Matrix 4
1 1

83 posts in this topic

İlginç. Bununla ilgili bir şikayet geleceğini hiç düşünmezdim. Filmin fanları filmin çekimleriyle ilgili bilgi almaktan hoşlanır diye düşünürken böyle bir yorum geldi. 

Forumda herkes her konuyla ilgilinecek diye birşey yok. Okumazsınız olur biter. Ha herkes "birader gerek yok ki böyle birşeye" derse başım üstüne, derhal eski mesajları da silerim.

Mono likes this

1 hour ago, MilesTeg said:

İlginç. Bununla ilgili bir şikayet geleceğini hiç düşünmezdim. Filmin fanları filmin çekimleriyle ilgili bilgi almaktan hoşlanır diye düşünürken böyle bir yorum geldi. 

Forumda herkes her konuyla ilgilinecek diye birşey yok. Okumazsınız olur biter. Ha herkes "birader gerek yok ki böyle birşeye" derse başım üstüne, derhal eski mesajları da silerim.

Bu başlığa özel bir şey değil genel olarak bütün sosyal ağlarda Matrix 4'ün çekimleri ile ilgili fotoğraflar videolar yağıyor.
Bu öyle çekimleri gizli saklı yapılan bir film değil ki adamlar şehrin göbeğinde çekim yapıyorlar ve setin yanından geçen her dangoz da sanki marifetmiş gibi cebinden telefonunu çıkarıp yayın yapıyor.

Keanu yürüdü, Keanu motora bindi, Keanu kirli kıyafetler giydi, Keanu...

-Eee? Yani?

Gerçekten buradaki magazin olan şeyi anlamıyorum. Hani şu olabilir  "Matrix'in çekimleri başladı, işte film setinden görüntüler" diye bir kere haber yapılır sonra biter. Biz neden her gün setin etrafından geçena damların cep telefonları ile çektiği görüntülere maruz kalıyoruz?

MilesTeg likes this

Bu video özelinde konuşacak olursam büyük anlamsız bir video olmuş. Neredeyse 12 dk boyunca patlatılacak araçların nasıl getirildiğini ve yayaların set dışına nasıl çıkarıldığını çekmiş eleman. Ayrıca videonun başlığına tezat şekilde içinde Keanu falan da yok. Sadece Lana teyze, 1-2 dakikalığına görünüp çöp bidonuna dokunmadan çöpünü atmaya çalışıyor. Sonuç? Şu video ömrümden 12 dk çaldı açıkçası, videoyu çeken elemanın bunun hesabını vermesini istiyorum. :lol:

@MilesTeg hocam, konunun senle bir alakası yok. Kamera arkası videolarını anlıyorum (hatta filmi izledikten sonra onları da izlerim genelde) ama eline telefonu alan "bir şeyler başarmaya" çalışıyor şu günlerde. Onu hiç anlamıyorum. :baba:

Bu tarz bir taklaşımı yeni nesil reklam stratejisi olarak mı görmek lazım acaba... Birkaç video çekimine izin vermek, belki de sanki halktan insanlar çekiyormuş gibi yapıp para ile tutulan elemanlara bunu yaptırmak ve basına sızdırmak belki de daha ucuz ve etkili bir reklam yöntemidir. Eğer durum böyleyse gerçekten de bu dördüncü filmden çok fazla birşey beklememek lazım belki de. Senaryonun nasıl olabileceğine dair aklıma gelen fikirler pek de sağlıklı değil. Umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.

Bu filmi para için yapmadıklarına eminim, daha çok duygusal sebeplerden dolayı yapıyorlardır. Eğer sebebi buysa kontrolden çıkma ihtimali de bir hayli yüksek korkarım. 

Filmi çekilirken izleyip yüksek beklenti ile salona gidince hüsran oluyor. Ha, bence tamamen konsol bebelerine hitap eden zikindirik bir film olcak. O yüzden kasmaya gerek yok, geçelim...