Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Bu bölüm pek hoşuma gitmedi. 

Son sahne pek inandırıcı görünmedi. Khalesi ateşi devirmesi  ,her yerin yanıcı olması pek inandırıcı görünmüyor. 

Önceden hazırlıyorlar mı o binayı ? kitapta detay vardır belki.

Tam Sansa kurtulmuştu ki, bu sefer de kardeşi yakalandı. Tam denk geliyor. Koca ülkede yer yok herhalde.

Bütün gücü 5000 adammış. Bir tugay eder. Bu GOT evreni fazla kalabalık değilmiş. Wildings den 2000 kişi çıkması da inandırıcı görünmedi. Baya bir kalabalık gelmişti bu adamlar. 

Cersai'nin oyununu kaçırdım. Nasıl bir numarayla ikna ediyor kraliçenin annesini? Kraliçenin de yargılanacağını söylüyor ama orda bir güç oyunu oldu, kaçırdım olayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

o ateşler aslında kızgın yağ ile o şekil yanıyor. devirdiğinde yağ da yayılıyor. son sahnede çıkan ses de kızgın yağın alev olarak dağılırken çıkan etkisiydi. ben beğendim son bölümü. asıl sorgulanması gereken, khalesinin her seferinde sürgün girip boss çıkması :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bölüm pek hoşuma gitmedi. 

Son sahne pek inandırıcı görünmedi. Khalesi ateşi devirmesi  ,her yerin yanıcı olması pek inandırıcı görünmüyor. 

Önceden hazırlıyorlar mı o binayı ? kitapta detay vardır belki.

Tam Sansa kurtulmuştu ki, bu sefer de kardeşi yakalandı. Tam denk geliyor. Koca ülkede yer yok herhalde.

Bütün gücü 5000 adammış. Bir tugay eder. Bu GOT evreni fazla kalabalık değilmiş. Wildings den 2000 kişi çıkması da inandırıcı görünmedi. Baya bir kalabalık gelmişti bu adamlar. 

Cersai'nin oyununu kaçırdım. Nasıl bir numarayla ikna ediyor kraliçenin annesini? Kraliçenin de yargılanacağını söylüyor ama orda bir güç oyunu oldu, kaçırdım olayı.

kahlesini devirdigi seyler odun degil aslinda belli olmuyo ama yere atinca belli oluyo.bir tur yag dolu onlar yere atinca ates direk man yayiliyo.bellki iki mix aydinlatici olan.hayvan yai yada baska bir yagi kullaniyorlar.yangin cikarsa zati30-50 dk da kul olurda buutun hepsini bi anda devirip ve yagli da oldugu icin cok hizli oluyo.kalesiye ates ilemedigi icin hem deviriyo hemde bana bisi olmaz diye.baskasi olsa hem deviremez hepsini hemde kendimde olurum diye cekinir.

evet biraz garip ama normalde kimse yapamaz kapilar kapali tarihde boyle cok kisa surede koca sehrin bi bolumunun cayir cayir hemencik ustelik yanip bitigi vakalar var londradan istanbulda tarihde bakarsan ahsap binalar boyle .ne eski eserlerde gitmistir zamaninda.garip gelsede tahta binalar boyle cok feci hale gelebiliyo.ha cok kotu yanar ortalik cehenem olur sehir layi 30 dk sehir kul olabilirdi de hemen bina inmeye baslasi o biraz agr oldu belki

pasam istabulu alan fatihin ordusu koca osmanli 10bin kisi.bizansin kendi de o civar bisi tum sehir.ana ordular imparatorluklarda daginikta olabiliyo oyle bazi durumlarda toplaniyorlar 50-100bin.

onceki sezonda wildinglerin krali olan zati 100bin kisilik ordum vardi demisti.ama iste kac tane savas gecirdiler nufusun icinde yaslilar cocuklar ve normal kadinlar vardi.

ustune yetmezmis gibi white walkerler daldi adamlara 2 avuc gemi ile kacabilenler kaldi geriye

kralicinin annesine sonucta bu sparaowunda kizinina kendi basina genel seyi yapacagini soylerek ikna ediyo.sadece olayin vahametinden degil.kizina boyle yapacaklar degil kraliceye yani kurumu da ayak altina altilar mi bidahada sritimiz yerden kalmaz demeye getirdi gibime geldi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Honest Trailers'da söylediği gibi:

Beeeewbz.

Bana böyle bölümlerle gelin. :D

Uyuz Arya yok, bütün kral karakterler önemli işlerle gözüküyor falan amanın. Bir de şu Cersei'nin planı içinde patlatsa High Sparrow reis harika olacak. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jorah mormont eğildikten sonra dur lan tekrar bakayım diye kafayı kaldırıp memişlere bakıyor doya doya ahaha.

dizi yarısı piç olmuş bir şekilde devam ediyor. danerys god mode açmış takılıyor sahneler saçma sapan.

Cersei oyun oynamadı, margaery de zindanda, onu da benim gibi çırılçıplak gezdirecekler önlem alalım orduları getirelim dedi, haliyle kadın da kabul etti. Oradaki herkes dinci örgütten kurtulmak istiyor sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benden önce davranmışsınız, o yüzden yazmakta sakınca görmüyorum:

Memeleri özlemiştik :P...

Tormund ağa Brienne' i kesiyor, niyeti bozuk galiba :D.

Geçen sezona göre dizi gayet sağlam ilerliyor hikaye olarak ama ben prodüksüyonun gitgide dibe çöktüğünü düşünüyorum. Bilmem katılır mısınız? Eskisi gibi geniş mekanlar, geniş açılar yok sanki. Pembe dizi gibi hep yakın planlar, son sahne dışında tabii... Belki hikayenin gidişatı yüzünden böyle.

Stark sülalesinin sonunda iki ucu biraraya geldi "sanki" :). Ramsay pici ölecek, kaçışı yok ama nasıl olacak bilemiyorum, bekliyoruz....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada bir kitap olmayınca olaylar genelde daha tahmin edilebilir şekilde ilerliyor. Dan & Dave GRRM kadar iyi değiller ne de olsa.

Tommen Cersei'ye bir şey söyledi ama ne söylediğini göstermedi. Belki de Margaery walk of shame yapacak demedi başka bir şey dedi ama Cersei bu yalanı söyleyerek kendi planını uygulamaya koymuş olabilir.

jorah mormont eğildikten sonra dur lan tekrar bakayım diye kafayı kaldırıp memişlere bakıyor doya doya ahaha.

dizi yarısı piç olmuş bir şekilde devam ediyor. danerys god mode açmış takılıyor sahneler saçma sapan.

Cersei oyun oynamadı, margaery de zindanda, onu da benim gibi çırılçıplak gezdirecekler önlem alalım orduları getirelim dedi, haliyle kadın da kabul etti. Oradaki herkes dinci örgütten kurtulmak istiyor sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet mümkün gibi.. hatta...

wall'u ve winterfell'i inşa eden bran the builder'ın bizim bran olma ihtimali de var. yani böyle uçuk bir teori vardı fakat şimdi biraz uçuk olmaktan çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Tormund' un ölümü Brienne' i düdüklüycem derken olacak ve en ucuz ölümlerden biri olacak :P

Bran ile ilgili toori ilginçmiş ve dediğiniz gibi şu an buna yaklaşılıyor. Song of Ice and Fire (Jon + Daenerys) mevzusu da öyle olacak gibi...

Düğüm çözülüyor yavaş yavaş, bu açıdan güzel gidiyor dizi.

Hodor' u sindiremedim ben arkadaş, garip geldi garip gitti garibim :P...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

605 Spoiler

İdare eder bir bölümdü ama ben de kitap olmayınca o kadar iyi dolduramadıkları tezine katılıyorum...

Öncelikle Hodor mevzusu üzücü... Eleman kimsenin işine karışmayan, etliye sütlüye bulaşmıyan kendi halinde bir devdi... Recursive (döngüsel ?) bi mevzu olmuş, dediğim gibi üzüldüm. Kalanında ise eskisi kadar konsantre izlemiyorum, bir yandan bilgisayarda takılarak izler moduna geçtim. Arya kısımlarına girmiyorum bile... Sıkılıyorum, kaç sezondur doldurma bölümler hep Arya'da... 

Ben biraz da koptum mevzudan.. O ağaçtaki Bran'in flashback lerinde kopuyorum artık.... (Araya uzun zaman girmesinin de etkisi var) O flashback leri gösteren yaşlı adam kimdi? Bu White Walkers'ı ilk oluşturan cüceler neciydi? Niye oluşturdular, niye önleyemiyorlar. O kalbine pıçağı yiyip de ilk White Walker olan eleman kimdi ? Normalde giremiyorlardı içeri de niye Bran'e dokanınca girebilir oldular, nası o kadar hızlı geldiler ? O Bran'i kaçıran kız (onu hatırlıyorum) nasıl White Walkers'lardan tekini indirebildi ? Bran niye geçen sezona çocuk girdi de bu sezonda eşşek gibi sivilceli delikanlı oldu ?  Ağacın çapı belli, niye etrafını sarmamış bunlar da tek yönden saldırıyorlar? O kızı ve Bran'i araziye dağılıp 6 dakkada bulamayacaklar mı ? Bran'e meddah kavuğu mu verildi şimdi, level mı atladı, ne değişti?

Diğer mevzulara gelince... Littfle finger Sansa'yı biraz kaşıdı, aklına gene bir şeyler soktu. Ama o tosbaadan daha karizmatik bir şeyler beklerdim, öyle geçti gitti, bakalım ilerde ne olacak. 

Tyrion bu sefer de devreye nerden çıktığı belli olmayan bir Rahine soktu, güzelce bir hatun ama tipi özellikle seçilmiş, psikopata hızlı dönebilecek bir tipe benziyor. Tyrion naapar needer o rahibeyi de kuytuda sıkıştırır ama işin sonunda hatunun zararı yararını geçecektir muhtemelen.

Ironborn'larda amca geldi, Khalesi'yi tavlarım falan dedi. Zaten yorumlarda Khalesi'nin donanma gittiğine göre böyle bir ittifak kesin olacaktır lafları vardı... 

@@Deathknight Şu spoiler şeysini biraz daha gözüken bir yere alsak, bu şekli ile fazla sotede kaldı... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ah hocam ben kendimi görünen bi yere alabilsem. Son bi kaç aydır çorba gibiyim doğru dürüst foruma bile bakamıyorum hanidir. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bence artık spoiler içine almaya gerek yok . Başlıkta son bölümün tartışıldığı belli, spoiler yemek istemeyen girmez.

Arya  başka bir plan peşinde mi? Ordan ayrılacak ama önce faceless man olması lazım. istediği yere kadar gidip, ondan sonra bir yolla kaçacak. Açıkçası onun olduğu bölümleri iyi izlemediğimden bariz bir bilgi veriliyorsa atlamış olabilirim.

Little Finger kimseye beleşten bilgi vermez. Birşey planlıyor ama ne? Kendisini daha önemli konuma getirecek ne var?

hodor işinin açığa kavuştuğu iyi oldu. Ölmese iyiydi, zararsız bir canlıydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi giderek LOST moduna giriyor gibi .
LOST da da ilk sezonda bir gizemler sislsilesi vardı, hepimiz diğer sezonlarda bu gizemlerin nasıl çözüleceğini bekleyip durduk. En sonunda da hiç biri çözülmediği açğıklanmadığı gibi saçma sapan (bana göre) bir sona bağladı.
Bunda da 

@@kHanTW ın dediği gibi white walkerler ne alaka duvardan içeri girebildiler, madem girebiliyorlardı daha önce niye girmediler. Nasıl o kadar kısa sürede gelebildiler. HODOR un olayı nedir, yine zamanda sapma mı oluyor LOST a mı bağladık. HODOR olayından hiç bir şey anlamadım ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen... LOST'un ilk bölümlerini nefessiz izledik, yapımcıları çıktı "zamanda oynama yok" dedi, sonra 3. sezonun sonuna doğru zamanda oynama ortaya çıktı, ölüm/araf bilmemne yok dendi, sonlara doğru o da çıktı falan..

3. sezondan sonra "olsa da olur olmasa da olur" mantığındaydım, son sezonu ise dizi bittikten 2-3 yıl sonra izledim bir boş vaktimde.

Umarım gelmiş geçmiş en iyi dizilerden diye belirtilen GOT bu hale düşmez. 

605 (önemsiz spoiler)

Anladığım kadarı ile o ağaç zaten duvarın diğer tarafında... O yaşlı herif de Bran''in bir aralar gördüğü 3 gözlü kuzgun falan. (Wiki sinden baktım)  O yüzden white walker'lar duvarı aşmış değil, ben "ağaca niye giremiyorlardı, sonradan rüyada dokandı diye nasıl girebilir oldular" diye huysuzlandım. İlk başta bunlar ağaca saklandıklarında direk girselerdi problem zaten yoktu, dizi kendine göre kural koyup kendine göre kural bozuyor.

Dahası dizinin olayı acımasızca adam harcamasıydı, yok mountain dirildi yok John Snow dirildi falan derken o da anlamsızlaştı... Ned Stark'ı diriltselerdi de konu kapansaydı, kuzeyi toplar ortalığı keserdi.. Aryayla Sansa piç gibi gezmezdi, Robb Stark bok yoluna gitmezdi falan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lost ile kiyas gormez cunku losta siciip sicip durdulari gibi hayir bunlari bi yere bahglamadilar beceremediler

bu oyle bisi degil

khawn sordugu soru bence cok basit diziden bagimsiz fantastik dunyalar boyle

orda bi koruma buyusu var.o koruma buyusu bariyeri oldukca gecemiyorlar

mal bran yuzunden beacon olmus oluyo.

yani bir turk vampire filmindeki gibi dusunun soyle de diyelim buffy evde yokken vamire geldi annesi ay yavrum gel iceri dedi.sonraki aksamada vampire merhaba ben eve geldim dedi.

senin burda sordugun soru he hani vampire eve giremezdi.

eve davet edilmis oldu

got daki mekanigi bilmiyorum ama rum fantastik alemlerde rpg lerde var olan bisi bu

ayrica tekrar donelim fantastik alemler ilk kez yaratigi silahi gucu durdurmaayan engel olamayan da ilk degil cok islenmis bi konu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok