Robot Süpürgeler
0

Bu konuda 29 mesaj var

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro , 2020 Mayıs'ta aldım ben ve memnunum. Üstünden 1 yıl geçtiği için yeni modeller daha fazla özellik ..vs çıkmış olabilir. Ben İncehesap'tan almıştım baktım indirimde gibi görünüyor ama araştırırsınız. Bu modelde hem süpürme ve mop özelliği var, harita kayıt etme özelliği de mevcut.

https://www.incehesap.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-akilli-robot-supurge-siyah-fiyati-45774/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu alın diyemem ama Xiaomi mi robot vacuum mop "essential" almayın!

Essential (G1) bulunduğu yeri gittiği mesafeyi ölçerek hesaplıyor, öyle diğer modellerdeki gibi lidar yada optik sensörü ve harita kaydetme özelliği yok. Doğal olarak halı gibi yüzeylerde biraz gezinince kayboluyor. Harita kaydetme özelliği olmadığı için diğer modellerdeki "mutfağı temizle, salonu temizle,  şu alanın ötesine geçme" gibi  özellikler de essential (1g) modelinde yok ve temizlik bitince eğer şarj istasyonu göz hizasında değil ise şarj istasyonunu yanlış bir odada dakikalarca arayabiliyor.

Fakat ucuz ve temizlik konusunda diğer modellerden farksız. Tek sorun diğer modeller gibi tam otomasyon olarak kullanamıyorsunuz. Yine de götürüp odaya atıp odanın kapısını kapatırsanız çok güzel temizlik yapıyor. Yada kendi haline bırakıp temizlik bittikten eğer şarj istasyonunu bulamaz ise siz alıp yerine koyacaksınız.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, Whooosh said:

Şunu alın diyemem ama Xiaomi mi robot vacuum mop "essential" almayın!

Essential (G1) bulunduğu yeri gittiği mesafeyi ölçerek hesaplıyor, öyle diğer modellerdeki gibi lidar yada optik sensörü ve harita kaydetme özelliği yok. Doğal olarak halı gibi yüzeylerde biraz gezinince kayboluyor. Harita kaydetme özelliği olmadığı için diğer modellerdeki "mutfağı temizle, salonu temizle,  şu alanın ötesine geçme" gibi  özellikler de essential (1g) modelinde yok ve temizlik bitince eğer şarj istasyonu göz hizasında değil ise şarj istasyonunu yanlış bir odada dakikalarca arayabiliyor.

Fakat ucuz ve temizlik konusunda diğer modellerden farksız. Tek sorun diğer modeller gibi tam otomasyon olarak kullanamıyorsunuz. Yine de götürüp odaya atıp odanın kapısını kapatırsanız çok güzel temizlik yapıyor. Yada kendi haline bırakıp temizlik bittikten eğer şarj istasyonunu bulamaz ise siz alıp yerine koyacaksınız.

MoP Pro modelini aldım, hepsiburada indirimdeydi. Haritalama özelliği @Pablo 'Definitive' Vader'ın dediği üzere bulunuyor.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh

Benim linkini paylaştığım modelde harita kayıt etme ve haritadan istediğin odayı seçerek sadece orayı temizletme özelliği var. Ancak ev büyük olunca bazen wifi ile bağlantısı kopuyor sanırım ve öyle bir durumda bazen istasyona geri dönemeyebiliyor. Çok sık başıma gelmedi ve belki de başka sorun olmuştur emin de değilim ama ben wifi bağlantısı koptu diye düşündüm. Xiaomi zibilyon tane model üretiyor sanırım yok Essential yok Pro yok Standart diye karma karışık ürünleştirme yapıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robot haritayı buffer'layarak sunucuya gönderiyor,  sallıyorum en fazla son 10m2'yi falan kendi hafızasında tutuyor. Dolayısıyla internet bağlantısı koptuğunda eğer dock görüş alanı yada buffer içinde değilse robot kayboluyor.

Xiaomi'nin bir sürü modeli var ve bazısı aynı ismi bile taşıyor.  Misal "Xiaomi mi robot vacuum mop essential"  adı altında iki model var, biri C1 diğeri G1, bu iki model dış görünüş olarak aynı gibi görünse de G1 modelinde çift döner fırça var, C1 modelinde tek döner fırça ve bilgisayar faresi gibi optik zemin okuyucu var. Özellikleri tamamen farklı bu iki model aynı isimle satılıyor.

Daha da kötüsü toz haznesi filtreler fırça vs her modelde farklı, bunu bilerek mi böyle yapıyorlar yoksa kazma oldukları için mi bilmiyorum ama böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Roborock S6 kullanıyoruz 7-8 aydır , iyi ki almışız diyoruz hanımla. Ben bile evdeyken çok rahat çalıştırıp evi temizlettiriyorum. Cidden temizliyor ve hergün çıkan toz ve kiri görünce şaşırıyorum. Daha önce haftada 1 temizlikçi bayan gelirdi , o 1 haftada ne toz yutuyormuşuz meğer. Şimdi ona vereceğimiz para ile bu robotu almak mantıklı , ayda bir defa da bayan gelip dip bucak yapıyor mis.

Roborock markasını tavsiye edebilirim , diğerlerine birşey diyemem.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eve köpek geldikten sonra işin b.ku çıktı bizde :D Corgi cinsi köpek. Aşırı tüy döküyor. Dyson V8 Absolute var ama sabah 8 akşam 8 neredeyse full ayakta çalıştığımız için eve gelip birde süpürge tutmak zulüm oluyor. Ne önerirsiniz ? 

Öne çıkan bir kaç model sıraladım kendimce. Evde 1 tane halı var hatta o halıyı şu an kaldırdık köpek çiş yapmasın diye. Çok engebeli bir evimizde yok. Tek katlı normal bir ev işte. Wifi hiçbir odada kopmuyor google wifi sayesinde oda sorun değil. sulu silme vs pek önemli değil gibi. bizim için en önemlisi tüy toplasın biz evde değilken.

Roborock S6 (veya S5 ? )

https://www.hepsiburada.com/roborock-s6-maxv-vacuum-cleaner-p-HBV00000WWUJZ

iRobot Roomba i3+ - bu cihazda pisliğini kendi kendine boşaltması hoşuma gitti. dükkanda zaten sürekli bir şey yıkanıyor siliniyor valla sıkıldım bir şey temizlemekten. kendi kendine boşaltması cazip geliyor. Fakat haritalama yapmıyor sanırım.

https://www.hepsiburada.com/irobot-roomba-i3-akilli-robot-supurge-p-HBCV00000BA9TU

Xiaomi Vacuum mop pro

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-siyah-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4D

Kafalar karıştı. Bin tane model var. Hangi teknoloji olması lazım vs araştıracak zamanımda yok maalesef. Ne almak lazım ? Dediğim gibi tek derdimiz biz evde yokken girsin odalara temizlesin çıksın. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Efe,

bizde de 2 kedi var, biri bol tüylü, yine bizde de dyson V8 var.

geçen sene black friday'de, beni bildiğin üzere bokunu çıkaracak derecede araştırdım bu süpürgeleri ve sonuç olarak almamaya karar verdim.

bizim evde -eşim sağolsun- çok eşyamız var, yani robot süpürgenin ulaşamayacağı bir çok ölü alan olacak. yatak odasında bazanın, komedinlerin ve şifonyerin altına giremiyor, kediler yüzünden mutfak ve salonun kapısı hep kapalı, oraları ayrıca yine süpürmek gerekecek falan derken baktım ki hiç o kadar da fayda etmeyecek. 

asıl önemli olan ise, temizleyeceği yerlerde engel olmasa bile hiçbir zaman dyson kadar iyi temizleyemeyecek.

benim sana tavsiyem, furminator tarzı bir tarakla köpeği düzenli olarak tara ve dyson ile yola devam et, zaten pratik olduğu için bütün evi 10 dakikada süpürebiliyorsun.

robot süpürge yorumlarını okuyunca olayın ne saçma olduğunu görebilirsin, evden tüm halıları kaldıran mı dersin, alet eşyaların altına girebilsin diye marangoza ayaklarını yükselttirenler mi dersin...

geçen gün bir chw düşünürü arkadaşım @Najaz 'ın başka bir konuda söylediği üzere: eşya sana hizmet edecek, sen eşyaya değil.

yine de alacaksan geçen sene n11 ve hepsiburada vs. gerçek fiyatları üstünden %50 (zaman ve stok sınırlı) indirimler yaptılar, hatta ben dayanamadım aldım ama tekrar düşününce iptal ettim.

kara cuma'yı beklerden biraz daha araştırırsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mayıs 2020'de İncehesap'tan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro aldım ve çok memnunum. Biz evde halı kullanmaktan pek hoşlanmıyoruz, eşyaların yoğunluğu ve tipi de genel olarak bu tip süpürgeler için engel yaratmadığı için çok işimize yarıyor. Evdeki köpek cihaza alışana kadar gezerken nasıl müdahale eder bilemiyorum ama o kısmını çözebiliyorsanız ve eşyalar/halılar büyük sorun yaratmıyorsa problem olmayacaktır.

Bu arada halı olsa bile eğer çok ince ve kolayca makine tarafından emiş kısmına sıkışacak birşeyler değilse yada ek olarak püskülleri falan sorun yaratmıyorsa bendeki model halıya da çıkıp iniyor rahatlıkla. Salonda sadece dekor amaçlı ufak bir halı var ve cihazı çalıştırırken kaldırmıyorum onu da süpürüyor gayet düzgün bir şekilde.

Toz haznesini kendi boşaltan cihazın da sonuçta o boşalttığı hazne temizlenecek. Haftada 1-2 kez cihazın kendi haznesini boşaltmak 3-5 saniyelik iş olduğundan ben o tip bir model düşünmedim. Haritalı bir model olmasının faydası uzaktan sadece istediği odayı süpürmesini sağlayabilmek. Bir kez haritalama yaptıktan sonra benim çok kullanışlı bulduğum bir özellik.

Mop özelliğini çok sık kullanmıyoruz. Zaten haftada 2 yarım gün eve bir yardımcı geldiği için mop işini ona havale ediyorum. Süpürge ise her gün evi bir tur atıyor ve yardımcı kadın evi temizleyip gittiğinde bile mutlaka yeni silinmiş yerlerde bile haznesine birşeyler topluyor. Evin toz miktarını da ciddi derecede düşürdüğünü görüyorum hergün çalıştırmanın.

Cihan'dan farklı olarak ben bu cihaza verdiğim paraya hiç acımıyorum ve yaptığım en iyi alışverişlerden biri olarak görüyorum. Eğer evdeki köpekle sorun yaşamayacağına ve eşyalar yüzünden çok az alan süpürebileceği gibi endişeler yoksa biraz araştırıp güncel bir model almak faydanıza olur.

SEP and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukardaki iki cihazda Xiaomi firmasının ürünleri. Amerikada Roborock diye çıkıyor. Xiaomi Mi Mop Pro çok güzel bir ürün bizde de köpek var bu cihaz iyi toz almakta. Roborock kalite açısından ve fiyat olarak bir tık üstündedir. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Roborock Mop pro'ya göre daha üstün bir süpürge. Bataryası ve mop için su kapasitesi daha yüksek. Yazılımsal ve donanımsal olarak da daha  stabil ve uzun süredir kullanılan bir marka. S6 ise S5max'e ilave yerdeki nesneleri tespit eden özelliği var. Ama kendi boşaltsın ben hafta da bir uğraşıyım çöpü ile derseniz, mop yaparken tek haritada halıları kendi tespit etsin, no mop zone ben seçmeyim, ayrıca halıya çıkarken mop'u  kaldırıp halıyı kirletmesin derseniz s7'ye geçiş yapmanız gerekir. 

Bu ürünleri ne kadar çok yere sokabilirseniz o kadar temiz kalır her yer. s5 max kullanıyorum ben, hergün evi süpürtsek dahi neredeyse toz haznesinin %70'ini dolduruyor. Mop yaptıracağım zaman halıların yerlerini harita da no mop zone olarak seçtim, oralara girmiyor. Süpürme yaptırırken ise her yeri dolaşıyor. Eşyalarınızın altında 11 cm boşluk varsa onlarında altına giriyor, 10 cm'de takılmalar yaşayabilirsiniz. Ben yatak bazasını ve köşe koltuğumu bu şekilde yükselttim. Çok zor bir olay olmadı benim için bu durum, baza ayağı her yerde satılıyor, netten online olarak bile alabilirsiniz. Koltuğun ayağını ise sitelerden herhangi bir aksesuarcıdan aldım, 3 vida ve bir vidalama aletine bakıyor.  

Atrin and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ek yapayım. Ürünü almaya karar verirseniz renk olarak beyaz öneririm. Ben genelde hemen hemen tüm eşyaları beyaz harici almayı istediğim için bunu da siyah aldım. Ancak pişman oldum sürekli süpürme yaptığı için üstünde çok toz gösteriyor ve çizildiğinde daha çirkin görünüyor. Bugün alacak olsaydım kesinlikle beyaz alırdım.

sCoRPion_tr, Atrin and cherqes beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temmuz ayından beri 360 S10 Vacuum Mop Pro kullanıyorum, alırken Roborock S7 ile bunun arasında kalmıştım fakat aradaki fiyat farkı çok fazla olduğundan bunu tercih etmiştim. Lidar kulesi olmadığından ve lidar sistemi gövde içerisinde bulunduğundan 8.5 cm'den yüksek her yere girebiliyor. Hayatı oldukça kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Evde hayvan olmadığından 2 günde bir ben işteyken çalıştırıyorum. Aldığımdam beri evde eşyaların üzerinde biriken toz miktarı belirgin şekilde azaldı. Halıları otomatik olarak tanıyor ve mop yapıyorsa halıların üzerinden geçmiyor, ayrıca halı üzerindeyken emiş gücünü otomatik olarak arttırıyor. 

Lidar kullanan modeller oldukça düzgün haritalama yapıyor, mümkünse bu modellerden tercih etmekte fayda var. Bunun dışında tozunu otomatik boşaltan robotların boşaltma ünitelerinde genelde toz torbası bulunuyor, alırken bunun maliyetini araştırmakta fayda var. Normal elektrik süpürgelerinin toz torbaları kadar rahat bulunmadığı için maliyeti çok yüksek olabiliyor.

Ayrıca süpürgeyi seçerken evdeki eşyalara göre karar vermek gerekiyor. @Atrin evde halı olmadığını söylemiş fakat almayı düşünen diğer arkadaşlara faydalı olması açısından eğer evde çok fazla püsküllü halı varsa büyük ihtimalle püsküllere takılacağını söyleyeyim. Ek olarak mop yaparken halıların üzerinden geçmediği için eğer halının yanında robotun geçeceği kadar yer yoksa o odaya hiç giremiyor. Roborock S7'nin mop kaldırma ünitesi 5mm kadar yükseliyor yerden, kalın halılardan kullanıyorsanız bu mesafe yetersiz kalıyor.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8b5cysu.jpg
2019 Aralık ayında aldığım ve akabinde ortaya çıkan pandemi sebebiyle ulaşamadığım 2 senedir kutusu açılmadan bekleyen robot süpürgem bir aksilik olmazsa Ocak ayında elime geçecek . Umarım pili bozulmamıştır.
Beni de alın klübünüze.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomatik boşaltandan vazgeçtim. Dediğiniz doğru. Onun torbası falan uğraşamam. Xiaomi veya Roborock alacağım ama Roborock S5 MaxV ile S6 MaxV incelemlelerini okuyorum sanırım S5 MaxV S6'dan daha iyi çekişe sahip. S6 daha akıllı ama yine de kafam karıştı. İnceleyen hata mı yaptı acaba?

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

s6 çok tutulmadı, ara bir versiyon gibi kaldı. Eğer ki halı kullanmıyorsanız veya az var, onu da kendim işaretlerim zaten diyorsanız s5 max alın. 

Bu arada bu süpürge olayının şöyle bir durumu var, ev daha derli toplu olmaya başlıyor :) ufaklıkların oyuncakları her yere saçılmış oluyordu, bazen şarj kabloları yerlerde dolaşıyordu, süpürgeyi kullanabilmek için her bunları ortalıktan toparlıyorsunuz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S5 Max bende de var, ben memnunum. Shaggy halıya çıkamıyor, shaggy olmayan ama çok kalın halı varsa onda da sorun olabilir. İnce halılarda bir sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Roborock S6 MaxV aldım. Şöyleki buraya yazdığımdan beri hepsiburada da fiyatı 4999TL idi. Sonra 5050TL oldu. Git gide artmaya başladı ve en son 5750 oldu. Dedim S5 Max alayım ben ama onun fiyatı da 5000 lere yaklaşmış. Enteresan bir şekilde gittigidiyor'da teknosa satış yapıyor. S6 Max'ın fiyatı 4999TL. Kendi websitelerinde 5299 olmuş. Bu fiyata yakalayınca S6 aldım. Siyah renk olmasına çok takılmıştım @Pablo 'Definitive' Vader'ın uyarısından sonra ama bu fiyatı yakalayınca kaçırmak istemedim. Vadesiz 9 taksit ile verdim siparişi. Bugün gelecek yorumlarımı yazarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz Roborock S5 aldık pandeminin hemen öncesinde, 2 yıldır tepe tepe kullanıyoruz, etrafımızdaki herkese de S5 ya S5 mmax aldırdık. Meretin nerelere takılma ihtimali olduğunu 2-3 seferde öğreniyorsunuz, halılarda problem yaşamıyoruz ama banyolarda yerdeki havlular problem yaratabiliyor. Gene de gerçekten çamaşır makinası / elde çamaşır yıkama farkı kadar önemli bir cihazmış. 

Not : Evde Dyson var, yatıyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, kHanTW said:

Biz Roborock S5 aldık pandeminin hemen öncesinde, 2 yıldır tepe tepe kullanıyoruz, etrafımızdaki herkese de S5 ya S5 mmax aldırdık. Meretin nerelere takılma ihtimali olduğunu 2-3 seferde öğreniyorsunuz, halılarda problem yaşamıyoruz ama banyolarda yerdeki havlular problem yaratabiliyor. Gene de gerçekten çamaşır makinası / elde çamaşır yıkama farkı kadar önemli bir cihazmış. 

Not : Evde Dyson var, yatıyor... 

S5 Max candır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok