Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

1,018 posts in this topic

Merhaba,

 

Böyle bir konu açmak, bir süredir aklımdaydı. Okuduğumuz kitaplar ve dinlediğimiz müziklerden sonra, oynadığımız oyunları da paylaşalım istedim.

 

- Ben geçtiğimiz haftasonu, Tales of Maj'Eyal isimli RPG kategorisindeki oyuna başladım. ( http://store.steampowered.com/app/259680/ ) Nomal/Adventure zorluk derecesinde başladığım oyunda yarattığım karakter, permadeath penaltısı veren Adventure modundan dolayı level 13 ötesini göremedi. Oyunu daha iyi anlamak için bu penaltıyı kaldıran Exploration modunu kullanıp, Normal zorluk seviyesinde  Human/Berserker olarak tekrar başladım. Oyunu dün bitirdim. Oyun lineer değil, hatta gördüğüm kadarıyla her ırk ve sınıfın farklı başlangıç questleri ve oyun içinde kendilerine özgü tercihleri var. Yine ırk ve sınıfa bağlı olarak farklı beceri  kombinasyonları yaratılabiliyor.  Hikaye ilerlerken yaptığımız bazı tercihlerle, oyunun başında açık olmayan bazı ırk ve sınıfları açıp oynama şansını elde edebiliyoruz. Oyun, ilk başta kendisinden beklenilmeyen bir derinliğe ve yer yer hayatı sorgulatan bir zorluğa(!) sahip. Ben oynadığım süre boyunca keyif aldım.  Ayrıca, oyun achievement toplamayı sevenler için ayrı mücadele alanı sunuyor: 1395 tane steam achievement var.

 

- Bunun dışında Crusader Kings 2 oynamaya devam. 867 yılında başladığım Wessex krallığı ile İngiltere'yi kurmayı başardım. Arkası gelirse oyun sonunda (daha beş yüzyıl falan var)  Europa Universalis IV'den devam etmak istiyorum. Ayrıca arada Path of Exile: the Awakening ve Eve Online oynamayı sürdürüyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Güncel olarak Hearthstone, diablo 3 oynuyoruz. Hatta d3 yine aktif olarak oynamaya başladık bu aralar patchte geliyo yine yakında.

 

Arada bi girip Grid: Autosports oynuyorum. Artık yarışlar çok uzadığı için 1 sezon geçip sıkılıyorum zamansızlık var tabi.

 

Birde arkadaşlarla heroes of the storm oynamayı sürdürüyoruz. Şimdilik böyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark Souls: Prepare to Die Edition (PC)

 

GFWL'den çıkıp Steamworks olmasından sonra tekrar oynamaya başladım. Oyun menüsünde yer almayan birçok grafik ayarına olanak tanıyıp default çamur grafikleri adam eden ve oyunu 60fps oynamamıza olanak tanıyan DSFix'in yeni versiyonu da Steamworks versiyonuyla sorunsuz çalışmakta. (http://blog.metaclassofnil.com/?tag=dsfix)

 

Batman: Arkham Knight'a PC için Ağustos ayında büyük bir güncelleme yayınlayacaklardı. Çıkar çıkmaz da ona başlamayı planlıyorum. (http://steamcommunity.com/games/208650/announcements/detail/145589580833757497)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zombie Army Trilogy güzel oyun tavsiye ederim.ne kadar iyi nişan aldığınıza göre puan falan veriyor.bazı vuruşlarda yavaş çekim gösteriyor bir kurşunla iki ikişiyİ vurabiliyorsunuz.değişik kombolar var.çoklu oyuncu modu da var oyunun.fazla kan içeriyor yalnız miğdeniz kaldıramayabilir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Call of Juares Gunslinger yakın zamanda aradan çıkardığım bir oyun oldu beklediğimden çok daha güzel dizany edilmiş tavsiye ederim. 

- Metro Redux'lar çok güzel olmuş eskiye göre özellikle ışıklandırma sorunları çözülmüş çok güzel olmuş oyun. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

torchlight 2 oynuyoruz bu aralar coop olarak Ranilin ile, tavsiye ederim. diablo'dan sıkılanlar için birebir :D

Hah bu sefer de Z68 anakart yanacak..  :))

TiesTorN likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geç başladığım Europa Universalis 4 ile uğraşmaya devam ediyorum. Sanırım 2-3 ay daha idare eder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şu an bizim ufaklık ve eşimden pek fazla vakit bulamadığım için ps4 de gta online ve fifa 15 online oynuyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Killing Floor 2 ve Battlefield 4 ağırlıklı olmak üzere, shadowrun returns (son boss, ayda bir öldürmek için saatlerce uğraşıp, öldüremeyip kapatıyorum), witcher 3, biraz da starcraft 2 campaign. bu aralar wolfenstein ve metro redux oyayacağım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@@rammstein : Bad Company 2 efsanesi hala devam ediyor mu? Oynayan var mi?

 

PS4

Alien : Isolation 

Diablo 3 : Ultimate Evil Edition

 

Xbox One

Arada Battlefield 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah bu sefer de Z68 anakart yanacak.. :))

Vallahi yandı... Anakart değil ama ekran kartı bozuldu az önce yine tl2 oynarken... Bu bi efsane olmalı. Kartıda amerikadan aldıydım, g.tümde patladı resmen.

Griffon likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
3 3

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.