Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.932 mesaj var

52 dakika önce, JardeL said:

2021 Golf 1.5 eTSI Style paket 12.250km , cam tavansiz, 1.300'e satmak mantikli mi ne dersiniz?.. :icon_think:

Yerine ne alınacak?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ikinci el oldu bitti diyenlere itibar etmeyin, araci ilana koyduktan yarim saat sonra satildi... Fahis fiyat cekenler, Sahibindendeki ilan fiyatlarina kanip " aracin ederi demek ki bu " diyenler satilmiyor diyebilir ama makul fiyat koyarsaniz telefonunuz eskort telefonuna donuyor... :D 

Neyse bu macera da bitmis oldu... Euro bazinda aldigim fiyata sattim diyebilirim... Onumuzdeki maclara bakacagiz artik... 

infestor, Mono, wazzap and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL hangi arac ve kaca? :)

(benim eski araacim olan astra'ya baktim simdi fantezisine sahibinden.comøda (2017 model, 1.6 cdti, duz vites) 1M lira istiyorlar. o kadar oldu mu fiyatlar diyordum ben de)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, JardeL said:

@infestor Yukarida yazdigim Golf'u, 1,35 milyon TL'ye...

sarı siteye göre benim golf 2015 highligne + ek donanım (cam tavan, gündüz u-led) 1.4tsi manuel 63.000km'de 1m civarı istiyorlar. içimden hep yuh amk bu kadar da değildir diyordum. senin golf 1.35 ediyorsa bana göre benim golf maks 900.000 falan eder. 1m istemek ayıp gibi geliyor. istemek bedava tabi ama alıcı çıkmaz satmak istediğimde 1m falan istesem. benim motorda da aynı konu var. 357k liste fiyatı. motor yok karaborsaya düşüyor. 380-390 sarı site ilanları hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mevzu araci gercekten elden cikarmak isteyip istememek... Ben nakite gecmek istiyordum, 1.450 de yazardim ama gelen mesajlar hep "aabi su fiyata olur mu, memurum, su kadar param var, sevaptir, pazarlik sunnettir" seklinde olacak, bana vakit kaybettirecekti bu bir... Ikincisi aracin degerini olcmek icin Otoplus, Borusan Next, Arabam.com vs. sitelerden degerleme yapmak lazim... Bunlar arasinda en fazla Otoplus verdi benim araca, onda da ekspertiz sonrasi teklif dustu arac kusursuz olmasina ragmen... Ben de Otoplus'in ust limitine satisa koydum aninda gitti arac... 

Simdi bakiyorum benim aracin benzerleri 1.7 hatta 1.95 e kadar koymuslar, mumkun degil satilmasi... 1.25'e sifir VW Taigo satiliyor, sifir yeni kasa SuperB 1.95'ten basliyor, kim gider 2. el Golf'e o paralari verir... Cinliler zaten acayip fiyatlara sahip... 300.000 TL sifir faiz kampanyalari var markalarin... 

Yani kisacasi keriz avinda sahibindendekiler... 

Mono and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

04 Haziran 2024 Salı, 10:53

Tesla satışlarında düşüş ivmesi Mayıs ayında da devam etti. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği verilerine göre Mayıs ayında sadece 10 adet Tesla satışı gerçekleşti.

Bunun sebebi ne?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çinli elektrikli araçlar bence çok 'sağlam' geliyor. DK'da yollarda  adını sanını bilmediğim bir sürü antin kuntin marka görüyorum (bir tek BYD'yi ve MG'yi biliyorum)

kaliteleri nasıldır bilmem ama tasarımları güzel. AB, ABD gibi bunlara ekstra vergi koymazsa sayıları artacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, JardeL said:

Mevzu araci gercekten elden cikarmak isteyip istememek... Ben nakite gecmek istiyordum, 1.450 de yazardim ama gelen mesajlar hep "aabi su fiyata olur mu, memurum, su kadar param var, sevaptir, pazarlik sunnettir" seklinde olacak, bana vakit kaybettirecekti bu bir... Ikincisi aracin degerini olcmek icin Otoplus, Borusan Next, Arabam.com vs. sitelerden degerleme yapmak lazim... Bunlar arasinda en fazla Otoplus verdi benim araca, onda da ekspertiz sonrasi teklif dustu arac kusursuz olmasina ragmen... Ben de Otoplus'in ust limitine satisa koydum aninda gitti arac... 

Simdi bakiyorum benim aracin benzerleri 1.7 hatta 1.95 e kadar koymuslar, mumkun degil satilmasi... 1.25'e sifir VW Taigo satiliyor, sifir yeni kasa SuperB 1.95'ten basliyor, kim gider 2. el Golf'e o paralari verir... Cinliler zaten acayip fiyatlara sahip... 300.000 TL sifir faiz kampanyalari var markalarin... 

Yani kisacasi keriz avinda sahibindendekiler... 

hocam bu "şu fiyata olur mu?" konusundan ben motorumu satarken çok müzdarip oldum. senin dediğin gibi normal bir fiyat yazdım. normal fiyat yazmama rağmen hep bir indirim sevaptır yok bimlemledir diye darlayan oldu. en son ciddi bir alıcı çıktı onda da fiyattan 7.000 düştüm motor elimden çıksın diye. çok yüksek değil de bir tık fazla yazıp istediğin fiyata inmek mi mantıklı çözemedim. ben gerçekten ederini yazdım, indirim yapmadığım için tribe girip almıyorlar gibi gelmişti :D 

TiesTorN, JardeL and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de genelde pazarlık sevmeyen gruptanım... fiyatı makul girerim, ilan açıklamasına "pazarlık yok" yazarım. hala pazarlık için mesaj atan olursa da cevap vermeye bile tenezzül etmiyorum. eninde sonunda satılıyor.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Atrin said:

hocam bu "şu fiyata olur mu?" konusundan ben motorumu satarken çok müzdarip oldum. senin dediğin gibi normal bir fiyat yazdım. normal fiyat yazmama rağmen hep bir indirim sevaptır yok bimlemledir diye darlayan oldu. en son ciddi bir alıcı çıktı onda da fiyattan 7.000 düştüm motor elimden çıksın diye. çok yüksek değil de bir tık fazla yazıp istediğin fiyata inmek mi mantıklı çözemedim. ben gerçekten ederini yazdım, indirim yapmadığım için tribe girip almıyorlar gibi gelmişti :D 

sirf bu yuzden ilana verecegim fiyatin ustunu yazmak durumunda kalabiliyor insan. cunku muhatap olduklarinizin %90'i boyle tipler.-

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su araca yaniyorum ya;

Ioniq5-ne-design-exterior-front.jpgIoniq5-ne-design-exterior-rear.jpg

Ioniq5-ne-design-exterior-side.jpgioniq5-ne-design-exterior-pixel-light.jp

Menzili filan cok dusuk ama... 

Bir de Ssangyong Torres cok goruyorum bu aralar, eger dogruysa cok da ciddi indirim yapmislar, ;

torres6481e96d86c2d.png

Liste fiyatları; 4x2 - 2.47 milyon TL, 4x4 2.67 milyon TL ama bayiide 1,9 milyon TL ve 2 milyon TL diyorlar Donanimhaber'de... Teyit etmedim ama dogruysa deli indirimler... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kore'de bu Torres ve Tucson/Sportage neredeyse aynı fiyatmış ama bizde Torres daha pahalı. Eğer indirim yaptılarsa şimdi daha ucuz hale gelmiş. Araç çok heybetli ama ben sevmedim tipini :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hafta Ioniq 5 test ettim. Baya iyi ve kaliteli araba yapmış Hyundai. Hatchback gibi dursa da SUV. Test aracı 4x4 versiyonuymuş ve bu gelmiyormuş artık. Önden çekişli versiyonu 1.6'ya bırakıyor bayi. Evin ikinci arabası yapardım uygun şartlar olsaydı. Baya beğendim. Yalnız arka camda sedanlar gibi silecek olmaması garip geldi. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin'li üreticilerden araba alanlar oturdukları yerden para kazanacak gibi görünüyor. Ek gümrük vergisi geliyormuş, ikinci el fiyatlarına da yaklaşık aynı oranda yansır.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektrikli modeller için geçerli olan %40 vergi tüm Çin üretimi arabalara gelmiş. Chery Omoda 5'i uygun fiyat ve 200k sıfır faiz krediyle alan bir arkadaşıma hadi yine iyisin dedim. O da bana ya ne güzel ucuz araba alıyorduk, illa Egea'ya mahkum edecekler dedi :D 

Mr.Smith and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabayla geçen kaza yapıp pert etmiştim biliyorsunuz.

geçen hafta tiggo 7 ye kapora verdim. bütçe zaten sınırlı. 1.220 ye gelicek. comfort paket füme renk.

bakalım nası bişey olacak. kullanan arkadaşlar var yeni aldılar . memnunlar. yakıtı çokta kafaya takmıyorum. çok km yapan biri değilim.

wazzap, Mono, JardeL and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok