Eat my dust, dust eaters.
2 2

Bu konuda 723 mesaj var

Araba aylarca yattı, o kadar usta gördü, sorun egzoz... Götürdüğün ustaların gözüne sokmak lazım şu sonucu :new_2gunsfiring_v1:

Geçmiş olsun, bu rahatlamayla beraber 540i ile keyifli gezmeler :lol:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya peki siz hissetmediniz mi bunun egzostla ilgili olduğunu? Yani motorun devirlenmesini engelleyen şeyler bellidir zaten. Bana da oldu, kötü yerden mazot almışım birkaç kez, bir sabah arabayı çalıştırdım, yürümüyor. Motor devirlenmiyor, gaza yüklenince tıkanıyor. Ya egzostla alakalı, ya da motorun hava almasıyla. Yani şanzıman filan olması imkansız zaten. Netekim bende de DPF tıkanmış, egzost gazı tahliye edilemiyor yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun, sonunda hallolduğuna sevindim.

13 saat önce, Firienholt said:

Araba aylarca yattı, o kadar usta gördü, sorun egzoz... Götürdüğün ustaların gözüne sokmak lazım şu sonucu :new_2gunsfiring_v1:

Sonucu değil de o egzozu sokmak lazım bir yerlerine.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler arkadaşlar :)

8 hours ago, lawnmower said:

Ya peki siz hissetmediniz mi bunun egzostla ilgili olduğunu? Yani motorun devirlenmesini engelleyen şeyler bellidir zaten.

dedim ya abicim ben kaç defa söyledim diye :) ben bu sorun İLK çıktığı gün ustaya dedim ki bak üst devirlerde boğulma var bence kesin egsoz bu, ona göre bak dedim. ilk günden koymuşum aslında teşhisi. mal adamlar 4 aydır ne yaptı bilmiyorum. gerçi ona da kızamıyorum, katalitiklerden 2sini boşaltmış. benim arabada 4 tane var. 4 tane olduğunu bilmiyordu heralde, 2sini boşaltıp diğerlerini ellememiş. araba normal değil ki diğer normal arabalar gibi 1 bilemedin max 2 tane olsun. 4 tane varmış hayvanda ben de yeni öğrendim.

resmen ciğeri açıldı arabanın :zuh: köpek gibi gidiyor köpek... asfalt ağladı be.

hep diyodum 3 kuruşluk basit bi sorundan ötürü bunları yaşıyorum kesin eminim ama bulamıyoruz diye. nitekim de öyle çıktı. resmen 3 kuruşluk bi sorunmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

alırım anahtarını mike.

dün çevreyolunda bodykitli jantlı falan modifiyeli bi 3.20d ile kapıştım, yeni kasalardan. o arabada kesin çip de vardı yani o tipe çip olmazsa olmaz, 200 hp'si vardır o aracın, iyi eğlendim adamla... önüme geçip hızlanmaya çalıştı bi kaç defa ama hüsranla sonuçlandı, sonunda dayanamadı yol verdi :D 

uzun lafın kısası, senin de sonun ağır hüsran olur :) çip bile yok sende.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun Ties. Bence üşenme direk Borusan'ı şikayet et. Milleti s.....meyi biliyorlar adam gibi iş yapsınlar bari. Ustalarada git o egzozu sok dicem ama sıkıntı çıkabilir @stardust havadan destek verirse olur ama 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 minutes ago, Najaz said:

@TiesTorN peki bu 4 aylık süreç sana ne kadara maloldu? Havaya giden para yani bu da sonuçta.

2000 TL gibi bir şeye maloldu. neyse ki adamlar insaflı, çözemedikleri için işçilik almadılar. motorun üst kapak rektifiyesi, sente ayarı, elektrik tesisat tamiri, yeni buji takımı vs gibi şeylerden para aldılar sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi özlemişim arabayı ya... beyin yazılımı güncellendi aracın çip yok oldu, ona rağmen eskisinden daha iyi hayvan gibi gidiyor. egsoz baya tıkıyomuş bunu... değişen bujiler & temizlenen enjektörler falan da cabası...

Firienholt and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Misfire veren silindir, tıkalı katalizör hattı üzerinde mi yer alıyor, yoksa o konu ayrı bir hata mıydı?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Hamso

misfire veren belli bir silindir yoktu, rastgeleydi :) "multiple misfires" kodu çıkıyordu.

@jackjoker

mazda ile yavaş al :lol:

borucu arkadaşlardaki "takım lideri" usta da (güyya e39larda çok tecrübeliymiş) özet olarak "ya arabada doğru düzgün hiç bi hata kodu yok bilgisayar bişey göstermiyo, sadece rastgele misfire gösteriyo napıcaz bilmiyoruz" falan diyodu. tamamen laf kalabalığı herif, müşteri kandırma odaklı. tecrübesi bilgisayarın söylediğiyle orantılıymış sadece gerizekalının onu anladım :lol: sinir oldum resmen bu heriflere. bir de yetkili servis olacaklar... neyse. bana bakan temsilci arkadaşa ilettim zaten "o çok tecrübeli arkadaşınıza selamlarımı iletin sorun buymuş, tecrübesi artsın" şeklinde iğneledim biraz. umarım iletir.

Firienholt, Hamso and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yetkili servislerde ki o bilgisayarda gözükmeyen hatayı yorumlayamayız durumu var ve böle durum oluştuğunda direk kaçılması gereken durumlar aslında. Her hangi bir hizmet kolunda adam o işin ustasıyla sen problemini anlattığın anda analizlerini yapması lazım normalde, neymiş efendim prosedür öyleymiş. Sanayilerdeki güvenilir ustalar her zaman daha iyi o açıdan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sensörleri bulunan bölgelerden hata kodu çıkar diye düşünüyorum.
Belli bir rutinde değişen yada bakım yapılan bolgeleri okuyan sensor duymadım mesela.
Örneğin hava filtresi kirlendi, motor yağını artık değiştir(km sayacindan bahsetmiyorum), tekerlekleri değiştir, polen filtreni değiştir, radyatör suyunu değiştir gibi bir hata kodu oluşturamıyor araç. Muhtemelen egsozdaki bu kutular da belli bir Km değişim yada temizleme prosedürüne dahil noktalardır. Ben bu yüzden aracin boyle bir sensor yada hata kodu oluşturamadığı düşünüyorum

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok