Witcher 3
1 1

Bu konuda 639 mesaj var

Bir Enhanced Edition çıkar yine kesin seneye falan herhalde, tatil dönemine yetişmez sanırım.

Kutulu bende de var bir dolu oyun ama bunları tutmak falan zorluyor bir müddet sonra, Steam'de de böyle bir olay yok ama son oyunların download seviyeleri de artık ciddi kota zorlayıcı olmaya başladı, orada da öyle bir problem var.

Bu konuyu geçersek, Inquisiton mesela burada övenler olunca gözü karartıp, ilk oyun da gayet iyi olduğundan aldım ama yani bir, iki saat kadar dayanabildim oyuna. Witcher 3 onun yanında şaheser bana göre her yönüyle.

Bioware eski günlerine geri dönse diye temenni ediyorum ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynamaya bakin bence kart yorumlarini bosverin.

Ben 7970 ile high ayarlarda gayet rahat kasmadan oynuyorum, grafikler muhtesem.

1 saat oynadim kapattim kiyamadim bitmesin diye  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maxwell'in tesellation performansı Kepler'in baya bir önünde, Kepler sahipleri özellikle hiç Hairworks falan uğraşmadan bir denesinler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ubisoft' dan oyun alırsın içinden ince bir kitapçık ve gelecek olan dlc lerin reklamını içeren bir broşür çıkar. Bu oyunda ise harita, çıkartma, soundtrack cd' si ve bence en güzeli de şöyle bir not çıkıyor;

"Dear Gamer; 

First of all, we would like to thank you for your support. We really appreciate that you have decided to spend your hard-earned money on our game and hope that you will have a fun time playing it."

Çok duygulandım yahu  :). Polonya, Türkiye gibi ülkelerde bir oyuna 60 dolar vermek bir oyuncu için büyük külfet ve adamlar da bunun farkında. Oyunun yarısını 60$ a diğer yarısını ise dlc lerle satmak isteyenler sanırım oyunculuğu yalnızca  Abd ve Uk den ibaret zannediyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni patch gelmiş:

Patch 1.03 is now available!

This update introduces a range of stability and performances ehancements as well as allows users to take advantage of some additional graphics settings.

Please find the detailed list of fixes below:
  • Improves stability in gameplay and the UI
  • Improves performance especially in cutscenes and gameplay
  • Fixes grass and foliage popping that could occur after density parameters were changed
  • Improves Nvidia Hairworks performance
  • Boosted texture anisotropy sampling to 16x on Ultra preset
  • Sharpen Post-process settings extended from Off/On to Off/Low/High
  • Blood particles will now properly appear after killing enemies on the water
  • Corrects a bug where player was able to shoot bolts at friendly NPCs
  • Improves menu handling
  • Corrects an issue with Stamina regeneration while sprinting
  • Fixes a cursor lock issue that sometimes occcured when scrolling the map
  • Generally improves world map focus
  • Improves input responsiveness when using keyboard
  • Corrects some missing translations in the UI
  • Corrects an issue in dialogue selections
  • Rostan Muggs is back
  • Minor SFX improvements

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında steam'deki fiyat da çok iyi ama ben bu tür oyunların en azından ilk indirimde alınmasının taraftarıyım zira oyun çıktığı anda 20 tane patch çıkıyor bu tür oyunlara...

nedense şu yazımı alıntılayasım geldi birden... anlayanlara...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim oyun hala GOG'da release in less than an hour diyor..... Ticket açtım cevap veren de yok 2 gündür.

peh

Galaxy clientta da aynı sorun mu var. 

Bug yok Witcher 2 kadar. Düzeltmelerin çoğu grafiklerle alakalı. Öküz gibi zor tabi Witcher 2 gibi. Level atlayana kadar kan akıyor kıçımızdan. Bekleyen beklesin tabi. Bir üç sene mesela. 5$ olmadan oyun mu alınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ne heyecan...

Bug bug'dır, grafik olmuş oyunun ilerleyişiyle alakalı olmuş vs. ne farkeder. Sonuçta sürüyle hata düzelten bir patch çıkmış, çıkmaya da devam edecek.

5$ lafı eden olmadı, ilk indirim demiştim ben  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy clientta da aynı sorun mu var. 

Bug yok Witcher 2 kadar. Düzeltmelerin çoğu grafiklerle alakalı. Öküz gibi zor tabi Witcher 2 gibi. Level atlayana kadar kan akıyor kıçımızdan. Bekleyen beklesin tabi. Bir üç sene mesela. 5$ olmadan oyun mu alınır.

Galaxy dışında damı bu sorun var ? otomatik güncelleme falan olur diye galaxy'den indirdim, 2 günde oyun 1.0 dan 1.01 ordan 1.02 ve 1.03 oldu.

uğraşamam manuel güncellemeyle falan. Zaten nvidia kuponundan gelmişti oyun. yoksa gidip steam den alacaktım. mis gibi çalışan sistem...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda 18 saati devirdim. Velen bölgesindeyim. Karşıma genel olarak bulunduğum level üzeri questler çıkıyor. Zorlanmamak için denk ya da 1-2 level yukarı questleri toplayıp ilerlemeye çalışıyorum. Hikayenin ilerleyişi şu ana kadar gayet iyi. Beni şaşırtan side questlerin içeriğinin dolu olması. Özellikle Velen haritasında Keira'nın verdiği görevler olmak üzere yaptığım side questlerin hiç birinden sıkılmadım. Hemen hepsinin bir hikayesi var. Buna çok özen gösterilmiş görünüyor. Bu durum böyle devam ederse oyunun oynama süresi epey uzar. Bunu etkileyecek asıl olay ise, harita üzerinde bulunan köy/kasaba/kent gibi yerlerde bulunan  notice board olayını kullanmak. Böylece o yeri ilgilendiren "side quest" ve "point of interest" noktalarını ana harita ve mini haritada görünür hale  getirmek. Velen'de şu an sanırım 50 üzerinde falan bu tip nokta var ve sadece 5-6 notice board kullandım. Sadece bu haritada 30-40 saatlik içerik var sanırım. Ben bir de haritayı karış karış gezmeye çalışıyorum. Bahsettiğim noktalar haricinde de  ilginç şeyler bulabiliyorsunuz. Neyse ki bu epey ödüllendirici bir eylem. İlk oyunda çözdüğümüz ama delil bulamadığımz bir-iki questin belgelerini bu oyunda buldum. Bunun ilk oyunda yaptığım tercihlerin sonucu mu yoksa hikayenin sürekliliğinin gereği olup olmadığından emin değilim. Ama haritayı keşfederek, olayları açıklığa  kavuşturdum. O yüzden haritayı keşfetmek önemli. Ayrıca oyunda epey detaylı ve iyi hazırlanmış bir crafting/dismantle/alchemy sistemi var. Mesela bir kılıç şeması buldum, diyelim ki craft için "emerald dust" istiyor. Mezarlık bulup wraith/noonwraith kesmekten başka şansınız yok. Yine haritada benzeri yerleri arayıp bulmanız gerekiyor. Paranız varsa vendorden alabilirsiniz, ya da eğer varsa  uygun bir lootu dismantle edip içinden elde edebilirsiniz. Neyse daha uzatmayayım. Bugünlük bu kadar yeter.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy dışında damı bu sorun var ? otomatik güncelleme falan olur diye galaxy'den indirdim, 2 günde oyun 1.0 dan 1.01 ordan 1.02 ve 1.03 oldu.

uğraşamam manuel güncellemeyle falan. Zaten nvidia kuponundan gelmişti oyun. yoksa gidip steam den alacaktım. mis gibi çalışan sistem...

Yanlış anlama oldu. Ben manual olarak denerken bu sorun oluştu,galaxy'den denediniz mi manasında dedim. Bende yok bu sorun. Oyunu çalıştırmaya çalışınca ne hatası veriyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu sınavlar bitse de sosyal hayata bay bay diyip başlasam Witcher' a.

Ders çalışmayacağım diye sadece update' leri yapıp kapatıyorum, daha 1 kere bile çift tıklayamadım. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlama oldu. Ben manual olarak denerken bu sorun oluştu,galaxy'den denediniz mi manasında dedim. Bende yok bu sorun. Oyunu çalıştırmaya çalışınca ne hatası veriyor?

Ben normal denemedim, doğrudan galaxy içinden pre-load yaptım ve çalışmıyor. PLAY tuşu greyed out duruyor, basılamaz durumda. Release in less than an hour diyor. Update etmeye çalışıyor ve fail diyor arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun sayesinde, notlar alıp, crafting/dismantle şemaları falan çıkarıp, küçük haritalar falan çiziyorum.  Böyle bir şeyi en son sanırım Might and Magic 6: Mandate of Heaven için yapmıştım. Şimdiden GOTY adayım. İçerik ve hikaye olarak yapılmış en iyi beş RPG içine girer. GG CD Projekt!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980 ile Hairworks tamamiyle kapalı, diğer tüm ayarlar Ultra sabit 60FPS alamadım imzadaki sistemle. Kimi yerlerde 50'lere düştüğü oluyor.

Ayarları kurcaladım tek tek. Foliage Visibility Range ile Shadow Quality'yi bir kademe altı High ayarlayınca kaymak gibi oldu. Şu ana kadar 60fps'nin altını görmedim bu şekilde. Görsel olarak en az kayıpla en çok performansı etkileyenler bu 3 ayar gibi bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980 ile Hairworks tamamiyle kapalı, diğer tüm ayarlar Ultra sabit 60FPS alamadım imzadaki sistemle. Kimi yerlerde 50'lere düştüğü oluyor.

Ayarları kurcaladım tek tek. Foliage Visibility Range ile Shadow Quality'yi bir kademe altı High ayarlayınca kaymak gibi oldu. Şu ana kadar 60fps'nin altını görmedim bu şekilde. Görsel olarak en az kayıpla en çok performansı etkileyenler bu 3 ayar gibi bende.

Ben de 780ti ile Foliage Visibility Range ve hairworks hariç herşey ultra 60fps'i tutturdum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok