Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Geçmiş olsun, kilitlenme mandalı da darbe almıştır, motor çalışınca tıkır tıkır ses çıkabilir ki rahatsızlık verebilir, teslim alırken özellikle ona dikkat etmenizi tavsiye ederim (birkaç defa açıp kilitleyin ve boşluk olmamasına dikkat edin)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight geçmiş olsun :(

Bu arada yeni 5 serisi

bu vergiler ve kurlarla yakında bu araçlarada ferrari ye bakar gibi bakacağız. 

edit: bmw resmi şekilde böyle bir video hazırlmasının nedeni insanların '' e bu aynısı değilmi?'' diye kafası karışmasın diye olabilir. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şunlar için yeni konu açın arkadaş ya, yeni bmw 5 serisi burda araya kaynatılacak bir haber değil... kapatacam sonunda bu konuyu da o olacak :lol:

@@wazzap

konudan ilk bahseden sen olduğuna göre bu performansı senden bekliyorum  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deathknight şimdi gördüm, geçmiş olsun, sana birşey olmamış gerisi önemli değil zaten. Geçmiş olsun tekrar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu 5 serisini de 1.6 motor çıkarırlarsa yemin ederim bir daha ömür boyu bmw almayacağım.

ben böyle rezalet görmedim hayatımda, her yer 520i, ayağa düştü güya "premium" olması gereken bir marka ve model.

lawnmower'a audi konusunda hak vermemek elde değil, tasarım olarak ilgimi çekmeseler de gidip de A6'yı 1.6 motorla satmıyorlar hiç değilse.

mfeyzifar and Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
G30 kasa için de 2017'nin ikinci yarısından itibaren 1.6 lt. 520i seçeneği olacak.

Audi de 2018'de yenilenecek A6'ya 150 -200 ps aralığında bir güce sahip 1.4 TFSI motorlu seçenek koyabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun Deathknight.

Hep dedim, yine diyorum. Audi ayak takımına araba yapmaz. Parası olmayana Volkswagen bayisinin adresini verir. BMW ve Mercedes'in öyle imkanları olmadığı için fakire fukaraya da araba satabilelim diye saçma sapan işler yapıyorlar.

Bazı şeylerin güzelliği erişilmez (veya zor erişilen) olmalarıdır. Herkeste olan şeyin prestiji kalmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araç bugün çıktı bakımdan 2200lira civarı bi masrafı çıktı. Yine şükür diyorum bu kadarla atlattık.

Kırılan far yerine yeni far 815lira

Kırılan ön panjur 130lira

Kaput 500lira

Kaput boya 300lira

Kaporta işçiliği 200lira

Kaput mandalı( mı ne öle bişi kaputun açmasına yarayan bi dava yayı bişileri varmış o dağılmış) 100lira

Rot-balans 70lira

Hava filtresi yağ filtresi yağ değişimi tamir işçiliği falan geri kalanda.

Kaput neysede fara sinir oldum ya, sonradan da kendi kendime söylendim. Hemen acele ettim az sabredip bakınsam çıkmalar falanda oluyordu. Neyse olan oldu toparladık arabayı...

Birde ordan berbere geçeyim dedim ordan otobandan geçerkende mavişehir girişte nerdeyse yine bi kaza geçircektik. Ben sol şeritten seyirdeyim adam arkadan geldi birde sol sinyali çaktı tepeme çıkacak utanmasa hafif sola kırıp kornayı basmasam farkedip sürtecekti yani o derece girdi şerite, dönüp bi baktım malak gibi bakıyor bide sanki hiç birşey yokmuş gibi. İnsan trafikte şöle saçmalıklar yaşayınca nefret geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu 5 serisini de 1.6 motor çıkarırlarsa yemin ederim bir daha ömür boyu bmw almayacağım.

ben böyle rezalet görmedim hayatımda, her yer 520i, ayağa düştü güya "premium" olması gereken bir marka ve model.

lawnmower'a audi konusunda hak vermemek elde değil, tasarım olarak ilgimi çekmeseler de gidip de A6'yı 1.6 motorla satmıyorlar hiç değilse.

Plug in Hybrid 1.6 şahane olur.

O olmazsa da, 1.6 160 hp üstü bir dizelle gelse gene güzel olur. 

Benim araç 136 hp, gaza sonuna kadar basmamışımdır. Otobanlarda her yer radar, 1.6 olmuş, 2.0 olmuş ne farkeder. 

Onu geçtim, 5-10 sene öncesinin 2.0 motorlarından fazla güç üretiyor yeni nesiller. Hacme çok takılmamak lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun Deathknight.

Hep dedim, yine diyorum. Audi ayak takımına araba yapmaz. Parası olmayana Volkswagen bayisinin adresini verir. BMW ve Mercedes'in öyle imkanları olmadığı için fakire fukaraya da araba satabilelim diye saçma sapan işler yapıyorlar.

Bazı şeylerin güzelliği erişilmez (veya zor erişilen) olmalarıdır. Herkeste olan şeyin prestiji kalmaz.

Bence tam tersi, Audi'nin yaptigi indirimi kimsede gormedim simdiye dek... Ust segmentleri sormadim bilmiyorum ama A3'te acayip indirimler yapiyorlar... 150.000 TL liste fiyati olan araca 25-30bin TL iniyorlar... Misal A3 Sedan 1.6TDI Design paketin su anki liste fiyati 181bin TL, 150'den fazla isteyeceklerini hic sanmiyorum... Onu da gectim 1.0 TFSI olani 161bin TL, kim alir o fiyatlara... 180bine sifir C 200 d satiliyor ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otobanlarda her yer radar, 1.6 olmuş, 2.0 olmuş ne farkeder.

Hocam siz arabayı sade bir ulaşım aracı görüyorsunuz sanırım, benim için biraz daha farklı durum. Her yere bedava uçak biletim varken, ben araba kullanarak gidiyorum.

Olay yüksek sürat değil sadece, kullandığım araç 1750-2500 devir aralığında 420nm tork üretiyor. bunu mevcut teknoloji ile sağlıklı bir şekilde hiçbir 1.6 motordan alamazsınız.

Bunlar cümle içinde rakam olarak kalıyor malesef, sizin kullandığınız aracın torku 220nm desem yine bir anlam ifade etmeyecek, kullanmanız lazım o koltuğa gömülme hissini yaşamak için.

2.0 çok matah bir şey olarak da göstermek istemem zira büyük motorlu araçlara ulaşmanın daha kolay olduğu ülkelerde 2.0 küçük motor sınıfında kalıyor halen.

Demek istediğim sadece vergi sistemimiz buna zorluyor diye 1.6 motor sanki büyük kasalı araçlar için yeterliymiş gibi düşünüp kendimizi kandırmayalım, zira yeterli değil.

Hadi daha makul fiyatlı 3 serisi ve C class için anlarım ama 5 serisi ve E class arabalarda, sadece bizim ülkemize özel sunulan bu motor seçenekleri malesef BMW ve Mercedes markasının ayıbıdır.

Herkesin fikri kendine güzel, kişisel tercihlere karışmam ama benim gözümde bu markalar artık "premium" sınıfta değillerdir, ayağa düşmüş durumdadırlar.

Hayatta her zaman ulaşılması zor şeylerin bir cazibesi vardır. Yaşamınızın başka yerlerinde yaptığınız fedakarlıklar ile ulaştığınız bir aracın, sırf çarpık vergi sistemine uygun olsun diye, küçük bir motor ile iğdiş edilerek -aslında keyif olarak asla aracınıza ulaşamayacak olsa da- dış görünüş olarak aynı imajın, çok daha uygun bir fiyata veriliyor olması (ve o aracın kıymetini asla bilemeyecek kişilerin alması) ister istemez insanın moralini bozuyor.

Özetle 1.6 motor ile 5 serisi ve E class satmaya devam edeceklerse, ben asla bmw ve mercedes almam bundan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok