Diablo IV
3 3

Bu konuda 604 mesaj var

PoE'nin Diablo gibi bir background'u olmadığı için sabit bir oyuncu kitlesi var, Diablo 4'deki gibi 7M+ oyuncu kitlesine falan ulaşması imkansız. 500 bine bile ulaşamaz. :D Sürekli sabit kitlesi var, onlar oynuyor işte. Arada yeni şey çıkınca o zaman geçici olarak artıyor vs. Ancak 2017'den beri hiç 20bin kişinin altına düşmemiş mesela. 

https://steamcharts.com/app/238960

Diablo 3'te sanırım böyle bir durum yoktu, ona baktım da adam akıllı bir kaynak bulamadım. Diablo 3'te ilk çıktığı tarihten 5-6 sene sonra hiç oynayanı kalmamış mesela. PoE'de bu durum yok, sürekli aktif bir oyuncu kitlesi var.

https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/wanted-to-know-how-active-the-diablo-3-community-is/25934

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz diyalog esnasinda kameranin yakinlasmasi/uzaklasmasi olayina gicik oldum... Bosuna zaman kaybi olmus, yaklasma dedigim de 10cm zaten... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zindandan zindana rölantisi biraz sıkınca bugün arkadaşlarla biraz pklığa sardık. 100 lvl tiplerin olduğu yerde bi şans olmuyor zaten şu an ama 70 - 90 aralığında olanlarla güzel çatışmalarımız oldu. :D Bir ara UO hatıralarımız canlandı şehir kapısnı kuşattık dışarı çıkartmıyoruz falan :P Hoş oraya takılanların tabi pvp için ayrı bir gear ve build tercihi var biz doğrudan standart buildimizle gittik tam oturaklı randıman olmasa da ezici üstünlük yaptık yine. Bir ara hırs yapmış olsa gerek benden 10 15 lvl düşük 2 tip ekip olmuşlar ölmeye doymadı adamlar ölüp ölüp geliyor; az canımı götürüyor heralde bi kez olsa öldüreyim diye hırs yaptılar :P Biz de sonra bizden yüksek 100 lerle karşılaşınca bizde üzüldük. Yani level dengesi nedir ne değildir tam bilmiyorum ama T4 geçtiğinizde misal 80-85 iken Lilithe gidin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Tek atışlık işler dönmeye başlıyor ama dengi ya da 5 lvle kadar olanlarla bir çatışma ortamı oluyor. Lvl işi gerçekten durdu gibi yani bugün oldukça saatler ayırmama rağmen 1 lvl zar zor geldi. Hani 80+ seviyeler günde 2 saat oynayım ya dediğinizde 3 5 güne anca atlanabilir duruma gelmeye başlıyor.

Umutlarımız şu an gerçekten patche kaldı, çok düzleşti oyun. Umarım patchle birlikte item falanda eklerler yani böle çok limitli 3 4 unique varyasyonuyla bir build yapayım olayı sıkıcı kalıyor.

PoE oynamadıysanız oyunu yadırgamayın arkadaşlar Diablo 4 vs PoE durumu tabi ki asla olamaz ama PoE' nin çok ayrı bir sürerlilik durumu var. Yani endgame geldiğinizde anlıyorsunuz oyun bırakılmıyor. Bir dönem bizde çok sardıydık sonra ara verince zar zor kurtardık paçamızı :D O tekrarlanabilrliğinide yapabileceğiniz çeşitliliğinden sağlıyor. Blizzard boş kalmaz muhtemelen şu anki ekip belli ki d3' ü yapanlardan bile endgame olarak pasif bir ekip olarak başlayıp oyunu yetiştirmek için çabalamışlar. Haklarını yememek lazım devasa dünyayı oluşturmak çok kolay değil. Tabii işin boktan yanı adamların çoğu şeyi test edemeyişi, beta testing yaptılar ama bu sadece 25 lvllik tabi kide tüm oyunu gösteremeyecekleri için ki kısmıydı. Sonrasında boy göstermeye başlayan bir çok sorunsalı oynarken yüzleşmeye başlıyorsunuz. Gönül ister bunlar olmadan çıksa ama oluyor işte, şimdi 3 haftalık bir oyun olarak kabül etsek taze bir oyun. Yine de oynattırma dinamiğine hakim. En azından sizi 70+ 80' li seviyelere kadar çok aşırı sıkmadan yormadan getirtiyor bir şekilde. Sonrası için düşünceleriniz şu anki haliyle bir miktar değişebiliyor.

Sezon olayı gelecek kasar mıyım? ona zaman ayırmayabilirim ama D3 tipi bişi olursa belki olabilir. Arkadaşım dediğine göre setler sezonda gelecekmiş, öyle birşey olursa görmek için cüke cüke açarız. bunun haricinde ekstradan olcak birşeyler olmadan pek sezon karakteri kasma kafasına girmeyebilirim. Bakalım patchde köklü neler olcak net olarak görelim iyice rahatlayalım. O zamana da 90-95 arasına oturmuş gibi olurum iyice yılmazsam. Paragon ağacında şu an 21-21-18-16 olarak hemen hemen maxlanmışa yakın duruma geldim zaten. 100 olunursa artık 5. glyph için kasılırsa kasılır ama builde uydurmanız gereken şeyler olduğu için tek seçebileceğim bir dal kaldı gibi, illede olacaksa ona bakacağız artık.

wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

POE nin bir başlığı hakedecek kadar iyi bir oyun olduğuna inanmıyorum. oynadığım için biliyorum. oynamadan yorum yapmakta ne bileyim :cici:

ne lore var ne de oyunda bir derinlik var. düz bir oyun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, stardust said:

PoE için yeni başlık açsanıza madem bu kadar seviyorsunuz. Diablo başlığını trolleme seviyesine geldi muhabbetiniz :baba:

PoE sevmek değil konu Diablo gömmek. :mrgreen:

O kadar heyecan olsa PoE 2 başlığında mesajlar uçuşurdu. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu legendary itemlari ne yapiyorsunuz , dusuk level da olsa kullaniyor musunuz yoksa salvage veya satiyor musunuz?.. Ben lvl 23 filanim sanirim hala level 4 legendary tunic giyiyorum mesela armor dusuk olsa da yan ozellikler iyi diye... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, JardeL said:

Bu legendary itemlari ne yapiyorsunuz , dusuk level da olsa kullaniyor musunuz yoksa salvage veya satiyor musunuz?.. Ben lvl 23 filanim sanirim hala level 4 legendary tunic giyiyorum mesela armor dusuk olsa da yan ozellikler iyi diye... :icon_think:

item leveli yüksek olanları affixleri iyi ise tutuyorum. değilse salvage ile kırıyorum. bu arada aklınızda olsun yüksek item levelli bir legendery item düşürürseniz ve işinize yarayacak gibiyse upgrade edin. eğer item leveli bir kademenin üstüne çıkarsa affixler rerolllanır ve bambaşka bir item çıkar. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, JardeL said:

Lvl 70 e kadar itemlar afedersiniz sürtük gibi olacak. Eğer üstünüzden iyi değilse ve 3 affix işinize yarar 4. Yü rollerim derseniz en çok 3 5 lvl için saklayın. Yoksa kasaya koyup tutmayın bile.

Aspects olayı var orda buildiniz euygun kullanacaklarınızı özelliğini sıyırabilirsiniz. Ama şunu da bilin normal sacred ve ancastrallerin özellikleride seviyesine göre gücü artıyor. T4 gelene kadar toplanan tüm itemlar çöp yani.

Unutmadan şu an itemlar üstünde gereksiz yere 2 3 seferden fazla roll denemeyin. Paranız çöpe gider sürekli.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Definitive said:

PoE sevmek değil konu Diablo gömmek. :mrgreen:

O kadar heyecan olsa PoE 2 başlığında mesajlar uçuşurdu. :icon_think:

Abi çıkmayan oyunun neyi konuşulsun? :)

Cihan haklı ama ben trollemek için konuşuyorum. Daha önce de dediğim gibi ne PoE ne de Diablo hiç ilgimi çekmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Level 33 oldum hala asagidaki level 4 armoru kullaniyorum sirf magic bubble isi yuzunden ;

Clipboard02.jpg

Yalniz hic dogru duzgun item dusmuyor ya... Tier 1 oynadigim icin mi bilmiyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, JardeL said:

Level 33 oldum hala asagidaki level 4 armoru kullaniyorum sirf magic bubble isi yuzunden ;

Clipboard02.jpg

Yalniz hic dogru duzgun item dusmuyor ya... Tier 1 oynadigim icin mi bilmiyorum... 

bunu kullanmak zorunda değilsin ki? bu özelliğini aspect olarak alıp başka bir item e gömebilirsin. illa bunu kullanmana gerek yok. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL

JJ' nin dediği gibi onun özelliği başka bir itema aktarılabilir. Oculiste gidilip orada extract aspect yapılacak. Daha sonra daha güzel özellikleri olan bir rare item üzerine o özelliği tekrar çakıp kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Yalnız bu olayda 1 kez oluyor. O yüzden olabildiğince kullanılacak bir itema aktarmak gerek. Bir kez aspect imprint olduktan sonra tekrar o itemdan sökülmez.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok