Televizyon Önerisi
1 1

361 posts in this topic

Beyin hangi mesafeden hangi büyüklüğe baktığını gayet iyi hesaplıyor yoksa koyun gözünüzün önüne oled telefonu onunla izleyin aynı şey ama beyin o kadar aptal değil maalesef yemiyor.

İşin projeksiyon kısmını bilmem ama TV konusunda alabileceğinizin en büyüğünü almanız lazım. O mesafeye göre TV büyüklüğü seçmek falan hikaye, para neye yetiyorsa o kadar büyüğünü almak lazım, OLED gibi teknolojiler ise ondan sonra geliyor. Çok net hesaplanmış gibi 55" OLED alabileceğinize 65" alabiliyorsunuz , böyle böyle gidiyor.

İlk TV aldığım zamanlarda bilmem kaç metreye kadar 32" çok yeterli, 40" alındığında gözü bozar falan diyorlardı, şimdi tuvalete bile ufak kalır. 

Bu arada @stardust , kıskandım televizyonunu :)

stardust likes this

Nereye yazacağımı bilemedim ama @stardust sen kesin biliyorsundur. torrent de indirdiğim bazı 4k filmlerde renkler bozuk oluyor. Yani insanların ten rengi mor falan oluyor. Bunun nedeni nedir ? TV ile alakalı değil durum laptoptan da baktığımda öyle. 

1 saat önce, Atrin said:

Nereye yazacağımı bilemedim ama @stardust sen kesin biliyorsundur. torrent de indirdiğim bazı 4k filmlerde renkler bozuk oluyor. Yani insanların ten rengi mor falan oluyor. Bunun nedeni nedir ? TV ile alakalı değil durum laptoptan da baktığımda öyle. 

Dolby Vision

1 minute ago, Squall said:

Dolby Vision

Hocam indirdiğim torrente dolby vision özelliği varmı emin değilim. benim tv destekliyor birde. Sorun çıkaran torrent bu "XXX.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MKV.x265-DVSUX" . Acaba atmos dan sonra yazan DV dolby vision mı demek :D Sonra bunu indirdim sorun kalmadı "XXX.2160p.WEBRip.x265.10bit.SDR.DDP5.1.Atmos-SWTYBLZ"

12 dakika önce, Atrin said:

Hocam indirdiğim torrente dolby vision özelliği varmı emin değilim. benim tv destekliyor birde. Sorun çıkaran torrent bu "XXX.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MKV.x265-DVSUX" . Acaba atmos dan sonra yazan DV dolby vision mı demek :D Sonra bunu indirdim sorun kalmadı "XXX.2160p.WEBRip.x265.10bit.SDR.DDP5.1.Atmos-SWTYBLZ"

Evet DV yazıyorda dolby vision demek.

Bu arada TV lkerde destekliyoruz deseler bile palavra olabiliyor yada işte pc den aktarırken sorun çıkıyor yazılımsal kablosal cart curt bir sürü dert yani..

Benim monitörde güya hdr destekliyor ama hdr ı açıyorum görüntü leş gibi oluyor.. :D Sadece netflixde sorun olmuyor.

Sonuç: SDR 2160P rules :D

Edited by Squall
Atrin likes this

@Squall cevaplamış.

artık her önümüze gelen torrenti indiremiyoruz, LG C1'de Dolby Vision var ama DTS yok.

40-50 GB'lık filmler indirdim, bir de silmeye de kıyamadım, tekrar DTS'yi AC3'e vs. kodlamam gerekti bir sürü uğraş çıktı.

aptal LG yüzünden ilk DTS versiyonu çıkarsa, DTS olmayanı beklemem gerekiyor...

Omfs likes this

19 hours ago, Squall said:

Arkadaş vestelde bile var dts sertifikası nedir bu çirkeflik LG efendi? :D

sorma ya rezillik, filmi açıyorsun başlıyor, ses yok.

tv aldık diye hediye ettikleri soundbarın üstünde DTS:X yazıyor ama o özelliği kullanman için filmi TV'den değil, ayrı bir media-player'dan açmak gerekiyor.

Bu televizyonları vpn ile ABD içeriği izler hale nasıl getiririz. Delirmek üzereyim. Tüm filmler, diziler, ama sadece güzel olanları silme almanca. .com içeriklerine ulaşmak imkansız, anında de içeriğine yönlendiriyor. Torrent falan ciddi risk burda, eskisi gibi vakit ayırıp uğraşmak da istemiyorum. 

En son şu filmi uzun bir aradan sonra tekrar izleyeyim dedim: https://www.youtube.com/watch?v=_mrNhIxOGzw

Tüm içerik sağlayıcılarda DE içeriğine yönlendiriliyorum. Adını Der Clou yapmışlar, full almanca. 

Şeytan diyor al bir hardware vpn, cutoff falan özellikli, sıfır leak. Sonra gülsünler bana 1000 blu-ray parası harcayıp hala parayla film izleyen adam diye. 

Bu media boxlar falan yapar mı bu işi? TV zaten youtube vb appları kaldıramaz oldu, en azından bir firestick falan lazım. Hiç ilgilenmemiştim bu güne kadar ama Der Clou bardağı taşırdı yani.