı belirsiz. Bu adamda bir süpriz var ama ne?

Bir de Syrio Forel = Jaqen H'ghar teorisi ortaya atmışlar. Üfürmek serbest ne de olsa :lol:

Neyse Clegane' in dönüşü en çok aktör Rory McCann' in işine yaradı herhalde. Bence bu herifi Arya ile buluşturup muhteşem ikili yapıp Jon'un yanına salıverecekler. Winterfell kuşatmasında da iyi bir şeyler yaptırıp bu sefer hakkatten öldürecekler, Birazda ben üfüreyim anasını satim, üfürüğünün üstüne üfürdüm gerçi biraz @@eldrun :baba:

Ek:

Yara' nın lezzo sahnesi güzeldi, tüm bölümü kurtardı :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hound 'un dönüşüne aslında takılmamak lazım. Çünkü öldüğü hiç gösterilmedi , biz öldüğünü varsaydık.

Sansa can haliyle atladı işte suya. Karna yedi ama bıçakları , ne edecek bakalım.

Takip edileceği belliyken , alçaktan uçması gerekirdi, oysa ortaya para saçarak işi gene öğrenmediğini belli etti.

Jamie , ordaki kuvvetleri emrine geçirirken becerikliydi ama kale komutanı ile pazarlığı beceremedi. Diyorum işte ,bu adam orta düzey yönetici, özel birlikte komutanlık yapar. General olacak , büyük stratejiler ,politikalar geliştirecek vizyonu yok. Her şeyi alt düzey asker olarak değerlendiriyor.  Son Cersai ile konuşmalarında da aynı yanını gösterdi. Cersai ise işe politik yaklaşmaya çalıştı, ancak politikanın en temel gereksinimi olan zekadan yoksun olduğu için işe yaramadı. Güzel olduğu için sempatim sonsuz , yoksa önemsiz bir karakter. 

Margaery işi kaptı. Birşeyler çıkaracak ordan. Kralı parmağında oynatır zaten , High Sparrow da düştü tuzağa. Grandmother 'ı yollayıp, tehlikeden kurtardı. Bu arada o Grandmother eski bond güzeliymiş, o da dikkatimden kaçmadı. :)

https://i.ytimg.com/vi/uM8f1nJCPuI/maxresdefault.jpg

Theon ile Yara 'dan birşey çıkmaz. Yara 'nın lez olduğunu öğrendik ama şaşırmadık, alt yapısı vardı (mean lesbian, bunlar için bulunmuş bir tanım .) . Theon kaymış gitmiş , zaten başlangıçta ne yaptığı belli olmayan bir tipti..

Bence Jon Snow 'a katılmamakla haklı değiller. Çünkü Ramsey direkt psikopat , eninde sonunda onlara da yapmaya başlayacak ayarsız şiddet uygulamalarını. Daha akıllı bir lidere destek vermeleri kendi hayırlarına. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi bir sezonda 24 bölüm olsa anlarımda, şu son 2 bölüm çok kötüydü bana göre. Sıkıla sıkıla izledim. 24 bölüm olsa sıkılmazdım o kadar ama gene çok fazla birşey olmadan sezon biticek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sansa'yı muhtemelen pazar yerinde tiyatrocu teyze görüp kurtarır. Dizi iyice yüzbin bölümlük Brezilya dizisi olma yoluna girdi koşarak gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu son 2 bölüm, got tarihinde hiç olmadığı kadar bayık bölümlerdi.

sandor clegane'e bu kadar yer verilmesini pek anlayamadım.

danerys'i de hiç göremeyince iyice üzüldüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bölümde tek sevdiğim bölüm Blackfish reyisin önüne gelene posta koyduğu yerdi. Gerisi bayık ötesiydi resmen.

Littlefinger son bölümlerde vadinin şövalyeleri ile gelecek görürsünüz savaşa katılacak, tamamen aklında hala Sansa'yı kafalayıp kuzeye hükmetmek var yoksa o kadar yolu boşuna gelmezdi önceki bölümlerde.

Sandor muhtemelen Mountain ile dövüş yapacak ve ikisi de ölecek sonucunda. Sezonda o dövüşle biter, Nightking iki bakış atar tamam. Winterfell meselesi önümüzdeki sezona kalacak görürsünüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sandor'a yer verilmesinin nedeni, karakter arc'ının hala devam etmesi. Kitapta da ölmedi, dizide de öldüğü gösterilmemişti zaten iyileşti. Mountain ile dövüşmesi bekleniyor. Bence bu sezona  yetişmez.

https://imgur.com/a/7R5KO#r5fMnw0

Dizi bazı yerlerde sıçtığı için toparlayamıyor. Mesela bu bölüm Lord Glover bizi Boltonlar kurardı diye artizlik yaptı, kitapta Gloverları boltonlar değil Stannis kurtarıyor. Dolayısıyla bu sahne saçma sapan. Jon Snow az adamla takılsın, son bölüm bütün orduyu toplasın da şaşırtalım diyorlar sanıırm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mormontlara karşı uygulanan politika niye Gloverlara karşı uygulanmadı ben de onu anlamadım (Akyürüyenler gelecek, hepimizi belleyecek muhabbetinden ikna etmece).

Büyük ihtimalle Akyürüyenler bu beyliklerden birisine (Gloverler olabilir :P) saldırıp yok edecekler, bunların da aklı başına gelip göt korkusuyla birleşecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzeyden bi halt olmaz. Zaten kitapta hafiften bir Avrupa haritası tasviri seziyorum. İskandinavlarda böyle anlaşamıyorlar zaten. Denizin ötesi de bizim taraflar hafiften Türk-Arap karışımı bir şeye benzetmiş George amca ama yemezler.

Aslında kafa yorulsa devlet devlet kimi kime benzediği bulunur da neyse kim uğraşacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT Sen diyince bu fikir mantıklı geldi ama , bu akyürüyenler duvarı geçemiyor gibiydi, dahası bir kez saldırdıktan sonra çok geri dönecek tiplere de benzemiyorlar.. 

@@Erwin Winterfell meselesinin önümüzdeki sezona kalması muhtemel hakikaten de, sonuçta elimizde kala kala 3 bölüm kalmış, ondan sonra 1 yıl gelirdi gelmezdi diye bekleyeceğiz... (Yapın şu diziyi 24 bölüm, commentary yapın, deleted scenes yapın, bişi yapın arkadaş, hiç mi insafınız yok) Bana da Sansa Littlefinger'ı çağıracakmış gibi geldi ama Littfinger da binmeyeceği eşşeğin önüne ot koymaz, du bakalım...

Glover'lar lafı güzel soktu, biz Stark'ları destekliyoruz ama biriniz Snow, diğeriniz de Bolton, ya da Lannister, tam bilemiyoruz dedi :) Düşüncelerime tercüman oldu :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sansa salağı yine Littlefinger'a güveniyor. Bu herif vale'in ordusuyla gelip bunların yanında Boltonlara karşı savaşsa bile kesin ordusunun bir kısmını saklar tam savaşı kazandık derlerken bu yedek kuvvetlerle kendi müttefiklerine saldırır.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Glover'lar lafı güzel soktu, biz Stark'ları destekliyoruz ama biriniz Snow, diğeriniz de Bolton, ya da Lannister, tam bilemiyoruz dedi :) Düşüncelerime tercüman oldu :)

Onu 10 yaşındaki Mormont kız söyledi. Zaten kodumu oturtuyor, eli ağır.  Jon Snow 'un ben de "Amcanızın yaveriydim " diye lafı uzattığı bir sahne vardı ki , kız "enough of small talk , why you are here?" diye otturtu herkesi aşağı..

Güç dengesi nasıl bu savaşta , kimin ne kadar askeri var bilen var mı? 

62 asker verdi ama gerçekten 10 asker gibi savaşıyorlarsa ki bu ailenin diğer üyeleri öyle (Jonah mesela), o durumda 620 asker , orduların binler düzeyinde olduğu bir dünyada , en azından komik olmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Littlefinger Rohan'lılar gibi belirirse kimse şaşırmasın. :zuh:

Bence Karstarklar Ramsay'i arkadan vuracaklar.

Benim bildiğim güç bakımından en fazla asker Tyrell'lerde. Lannister'lar da güçlü ama çoğu paralı asker. Kuzeydeki güç hanelerin birleşmesinden oluşuyor.

Ayrıca Vale'deki askerler bütün Westeros'da en iyiler olarak anılıyorlar, çoğu şövalye zaten. Yani şöyle söylemek gerekirse,

Tyrell'ler Fransız, Lannister'lar İngiliz, Vale'de Alman ordusu gibi.(2.Dünya savaşı)

Daenery'de şu an sayıca çok ama vasıf olarak az ordusu ile Sovyetler birliği gibim bişi oluyor. :baba:

Senaristler ağır saçmalamaya başladı bir de Tommen gidip rahip efendiye bizim karı bana vermiyor demiş. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok