Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Varsayılan uygulamaları kullanmadığım her dosya türü için çıktı bende o uyarı. Özellikle görüntü dosyalarında (JPG, PNG, TGA vs.) çok karşılaştım. Bir de videolarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun da o ya, "0" dan kurdum oyun harddiski göçünce. Sonuçta her şeyi baştan yükleyeceğiz dedim. :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10'un son hotfixi  kb3135173'ten sonra benim gibi sürekli olarak programları açınca "An app default was reset. An app caused a problem with the default setting for .avi files so it was reset to Films & TV."  gibi hatalar aldıysanız
Şu sitedeki registry ayarını yaparsanız olay düzeliyor.

Eve gidince deneyeyim. Video ve müzik dosyalarıyla alakalı paso bu hatayı veriyordu son günlerde ben de anlamamıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties'in soyledigi dogru; ben de 8.1'den yukseltme yapmistim ama karsilastigim abuk subuk hatalar yuzunden yeter artik dedim ve sifirdan kurulum yaptim. Tum o kucuk ama mide bulandiran sorunlar cozuldu boylece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ne saçma sapan bir iştir arkadaş, bir belaya çattık daha 1 hafta olmadı heralde sıfırlama yaptım. Dün ve bugün ilk açılışta acaip kasım kasım kasılıyor pc. Hdd ışığı sürekli aktif zar zor masaüstüne gelebildikten sonra kaynak izleyiciden kontrol ettim. Diske sürekli bir yazma işlemi var system tarafından. Sanki böle 1000rpmle çalışan bi disk gibi açıyor pc ssdden açmaya çalışmasına rağmen. Varmı benzer bir sıkıntı yaşayanınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ne saçma sapan bir iştir arkadaş, bir belaya çattık daha 1 hafta olmadı heralde sıfırlama yaptım. Dün ve bugün ilk açılışta acaip kasım kasım kasılıyor pc. Hdd ışığı sürekli aktif zar zor masaüstüne gelebildikten sonra kaynak izleyiciden kontrol ettim. Diske sürekli bir yazma işlemi var system tarafından. Sanki böle 1000rpmle çalışan bi disk gibi açıyor pc ssdden açmaya çalışmasına rağmen. Varmı benzer bir sıkıntı yaşayanınız.

Hocam öyle olduğunda görev yöneticisine bak bakalım; Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek Hizmeti ne yapıyor. Bu hizmetin dosyası olan ntoskrnl.exe diye bir arkadaş %100 bellek kullanıp, benim de sistemin yüklü olduğu 512gb'lık ssd'ye %100 yükleniyor ve sistemin anasını belliyor. Restart atana kadar düzelmiyor bu durum. Çözüm falan aradım ama denilen şeyleri yapmama rağmen düzelmedi. Şu ana kadar 5, 6 kere oldu.  Yalnız benim şu an kullandığım upgrade'ten geçme windows 10. Son anakart upgrade'inden sonra sıfırdan kuramadım henüz. Bazısı sıfır kurulumla düzeldiğini yazmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu problem 100' lerce kişide oluşmaya başlamış bir sıkıntı sanırım. Tam olarak emin olmamakla birlikte kendimce birkaç tespitim var, bu problemden ötürü ben geçenlerde zaten sıfırlama yaptım. Şu an yine aynısından daha beter bi durum olmaya başladı.

Kendimce tespitler şu şekilde; başlattan girip pcyi kapat seçtiğimde kapatma süreci bile acaip bi uzun. Daha sonra pcyi açtığımda yine aynı şekilde kasa kasa ilk kilit ekranı geliyor ve daha onun üzerine 2 3 dk masaüstü adam gibi kendine gelemiyor. Görev yöneticisini açtığımda birşey dikkatimi acaip bir şekilde hemen çekti, sorun şu ki sistem sanki daha öncesinden de açıkmış gibi saatlerce ya da günlerce açıkmış gibi gözüküyor. Diğer yandan sisteme yeniden başlatma yaptığınızda bu açılışta ki kasma muhabbetleri falan hiç yok. Tahminimce kapat dediğimizde windows 10 salak bir şekilde kendini beklemeye falan alıyor olabilir. Gblarca veriyi sanırım bellekte tutamadığı için hddye yığmalamaya başlıyor ve tekrar açılışta bunlar toparlanana kadar böyle salak saçma birşey oluyor. Zar zor açabildiğim kaynak izleyiciden sırayla bir çok uygulamanın falan okuma/yazma yapmaya çalıştığını gözlemledim çünkü birde bunun görev yöneticisi açılana kadar gelinceye kadar ki dönemi var.

Sorun bence şu an bu mevzuyu nasıl iptal edebiliriz onu araştırmak. Misal bu durum laptopta da oluyor olabilir benim dikkat etmedim ama onda sürekli kapağı indirip kaldır şeklinde kullanıyorum o sanırım uykuya geçtiği için bu durumdan etkilenmiyor. Geçen onda da tam kapatma yapmıştım c.tesi gecesi galiba, pazar günü ben dışardayken annem telefon açtı bu bilgisayar açılmıyor falan dedi dedim anne şöle böle yap derken zar zor açılmıştı bi kontrol etmek lazım ordan aklıma geldi şimdi.

Ekleme: Fastboot muhabbetinden kaynaklı birşeymiş sanırım. Güç seçenekleri altında hızlı başlat olayını devre dışı bırakınca bu dertten kurtuldum. Gerçektente kapata basınca pc tam kapanmıyormuş. Şimdi açtığımda sıfırdan açmış gibi oluyorum eskisi gibi. Şükür ya kafayı yedim kaç gündür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un Windows 10'u simdilik bedava vermesi bana TTelekom'un insanlara kotasiz/sinirsiz adsl aboneliklerini kendi rizalariyla biraksinlar diye daha yuksek hizli aboneligi sunmasini hatirlatiyor. Bedava upgrade suresi bittikten bir ay sonra, rollback yapma imkani da expire oldugunda yeni isletim sistemi ile gelen yeni kullanici anlasmasinin mumkun kilacagi turlu uyuzluga baslayip kotu adam kahkahasi atacaklar gibi bir his...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un Windows 10'u simdilik bedava vermesi bana TTelekom'un insanlara kotasiz/sinirsiz adsl aboneliklerini kendi rizalariyla biraksinlar diye daha yuksek hizli aboneligi sunmasini hatirlatiyor. Bedava upgrade suresi bittikten bir ay sonra, rollback yapma imkani da expire oldugunda yeni isletim sistemi ile gelen yeni kullanici anlasmasinin mumkun kilacagi turlu uyuzluga baslayip kotu adam kahkahasi atacaklar gibi bir his...

Windows 10 a geçmemek için bu kadar direnecek birşey yok hocam. 

Ne zaman yeni bir OS çıksa, bir kesim direniyor. Sonra geçtiklerinde, bu sefer ondan yeni çıkana geçmek için direniyorlar :)

Win 8'den, 10'a geçmemek için bence bir neden yok.Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Ufak tefek kazançlarımız da var. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu problem 100' lerce kişide oluşmaya başlamış bir sıkıntı sanırım. Tam olarak emin olmamakla birlikte kendimce birkaç tespitim var, bu problemden ötürü ben geçenlerde zaten sıfırlama yaptım. Şu an yine aynısından daha beter bi durum olmaya başladı.

bu mesajı yeni gördüm valla vaktinde görsem direkt söylerdim fast boot yüzünden olduğunu...

bu fastboot denen nane türlü türlü saçmalıklara gebe resmen... benim de başıma aptal saptal sorunlar gelmişti, fast boot kapayınca hepsi düzelmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 da sürücü yüklemekte sorun yaşıyorum. Bilgisayara ne takarsam takayım sürücüsü yüklenmiyor. Aldığım hataların ekran görüntülerini aşağıda veriyorum. Windows update sayfasında çıkan kod ile arattım ama işe yarar birşey bulamadım. Aramızda benzer sorun ile karşılaşıp da çözebilen oldu mu?

WkqMyq.jpg

3L6b3O.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu da yapmıyor, dün biraz bakındım sorunun çözümü işletim sistemini tekrar yüklemek, onun dışında çözüm bulana rastlamadım. Belki bir sonraki update ile kendi kendine düzelir diye şimdilik uğraşmayacağım.

Edit: Benzer sorun ile karşılaşan olursa, Windows üzerinden son sürümü tekrar yükleyerek sorunu çözebilir (Program ve dosyalarınız etkilenmiyor).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendimce tespitler şu şekilde; başlattan girip pcyi kapat seçtiğimde kapatma süreci bile acaip bi uzun. Daha sonra pcyi açtığımda yine aynı şekilde kasa kasa ilk kilit ekranı geliyor ve daha onun üzerine 2 3 dk masaüstü adam gibi kendine gelemiyor. Görev yöneticisini açtığımda birşey dikkatimi acaip bir şekilde hemen çekti, sorun şu ki sistem sanki daha öncesinden de açıkmış gibi saatlerce ya da günlerce açıkmış gibi gözüküyor. Diğer yandan sisteme yeniden başlatma yaptığınızda bu açılışta ki kasma muhabbetleri falan hiç yok. Tahminimce kapat dediğimizde windows 10 salak bir şekilde kendini beklemeye falan alıyor olabilir. Gblarca veriyi sanırım bellekte tutamadığı için hddye yığmalamaya başlıyor ve tekrar açılışta bunlar toparlanana kadar böyle salak saçma birşey oluyor. Zar zor açabildiğim kaynak izleyiciden sırayla bir çok uygulamanın falan okuma/yazma yapmaya çalıştığını gözlemledim çünkü birde bunun görev yöneticisi açılana kadar gelinceye kadar ki dönemi var.

Sorun bence şu an bu mevzuyu nasıl iptal edebiliriz onu araştırmak. Misal bu durum laptopta da oluyor olabilir benim dikkat etmedim ama onda sürekli kapağı indirip kaldır şeklinde kullanıyorum o sanırım uykuya geçtiği için bu durumdan etkilenmiyor. Geçen onda da tam kapatma yapmıştım c.tesi gecesi galiba, pazar günü ben dışardayken annem telefon açtı bu bilgisayar açılmıyor falan dedi dedim anne şöle böle yap derken zar zor açılmıştı bi kontrol etmek lazım ordan aklıma geldi şimdi.

Ekleme: Fastboot muhabbetinden kaynaklı birşeymiş sanırım. Güç seçenekleri altında hızlı başlat olayını devre dışı bırakınca bu dertten kurtuldum. Gerçektente kapata basınca pc tam kapanmıyormuş. Şimdi açtığımda sıfırdan açmış gibi oluyorum eskisi gibi. Şükür ya kafayı yedim kaç gündür.

bulamadım ayar menüsünü güç seçenekleri kısmında?

01caeba651.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Enyalios o pencerede güç düğmesinin yapacaklarını seç kısmına gelince çıkıyor. O taba gelince de eğer seçenekleri tikleyemiyorsan yukarıdaki şuanda kullanılamayan seçenekleri değiştir gibi birşey var. Ona tıklayıp iptal edebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10 en dandik linux distrosu olan ubuntudan bile daha kötü bir os artık. öğrenmeye tembel ve bilgisayarını kurcalamaktan korkak ev kullanıcları yanında türkiye gibi sömürge ülkelerin kamu - özel sektör yığın lisans alımları yanında oyun piyasasını domine eden dx tekeliyle ayakta duruyor. yakında windows filan kalmayacak zaten kendileri söylüyor 10 son windows sürümü olabilir gibi.. server tarafında da *nix piyasaya göz kırpıyorlar, ms yakında batar, muhtemelen bizim çocuklarımız ms os kullanmayacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ciddi bir iddia olmuş bence @@analog, ben gayet memnunum açıkcası . Herşeye komut girip kullanmak bana göre değil, açıkcası macosx platformu içinde geçerli. İlerde komut işlevi kolaylaşırsa olabilir tabiki neden olmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kalmaz. Dos 6.0'a dönecekmiş MS hey Allahım ya.

Milyar dolarlık oyun piyasası da dünden razı zaten.

İnsanlar da,aman herşeyi komut satırından yapabileceğim bir Linux olsa da kullansam diye kuyruk olmuştu.

Kendi hayallenmelerinizi değil,az buçuk temeli olan şeyleri yazın.

özkaradağ beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 98, 2000, XP, 7 güzeldi ve 98 hariç diğerleri halâ kullanılabilir düzeyde.

95, Milenium, Vista, 8, 8.1 Tırt oğlu tırttı, hele 8 tam faciaydı.

Ama 10 Harbi İS olmuş, çok hafif, çok kararlı, çok da anlaşılır yapılmış.

Helal olsun diyorum verdiğim 30TL. Orijinal W10 Pro'm oldu. :)

Linux'cı arkadaş; o lafları 25 yıldır duyuyoruz lakin ne hikmetse her zaman ilerleyen Windows, yerinde sayan Linux oldu.

Hatta MacOS bile size nanik çekip ilerledi.

Uyumaya devam edin. :cici:

Sevgiler... :remybussi:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok