Nvidia GeForce RTX40 Serisi - Hopper/Ada Lovelace (2022-2023)
3 3

Bu konuda 941 mesaj var

Some RTX 4090 Graphics Cards Recommend a 1200W Power Supply

Epi'nin gözleri yaşlı :lol: Fanboy'un bile kalbine oturur ama onun asla. DLSS ve yapay zeka diye girer şimdi mevzuya :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka bir yana RTX4090 alacak adamın, kartın 1200W hatta 2000W çekecek olması pek ipinde olmaz diye düşünüyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, wazzap said:

Şaka bir yana RTX4090 alacak adamın, kartın 1200W hatta 2000W çekecek olması pek ipinde olmaz diye düşünüyorum.

Böyle diye diye bu noktalara geldik. Sarı inek hikayesi gibi oldu.

Sadece elektrik tüketimi yada büyük güç kaynağı değil ki problem, soğutma da sıkıntı oluyor.
Kartın güç tüketimi arttıkça soğutucusu da büyüyor. Soğutucu büyüdükçe fiyatı da artıyor. Hadi "benim kasam büyük" diyerek onu da kabul ettiniz diyelim bu sefer oyun oynarken kasadan ciddi miktarda sıcak hava çıkıyor.

Whooosh tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu forumda aşağı yukarı 20 yıldır birbirini tanıyanlar var. Bazılarının aşağılık yaklaşıp alamazsınız demesine rağmen bir çoğumuz bu kartı alabilecek yetkinlikte bende dahil. Ama aramızda ki fanboyu çıkarırsak geri kalan herkes de mantıklı yatırım yapar ve öyle saçma teknolojilere başlangıçta para yatırmaz. Star ile beraber 3x kart alana kadar tonla araştırma yaptık. Misal Ties ile dalga geçtik adam yine mantığını konuşturdu. Yok rt yok dlss yok yapay zeka bizim umurumuzda değil. Günümüz şartlarında mantıklı yatırım yapmak lazım. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjokerya hocam, olay senlik benlik değil ki. sen de biliyorsun, bu kart 1200W çekse de alacak adam var, 1600W çekse de. Bu watt muhabbetini ciddi tartışmanın bir gereği yok bence. teknolojiyi tartışmak daha mantıklı bence. mesela niye 4070 niyetine 12 GBlk 4080 çıkardılar? bunu konuşmak lazım bence. elde hala stock muhabbeti olacağını sanmıyorum çünkü mining dalgası biteli 6 ay olacak neredeyse.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

“Fanboy”. “Begeniyorsan al, ne tatava yapiyorsun”

Ezik. Begenmiyorsan alma, ne tatava yapiyorsun?

Gosteris karti yuksek guc cekiyor, pahali diye alinmayabilir. Arkasindaki teknolojik gelismeye .ok atmak nedir?

Vestel baglayin PC’ye, tam cozum.

Iki gun once 3090 su anda alinmaz, ayni fiyata 4090 cikacak, cok daha hizli olacak diyince satasiyordun. Bugun “ya hakikaten o gun 3090 almak icin malin onde gideni olmak gerekirmis” diyecegine baska yerden satasiyorsun.

“Teknolojisini konusunca basa cikamiyoruz, yine kisisel satasmaya cekelim”. 20 yili gecti, kafa ayni.

nvidia kar amacli firma, kimse sevmek zorunda degil, firsatini buldukca hepimizi .ikiyor. 4090 gosteris karti, kimse “bana gore” demek zorunda degil. Gelisen teknolojiye .ok atacagim diye yanlis yunlus bilgi vermeyin, yeter. Birakin forumda teknik bilgi dogru olsun.

Bu modeli alan adam magazada $4000-5000 hazir makineyi alip geciyor, eskisini satiyor. Hangi guc kaynagi lazimmis gibi bir derdi yok. Biz teknoloji muhabbeti yapiyoruz. Arkasindaki teknoloji alt modellere de gelecek, zamanla standartlasacak, bak su yonden ilginc diyoruz.

Her zaman biri dondan firlayip “1080p ile 720p arasini insan gozu goremez”, “30fps ustunu insan gozu goremez” diye .otunden uydurdugu bilgilerle teknolojiye ezik ezik .ok ata ata 4K 120fps’ye geldik.

3 yil sonra sizin aldiginiz donanimda da olacak, fazla yermeyin diye bastan kibarca yazdim, teknik ayrintisini verdim. Illa duzeyi buralara cekeceksiniz.

epi tarafından düzenlendi
TiesTorN, SEP, rammstein and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://youtu.be/8NAi30ZBpJU

1. Imalat tasarimda kullanilan modeller var. Bunlar agir cunku fizik sonuclarinin gercegi birebir yansitmasi gerekiyor.

2. Bunlarin verdigi gorsel sonuca olabildigince yaklasan algoritmalar icin surekli makaleler/calismalar var. Videoda ornekleri gorulebilir.

3. AI gorsel sonucun orijinal modelden farkinin minimum olacagi algoritmayi bulacak sekilde egitilebiliyor. Boylece ikinciden de hizli oluyor.

GPU’nun 20 yillik butun olayi goreve ozel tasarlanmis donanim olmasi. CPU kadar general purpose degil.

Ilk 3dfx’lerde falan doku filtrelemeye ozel islem birimleri ile software rendering’in ulastigi kaliteye tur bindiriyor.

Sonra geometri ve isiklandirma gorevleri vs icin de ozel donanim tasarimi geliyor.

Simdi (1) 50 yildir tasarlanan agir modelleri referans alip (2) son donemde hafifletilmis hallerini hizda gececek sekilde (3) ozel tasarim AI algoritmalari hazirlaniyor. (4) Bunlari en hizli sekilde calistiracak ozel donanim tasarlaniyor.

Bunu “ya basitlestiriomis hali yani” diye anlamayin. 3dfx doku birimleri orneginde oldugu gibi, alternatife tur bindirecek kadar hizli islem yapan donanimda alternatifte elde edilemeyecek kaliteyi de elde edebiliyorsunuz.

Her yeni makaleyi takip eden, hatta bir kisminda aktif olarak yer alan, universitelerle calisan (belki profesorlerin parasini odeyerek universitedeki o arastirmanin sponsoru olan, boylece normalde finansman olmadigi icin gerceklesmeyecek isleri mumkun kilan), bu makalelerle 2. asama tamamlandiktan sonra kendi bunyesinde 3. ve 4. asamayi ureten firmalar var. Bu ise ayirdiklari kaynaklari “ya dur, once bir onceki kartlara getirelim” diye harcamalari icin rekabetin mecbur etmesi gerekir.

Geriye uyumluluk ile ilerleme arasinda bir trade-off var cunku kaynaklar limitli. Evrenin duzeni bu.

Ayni limitli kaynaklardan cok daha iyi sonuclar cikarmak konusunda AI devrimi sihir gibi. Becerebildikce hepsi bu trene atlayacak.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AI konusu da ayni self driving arabalar gibi fazla sisirilen bir konu. Gaz vere vere anlamayanlara olm yakinda gtunuzu bile silmeniz gerekmeyecek diye kitliyorlar. Ilerleme yok degil var ama dusunuldugu gibi degil. Ayrica bir ise ozellesmis kod AI olmaz. Kod olur. Bu ara fotograf editleme uygulamasi bile AI abi, gozunden anliyor neyi netleyecegini diye satiliyor. 

Ayrica teknoloji konusulacaksa dukkandaki son kullanici kartini konusmak ne alaka. Ilerleme vb isinin son halkasi bu oyuncu kartlari. Dizayn asamasi 3 sene falan once bitmis, yapan adam unutmus, firma ustune deri mayolu kahraman logosunu basmis daha biz neyini tartisacagiz. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, kaptanpedal said:

Ayrica bir ise ozellesmis kod AI olmaz. Kod olur. 

Goreve gore egitilmis neural network'e isterseniz AI degil eniste deyin. Generalized AI degildir ama AI'dir.

26 minutes ago, kaptanpedal said:

Ayrica teknoloji konusulacaksa dukkandaki son kullanici kartini konusmak ne alaka. Ilerleme vb isinin son halkasi bu oyuncu kartlari. Dizayn asamasi 3 sene falan once bitmis, yapan adam unutmus, firma ustune deri mayolu kahraman logosunu basmis daha biz neyini tartisacagiz. 

Son kullanici onune gelen en yeni VE HALA GELISMEKTE OLAN teknoloji bu. Bunu tartismayacaksiniz da neyi tartisacaksiniz? Ozellikle bu baslikta?

Laf etmek icin edilmis laflar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Goreve gore egitilmis neural network'e isterseniz AI degil eniste deyin. Generalized AI degildir ama AI'dir.

Generalized AI dedigin bizim mahmut oluyor. Sagi solu belli olmaz mahmutun. AI sagi solu belli oldugu anda ozellesmis oluyor. Mahmutu da goreve gore egitmek mumkun ama hala sagi solu belli olmuyor adamin. Niye? Cunku insan yani gercek zeka. 

Bir de yapay zeka diyip buyuk beklentilere giriyorlar. Gercegi bir ske yariyor sanki.

Son kullanici onune gelen en yeni VE HALA GELISMEKTE OLAN teknoloji bu. Bunu tartismayacaksiniz da neyi tartisacaksiniz? Ozellikle bu baslikta?

Urun. Kart dedigin sey urun. 

Teknoloji dedigin seyin 4090 falan diye bir adi olmaz. Patent numarasi olur en fazla. 

Shader, AI, xbit, ykanal, zscale falan diye diye is amazondan 3060 dusurmeye geliyor sonunda. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Urunun arkasindaki teknolojiden soz etmek yerine demagoji yapmak daha cok isine gelen arkadaslari destekliyorum ve aralarina katiliyorum diyorsunuz. Ben daha beslemeyeyim.

Bu teknolojiden soz etmek:

On 9/28/2022 at 2:58 PM, epi said:

DLSS 3 icin Digital Foundry videosu cikmis:

https://www.youtube.com/watch?v=6pV93XhiC1Y

Izleyeyim daha yazarim. Izlemeden yazayim:

1. Millet videolarin gazina gelip ara kare yaklasimina .ok atmadan ben soyleyeyim, bu teknoloji kalici olacak, digerleri de benzer cozumlerle gelecek.

5:30'da gordugun gibi sagdaki cok daha akici gozukecek. Konsolda 60fps calisacak sekilde tasarlanan, onun uzerinde CPU limitine takilacak sekilde koklenmis ayarlari olan oyunu 120fps'ye cekip oynamanin bu tarz ara kareler kullanmaktan baska bir yolu olmayacak.

"Film goruntusu seven elitiz, 24 kare olsun aman soap opera pembe dizi goruntusune donmesin, kapat o interpolation'i" dersin ama her barda/restoranda asilan TV'ye, her tekno markette gosterilen demo videolarina dikkat et, hepsi yuksek fps calisacak sekilde ayarlaniyor.

Goz akiciligi seviyor. 

2. "120fps'de her kare 8 milisaniyede ciziliyor. Ben 16 milisaniye once mouse'umu kipirdaymistim, son kareye onu yansitmayacak, demek ki bu yaklasimla latency iyilesmemis" diye dusunmeyin. VR'da kullandiklari reprojection yontemleri gibi gelisecegi icin onu da goruntuye yansitacaktir. Son anda mouse'tan gelen sinyale gore ara kareye 1ms'de isleme cekip zaten az olacak goruntu degisimine cok yakin bir sey olusturur. VR'da kafamizi hizli cevirdigimizde GPU yeni goruntuyu cizemezse goruntu onumuzde takilip bizi kusturmasin diye icat ettiler bu yontemleri, simdi AI ile hizlandiriyorlar.

TV'de 2D goruntu oldugu icin ara kareleri tahminen ciziyorlar, eller gibi vucudun geri kalanina gore hizli hareket eden yerlerde bozulmalar oluyor (sony digerlerinden daha iyi). Burada 3D goruntu oldugu icin, sahnede ne oldugunu, derinlik bilgisini vs GPU bildigi icin o bozulmalar olmadan cok daha iyi is cikarilmasi mumkun.

Ray tracing'i ilk gordugumuzde bir kismimizin gozune "ya TV kontrast ayari gibi bir sey" gibi geldi. Bu da "ya TV'lerdeki motion ayari gibi" diye yerilecek. Ama cok yermeyin, RT'nin AMD'ye ve konsollara da gelmesi gibi, bunu da hepsi yapacak. Aklin yolu bir.

5 hours ago, epi said:

https://youtu.be/8NAi30ZBpJU

1. Imalat tasarimda kullanilan modeller var. Bunlar agir cunku fizik sonuclarinin gercegi birebir yansitmasi gerekiyor.

2. Bunlarin verdigi gorsel sonuca olabildigince yaklasan algoritmalar icin surekli makaleler/calismalar var. Videoda ornekleri gorulebilir.

3. AI gorsel sonucun orijinal modelden farkinin minimum olacagi algoritmayi bulacak sekilde egitilebiliyor. Boylece ikinciden de hizli oluyor.

GPU’nun 20 yillik butun olayi goreve ozel tasarlanmis donanim olmasi. CPU kadar general purpose degil.

Ilk 3dfx’lerde falan doku filtrelemeye ozel islem birimleri ile software rendering’in ulastigi kaliteye tur bindiriyor.

Sonra geometri ve isiklandirma gorevleri vs icin de ozel donanim tasarimi geliyor.

Simdi (1) 50 yildir tasarlanan agir modelleri referans alip (2) son donemde hafifletilmis hallerini hizda gececek sekilde (3) ozel tasarim AI algoritmalari hazirlaniyor. (4) Bunlari en hizli sekilde calistiracak ozel donanim tasarlaniyor.

Bunu “ya basitlestiriomis hali yani” diye anlamayin. 3dfx doku birimleri orneginde oldugu gibi, alternatife tur bindirecek kadar hizli islem yapan donanimda alternatifte elde edilemeyecek kaliteyi de elde edebiliyorsunuz.

Her yeni makaleyi takip eden, hatta bir kisminda aktif olarak yer alan, universitelerle calisan (belki profesorlerin parasini odeyerek universitedeki o arastirmanin sponsoru olan, boylece normalde finansman olmadigi icin gerceklesmeyecek isleri mumkun kilan), bu makalelerle 2. asama tamamlandiktan sonra kendi bunyesinde 3. ve 4. asamayi ureten firmalar var. Bu ise ayirdiklari kaynaklari “ya dur, once bir onceki kartlara getirelim” diye harcamalari icin rekabetin mecbur etmesi gerekir.

Geriye uyumluluk ile ilerleme arasinda bir trade-off var cunku kaynaklar limitli. Evrenin duzeni bu.

Ayni limitli kaynaklardan cok daha iyi sonuclar cikarmak konusunda AI devrimi sihir gibi. Becerebildikce hepsi bu trene atlayacak.

Sizin yaptiginiz kalitesiz kahve muhabbeti. Ben onu yapabiliyorum diyorsaniz onu yapin. Bari otekini yapana engel olmayin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, epi said:

Bu teknolojiden soz etmek:

Teknoloji tartıştığını sanıyorsun ama bu yazdıkların yokluk zamanı 1 hafta kart arayanların uykularında sayıkladıkları şeyler. 

11 hours ago, epi said:

Sizin yaptiginiz kalitesiz kahve muhabbeti. Ben onu yapabiliyorum diyorsaniz onu yapin. Bari otekini yapana engel olmayin.

engel olan yok. Sen ve senin gibilerin tek istediği saygı, pohpohlanma. Biri çıkıp yaw Epi Nvidia'da çalışacak adamsın desin diye bekliyorsun. Hepimiz toplanak Çiparchitect diyek madem.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen ekran kartlarında nvidia tarafında bir pozitif ayrımcılığım vardır. Ama aldığım ürünün bana hangi şartlarda ne vadettiği f/p oranı her zaman bunun önünde olmuştur. Bu nedenle 1080Ti varken 2xxx serisini pas geçmiştim, 3080 varken de 4xxx serisini pas geçeceğim. 4090'ın boyutunu vs gördükçe nvidianın nasıl böyle uçube bir kart yapabildiğine şaşırıyorum. DLSS 3.0 falan güzel gelişmeler de her zamanki nvidia şark kurnazlığı nedeniyle yeni seriye özel olması can sıkıcı olsa da bunun için de 4xxx serisine geçmem yani. Nvidia'nın bazı serileri hakikaten çok iyi oluyor.. O zaman o kartı çıktığı gibi alacaksın. Nitekim 1080'i çıktığı günlerde almış az bir süre sonra da 1080Ti'ya terfi etmiştim. Yine 3080'i de piyasaya sürüldüğü ilk haftalarda sahip olmayı başaran ender kullanıcılardanım. Ama 4xxx serisi benim gözümde böyle bir seri değil. Muhtemelen 5xxx yine çok iyi bir seri olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, ZvAnA said:

Şahsen ekran kartlarında nvidia tarafında bir pozitif ayrımcılığım vardır. Ama aldığım ürünün bana hangi şartlarda ne vadettiği f/p oranı her zaman bunun önünde olmuştur. Bu nedenle 1080Ti varken 2xxx serisini pas geçmiştim, 3080 varken de 4xxx serisini pas geçeceğim. 4090'ın boyutunu vs gördükçe nvidianın nasıl böyle uçube bir kart yapabildiğine şaşırıyorum. DLSS 3.0 falan güzel gelişmeler de her zamanki nvidia şark kurnazlığı nedeniyle yeni seriye özel olması can sıkıcı olsa da bunun için de 4xxx serisine geçmem yani. Nvidia'nın bazı serileri hakikaten çok iyi oluyor.. O zaman o kartı çıktığı gibi alacaksın. Nitekim 1080'i çıktığı günlerde almış az bir süre sonra da 1080Ti'ya terfi etmiştim. Yine 3080'i de piyasaya sürüldüğü ilk haftalarda sahip olmayı başaran ender kullanıcılardanım. Ama 4xxx serisi benim gözümde böyle bir seri değil. Muhtemelen 5xxx yine çok iyi bir seri olacak.

DLSS 3.0 güzel bir sıçrama. Ama ileride 3x serisi kartlara da getirirler diye düşünüyorum. Reddit ve diğer yerlerde inanılmaz bir nefret var şuan Nvidia'ya. Zamanında gsync içinde donanım şart dediler ama öyle olmadığı ortaya çıktı. Benzer durum burada da olacaktır. Bunun aksini savunanda fanboy kafasında olanlardır. çok da dikkate almaya gerek yok onları. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, kaptanpedal said:

Teknoloji tartıştığını sanıyorsun ama bu yazdıkların yokluk zamanı 1 hafta kart arayanların uykularında sayıkladıkları şeyler. 

engel olan yok.

Bu engel oluyor birader:

On 10/8/2022 at 10:38 AM, epi said:

Her zaman biri dondan firlayip “1080p ile 720p arasini insan gozu goremez”, “30fps ustunu insan gozu goremez” diye .otunden uydurdugu bilgilerle teknolojiye ezik ezik .ok ata ata 4K 120fps’ye geldik.

3 yil sonra sizin aldiginiz donanimda da olacak, fazla yermeyin diye bastan kibarca yazdim, teknik ayrintisini verdim. Illa duzeyi buralara cekeceksiniz.

Her zaman forumun yaridan cogu bilgi degil pozitif bilgi hosuna gitmedigi icin yari demagoji, yari .ok atma ile ustunu sivamaya calisanlarla dolu oluyor.

Tezahurat bekleyen yok. Golge etmeyin yeter.

Ilgilenen icin, gsync modulu yer aldigi icin gsync'e tam destek verenlerin yapabildikleri "gsync uyumlu" denenlerden farkli.

Yine ilgilenenler icin, vaktiyle "ya istese bu RT'yi 1080'lere de getirir" diye bik bik konusup, "bak buna getirmisler" diye 20x0 serisiyle ayni tensor unitelerini iceren profesyonel kartlari ornek gosteren arkadaslar oldu.

PS3 zamaninda da sacma sapan seyleri savundular. Dogrusunu soyleyene nefret duydular.

Akillanmiyorlar. Degismiyorlar.

Bazi insanlar o kadar kalitesiz ki, baskalarinin gerceklik algisiyla oynamayi "ya orada ben hataliymisim galiba" demeye tercih ediyorlar. 20 yil boyunca gozunun icine bakarak bile bile yalan soyluyorlar "yoo, su acidan bakarsak su dogruydu", "bir de bu acidan bakalim", "ya otekinin yaptigi", "dur konuyu dogruya degil dogruyu soyleyene getirelim".

Bu kalitesizlik dunyaya sekil veriyor. Sikinti "ooo yeni teknoloji cikmis, ondan soz edecegiz" diye keyif icin takildigin yere gelip yine ayni seyleri yazanlari gormek degil. Bu kalitesizlik her zaman her yerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şurada kalmışız zaten 10-15 kişi. herkesi küçük görüyor aşağılıyorsun. senin dışında olan herkesi kalitesiz olarak gören, küçük gören sensin. madem bu şekilde görüyorsun gidersin bu kadar basit :D
bak ne kadar bilgili çocuk demediğimiz için ve sarı forumda ki fan boylardan zerre farkın olmadığın için millet seni dalgaya alıyor.
kimse sana katlanmak zorunda değil sende bize katlanmak zorunda değilsin.
canın istemiyorsa gidersin :) :mrgreen: 

ha yok devam edeceğim diyorsan super eğleniriz :icon_dance: 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, jackjoker said:

ha yok devam edeceğim diyorsan super eğleniriz :icon_dance: 

Bak mesela bu geldi, "evet ben kalitesizim" dedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 dakika önce, epi said:

Bak mesela bu geldi, "evet ben kalitesizim" dedi.

:icon_popcorn:şuan çok eğleniyorum. küçük yeğenimle oynar gibi oynuyorum. hepimiz kalitesiz hepimiz cahiliz. sen teksin Epipi :lol: sarı foruma epey girmiyordum. aynı tadı alıyorum şuan. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepimiz diye baskalarini da icine cekmeye calisma bosuna. Kalitesiz olan kendisini belli ediyor. Duzgun insanlar ya kenardan izliyor, ya da "tamam abi ya, neyse" diye mudahale ediyor bir yerden sonra.

Algoritma hep ayni

1 hour ago, epi said:

Bazi insanlar o kadar kalitesiz ki, baskalarinin gerceklik algisiyla oynamayi "ya orada ben hataliymisim galiba" demeye tercih ediyorlar. 20 yil boyunca gozunun icine bakarak bile bile yalan soyluyorlar "yoo, su acidan bakarsak su dogruydu", "bir de bu acidan bakalim", "ya otekinin yaptigi", "dur konuyu dogruya degil dogruyu soyleyene getirelim".

Bu kalitesizlik dunyaya sekil veriyor. Sikinti "ooo yeni teknoloji cikmis, ondan soz edecegiz" diye keyif icin takildigin yere gelip yine ayni seyleri yazanlari gormek degil. Bu kalitesizlik her zaman her yerde.

"fanboy" ,begeniyorsan al, ne tatava yapiyorsun" diye konuyu kisisellestir, sonra "sen bizi kalitesiz goruyorsun" diye eziklen. Hep ayni zavalliliklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, epi said:

Iyice kucult kendini, sergile karakterini. Izleyenlere de eglence oluyor.

insanlara hakaret ederken sen kendini küçültmedin öyle mi? milletin gelirinden tut, karakterine kadar girdin. iki yazı yazıyorum benim yazdığımı beğenmiyorsunuz diye burada tonla yazan sen değilmisin? kim oluyorsun milletin karakterini sorgular oldun sen? darkhardware zamanından beri biliyor burada herkes birbirini. burada herkes takılıyor dümdüz ama kimse kimsenin karakterine en aşağılık şekilde laf atmıyor. her mesajında bir takım insanlara gönderme yapıyorsun. ya senin "kanında" var böyle bir durum ya da derdin başka. 
ha derdin başka ise gelirsin "insan" gibi çözeriz. yok derdin millete uzaktan uzaktan giydireyim ise defol git başka yerde yaz yazılarını. 
daha da bir şey yazmayım tadı kaçmasın. @stardust ya da @Deathknight hangilerimize müdahale ediyorsanız edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok