Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 350 mesaj var

Aynı soru bende de var SOL 100mbit fiber kullanıyordum TV ile birlikte 420 dediler. Yeni arayış içerisindeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence iyi fiyat. Kablonet'e mecburum ben. :( Onda da fiber kutu olmadığı için en fazla 100mbit alabiliyorum.

Vodafone var ama o da sanırım 200Mbit verebiliyor, en önemlisi de TV yok onda sanırım. Aralıkta benim sözleşme de bitiyor ama sanırım o zamana da 1000 TL civarı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet 100 mbps akıllı sınırsız + kablo tv + yan oda 309 lira

Turk.net 100 mbps fiber 299 lira (peşinde 12 ay sabit)

Bendekiler böyle 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, Mono said:

Kablonet 100 mbps akıllı sınırsız + kablo tv + yan oda 309 lira

Şu an ben de 240 TL ödüyorum 100Mbps+TV'ye ama güncel fiyatlara bir bakın isterseniz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netspeed eşeğin kulağına suyu kaçırınca denemesi en kolay olan Poyraznet'e geçtim:

TT Fiber altyapı 100/20mbps 230 lira. Geçtiğim hafta 190'dan 230 liraya çıkardılar. Yetmez gibi dün net koptu, halledilmesi 24 saat sürdü.

3 ay zaten değişiklik yapamıyorum. 3 ay içinde yeni garabetler çıkarsa 1 dk durmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 minutes ago, mamad said:

Netspeed eşeğin kulağına suyu kaçırınca denemesi en kolay olan Poyraznet'e geçtim:

TT Fiber altyapı 100/20mbps 230 lira. Geçtiğim hafta 190'dan 230 liraya çıkardılar. Yetmez gibi dün net koptu, halledilmesi 24 saat sürdü.

3 ay zaten değişiklik yapamıyorum. 3 ay içinde yeni garabetler çıkarsa 1 dk durmam.

1 yıldır comnet diye bağırıyorum burda :lol: hem de daha ucuz... boşuna macera arıyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

13 dakika önce, TiesTorN said:

1 yıldır comnet diye bağırıyorum burda :lol: hem de daha ucuz... boşuna macera arıyorsunuz.

Comnet'ten duyduğum gördüğüm şikayetlerin haddi hesabı yok. Bir de şikayetlerin çeşitliliği çok enteresan. Güven vermedi açıkçası. Ayrıca fiyat olarak daha ucuz değil. Ben ön ödeme işini sevmiyorum. Öyle olunca da bariz daha yüksek fiyat.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, mamad said:

Comnet'ten duyduğum gördüğüm şikayetlerin haddi hesabı yok. Güven vermedi açıkçası. Ayrıca fiyat olarak daha ucuz değil. Ben ön ödeme işini sevmiyorum. Öyle olunca da bariz daha yüksek fiyat.

valla ben 3 farklı lokasyonda kullanıyorum tek bir sorunum olmadı. benim gördüğüm millet genel altyapı sorunu olunca sanki sorumlusu comnetmiş gibi boş konuşup duruyor. hangi firma olsa benzer sorunlar yaşanabilir zaten. ha gerçekten comnet kaynaklı bir sorunun olur da adamlarla tartışma içerisine girersen üslupları iyi değil o konu doğru. ilkokul seviyesine iniyor konuşmalar. benim hiç o duruma gelecek bir sorunum olmadı açıkçası, fiyattan da memnunum :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

paket, 16/6, 220₺ ama WISP bağlantı. Nadir de olsa bazen (15 günde bir gibi) 8 megabite düşebiliyor, ama bir ara daha sık hız düşüşü oluyordu, çok şikayet ettim, susayım diye hız sınırını kaldırdı 20 ile75 megabit arası dalgalanıyor, WISP olduğu için hava şartları ve altyapı yoğunluğu durumuna göre. Dağ başında oturunca altyapı yok, bunun için WISP veya TC (Turkcell/Tecavüzcü coşkun) Superbox'a mecburum. Superbox çok kalın sokunca WISP'e kaçtım 1.5 yıl önce. Az önce hız testi yaptım önce 20 çıktı, hemen tekrar yaptım 45 çıktı :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

75 mbps, 304 TL, Türk Telekom.

7 hours ago, JardeL said:

Fiyatlar kol gibi, 100Mbit pakete 360 TL filan istiyor Turkcell... 

Bence fena değil Turkcell'in teklifi. Artık yeni normal bu maalesef.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar maalesef kol gibi arttı. Evde Vodafone fiber taahhüdüm devam ettiği için 100/20 mbitlik, sabit ip dahil pakete 200 küsür lira ödüyorum. Ama ofiste bu ay uydunet taahhüdüm bitti. 50/5 mbitlik saatlere göre hız değişimi olan pakete 150 lira veriyordum. İlk 12 ay 209TL sonraki 12 ay 305 lira olacak şekilde taahhüt vermek durumunda kaldım.

ZvAnA tarafından düzenlendi
wazzap, MilesTeg and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıçtığım türkseli gelemedi buraya bi. Ben de kablonet'e takılı kalanlardanım. Sanırım aralıkta 500TL civarı öderim aylık.:mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda superonline 1Gbps hesabım için kullanıcı adı şifreyi çözdüm ve 1 sene daha yenilettim.

Kendi routerım ile superonline ın verdiği router arasındaki fark dağlar oldu gerçekten. ONT cihazı ayrı routerı ayrı setupta kullanan varsa yöntemi anlatabilirim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, omertocarlos said:

Sonunda superonline 1Gbps hesabım için kullanıcı adı şifreyi çözdüm ve 1 sene daha yenilettim.

Kendi routerım ile superonline ın verdiği router arasındaki fark dağlar oldu gerçekten. ONT cihazı ayrı routerı ayrı setupta kullanan varsa yöntemi anlatabilirim.

Olur deneyebilirim ben de, hangi routeri aldin? Ne gibi avantajlarin oldu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9 hours ago, omertocarlos said:

Ben de kullanıcı adı şifreyi çözdüm de evde TV+ olduğu için router değiştirmek gözümü korkuttu, hoş TV yi izlemiyoruz bile arada annem babam gelirse himet eksik kalmasın.. Siz TV+'ı da çözmüş müydünüz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben TV+ kullanmadığım için denemedim açıkçası ama VLAN ID ile çözenler var. Değeri 10 girin açılıyo fln fln gibi.

+'lara gelince, bir sürü özelliğini kullanabildiğiniz bir router kullanabiliyorsunuz. Zaten bununla birlikte kulandığınız routerın donanımı da otomatik olarak performansa etki ediyor. Misal yüksek hızlı download yapınca 110 Mb/sn gibi bir süre sonra otomatik hız düşmeye başlıyordu. Bu ortadan kalktı. DNS girebildiğiniz için ekstra bir yazılımsal layer eklemenize gerek kalmıyor goodbye dpi vs. gibi. ms değerleri stock modeme göre çok daha iyi. QoS açabildiğim için istedikleri kadar downloada abansınlar, max 5-10 ms ekleniyor oyun oynadığım vakit. Ev içi port önceliklendirme yapabiliyorum gibi bir sürü özelliği aktif olarak kullanabiliyorum.

escape and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TTNET kısa süreli bir kampanya yapmıştı, fiber 100/20mbps ilk 6 ay 249, sonraki 12 ay 509 lira şeklinde 18 ay taahhütlü. Ama modem kirasını bindiriyor sanırım. Zaten o kampanya da bitmiş, fiyatlar artmış. Bu arada 500mbps olanlarda hala tercih edilebilecek seçenekler var gibi.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

40 Mbit TTNET VDSL'e 350 TL ödeyerek rekoru elimde tutuyorum sanıyorum :)

Evin olduğu site eski ve müstakil evlerden oluşuyor. O yüzden hiçbir firma her eve tek tek bağlantı çekmesini gerektirecek fiber altyapıyı yapmaya yanaşmıyor. VDSL'e mahkum olarak yaşayıp gidiyoruz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türknet gizli taahhüt ile 100mbit fiber aylık ₺300.

Omfs tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Najaz said:

40 Mbit TTNET VDSL'e 350 TL ödeyerek rekoru elimde tutuyorum sanıyorum :)

Evin olduğu site eski ve müstakil evlerden oluşuyor. O yüzden hiçbir firma her eve tek tek bağlantı çekmesini gerektirecek fiber altyapıyı yapmaya yanaşmıyor. VDSL'e mahkum olarak yaşayıp gidiyoruz...

vdsl aslında gayet yeterli bir bağlantı tipi ama tabi altyapının azizliğine uğramamak lazım. benim burda da vdsl'den başka seçenek yok ama vdsl ile 100/20 alıyorum, açıkçası fiber gelsin diye bir isteğim hiç bir zaman olmaz gayet yeterli. ama altyapım kötü olsa kafayı yerdim heralde.

2024 yılındayız yahu, hala kötü altyapı için yapılabilecek bir aksiyon yok mu şikayet vs? 40mbit baya kötü çünkü. bir gün başka bir yere taşınıp aynı durumda olursam benim de bilgim olsun :lol:

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok