Ryzen Sistem Kurma ve Satın Alma Rehberi
0

Bu konuda 104 mesaj var

STC-T01'den zamanında bende de vardı ama benim tecrübem Radeon HD 2900 XT ve GeForce GTX 295 serisi ekran kartlarıyla sınırlı.

Nereden baksanız 20 yıl öncesi. Asus olarak karşılaştırırsak 295, 267 * 111 mm,  1080 ise 298 * 134 mm ölçülerinde. Aralarında yaklaşık 20-30 mm gibi farklar olsa da ihtiyaç halinde @@ObiWan'ın dediği gibi kasa içinde yapılacak ufak tefek düzenlemelerle olmaması için bir neden yok gibi görünüyor.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

CM stacker derken şu kasayımı kastediyorsunuz?

http://www.coolermaster.com/service/support/model/RC-810/

Ben bu kasayı 12 yıl önce almıştım evladiyelik, FX5200 bile girdi çıktı kasaya ve en son ATI HD6990 koymuştum ki denememekler beraber bence içine sığamayacak bir kart olmaz.  :mrgreen:

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stacker'ın HDD bağlandığınız modülün yerini değiştirerek, ekran kartı ile kesişmesini engelleyebilirsiniz. Böylece tüm stacker boyunca olan bir kart bile sığabilir oraya.

Sorun olacağını zannetmiyorum. 

HDD modülünü değiştirmeden bile sığacaktır çok büyük ihtimal.

Ben de bir 10 sene STC-T01'i kullanmışlığım vardır.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elinizde standart Asetek tipinde all in one işlemci soğutucusu(resimdeki gibi) var ise markası başka olsa bile bu Corsair'in çıkardığı adaptörü kullanabilirsiniz.

http://www.corsair.com/am4-amd-retention-bracket-kit-for-hydro-series-coolers

Thermaltake, Zalman, Nzxt, Antec falan çoğu all in one modelinde bu tipi kullanıyor.

LQ315_05.jpg

http://www.corsair.com/am4-amd-retention-bracket-kit-for-hydro-series-coolers

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Noctua'dan güzel hareketler! Noctua, aşağıdaki listede bulunan soğutuculara sahip olan kullanıcılara bu durumu ve Ryzen işlemci ya da AM4 anakart sahibi olduklarını belgelediklerinde ücretsiz AM4 soğutucu terfi kiti  gönderiyor. 7 senedir kullandığım soğutucuyu en az 4-5 sene daha kullanabilecek olmak, üstelik aynı firmanın bunu geçen sene LGA 1151 soketi için yapmış olması ve Noctua'nın ürününe sahip çıkması, müşterisine saygı duyması falan çok nadir görülen işler...

http://noctua.at/en/noctua-offers-upgrade-kits-for-amd-s-ryzen-platform-free-of-charge

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'ye göndermiyor.

amazon satışa başlayınca minik bir sepet yaparız 30 doları geçmeyen, alacağım 2 tane kitap vardı zaten yanına bir şey arıyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet. Test sonuçları açıklandı. 10-15 teste göz attım. Sonuç gayet olumlu. 1080p'de genelde Intel işlemcilerden düşük ama 1440p ve 4k'da 1-2 fps oynuyor aradaki performans. Şahsen ben aynı veya az düşük performans söz konusu olduğunda işlemcide fazla çekirdeği tercih ederim. 

Kısaca 1080p ekrandan yüksek ekranı olanlara Ryzen 1700x,para sorunu olmayanlara da Ryzen 1800x hayırlı olsun. Güç tüketimi ve sıcaklık konuları da benim gibi sıcaklık konusunda takıntılı bir adam için bile gayet iyi. Aferin AMD. Kedi olalı bir fare tuttun.

Edit : Prime95 ile sıcaklık testi yapan gitsin kendini vursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody 

Testler güzel göründü tşk. ortalık toz duman olduğu için pek bakmak istemiyordum iyi oldu. :lol:

AMD fiyatları elden geçirse iyi olacak birde en kısa sürede orta ve alt seviye işlemcileri hazırlamalı, AMD'nin diğer işlerinide değerlendirirsek Ryzen'in girişi yinede az hasarlı sayılır. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem toplamak icin arastiriyorum. 

Piyasada su anda mini ITX board yok zaten, o secenek otomatik elendi.

mATX toplamak istiyordum onda bile 2-3 secenek var var hepsi b350, o da elendi gibi.

Yine ATX'e kaldik gibi bu durumda, begendigim anakart su:

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157757

Bu durumda kucuk ve sessiz bir atx kasa bulmam lazim.

Off anakart yok piyasada. Zaten cok az olan secenekler tukenmis durumda, upgrade bekleyecek bikac hafta daha anlasilan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Off anakart yok piyasada. Zaten cok az olan secenekler tukenmis durumda, upgrade bekleyecek bikac hafta daha anlasilan.

Ryzen için en az bir ay daha beklemek mantikli olur. Üreticilerin BIOS güncellemeleri ile performans iyileştirmelerine gidecekleri söyleniyor. Ayrica elinizde iyi bir CPU soğutucu varsa, AM4 uyumlu bağlanti kitinin çikmasi da biraz zaman alabilir. Henüz her şey yerine tam oturmadı Ryzen cephesinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen 7 1700 + Asus Prime X370 Pro Vatan'da 2330 TL.

Amazon'dan 2230 TL.

1800X fiyatına anakart ile 1700 alınıyor, 1800X satışları ne olacak bu durumda ilginç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen 7 1700 + Asus Prime X370 Pro Vatan'da 2330 TL.

Amazon'dan 2230 TL.

1800X fiyatına anakart ile 1700 alınıyor, 1800X satışları ne olacak bu durumda ilginç.

1700x 350 usd

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5y0joe/1700x_price_drop_at_microcenter_349/

Link resetbutton'dan kopyalanmıştır :) 1700 fiyat performans canavarı, çok kolay 1800x seviyesinde çalışıyor. 1/3 fiyata 6900k'dan daha hızlı. Bu durumda anakart ve ram bütçesini arttırmak daha mantıklı oluyor aradaki 200 usd farkla 1800x'ten (soğutucuyu saymazsak bir de)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat süper , 1700 son derece mantıklı f/p canavarı , katılıyorum.  Masamı da bitirince ileride anakart-cpu-ram güncellemesi yapabilirim ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşyerindeki kullandığım analiz sistemini R7 1800X ile değiştirteyim diyorum. Bakalım ne diyecekler. Şu analiz sonuçlarını önlerine koyayım kabul edecekler muhtemelen. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok