En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

@T800 abi bu AAVID fanlar aklımda ayrı bir yer etmiş benim. Bu fanları 3Dfx Voodoo 4 ve 5 serilerinde görmüştüm ilk. Görmüştüm derken, kanlı-canlı göremedik o kartları tabii. Sadece bilgisayar dergilerinde fotoğraflarına bakabilmiştik :)

3dfx_Voodoo_5500.jpg

wazzap and T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

19 saat önce, escape said:

6 ay araştırıp tüm bilinen koltuklara oturduktan sonra ikinci el herman miller aldım kurtuldum. Baş desteği olsa mükemmel olur tabii ama bu hali ile de sırt ağrım baldır ağrım bitti , 1,5 senedir çok mutlu mesut yaşıyoruz

Neymiş bu herman miller diye baktım, yenilerinin fiyatları 80-90bin :icon_eek: İkinci eli kaça bulunuyor, 50-60bin mi? :)

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herman Miller'i ben de yurtdisi forumlarda gormustum, herkes memnun filan ama o gun bile fiyati gorunce bir daha acmamak uzere o defteri kapamistim... :D 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Nurus MeToo var bir de DX Racer var, ofis koltuğundan şaşmamak lazım. Kasım ayında güzel kampanyaları oluyor. 

Bürosit Banzai ve Reflex de bakmıştım ama onlar çok uygun gelmemişti bana. Bu tip şeyleri deneyip almak lazım.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech'le Herman Miller'ın ortak üretimi Embody sandalye var. Yurtdışında çok tutuluyor ama fiyatı tabii ki el yakıyor; Avrupa fiyatı 1700 Euro. Türkiye'ye getirip satan var mı bilemiyorum.

Herman Miller'ın Aeron sandalyesinin 2. elleri 200-300 dolara falan bulunabiliyordu İstanbul'da. Hatırladığım Atom Ofis diye bir firma var. Bankalardan, kapanan şirketlerden ofis mobilyalarını alıp satış yapıyorlardı. Oralarda bazen uygun fiyata denk gelebiliyor Herman Miller sandalyeler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Najaz said:

Logitech'le Herman Miller'ın ortak üretimi Embody sandalye var. Yurtdışında çok tutuluyor ama fiyatı tabii ki el yakıyor; Avrupa fiyatı 1700 Euro. Türkiye'ye getirip satan var mı bilemiyorum.

Herman Miller'ın Aeron sandalyesinin 2. elleri 200-300 dolara falan bulunabiliyordu İstanbul'da. Hatırladığım Atom Ofis diye bir firma var. Bankalardan, kapanan şirketlerden ofis mobilyalarını alıp satış yapıyorlardı. Oralarda bazen uygun fiyata denk gelebiliyor Herman Miller sandalyeler.

logitech kendi plastiğini kullandıysa vay haline oturanın :) 

4 saat önce, T800 said:

Bende Nurus MeToo var bir de DX Racer var, ofis koltuğundan şaşmamak lazım. Kasım ayında güzel kampanyaları oluyor. 

Bürosit Banzai ve Reflex de bakmıştım ama onlar çok uygun gelmemişti bana. Bu tip şeyleri deneyip almak lazım.

ben de deneyerek aldım. Nurus MeToo benim oturuşuma göre rahat değil. benzeri bir çok koltukta denedim. kesinlikle uzun kullanıma göre değil. Banzai 2 ile MeToo yakın fiyatlar. Ancak özellikle sırt kısmında ki konfor olayı Me too da yok. Özellikle sağa sola sık dönen ve sırt hareketlerini ona göre ayarlayan biri için Banzai gibi parçalı koltuklar nokta atış oluyor. 

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

logitech kendi plastiğini kullandıysa vay haline oturanın :) 

ben de deneyerek aldım. Nurus MeToo benim oturuşuma göre rahat değil. benzeri bir çok koltukta denedim. kesinlikle uzun kullanıma göre değil. Banzai 2 ile MeToo yakın fiyatlar. Ancak özellikle sırt kısmında ki konfor olayı Me too da yok. Özellikle sağa sola sık dönen ve sırt hareketlerini ona göre ayarlayan biri için Banzai gibi parçalı koltuklar nokta atış oluyor. 

Aynen, onlinedan sadece yorum ve görüntü ile ilerlemek sıkıntı olabilir, mağazadan bakmak lazım önce online olarak sonradan alınacak ise de. 

İade kabul olsa bile yıldız ayak ve amortisörü sökmek baya mesele oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok sıkıntı yapmazlar. Bende bir tane apple SSD çıkması için var böyle bir alet. Taktım x16 slota boşta duran. Çalışıyor tıkır tıkır. 

Omfs and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Squall said:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TBW12B8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

cxmpc7e.png

Bu tarz aletlerin sisteme herhangi bir yükü yavaşlatması vs söz konusu olur mu? Yoksa sorunsuz mu?

Şöyle çoklu destekleyenleri de var. RAID falan yapılabiliyor bunlarla. Boşta PCIE slot varsa güzel bir değerlendirme olabilir.

https://www.amazon.com.tr/SSD-Bağlantı-Dönüştürücü-Genişletme-Adaptörü/dp/B09GXKT291/ref=sr_1_53

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Squall said:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08TBW12B8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

cxmpc7e.png

Bu tarz aletlerin sisteme herhangi bir yükü yavaşlatması vs söz konusu olur mu? Yoksa sorunsuz mu?

Takılan slota göre PCI Express şerit paylaşımına veya port iptaline yol açabilir, takılacağı yere göre anakart kılavuzunu incelemek gerekir.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

Takılan slota göre PCI Express şerit paylaşımına veya port iptaline yol açabilir, takılacağı yere göre anakart kılavuzunu incelemek gerekir.

cqm25lv.png

Şöyle bir açıklama var anakartın sayfasında. Ekran kartıyla alakası yok gibi ama diğer kısa pciex portlarına birşey takarsam bu aleti takacağım slot x1 modunda çalışıyormuş sanırım öyle yazıyor. Bu ssd nin hızını düşürür mü? SSD gen 3*4 çok hızlı değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse aldım ben ram ssd ve şu yukarıdaki adaptörü aldım ram aldım @TatanQa gaza getirdi beni lexar ram alınca onun gazıyla lexar ssd de aldım sonra dedim hiç uğraşmayayım sistemin kurulu olduğu ssd takılı kalsın diyip birde yukarıdaki o dönüştürücüyü aldım gelince yazarım manşet manşet fotolar atarım..

Şimdi eski 1 tb sata ssd de oyunlar kurulu ben bunu yeni gelen m2 ssd ye klonlarsam sıkıntı olur mu? İçinde xbox oyunları falanda var şifrelenmiş oluyor onlar..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çevirici mi denilir takacağın slot anladığım kadarıyla PCI_E4. Bu slotun maksimum hızı zaten PCIe 2.0 x4. 3.0'a çevirirsek x2 bant genişliği olur. Diğer slotlarda bir cihaz takılı değilse durum böyle olacak göründüğü kadarıyla.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, T800 said:

Bu çevirici mi denilir takacağın slot anladığım kadarıyla PCI_E4. Bu slotun maksimum hızı zaten PCIe 2.0 x4. 3.0'a çevirirsek x2 bant genişliği olur. Diğer slotlarda bir cihaz takılı değilse durum böyle olacak göründüğü kadarıyla.

Evet diğer slotlarada birşey takarsamda 1x hızında olacak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Squall said:

Neyse aldım ben ram ssd ve şu yukarıdaki adaptörü aldım ram aldım @TatanQa gaza getirdi beni lexar ram alınca onun gazıyla lexar ssd de aldım sonra dedim hiç uğraşmayayım sistemin kurulu olduğu ssd takılı kalsın diyip birde yukarıdaki o dönüştürücüyü aldım gelince yazarım manşet manşet fotolar atarım..

Şimdi eski 1 tb sata ssd de oyunlar kurulu ben bunu yeni gelen m2 ssd ye klonlarsam sıkıntı olur mu? İçinde xbox oyunları falanda var şifrelenmiş oluyor onlar..

Hayırlı olsun öncelikle. Gaz verdiğim için mutlu olmadım değil , benim gibi 16 dan 32 ye geçince zaten rahat olan sistem şimdi aşırı rahat çalıştığını belli ediyor. Arka tarafta 8-10GB lık videoyu parçaladığım program açıkken multi oyun oynuyorum aynı anda gık demiyor. Bol ram iyidir ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, TatanQa said:

Hayırlı olsun öncelikle. Gaz verdiğim için mutlu olmadım değil , benim gibi 16 dan 32 ye geçince zaten rahat olan sistem şimdi aşırı rahat çalıştığını belli ediyor. Arka tarafta 8-10GB lık videoyu parçaladığım program açıkken multi oyun oynuyorum aynı anda gık demiyor. Bol ram iyidir ;)

Bende öyle düşünüyorum maksat oyunlarda fps arttırmak falanda değil zaten rahatlatmak ve birazda ileriye dönük yatırım gibi açıkçası last of us ve avatar gibi bazı oyunlarda ben ramden dolayı azda olsa stuttering hissettim gibi geldi bana öyle geliyorda olabilir tabii :D

Ayrıca lexar ın fiyatlarıda çok iyi bence..

Bu yıl zaten globalde ssd ler pahalılanacak birde bizim durum zaten ortada dedim alabiliyorken alayım..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere de yeni çıkan bir model alayım diye düşünerek POCO X6 Pro aldım dün. Henüz elime geçmedi, geldiğinde yorum eklerim. Sarısından aldım bu arada. Bunlar hep ortayaş bunalımı işte:zuh:

İndirim falanla birlikte 18.750 TL'ye geldi.

https://www.hepsiburada.com/poco-x6-pro-5g-512gb-12gb-ram-poco-turkiye-garantili-p-HBCV00005OZSM0

Najaz, Squall, TatanQa and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konularda eski ekran kartlarını görünce, üzerinden biraz zaman geçse de koleksiyona son aldığım kartı paylaşayım dedim bende; bu arkadaşta tam 3 adet farklı grafik yongası var. Elsa Gloria L olarak geçen bu kart, zamanının 3D iş istasyonlarının vaz geçilmez kartlarından birisi çünkü kendisi Open GL calıştırabiliyor. Kart üzerinde:

3Dlabs Glint Delta
3DLabs Glint 500TX
ve eski dost S3 Virge grafik yongaları var.

S3 Virge 1 mb kendine ait rami ile geliyor ve tek görevi DOS altindaki boot sürecinde ekrana görüntü vermek. Kartin ucundaki o cikinti iste S3 Virge ekran kartina ayrilmis bölge  Windows baslayinca 3DLabs grafik islemcileri süreci devraliyorlar 

Kart 8mb ram ile geliyor ve bos yuvalara istenirse ayrica 8mb EDO ram takilarak 16mb kapasiteye cikartilabiliyor (Özerk S3 Virge cumhuriyeti ve 1mb ram'i bunlardan haric tabiiki). O dönemlerdeki en baba ekran kartlarinda 4-6-8mb ram bulundugunu düsünürsek muazzam. Benden önceki sahibi bu ram slotlarina uygun ramleri takmis ama kart üzerindeki ramlar 50ns iken haricen takilanlar 60ns gibi görüyorum. Demekki uyum sorunu olmamis.

Kart Elsa'nin Almanya'daki tesislerinde üretilmis. Made in Germany bir ekran karti bulmak pek kolay degil.

IMG-3031.jpg

IMG-3032.jpg

IMG-3033.jpg

IMG-3034.jpg

stardust, Omfs, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa ya sevgilerle iyiki gaza getirmişsin beni :D

16 dan 32 ye geçtiğimde bırakın oyundaki farkları daha windowsa ilk girdiğimde masaüstünde değişikliği farkettim. Eskiden freesync açıkken bazı programları açıığımda (fastone imageviewer yada potplayer vs) 120 fps den 50 lere bir düşme oluyordu. İlk olarak bu durumun yokolduğunu farkettim neden vs orasını bilmiyorum.

Sonra avatarı açtım. Daha önce özellikle oyunu oynadıkça süre geçtikçe yani stuttering artması gibi bir durum vardı. Bugün 4 saat kadar aralıksız oynadım ve 4 saat boyunca sıfır stuttering yedim. Evet fps aynı ama stuttering gitti.

Yani durum şuki 32 gb rame geçme vakti gelmiş çoktan.

Omfs and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Squall said:

@TatanQa ya sevgilerle iyiki gaza getirmişsin beni :D

16 dan 32 ye geçtiğimde bırakın oyundaki farkları daha windowsa ilk girdiğimde masaüstünde değişikliği farkettim. Eskiden freesync açıkken bazı programları açıığımda (fastone imageviewer yada potplayer vs) 120 fps den 50 lere bir düşme oluyordu. İlk olarak bu durumun yokolduğunu farkettim neden vs orasını bilmiyorum.

Sonra avatarı açtım. Daha önce özellikle oyunu oynadıkça süre geçtikçe yani stuttering artması gibi bir durum vardı. Bugün 4 saat kadar aralıksız oynadım ve 4 saat boyunca sıfır stuttering yedim. Evet fps aynı ama stuttering gitti.

Yani durum şuki 32 gb rame geçme vakti gelmiş çoktan.

Atı yem koşturur, bilgisayarı ram coşturur.

- Bill Gates

Omfs tarafından düzenlendi
RFID, TatanQa, SEP and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Omfs said:

Atı yem koşturur, bilgisayarı ram coşturur.

- Bill Gates

At damda, yarak amda dinlenir.

- Kahtalı Mıçe

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/19/2024 at 10:31 AM, MilesTeg said:

Bir kere de yeni çıkan bir model alayım diye düşünerek POCO X6 Pro aldım dün. Henüz elime geçmedi, geldiğinde yorum eklerim. Sarısından aldım bu arada. Bunlar hep ortayaş bunalımı işte:zuh:

İndirim falanla birlikte 18.750 TL'ye geldi.

https://www.hepsiburada.com/poco-x6-pro-5g-512gb-12gb-ram-poco-turkiye-garantili-p-HBCV00005OZSM0

Evet telefon geldi bugün nihayet. HB hem ertesi gün randevulu olmasına rağmen söz verdiği günden 2 gün sonra teslim etti hem de sarı olan modelini istememe rağmen siyahını göndermiş. Uğraşmak istemediğim için iade sürecine girmedim. Bu şekilde kullanırım artık.

İlk izlenimler: Performans şaka gibi. Redmi Note 10 Pro Antutu'da 250 bin civarı bir puan alırken bu alet 1.5 milyona yakın bir puan aldı. Bir kaç oyun denemesi yaptım, hem yükleme hızları hem oyun performansı kusursuz. Üretilme amacına uygun davranıyor. Biraz ılıklaşıyor yük altında. Isınıyor demeye elim varmadı. Sıvı soğutma kullanıyor, etkisi ortada. Ekran çözünürlüğü eski telefona göre bir tık yüksek. Nokta aralığı da daha sık. Aynı boyutta ekrana daha çok piksel sığdırmışlar ve sonuç başarılı. Renkler de çok daha canlı. HyperOS işletim sistemi ile geldi. Açıkçası kullnım açısından bir fark var mı bilemedim. Zaman gösterecek artık. Yapısı oldukça ince ve hafif. Ekran kasa oranı yüksek, neredeyse tamamen çerçevesiz. 67W şarjı var ve cidden hızlı bir şekilde dolduruyor bataryayı. Kablosuz şarjı da olsaydı iyi olurdu ama o da fiyatı çok artırırdı tahminen. SD kart slotu yok, hafıza eklenemiyor ancak 512GB'lık depo alanı bana haydi haydi yeter. Başka da bir şey gelmedi aklıma. Sanırım aşağı yukarı herşeyi söyledim. En azından ilk gözlemlerim bu şekilde. 

Kısaca söylemek gerekirse bu sıralar paranın alabileceği en bütçe+performans modeli bu olmuş. Uzun bir ömrü olursa kısa sürede değiştireceğimi düşünmüyorum. Hayırlısı artık.

ZvAnA, Mono, wazzap and 6 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok