Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Eğer Mormont'ların vereceği askerler Special Forces gibi olacaksa faydası olur hakkaten :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Millet Spoiler'a alıp durmayalım diyince ben de bir şey yapamadım ama kendi mesajlarımda en azından hangi bölümle alakalı olduğunu yazmaya çalışıyorum...  Önemli olan kitaptan spoiler vermemek tabi, kitabın da etkisi biraz azaldı gibi sanki, Eldrun "onu o öldürmediydi de bu öldürdüydü" gibi minör farkları veriyor :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer Mormont'ların vereceği askerler Special Forces gibi olacaksa faydası olur hakkaten :)

Öyle gibi görünüyor. 

Simdi hafızam beni yanıltmıyorsa Ramsey Bolton 'da 5000 asker var demişlerdi. Bu herhalde ittifakları ile toplam asker sayısı.  Wildlings 2000 askeri var.  NightsWatch da kaç tane var belli değil. 62 özel asker buldu. 

Başlığı değiştirip, spoiler uyarısı ekledim. Son bölüm spoiler veriyoruz , yoksa anlamsız olur. Bütün mesajları spoiler içine almak gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arya'nin daha ne yaptigi belli degil. Birden etrafa para sacmaya Westeros'a goturun vs demeye basladi. Kek gibi koprunun ustunde romantiklik yapiyor filan. Bu isin altindan baska bir is cikabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız bir kuşatma olacak hem de kuzeyde... 10.000 kişi toplasalar yine de zor iş, boru değil :). Şimdiye dek yaşanan kuşatmalarda görüldü...

Köprü üstündeki görüşmenin bayağı bir geyiğini yapmışlar :lol: .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bölümün tek eğlencesi oydu zaten. Hele o Edmure içi attığı öldürürseniz öldürün çok da şeyimdeydi bakışı harikaydı. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada son 3 bölüm uzun olacak, normalde 45-50dk sürerken bölümler, 8 ve 9. bölüm 55-60dk'yı zorluyor, final ise 1 saati geçiyor. 

Bölüm adlarına bakılırsa 9.bölümde winterfell'de savaş var. Jon son anda orduyu toplar Ramsay'i yener.

Bugün farkettiğim bir sıkıntı var gibi kral diyarında. Cersei'nin geçen sezon başlangıcında gösterilen flashback'ine göre (kitapta da var bu) Cersei 3 çocuğunun da ölümünü görecek. Dizide 2si öldü, Tommen kaldı. Belki bu sezon finalinde Tommen ölür. Fakat bu çocuk ölürse kral kim olacak? Kitapta Stannis yaşıyor, kızı yaşıyor, Tommen'in kız kardeşi Myrcella yaşıyor hatta Myrcella Dorne'da yaşadığı için (ve Doran Martell dizideki gibi öldürülmediği için) Tommen öldüğünde Dorne Myrcella'yı kraliçe ilan edebilir...

dizi çatır çutur karakter harcayınca bu olayı hesaba katamadı gibi. Margaery'e dul bir şekilde diyarı yönettirirlerse dandik olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@eldrun

Ölenleri diriltiyorlar dizide çatır çatır. Kafasını da kesseler geri getirmenin yolunu bulur dizi senaristleri gibi geliyor bana artık. O yüzden birisi ölünce artık eski etkiyi yapmıyor. O diriltmese bu diriltir diye bakıyorum ben. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stannis bence ölmedi, bir şekilde hayatta zira dizide birisi ölünce bunu net bir şekilde görüyoruz, ya kafa patlıyor, ya sürünüyor, ya delik deşik oluyor. Gerçi Birenne öldürdüm dedi ama bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi Stark'lar gibi Baratheon'ları da harcadı. Benim bildiğim kitapta Stannis kuzeyde kral falan oluyordu galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arya'nin daha ne yaptigi belli degil. Birden etrafa para sacmaya Westeros'a goturun vs demeye basladi. Kek gibi koprunun ustunde romantiklik yapiyor filan. Bu isin altindan baska bir is cikabilir. 

Bu olasılık da var. Belki kasıtlı olarak yerini belli edip bulmalarını sağladı. Ama kız bunu bıçakladığında pek planı tutmuş görüntüsü yoktu. Gene de soru işareti.

Ölenlerden geri gelen bir kişi var. Jon Snow , O da özel bir kişilikmiş. Hound'un öldüğünü görmedik, terk ettiler. Biz öldüğünü varsaydık . Mountain 'e başka birşeyler oldu. Öldü de , tam geri gelmedi sanırım.

Başka ölüp dönen var mı?

Diğer ittifakların gücü belli mi? Khaalesi'nin elinde kendi askerleri , Dothraki var . Greyjoy larla ittifak yaparlar. Bunların danışmanları sağlam.

Lannister ların işi karışık. Tyrell lerle bir ittifak olacak . High Sparrow'un kaç askeri var da ortalığı karıştırıyor , onu anlamadım.  Halka güveniyorsa, höt desen dağılacak halk o . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Tommen hiç bulaşmasaydı da, Tyrell'ler High Sparrow'u keseydi konu kapanaydı iyiydi...  

Ama öyle, ama böyle, dizide öldüğünü varsaydığımız bol miktarda karakter Jon, Mountain, Hound, Arya? geri geldi, artık ölüme de güvenmiyoruz, dizide gömülme sahnelerini de yapsınlar :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapta Mountain ölmüyor, turnuvada red viper'ın mızrağı zehirliyor, günlerce bağırıp çığırmaları duyuluyor. Qyburn zehri durdurmak için deneyler yapıyor adamın üstünde. Ölüyü diriltmiyor yani. Ama dizide ölüyü diriltti resmen.

Hound ise yorulup ağaca yaslanıyor mecali kalmayınca, arya terkediyor. Dizideki gibi uçurumlardan tepe takla düşmüyor, çok saçmaydı o düşüş be.

Arya ne ara öldü sanıldı onu hatırlayamadım dizide.

Stannis ise adamına öldüğüm haberini alabilirsin hatta bu doğru bile olabilir falan diye bir şeyler söylüyor, kendini bilerek öldü gösterme ihtimali var ciddi ciddi. (dizide kesin öldü, şüpheye yer yok.)

Dizi şaşırtmak için, ters köşe için garip garip işler yapıyor sonra haliyle artık aa ölenler diriliyormuş salla gitsin düşüncesine girildi tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok