En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

@@Makaan Bu zımbırtı neyin nesidir, nasıl kullanılır ve ne gibi avantajları var ? Kullanmaya başlayınca bende bir inceleme türkçe kaynağından alabilirmiyim (: Bulut hizmeti ile bunun arasında kaldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton açıkcası gün içerisinde iş güç koşturmacasından sonra akşam eve geldiğimde böyle bir incele yazısı yazmaya takat kalmıyor pek. Ama böyle fuzuli bir oyuncak için bir bütçe ayırabilecekseniz ben tavsiye ederim. Keyifli bir oyuncak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sanırım bu başlığı kapatmamız gerekecek sanırım. Dolar uçtu gitti, ne Black Friday'in bi anlamı kaldı ne de dışarıdan alınan herhangi  bir şeyin :) Kimse bir süre yazamayacak galiba buraya :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kemer sıkmaya başladım. Berber 20 TL olmuş, o da kıytırık berber. Haftasonu kendi tıraşımı kendim yapacağım :zuh: . Kemer sıkma veya ekonomik çözümler başlığı mı açsak :icon_think:

kronus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden kemer sıkmak lazım. Her sabah 'Dolar rekor kırdı.' haberlerini okumaya alıştık artık. Bahaneyle teknoloji bağımlılığım çözülür belki :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bulut hizmeti ile bunun arasında kaldım.

Birbirlerinin yerine kullanılabilecek şeyler değil. Bulutta verilerinize pek birşey olma olasılığı yok düzgün servisleri kullanırsanız. Evinizde duran cihazlarda ise bu risk mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton açıkcası gün içerisinde iş güç koşturmacasından sonra akşam eve geldiğimde böyle bir incele yazısı yazmaya takat kalmıyor pek. Ama böyle fuzuli bir oyuncak için bir bütçe ayırabilecekseniz ben tavsiye ederim. Keyifli bir oyuncak

Çok eğlenceli bir cihaza benziyor ama baktım baktım nerde kullanırım bir senaryo bulamadım. Yapabileceği işler var ama o sorunları çözmenin daha pratik yolları var. 

Yine de fiyatı itibari ile kurcalamak için alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok eğlenceli bir cihaza benziyor ama baktım baktım nerde kullanırım bir senaryo bulamadım. Yapabileceği işler var ama o sorunları çözmenin daha pratik yolları var. 

Yine de fiyatı itibari ile kurcalamak için alınabilir.

Benim ilk aklıma gelen bunu bir media player olarak kullanmak oldu. 

DAC am bağlayıp tam bir müzik player haline getirilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan Bu zımbırtı neyin nesidir, nasıl kullanılır ve ne gibi avantajları var ? Kullanmaya başlayınca bende bir inceleme türkçe kaynağından alabilirmiyim (: Bulut hizmeti ile bunun arasında kaldım.

Evinizde kendi cloudunuzu kurmak için birebir. 

Ben daha önce WD MyCloud kullanıyordum ama bunun onla hiç alakası yokmuş. 

Synology NAS ı yazılım desteği ile çok öte bir noktaya taşımış. Dün çok uzun uzadıya kuralayamadım ama epey marifetli cihaz. Her şeyin yedeğini tutabilirsiniz. Müzik, video stream edici  olarak kullanabilirsiniz, Kendi mail serverınızı, note serverınızı, cloudunuzu kurabilirsiniz.

Bulut hizmetine göre avantajı da var dezavantajı da.

Dezavantajı : 

- Daha pahalı (çok hesaplamadım ama tek kullanıcı kullanacaksa daha pahalıya mal olur herhalde) 

- Hırsız girerse / yangın çıkarsa bulut da gider

- Enerji maliyetini siz üstleniyorsunuz.

Avantajları 

- Stream etme

- hiç bir zaman kapanmayacak servis

- Lokal ağınızda kota felan kullanmadan daha hızlı erişim

- Tüm aile üyeleri kullanacağı için daha düşük maliyet (yine çok hesaplamadım ama 3-4 kişi kullanacaksa bulut hizmetinden daha ucuz olabilir)

Daha detaylı bir şeyleri tam olarak işi çözünce yazayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Router anca ufak USB'den dosya paylaşımı yapar 3-5. Ondaki cücük işlemci ve kapasitesi NAS ile karşılaştırılmaz. Şu hobi kanalında 3-5 NAS videosu izleyin fikir sahibi olursunuz. Router'a HDD bağlayıp NAS yapmaya çalışmak insanı sinir sahibi yapar sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Router anca ufak USB'den dosya paylaşımı yapar 3-5. Ondaki cücük işlemci ve kapasitesi NAS ile karşılaştırılmaz. Şu hobi kanalında 3-5 NAS videosu izleyin fikir sahibi olursunuz. Router'a HDD bağlayıp NAS yapmaya çalışmak insanı sinir sahibi yapar sadece.

Herşeyi yapar demedim, ev kullanıcısı için gerekenlerin bir kısmını yapıyor. 

Herşeyi yapsaydı zaten NAS diye cihaz olmaszdı.

Ev kullanıcısı için NAS gibi cihazları sürekli açık tutmanın , bakımını yapmanın bir zaman maliyeti var , o açından fonksiyonkarının bir kısmından vazgeçilebilir, veya aşka online servislere yüklenebilir.  Alternatif stateji yani.

Daha detaylı bilgi fikir sahibi olmak istediğimde bakacağım başka yerler var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan DAC 'a bağlandıktan sonra ses kalitesinin NAS ile ilgili olmaması gerek.

Söylediklerinizin çoğu iyi bir router ile de yapılıyor.

Bende Asus n56u router var ki iyi bir router sayılır.

Router dan nasıl yapmayı denedim. Emekliler ve Norveç liler için ideal. Normal bir insan kadar zamanınız ve sabrınız varsa asla aklınızdan bile geçmemeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Makaan anime , audiobook stream işini router üzerinden yapıyorum. Torrent indirme işini gece router a bırakabiliyorum. Bu kullanımları basit. 

Backup işini OneDrive a yapıyorum. 

NAS kadar iyi bir çözüm değil , stream de format soru çıkıyor mesela, plex , kodi gibi uygulama desteği de yok .  

NAS'ın yerini tutmuyor ama duruma göre basit fonksiyonları çözdüğünden NAS almaktan kurtarabilioyor. Çünkü evde sürekli açık duran NAS herkese göre değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evinizde kendi cloudunuzu kurmak için birebir. 

Ben daha önce WD MyCloud kullanıyordum ama bunun onla hiç alakası yokmuş. 

Synology NAS ı yazılım desteği ile çok öte bir noktaya taşımış. Dün çok uzun uzadıya kuralayamadım ama epey marifetli cihaz. Her şeyin yedeğini tutabilirsiniz. Müzik, video stream edici  olarak kullanabilirsiniz, Kendi mail serverınızı, note serverınızı, cloudunuzu kurabilirsiniz.

Bulut hizmetine göre avantajı da var dezavantajı da.

Dezavantajı : 

- Daha pahalı (çok hesaplamadım ama tek kullanıcı kullanacaksa daha pahalıya mal olur herhalde) 

- Hırsız girerse / yangın çıkarsa bulut da gider

- Enerji maliyetini siz üstleniyorsunuz.

Avantajları 

- Stream etme

- hiç bir zaman kapanmayacak servis

- Lokal ağınızda kota felan kullanmadan daha hızlı erişim

- Tüm aile üyeleri kullanacağı için daha düşük maliyet (yine çok hesaplamadım ama 3-4 kişi kullanacaksa bulut hizmetinden daha ucuz olabilir)

Daha detaylı bir şeyleri tam olarak işi çözünce yazayım.

Dün DAC a bağlantıyı yaptım. Bağlantı olmasına oluyor da çıkan ses kalitesi tatmin etmedi. Nedendir bilmiyorum daha kurcalayacağım ama sanırım ihtiyacımı karşılamayacak. 

İş çözümünde bekliyorum merak ediyorum. İçinde ssd hdd ilemi geliyor ürün yoksa onları kendimizmi takıyoruz. Yeni alacaklar için bir review başlığı istiyorum. Ben şuan OneDrive kullanıyorum, lakin özel fotolarımı cloudda tutmak istememekteyim. Alınınca nasıl kurulur, özellikleri nelerdir? Yurt dışı seyahatlerinde bağlantı kurulabilir mi? Merak etmekteyim  :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kullanıcısı için NAS gibi cihazları sürekli açık tutmanın , bakımını yapmanın bir zaman maliyeti var , o açından fonksiyonkarının bir kısmından vazgeçilebilir, veya aşka online servislere yüklenebilir.  Alternatif stateji yani.

NAS ın herhangi bir bakımı yokki. Bir kere ayarlıyorsunuz ondan sonra kullanmaya başlıyorsunuz. Synology ve QNap gibi firmaların üründe kurulum süreci de oldukça pratik ve kısa sürüyor. Router, Raspberry Pi, WD MyCloud ve QNap kullandım şimdiye kadar, tahminim 6-7 senedir uğraşıyorumdur heralde bu işlerle, diğerleri bu tür NAS cihazlarının yanında bile geçemez. Onlarda 1 saat uğraşıp yaptığınız şeyi bunda 1 dkda yapıyorsunuz. Maliyeti tartışılabilir ama işlevsellik ve pratiklik açısından kıyas kabul etmez.

@@RFID

İçinde HDD veya SSD olmadan gelir. Boş kutu yani. Ayrıca HDD alıp takmanız lazım. Dünyanın her yerinden bağlanabilirsiniz, fotoğraflarınızı telefondan otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

samsung.jpg

Bir şey satın almadım ama Samsung, koca Harman grubunu satın alınca, bende dolaylı yoldan Samsung kullanıcısı haline geldim sayılır:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:icon_eek: Şaka

Harman'da geçtiğimiz yıllarda JBL'i Martin'i AKG'yi Soundcraft'ı falan piyasada ne varsa satın almıştı. Şimdi Harman'ı da Samsung satın alınca hepsi Samsung oldu yani.  :icon_eek:  :icon_eek:  :icon_eek:  :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son Hepsiburada'dan köpek kulübesi aldım, fiyatı ahşap olan kulübeler için biraz ucuz, kalitesi kısmen düşük olsa da beklentilerimi karşıladı. 22,5 kg Labrador Retriever rahatlıkla sığıyor. Kurulum için hazırladıkları kılavuz maalesef yetersiz, içinden fazla miktarda vida vs. çıkıyor bunlardan yana sıkıntı yaşamıyorsunuz. Kılavuzda zaten 3-5 cümle yazı var, o da hatalı yazılmış, ön ve arka duvarların yan duvarın dışında kalması gerektiği yazıyor, bu şekilde yaparsanız çatı kulübenin üzerine oturmuyor. Bu şekliyle monte ettikten sonra sökerseniz yan çıtaları koysanız bile deldiğiniz vida delikleri açıkta kalıyor. Gerçi bir problem yaratmadı benim için ama takıntılı biriyseniz canınızı sıkabilir. Kulübenin altı da hepsiburada yorumlarındaki gibi plastik bir malzemeden değil bildiğimiz kulübenin ahşabının aynısından yapılmış. 

Ahşap kalitesi düşük, yan çıtaları bizim kız kemirdi biraz umarım yutmamıştır, ona biraz canım sıkıldı, ancak bundan vazgeçmiş görünüyor şu anda. Boyut olarak 30-35 kg arasında bir labradoru da rahatlıkla götürür diyebilirim. Ben beğendim, fiyatı fena gelmedi, 50 TL hediye çekim vardı, 17 TL kargoyu ekleyince toplamda 300 TL gibi bir fiyata gelmiş oldu bana. Kargoyu yurtiçi kargo getiriyor aslında ancak ne olduysa üretici firma olan Alaçam'ın sevk irsaliyesi ayrıca geldi (sanki ambar nakliyatla gelmiş gibi), bir sorun çıkmadı kargoyla ilgili.

http://www.hepsiburada.com/komple-ahsap-kopek-kulubesi-p-PTALACAMKULUBE

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok