Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 722 mesaj var

20 dakika önce, TheCrow said:

doktor mühendis avukat için de geçerli mi bu hocam? :)

Bilemedim ki, genelde birşeyin ustası tanıdık olunca problem yaşadım ben bugüne kadar hep. O yüzden hiç tanımadığım kişilerle iş yapıyorum. Ama doktorluk işim olmadı açıkçası, avukatlık hiç olmasa daha iyi tabi ama babam yerine başka bir avukatı tercih edersem biraz garip olur, mühendislik iş pek olmaz zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam geçmiş olsun.

valla merakla takip ediyoruz. pembe dizi gibi sizin olaylar biraz. başına gelmeyen kalmadı ama sonu mutlu biter inşallah.

malesef memlekette usta bulmak ,bişey yaptırmak , memnun kalmak fln ne mümkün. paranla rezil oluyorsun . tamamen karambole gidiyor işler.

geçen arabanın arka frenlerini yaptırdım. ulen cücük kadar kampana zaten. sıfır balata 50-60 lira. ama tabi adamlar tuttumu öpüyorlar.

yok torna yok işçilik fln derken 300 lira çaktılar.

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

askar aradı az önce, tüm sorunlarını hallettik motorun saat gibi çalışıyor dediler... daha kendim görmedim ama eğer gerçekse oha diyorum 3-4 iş gününde, 1 aydır halledilemeyen şeyi hallettiler. almaya gidicem az sonra. ben bundan sonra başka yere gitmem, 3 kuruş fazla olsun adam gibi olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN geçmiş olsun. askar'ı genelde M kullanıcıları çok tercih ediyor. bizim çevrede bmw de m kullananlar hep veysel ustaya götürür. daha bir tane kötü yorum görmedim. diğer servislere göre pahalı çalışıyor. biraz butik bir servis. öyle her bmw de kabul etmiyor. ama işini hakkıyla yapan biri. umarım problemini çözmüştür. bir test et bakalım. zaten o da çözemediyse benim de aklıma başka biri gelmiyor açıkcası. 

not: ben askar'ı tavsiye ettiğimde neden gitmemiştin hatırlamıyorum herhalde mesafe sana uymuyordu yanlış mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

hem mesafe uzaktı hem de fazla para vermek istememiştim.

bu sefer hiç birini takmadım direkt götürdüm... araba zaten rektifiye olmuştu, askar da üzerine düşeni yapıp motoru çalışır hale getirmiş, efsane olmuş. kükrüyor alet. eskisinden daha iyi. nasıl rahatladım anlatamam...

Sordun mu ustaya bu mallar neyi yapamamış peki diye?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vanos zamanlamalasını becerememişler...

becerecekleri varsa da becermezlerdi zaten o tembellikle... oyalayıp duruyordu mal herifler. bundan sonra ağır arızalarda adresim direkt askar'dır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hadi geçmiş olsun @TiesTorN sevindim cidden işinin olmuş olmasına. artık rahat bir nefes al sende çok çektin. 

ben araba konusunda ki özellikle servis konusunda aşırı hassasım. A yer de 5 lira B yerde 15 liraysa ustasına bakarım. Usta işini biliyorsa parası önemli değil derim hep. diğer yere götürüp sürekli git gel yapmaktansa bir kere götürür işimi hallederim. veysel usta da diğer yerlere göre pahalıdır ama nokta atış yapar. biz arkadaşa ankarada M6 aldık ama kontrol için veysel ustaya götürmüştük düşün yani. o yüzden sana zamanında önermiştim. neyse geç olsun ama güç olmasın demişler. super olmuş. keyfini sürme zamanı. umarım daha fazla sorun yaşamazsın. arabayı sıfırdan yaptın. evladiyelik olmuştur. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun @TiesTorN

Bu arada konuya yandan kaynayayım, bir sürü bmwci arkadaşı yakalamışken :kayik: Küçükçekmece civarlarında servis arıyorum. Eski sahibi "BMW Hospital" diye Beşyol-Florya'da bir yere götürüyormuş. Oraya devam mı etsem, ilk bakımını yetkili serviste mi yaptırsam bilemedim. Araç 2013 116i otomatik. Herhangi bir sorunu yok, sadece ilk çalıştırdığımda biraz fazla zınlama-titreme sesi çıkıyor gibi, hani egzoz ısı sacı yapar ya, öyle. Vitese atınca çok azalıyor, motor ısınınca kesiliyor, veya ben duymuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araç sonuçta 2. el, 0 olmadığı için "ilk bakım" diye bir şey aslında yok :) direkt özel servise gidilebilir.

zangır zangır diye bahsettiğin ses benim arabada da vardı, motor kaputunu açıp yakıt hattını kontrol et. hattın metal boru kısmı eğilmiş arabanın kaportaya değiyormuş o yüzden ses yapıyordu, geri büktüm yukarı doğru düzeldi.

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol: gerilmeyecek gibi değil.

aracın motoru yenilendi diye bitti saymayın, sadece mekanikle bitmiyor bu iş :baba: şimdi baştan aşağı elektronik modüllerini de yenileyeceğim, hem mekanik hem elektronik olarak 0 bir araç olacak. elektronik modüller de çok önemli.

mesela direksiyonumun hidrolik özelliği arada bir gidiyordu, kalas gibi oluyordu. modülü yeniledim düzeldi fıstık gibi oldu. ön farları açtığımda bazen teki yanmıyordu bazen de yansa bile çok geç yanıyordu, arabanın ışık modülünü yeniledim o da düzeldi. radyo modülüm bozuldu mesela, hem düzgün çalışmıyor hem de aküden parazit akım çekiyor sürekli park edince aküyü bitiriyor. sigortasını çektim şimdi ama onu da yenileyeceğim. daha bunun gibi bir sürü şey var sayabileceğim, sırayla gidiyorum. elektronik beyinlerin ömrü aşağı yukarı 15 yıldır zaten, sonrası uzatmaları oynuyor. patır patır gidiyor hepsi.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, TiesTorN said:

:lol: gerilmeyecek gibi değil.

aracın motoru yenilendi diye bitti saymayın, sadece mekanikle bitmiyor bu iş :baba: şimdi baştan aşağı elektronik modüllerini de yenileyeceğim, hem mekanik hem elektronik olarak 0 bir araç olacak. elektronik modüller de çok önemli.

mesela direksiyonumun hidrolik özelliği arada bir gidiyordu, kalas gibi oluyordu. modülü yeniledim düzeldi fıstık gibi oldu. ön farları açtığımda bazen teki yanmıyordu bazen de yansa bile çok geç yanıyordu, arabanın ışık modülünü yeniledim o da düzeldi. radyo modülüm bozuldu mesela, hem düzgün çalışmıyor hem de aküden parazit akım çekiyor sürekli park edince aküyü bitiriyor. sigortasını çektim şimdi ama onu da yenileyeceğim. daha bunun gibi bir sürü şey var sayabileceğim, sırayla gidiyorum. elektronik beyinlerin ömrü aşağı yukarı 15 yıldır zaten, sonrası uzatmaları oynuyor. patır patır gidiyor hepsi.

güncel fotoğrafları da atsana artık. yıkat arabayı sonra güzelce fotoğrafla. 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, rammstein said:

@TiesTorN'un arabasına binmekten korkarım ben. Düz yolda hızla giderken tepe taklak gidecek gibi. O kadar çok oynanmış arabaya güvenemem.

:cici:

asıl korkman gereken piyasada "hatasız sorunsuz" diye dolaşan hurda yığını diğer e39'lar. oynanmış dediğin araba tamamı orjinal parçalarla yenilenmiş araba...

Thustu, pentaman and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.04.2018 at 20:01, rammstein said:

@TiesTorN'un arabasına binmekten korkarım ben. Düz yolda hızla giderken tepe taklak gidecek gibi. O kadar çok oynanmış arabaya güvenemem.

Adam bunu performans açısından yapmıyor. Metal yorgunluğu olan parçaları değiştirerek ömrünü uzatıyor. Aslında bir nevi forged malzemeler ile sıfırdan yapıyor. Masraflı ama ortaya çıkan sonuç faydalı ve güzel. Açıkcası iki bin tane E39 arasından ben alacak olsam @TiesTorN aracını alırım çünkü tamamen evladiyelik malzemeler ile yapılıyor. Ortalıkta yanlama için orspik e dönmüş o kadar çok e39 var ki. Onları alacağınıza anadol alın daha düzgün bir hareket olur en azından ayağınız yerden kesilmiş olur. 

Thustu, pentaman, TiesTorN and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

@TiesTorN, şu ana kadar toplamda ne kadar harcama yaptın ? Çok özel değilse yazabilir misin, merak ettim ?

Herkes bunun merakı içerisinde zaten ama bence üçün beşin hesabı olmaz :lol::lol::lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

harcama kısmı bana kalsın :lol: 

bobinlerden bir tanesi mesela arada bi çalışmıyordu motor ateşleme hatası verebiliyordu, bugün gittim 8 tane yeni bosch bobin aldım yine OE parça. evladiyelik oluyor hakkaten @jackjoker'in dediği gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün 8 tane OE bobin almıştım, 8 tane de yepyeni gıcır OE buji almadan olmaz dedim... onu da aldım :lol:

bu akşam mesai sonrası projesi olarak bobinleri ve bujileri arkadaşlarla beraber kendimiz değiştireceğiz motorda. basit şeylere işçilik vermeye gerek yok ustalara.

bobin;

https://www.fcpeuro.com/products/bmw-ignition-coil-12131748017

buji;

https://www.fcpeuro.com/products/bmw-spark-plug-super-plus-0242236562

bu parçalarla beraber motor tamamen baştan sona %100 yenilenmiş olacak, değişebilecek hiç bir şey kalmadı.

jackjoker, wazzap and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, TiesTorN said:

dün 8 tane OE bobin almıştım, 8 tane de yepyeni gıcır OE buji almadan olmaz dedim... onu da aldım :lol:

bu akşam mesai sonrası projesi olarak bobinleri ve bujileri arkadaşlarla beraber kendimiz değiştireceğiz motorda. basit şeylere işçilik vermeye gerek yok ustalara.

bobin;

https://www.fcpeuro.com/products/bmw-ignition-coil-12131748017

buji;

https://www.fcpeuro.com/products/bmw-spark-plug-super-plus-0242236562

bu parçalarla beraber motor tamamen baştan sonra %100 yenilenmiş olacak, değişebilecek hiç bir şey kalmadı.

ya varya normalde satmazsın da. ama ileride olur da satacağın tutarsa malum sitede verdiğin ilana gelen telefonlarla ile 10 yıl yaşlanacaksın sinirden. şuan senin aracın mevcut diğer araçların çok ilerisinde kendi fikrimce. ama bunu angut kişilere telefonda izah edemiyeceksin. sana tonla neden motoru yeniledin bir şey mi oldu? bu parça niye değişti? ben motoru yenilenmiş araca binmem fiyat kırmanız lazım vs vs.

alayını bir odaya kapatmak isteyeceksin. kendini sınayacaksın sinirden. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ties bu arabayı satmaz, satamaz.

ileride günlük kullanım için eşinin de kullanacağı ufak bir araç alırlar. Bu da kendi hobi aracı olarak kalır.

Bu kadar emeğin karşılığını vermez hiç kimse. Ties de bu kadar uğraştıktan sonra kimseye hediye etmez bu aracı.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok