Araç Yıkama Hakkında
5 5

Bu konuda 81 mesaj var

@TiesTorN'un bahsettiği arap sabunu ile temizlik işine bugün ben de girmiş bulundum. 5 litrelik yoğurt kabına temiz su bulundurdum, bir adet sünger ve sarı bez ve bir de sıvı arap sabunu ile işe koyuldum. Arap sabunu az şekilde doğrudan süngere döktüm, sürdükçe köpürdü. Belli bir süre sonra köpüren yeri sarı bez ile temizledim. Süngeri daha sonra temiz su kabı ile sıktım ve aynı işlemi tekrar ettim. Toplamda iki sefer kabı temiz su ile değiştirdim. Ties'in dediği gibi kova bayağı siyah oldu, hatta bez ile kapkara oldu da bezi de arada temizledim. Öncesi ve sonrası yapamadım ama bayağı temiz duruyor, hatta bazı yerlerin rengi komple değişti diyebilirim. Umarım malzemeye zarar vermemişimdir. Araba dandik ve eski olunca korkuyor insan. :mrgreen: 

Araba 2003 Albea v1.2 bu arada merak eden varsa. 

Haftaya tekrar yapacağım. Tam düzgün temizlediğime inanmıyorum çünkü.

wazzap tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

basınçlı yıkama makinesi olayina ne diyorsunuz? 

tanidigim birkac tane kärcher marka alan var. hepsi pisman (ya dusuk guclu modeli aldilar ya da oto-yikamacidaki gibi bir basinc bekliyorlar)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nesinden pişmanlar ki? bende de karcher var gayet memnunum. oto yıkamacıdaki gibi performans bekleniyorsa karcher'ın en üst modeli alınmalı ama onların da yanına yaklaşılacak gibi değil fiyattan ötürü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Bosch marka aldım bu basınçlı yıkamalardan. Geçen sene almıştım, şimdi olsa almazdım bu fiyatlara. Bahçe taşlarının temizliği için de kullandım, oldukça güzel çıkarttı lekeleri. Arabayı da bir kere yıkadım denemek için sonra kaldırdım kutusuna. Baharla birlikte artık aktif bir şekilde kullanmaya başlarım sanırım. 120 barlık olan model bana yetti. Küçük de birşey, çanta gibi taşınabiliyor. Ek basınçlı hortum almam gerekti çünkü setten çıkan hortum kısa kaldı araba yıkama için. 

Şu model:

https://www.amazon.com.tr/Garden-EasyAquatak-Yüksek-Basınçlı-Makinesi/dp/B086XYFJ3J

Resmen yarısından daha ucuza almışım geçen sene.

Yuvarlak aparat zemin temizliği için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim aracımı hem parketmeye hem de araç yıkamaya uygun olan yere maalesef ne fiş ne de hortumla su çekme imkanım var. O yüzden Karcher vb tip aletler işime yaramıyor.  Bir kaç gün önce çözümü bir tane elle pompalamalı Marolex Axel 3000 basınçlı köpük makinası aldım.

nmnrgy.jpg

Elektrik ve çok fazla suya ihtiyaç duymadan bu şekilde yıkamayı planlıyorum arabayı. Köpük aletini devamlı elle pompalamak yorucu olabilir düşüncesiyle birde modladım aleti. Bir tane L sibop aldım, aleti delip sibobu hazneye monte ettim. Bir tane de USAMS marka 5000mah'lik şarjlı lastik vs şişirme aleti almıştım önceden. Siboba şarjlı hava kompresörünü bağlıyorum. Köpük şampuanını ve suyu ekledikten sonra 50 bar civarına kadar hava basıyorum. Ondan sonra bir elimle püskürtme yaparken bir elimle de şarjlı hava kompresörünü tutarak yıkamayı yapıyorum. Dün deneme amaçlı kullandım. Epey pratik oldu. Yıkamacıdaki köpüğe hiç bir şekilde ihtiyaç kalmıyor. Ön yıkamayı köpükle yaptıktan sonra, durulama işini de ekstradan bir kova su ile hallettik mi tamamdır.

nmn678.jpgnmJPl1.jpgnmJENf.jpg110000107090302.jpg

Konuyla ilgili zaten yüzlerce video var youtube'da o yüzden kendim bir video çekmedim, örnek olarak bir tane de koyuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=BegE4AkIXpc&ab_channel=DonDomel

ZvAnA tarafından düzenlendi
Mono, wazzap, TiesTorN and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok