En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

Just now, stardust said:

15 bar olacak zaten, 1500'ü nerden çıkarmışım ben de bilmiyorum. Bekleriz kahve içmeye, Burcu ile gelin bir gün :D

küçücük makine 15 bar verebiliyorsa o bile iyi :lol:

farklı şehirde oturmasanız gelicez de, gelemiyoruz :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, Najaz said:

Tamam "Müşteri velinimetimizdir" ama o kadar da değil yani :D 

Aynen öyle. Hatta bence "müşteri her zaman haklıdır" olayı da tartışmaya açık. Bir adam flat white bardağımız kulplu değil diye dükkanda olay çıkarmıştı. Nasıl kulplu olmazmış. Dünyanın her yerine gitmiş hiç böyle şey görmemişmiş ben nasıl ona su bardağında kahve verirmişim (bardak da bu https://www.pasabahcemagazalari.com/cay-kahve/cay-kahve-fincanlari/electrum-seramik-latte-bardagi/u-10020445-250-11414). Kahveyi kulplu bardağa aktardım yine olmadı. Ben hesaptan silmeyeceğimi, bana sipariş verirken kulplu bardakta yapar mısınız demediğini, üründe bir hata olmadığını ve kahveyi bile tatmadığını söyledim. Bana müşteri her zaman haklı mıdır dedi bende hayır dedim. Konu uzadı ben de dükkandan bir an önce gitsin diye sildim kahveyi hesaptan. 10dk sonra google reviews dan mail geldi :D 

Müşteri memnuniyetini hiçe sayan, saygısız ve ukala bir işletmecisi var. Siz siz olun bunları göze alarak mekana gidin.

Adam gittikten sonra diğer müşteriler bile adamın deli olduğunu fark edip "olay çıkarmaya gelmişti o zaten boşverin" diyerek tesellide bulundular. Millet deli amk. Starbucs a gidip kahve isteyip ben bu kahveyi beğenmedim veya böyle karton bardak mı olur amk ben bunu ödemiyorum diyemiyor gelip bize çatıyor. 

wazzap, SEP, Mono and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrinhocam adamın tavrı ve tarzı anlattığın kadarıyla hoş değil ama kahve servisi yapıyoruz dediğin bardakla da kahve içilmez, adam haklı. Müşteri olsa da haklı, deli olsa da haklı yani. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

Kahveyi kulplu bardağa aktardım yine olmadı. Ben hesaptan silmeyeceğimi, bana sipariş verirken kulplu bardakta yapar mısınız demediğini, üründe bir hata olmadığını ve kahveyi bile tatmadığını söyledim. Bana müşteri her zaman haklı mıdır dedi bende hayır dedim. Konu uzadı ben de dükkandan bir an önce gitsin diye sildim kahveyi hesaptan.

Şimdi burada yapılması gereken şey şuydu: "Hay aksi, çok özür dileriz beyefendi. Yerden göğe kadar haklısınız beyefendi. Hemen yeni kahvenizi getiriyoruz" diyerek, yeni hazırlanan kahvenin içine tükürüp adama servis edecektin. Ondan sonra Google Reviews'den "Muhteşem! Tadı damağımda kaldı!" şeklinde övgü dolu mesajlar yağacaktı :D 

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Najaz ın yaptığını aynen yapardım. 

O nedenle hiç bir restoran kafe pastane vs gittiğim yerde garsonlarla münakaşaya girmem. Girersem içeceğim 2. bardak limonata limonata değil. :lol:

Aksine bir sıkıntı yaşansa da çok önemsemeyip ziyanı yok deyip paşa paşa ayrılırım oradan. İlla münakaşaya gireceksem o zaman zaten herhangi birşeyin yenilenmesini istemem doğrudan kalkar giderim. Hesabı da öder giderim sadakam olsun diye. Bir daha da mekana uğramam. 

Bizim sektörde bile müşterinin saçmaladığı oluyor. Vay efendim o kadar para vermiş de nasıl bir sonuç çıkmamış. Ya senin DNA bozuksa suç benim mi aq. 

Müşteri de bir yere kadar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, stardust said:

15 bar olacak zaten, 1500'ü nerden çıkarmışım ben de bilmiyorum. Bekleriz kahve içmeye, Burcu ile gelin bir gün :D

19 bar olan ile net fark var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Definitive said:

@Atrinhocam adamın tavrı ve tarzı anlattığın kadarıyla hoş değil ama kahve servisi yapıyoruz dediğin bardakla da kahve içilmez, adam haklı. Müşteri olsa da haklı, deli olsa da haklı yani. :lol:

Elim yanar diye ben de kulplu bardak tercih ederdim. 
Eğer el yakmıyorsa kulpsuz da olur.
Şöyle de bir şey varmış , bu flat white denen içecek çoğunlukla kulpsuz bardakta servis ediliyor sanırım.
https://www.batchcoffee.co.uk/stories/flat-white-cups

4 Best Flat White Cups 2023 
4 kupanın üç tanesi kulpsuz.

Tabi bu durum münakaşa sebebi olmamalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Definitive said:

Ben size katılmıyorum hocam. Valla 3 yıldır en az 50 kişi abartmıyorum bu bardağı nereden aldınız çok güzelmiş dedi. Latte, cappucino, amerikano falan içilmez evet ama bence flat white gayette içilir. Reçetenin cuk oturduğu hacmi var. Lacivert rengini kullanıyoruz o bardağın ve dükkanın renkleri ile uyumlu vs vs. Adam benden sonra paşabahçeye de yorum atsaydı bari. Latte bardağı diye sattığınız şeyin ben taaa amk diye. Konu esasında o da değil. Ben istersem tahta bardakta veririm. Dükkanın konsepti odur veya sahibi öyle uygun görmüştür. Bir daha gelmezsin mekana olur biter. Olay çıkartmak nedir.

@Altan Yoklar bardağı ekstra ısıtmamıza rağmen öyle bir şikayet almadık. kalın seramik bir bardak.

Altan Yoklar, ZvAnA, snc-tr and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Omfs said:

19 bar olan ile net fark var mı ?

bu cevabımdan %100 emin olmamakla birlikte, espresso pot'una ne kadar yüksek basınç verirse kahvenin özünü o kadar güzel çıkarıyor heralde. Philips'de 19 bar veren göremedim ama kahvecilerde gördüğümüz profosyonel makineler muhtemelen daha yüksek basınç veriyordur.

-

Bu arara daha önce, french press ve damlatmalı filtre kahve makinesinde içtiğim bütün kahveleri philips ile de denedim, bir kere french press'den kesinlikle daha güzel. 

Damlatma makineden de güzel ama kısa süre içerisinde 2 bardaktan fazla kahve içilecekse yine de damlatmalıyı tercih ederim çünkü aynı miktar öğütülmüş çekirdekten daha fazla kahve çıkarır. Her ne kadar verdiği espresso tadı hakika olsa da anladığım kadarıyla her bir kahve için 18-20 gr kadar çekirdek çekiyor.

Yani ben 100 gr kahveden damlatmayı makine ile 8 fincan kahve yapıyorum. espresso makinesi ile 160 gr harcamak gerekiyor aynı miktarda americano yapacağım desen.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, stardust said:

bu cevabımdan %100 emin olmamakla birlikte, espresso pot'una ne kadar yüksek basınç verirse kahvenin özünü o kadar güzel çıkarıyor heralde. Philips'de 19 bar veren göremedim ama kahvecilerde gördüğümüz profosyonel makineler muhtemelen daha yüksek basınç veriyordur.

-

Bu arara daha önce, french press ve damlatmalı filtre kahve makinesinde içtiğim bütün kahveleri philips ile de denedim, bir kere french press'den kesinlikle daha güzel. 

Damlatma makineden de güzel ama kısa süre içerisinde 2 bardaktan fazla kahve içilecekse yine de damlatmalıyı tercih ederim çünkü aynı miktar öğütülmüş çekirdekten daha fazla kahve çıkarır. Her ne kadar verdiği espresso tadı hakika olsa da anladığım kadarıyla her bir kahve için 18-20 gr kadar çekirdek çekiyor.

Yani ben 100 gr kahveden damlatmayı makine ile 8 fincan kahve yapıyorum. espresso makinesi ile 160 gr harcamak gerekiyor aynı miktarda americano yapacağım desen.

Tchibo kahve makinesi 19 bar ile yapıyor. Bu philipsler ile baya arada kaldım ama henüz tercih yapıp alamadım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen aylardan Bilkent'te kahve festivalinde Melitta, Delonghi, siemens ve philips stantlarında deneme yaptım.

Melitta ci touch'a çok hoşuma gitti. o ara almadım sonrasında fiyatı 21'den 28'lere çıktı.Sonrasında 1 ay bir türlü indirimini denk getiremedim. 

Sıcaklık olarak philipslerden daha sıcak kahve yapıyordu. Özellikle süt köpüklü olanlar kahvelerde bariz bir sıcaklık farkı olmuştu. 

Kasım başında indirim denk getirip, yine 15 bar olani melitta'ya yakın sıcaklıkta olan siemens'in bir modelini aldım. Ben aldıktan sonra melitta 21.000 civarına düştü, iade falan uğraşmak istemedim. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, cherqes said:

Geçen aylardan Bilkent'te kahve festivalinde Melitta, Delonghi, siemens ve philips stantlarında deneme yaptım.

Melitta ci touch'a çok hoşuma gitti. o ara almadım sonrasında fiyatı 21'den 28'lere çıktı.Sonrasında 1 ay bir türlü indirimini denk getiremedim. 

Sıcaklık olarak philipslerden daha sıcak kahve yapıyordu. Özellikle süt köpüklü olanlar kahvelerde bariz bir sıcaklık farkı olmuştu. 

Kasım başında indirim denk getirip, yine 15 bar olani melitta'ya yakın sıcaklıkta olan siemens'in bir modelini aldım. Ben aldıktan sonra melitta 21.000 civarına düştü, iade falan uğraşmak istemedim. 

Sırf bu yüzden gitmek istiyordum festivale ancak fırsat olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Atrin said:

Ben size katılmıyorum hocam. Valla 3 yıldır en az 50 kişi abartmıyorum bu bardağı nereden aldınız çok güzelmiş dedi. Latte, cappucino, amerikano falan içilmez evet ama bence flat white gayette içilir. Reçetenin cuk oturduğu hacmi var. Lacivert rengini kullanıyoruz o bardağın ve dükkanın renkleri ile uyumlu vs vs. Adam benden sonra paşabahçeye de yorum atsaydı bari. Latte bardağı diye sattığınız şeyin ben taaa amk diye. Konu esasında o da değil. Ben istersem tahta bardakta veririm. Dükkanın konsepti odur veya sahibi öyle uygun görmüştür. Bir daha gelmezsin mekana olur biter. Olay çıkartmak nedir.

@Altan Yoklar bardağı ekstra ısıtmamıza rağmen öyle bir şikayet almadık. kalın seramik bir bardak.

Aynen @Atrin, katılıyorum. Hacmen standartlara uyuyor ise istediğim şekilde servis ederim.

Saçma sapan insanlar her işletmede olduğu gibi bizde de sorun ama bir yere kadar. herkese her koşulda hizmet vereceğiz diye bir yükümlülüğümüz yok.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, cherqes said:

Philips ilk bana da yeteri kadar sıcak gelmedi ama ayarlarında varmış, sıcaklık yükseltilebiliyor.

5 hours ago, Omfs said:

Tchibo kahve makinesi 19 bar ile yapıyor. Bu philipsler ile baya arada kaldım ama henüz tercih yapıp alamadım :)

Tercih ederken bakımını da göze almalısınız. Philips'de aqua clean filtre var, musluk suyu feci kreçli, çay-kahve sevip de musluk suyu ile yapan yoktur tabi ama kardeşimin evinde arıtma cihazı olmasına rağmen ölçüm yaptığımızda, damacana ile alınan içme suyuna göre kireçli çıktı.

Bu aqua clean filte ile cihazın kireçlenmesini büyük ölçüde önlüyorsunuz, benim su 4 yeşil verdi yani sıfır kireç olmasına rağmen makineyi korumak için kullanıyorum, yine philips'in kireç çözücü kendi solüsyonu var, en geç senede 1 kez bunla temizlik yapmak gerekiyor. Vatan'da uygun fiyat yakalayıp aldım.

Ve asıl olarak da kahve yağını çözen tabletler var, kullanım yoğunluğunuza ve kahvenizin yağlılık oranına bağlı olarak 2 hafta ila 1 ay arasında 1 tablet kullanmak gerekiyor ve ucuz şeyler değil bunlar. Yoksa ben Siemens'in makinesini de beğendim ama yedek parça bulma ve fiyat uygunluğu açısından Philips çok daha tercih edilir bir marka.

Tchibo'nun durumunu bilmemekle beraber Melitta gibi bilinmedik bir markanın insafına kalmak kesinlikle istemezdim bu kadar pahalı bir yatırım yaptıktan sonra. Philips için olan ürünlerin linkini atıyorum değerlendirmeniz açısından:

https://www.akakce.com/filtre-kahve-makinesi-yedek-parca/en-ucuz-philips-ca6903-10-aquaclean-filtresi-fiyati,431955631.html

https://www.akakce.com/cok-amacli-temizleyici/en-ucuz-philips-ca6700-10-espresso-makinesi-kirec-temizleme-solusyonu-fiyati,49106048.html

https://www.akakce.com/cok-amacli-temizleyici/en-ucuz-philips-ca6704-10-yag-cozucu-tablet-fiyati,1945875472.html

genelde insanlar bu tip cihazlar alırken sarf malzemelerinin bulunabilirliği ve fiyatını göze almayıp daha sonra sorun yaşayabiliyor. Ben philips'i çok iyi kahve yaptığı için değil biraz da bu konular yüzünden tercih ettim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çiçeksepetinden HD598 ve Q30 a yeni padler aldım:

i1gwbgx.jpg

Ayrıca hd598 i 3 metrelik 6.3 uçlu lanet kablosundan kurtarmak için modifiye ettim:

5ugl0bs.jpg

g3kxbnc.jpg

Amazondan Şu parça sayesinde: (2.5 mm male 3.5 mm female)

6rpgkcr.png

Bu sayede artık istediğim herhangi bir 3.5 mm stereo kablo ile kullanabilirim.

MilesTeg, wazzap, TiesTorN and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TiesTorN said:

@Squall telefonunun lensi kirlenmiş silmen lazım, son 2 foto puslu çıkmış :)

Onları annemin teliyle çektim ondandır taa eski s9 muydu neydi

Ben uyurken gelmiş bizim küçük enişte amazon cumartesi gelecek diyordu ama gene ertesi gün göndermiş bu arada ilk kez AGT ilk gün geldi bu sefer aramadılar bugün gelcez diye ama getirdiler demek ararlarsa anlayınki ogün getirmeyecekler gecikecek :D 

Forum standartlarını tutturamadık ama napalım fakirlik işte Radeon 7800XT:

pmmk5gq.jpg

stardust, Najaz and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, Squall said:

Forum standartlarını tutturamadık ama napalım fakirlik işte Radeon 7800XT

Hayırlı olsun, ne kadara maloldu?

Baltalı İlah'lık yapayım biraz. İncehesap Gaming Gecesi'nde buna denk performans veren 7900 GRE 16.500'e satılmıştı 10-15 gün önce :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 dakika önce, Najaz said:

Hayırlı olsun, ne kadara maloldu?

Baltalı İlah'lık yapayım biraz. İncehesap Gaming Gecesi'nde buna denk performans veren 7900 GRE 16.500'e satılmıştı 10-15 gün önce :D 

Ben sadece amazondan alışveriş yapıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye