Diablo IV
3 3

Bu konuda 604 mesaj var

37 minutes ago, T800 said:

Bana da belki bu RTX 4080 alımı nedeniyle kod gelir, bakalım artık, öyle bir şey olursa ben de katılabilirim. :)

Talep etmen lazım aldığın satıcıdan, çoktan gelmiş olması lazımdı sana.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

56 Levelmı ne oldum bende. Tier 3 e geçtim. Sorc buildim çok iyi oldu bende çok kolay ilerliyorum Tier 3te. https://www.icy-veins.com/d4/guides/sorcerer-leveling-guide/#chain-lightning-sorcerer-leveling-build buradaki arc lash buildi kullanıyorum. sıkılınca chain lightning e geçeceğim. 

Oyun 10/10. Şu ana kadar 60 saat mı ne oynamışım. OLED televizyonumda bu güne kadar burnin olmadı ama bu oyun nedeniyle olabilir. Bütün dizilere ve diğer oyunlara ara verdim resmen. sadece diablo 4 gösteriyor tv. Benim oyun ile ilgili tek eksi gördüğüm nokta hikayesi. çok sönük son bölümler ve sönük bitiyor. çok problem değil tabi. 

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Atrin said:

56 Levelmı ne oldum bende. Tier 3 e geçtim. Sorc buildim çok iyi oldu bende çok kolay ilerliyorum Tier 3te. https://www.icy-veins.com/d4/guides/sorcerer-leveling-guide/#chain-lightning-sorcerer-leveling-build buradaki arc lash buildi kullanıyorum. sıkılınca chain lightning e geçeceğim. 

Oyun 10/10. Şu ana kadar 60 saat mı ne oynamışım. OLED televizyonumda bu güne kadar burnin olmadı ama bu oyun nedeniyle olabilir. Bütün dizilere ve diğer oyunlara ara verdim resmen. sadece diablo 4 gösteriyor tv. Benim oyun ile ilgili tek eksi gördüğüm nokta hikayesi. çok sönük son bölümler ve sönük bitiyor. çok problem değil tabi. 

burnin den niye bu kadar korkuyorsunuz yahu? diablo 4 ü açıp 24 saat sabit ekranda mi tutuyorsun? hiç mi uyumuyorsun? tuvalete bile gitmiyormusun? sabit çakılı mı görüntü? burnin olması için görüntünün saatleri bırak günlerce sabit değişmeden kalması gerekir. başından kalkmadan ve hiç kapamadan ekranda tutmuyorsan kaygılanmaya ne gerek var? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

burn-in orta çağlardaki cadı avına dönüştü ya :zuh: olsun istemem ama diablo 4 yüzünden olsa valla acımam. olmuş bu oyun hem de hiç beklemediğim kadar iyi olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, jackjoker said:

burnin den niye bu kadar korkuyorsunuz yahu? diablo 4 ü açıp 24 saat sabit ekranda mi tutuyorsun? hiç mi uyumuyorsun? tuvalete bile gitmiyormusun? sabit çakılı mı görüntü? burnin olması için görüntünün saatleri bırak günlerce sabit değişmeden kalması gerekir. başından kalkmadan ve hiç kapamadan ekranda tutmuyorsan kaygılanmaya ne gerek var? 

hocam korku değil. oyunu ne kadar fazla oynadığımı ve başka hiç bir şey yapamadığımı söylemek için yazmıştım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50+ olan arkadaşlar itemları nerede kasıyorsunuz? ben rastgele önüme ne gelirse. world boss, legion, helltide, whispers ve nightmare dungeon. Fakat pek güzel şey düşüremedim gibi hissediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 dakika önce, Atrin said:

50+ olan arkadaşlar itemları nerede kasıyorsunuz? ben rastgele önüme ne gelirse. world boss, legion, helltide, whispers ve nightmare dungeon. Fakat pek güzel şey düşüremedim gibi hissediyorum.

ben özel bir şey yapmıyorum. senin yaptıklarının aynısı. ama şanslıyım herhalde şuan ki level seviyesinin en iyi aspectlerini düşürdüm. daha iyi bir legendery düşürdüğümde aspectleri çıkarıp ona aktararak hep aynı aspectler ile gidiyorum. dolayısıyla elimde ki legenderyler standart özelliklerini sunmuyorlar hiç. misal veriyorum elimde ki crossbow un kendi aspectini kullanmıyorum. onun yerine %30 attack speed veren aspect i ekliyorum. bu şekilde attack power 59 lvl de 4600 civarına dayanmış durumda.  3 tane uniqe de var ama sadece 1 ini kullanıyorum.

dün butcher sadece 15-20sn dayandı bana tier 3 de. benden daha hızlı kesenlerde vardır ama yine de şuan ki durumum gayet iyi. eskiden butcher kovalar ben kaça kaça giderdim. şimdi eski türk filmlerinde ki kavuşmalar gibi birbirimize doğru koşuyoruz. 

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran görüntüsü 2023-06-14 110044.jpg

Buda benim mezarcı; ağırlıklı summonning olarak devam ediyorum. Itemlardan aldığım +2' şer iskeletler, onların pasif sinerjisiyle ne kadar çok summonun varsa % fazla vurursun ve vururlar vs derken epey renkli bir ortam oluyor. 65 lvla geldim arkadaşla nm zindanda 13 14 solo yapabiliyorum rahat. Arkadaşlarla oynarken daha efektifiz haliyle. Bizde de bi rogue var leveli benden yüksek ama tabi dps bugından farklılaşıyor durum. Onunlayken 20 yapıyoruz misal ama tek kaldım mı benim dps yetmiyor.

Şimdilerde karakter yavaş yavaş oturdu sayılır. Yani 70' e dayandıkça oyunda seni yavaştan ancestral zorluğa geçmeye hazırlana itmeye başlıyor. Zaten oynarkende hissediyorsun senden 3 4 level yüksek yaratıkları bile hızlı devirmeler başlayınca bu iş oluyor dedirtiyor. Parti şeklinde kasma fazladan exp getiriyor + pot için %5 de ordan veriyor. Bol bol world boss vs eventleri kaçırmadan yapmaya çalışın. Üst seviye zindanlar yapıldıkça exp işi bollaşıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Diablo III’ten nefret etmeme sebep çok çok zor düzgün item düşmesi ve CS:GO bıçakları kafasında neredeyse 1000 EUR falan fiyata yüzük v.b. satılması saçmalıklarıydı, bunda böyle şeyler yok diye umuyorum, varsa çok içine girmeden kenardan kenardan bakayım buna. Looter oyunları severim de saçmalık seviyesinde olmaması gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, T800 said:

Bu Diablo III’ten nefret etmeme sebep çok çok zor düzgün item düşmesi ve CS:GO bıçakları kafasında neredeyse 1000 EUR falan fiyata yüzük v.b. satılması saçmalıklarıydı, bunda böyle şeyler yok diye umuyorum, varsa çok içine girmeden kenardan kenardan bakayım buna. Looter oyunları severim de saçmalık seviyesinde olmaması gerekir.

Bu oyunda açıkcası ben daha da fazla lanet ettim. Doğru düzgün item düşmüyor. Auction house falan yok, el aştı yöntemiyle forumdan falan item satanı var mı henüz duymadım. Yalnız oyunda ki item düşme affix işi tam lanet bir seviyede. Misal legendary item düşüyor d3 de de random olayı vardı ama en azından tutarlılık olan şeyler oluyordu. Bana bazı düşen itemlarda +1 x skill +2 y skill +1 z skill ve bla bla başka random bi özellik olanları bile çokça kez gördüm. Tamam skill güzel birşeyde hem kullandığın denk gelecek hemde diğerlerinin buildine aykırı gelmesi çok acaip durumlar. Affixler tomarla artmış zaten, hani eskiden critical attack speed vs şeyleri denk getirirdik. Şimdi yaralıya şansı yok bilmemne olursa olurlar tomarla dalga motor eklendiği için item işi curcuna. Uniqueler bi kendine has oluyor onların özelliği tam olması gerektiği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şuana kadar gördüğüm uniqe itemlerin çok iyi olmadığı. hatta hiç iyi değil diyebilirim. özellikle aspect olarak özelliklerinin değiştirilemiyor olması gıcık bir durum. bana da 5 tane vs uniqe düştü. ama legendery hatta bazı rare itemler daha iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak ufak lvl 12 oldu sanırım karakter daha tabii çok başındayım, Rogue açtım ben. 

Ancak bu Diablo III saçmalıkları boyut artışı ile de devam ediyor ise büyük sıkıntı, bakalım artık.

HDR rezalet bir de bu oyunda, ayar tutmadı pek sıkıldım SDR açtım tekrar. Bir araştırayım bunun HDR konusunu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyuna daha bir sürü fix ve balans işleri gelir. Devasa bir oyun yarattıkları için bazı durumların böyle başlaması normal.

Oyunun son seviyesi olan tormente geçiş yaptım. Diğer diablo oyunlarında da olduğu gibi bi son seviye olan normal sacred ancestral item seviyeleri mevcut. Nightmarede tam sacred dizilimini oturttuk derken şimdi ancestral peşleyeceğiz.

D3 teki rifte benzer olan zindan mekaniği dungeons olarak yine mevcut. Baştan biraz hoşuma giden durum daha sonra her seferinde aynı tip şeklinde oluşu ve sürekli ordan oraya koşturma işi biraz tuhafıma gitti. Yani evet waypointten gidiyorsunuz tamamda bazıları konum neticesi 2 dklık boş kolu yaptırması sıkıcı hal alabiliyor. Zaten server lagından kaynaklı olsa gerek at kullanımı süper gıcık seviyede.

Paragon seviyelerinin yükselmesi ileride belirli seviyede güçlendirme yapmaya başlıyor. Oynamak istediğiniz skill dinamiğini 50 60 levellere kadar oturtmakta fayda var. Hem skiller hem paragonlar sıfırlanıp baştan kurulabilir olsa dahi saatlerce hangi dizilime gideyim diye takılı kalabilirsiniz. Üstüne yime d3 de greater riftlerde ki sokete taktığımız zerzevatı geliştirdiğimiz gibi bunda ki glyphlerde level atlatılması gerekiyor ve çok daha zor gelişiyor. Bi ihtimalle üst seviye zindanlarda bol exp aldığı için sonradan da seri geliştirmek mümkün olabilir. Acaip büyük bir meta dinamiği var ve beyin yakıcı seviyelere geliyor oyun.

Diablo 3 kadar çeşitlilik olmayışı şimdilik üzdü. O da ek paket gelecek diye limitlemeler olması garip. Yani set yine yapılır ilave setler eklenirdi icabında. Niye yok? Diablo 2 de kinden daha zor bir seviye kasma zorluğu mevcut. Gerçekten 50 lvlden sonra kanser edici seviyede level atlamak güçleşiyor.

Yan görevlerden yine mümkün mertebe yapabilirsiniz, hikayeyle bağlantılı yan görevlerde mevcut. Hatta bazısında tanıdığımız yüzlerden denk gelmesi falanda hoş. Tabi bi yerde hikaye harici normal gelişmeyle falan pek bir olayı kalmıyor görevlerin, verdiği exp ve ödüller sönük kalıyor.

Dünya oldukça büyük öyle böyle değil. Lilith altar, yan görev,keşfedilecek bölgeler, zindanlar, kaleler gibi bölgesel eventler var bunlar bölgelerde tamamlanınca ekstradan paragon level falan oluyor. Zaten lilithin heykellerini gezmek stat açısından büyük zenginlik hemde dünyayı gezmiş olunuyor. Süre tutuyor mu oyun bilmiyorum ama heralde şimdiden bi 100 saati devirdik gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, T800 said:

Ufak ufak lvl 12 oldu sanırım karakter daha tabii çok başındayım, Rogue açtım ben. 

Ancak bu Diablo III saçmalıkları boyut artışı ile de devam ediyor ise büyük sıkıntı, bakalım artık.

HDR rezalet bir de bu oyunda, ayar tutmadı pek sıkıldım SDR açtım tekrar. Bir araştırayım bunun HDR konusunu da.

Tavsiyem level 50 olmadan 30-40 arası hikayeyi bitir. Ondan sonra hiç keyif vermiyor. Ben aman ana hikaye hemen bitmesin diye yan görevlere falan abanmıştım. Ama nightmare modu için hikayeyi bitirmen gerekli olduğunu farkettiğimde mecbur hikayeyi bitirmek için oynadım. Ama 50 üstü sinek keser gibi 2-3 sn'de boss kesince keyfi kaçtı doğrusu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, ZvAnA said:

Tavsiyem level 50 olmadan 30-40 arası hikayeyi bitir. Ondan sonra hiç keyif vermiyor. Ben aman ana hikaye hemen bitmesin diye yan görevlere falan abanmıştım. Ama nightmare modu için hikayeyi bitirmen gerekli olduğunu farkettiğimde mecbur hikayeyi bitirmek için oynadım. Ama 50 üstü sinek keser gibi 2-3 sn'de boss kesince keyfi kaçtı doğrusu. 

Bu şekilde rahat oynamayı sevenler de var aslında bir tarz meselesi demek lazım. Ben boss'larda çok zorlanmayı sevmiyorum, yan görevlerden de çok keyif alıyorum. Hatta bir oyunun yan görevleri çok sıkıcı ve sıradansa oyunun ana hikayesini de gölgeliyor benim açımdan. 

Neyse ki burada başlık çok haraketli ve hararetli değil de almadım diye başımı taşlara vurmuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yazlığa geldim. çok mutsuzum. diablo oynayamıyorum. dün yola çıkmadan şu 70+ olan dungeon'ı denedim. 67 level'ım şu an. dungeon ı kolay temizledim ama son boss elias da sürekli öldüm. tam da yola çıkacaktım kasamadım. @jackjoker hocam sen bitirebildin mi orayı ?

bu arada altar of lilith'ler bitirdim. 1 region (dry bimlemle) dışında regionların hepsini bitirdim. beleşe gelen skill point ve paragon pointler baya işe yarıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.06.2023 at 13:18, Atrin said:

yazlığa geldim. çok mutsuzum. diablo oynayamıyorum. dün yola çıkmadan şu 70+ olan dungeon'ı denedim. 67 level'ım şu an. dungeon ı kolay temizledim ama son boss elias da sürekli öldüm. tam da yola çıkacaktım kasamadım. @jackjoker hocam sen bitirebildin mi orayı ?

bu arada altar of lilith'ler bitirdim. 1 region (dry bimlemle) dışında regionların hepsini bitirdim. beleşe gelen skill point ve paragon pointler baya işe yarıyor. 

evet bitirdim. ilk girdim ve son boss a tek attım.

hangi karakterle denedin bilmiyorum ama ben son boss da şunu yaptım ki her boss da aynısını yapıyorum butcher dahil. shadow clone çıkarıp burst damage ile poison ile başlıyorum. ilk 2sn de zaten %50 canını aldım Elias'ın. daha sonra shadow damage vuran skillimi atarak uzaklaşıp bir burst damage daha vurdum ve öldü. Butcher çıktığında da 15-20sn sürüyor bu taktikle kesmem. 

Torment de oynuyorum. Torment de aşırı basit gelmeye başladı. Torment de helltide da çok rahat ilerliyorum. 

bu arada son durum 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker ben sorc oynuyorum. arc lash + charging bolt buildi. o elias boss dışında hiç zorlanmıyorum. Nighmare dungeonlarda da zorlanmıyorum. Kendi levelım + 3 tiere kadar. helltideda da sorun yok. anlamadım bende. buildim gereği yakın dövüşmem gerekiyor ve sorcun maks life o kadar iyi değil. ondan olmuyor sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

@jackjoker ben sorc oynuyorum. arc lash + charging bolt buildi. o elias boss dışında hiç zorlanmıyorum. Nighmare dungeonlarda da zorlanmıyorum. Kendi levelım + 3 tiere kadar. helltideda da sorun yok. anlamadım bende. buildim gereği yakın dövüşmem gerekiyor ve sorcun maks life o kadar iyi değil. ondan olmuyor sanırım.

sorc için bilmiyorum. Elias minonlarını çok yaratmadan kesmek lazım yoksa ortalık cümbüşe dönüyor. ben bu yüzden burst damage e yüklendim. Sorc da bu ne kadar mümnkün olur bilmiyorum. Rogue de Shadow Clone buildi bu yüzden çok efektif. boss larda çıkarıyorum ve inanılmaz bir damage burst sağlıyorum. Diablo 2 de ki clone mantığının aynısı var. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 minutes ago, jackjoker said:

sorc için bilmiyorum. Elias minonlarını çok yaratmadan kesmek lazım yoksa ortalık cümbüşe dönüyor. ben bu yüzden burst damage e yüklendim. Sorc da bu ne kadar mümnkün olur bilmiyorum. Rogue de Shadow Clone buildi bu yüzden çok efektif. boss larda çıkarıyorum ve inanılmaz bir damage burst sağlıyorum. Diablo 2 de ki clone mantığının aynısı var. 

olmadı bir ara bana bir el atıver hocam :) en son sende 66-67 bandındaydın diye hatırlıyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok