Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.875 mesaj var

çok güzel bir dizi  :lol: 1920'li yıllar, birinci dünya savaşı sonrası ingilterede bir aileyi(gansgta) konu alıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reklam vermek gibi olmasın ama nyaa diye bir arama sitesi var animeler için, oradan Anime - English translated Anime kısıtı ile aratıyorum.

Seslendirme kesinlikle Japonca olmalı, Japonca' nın kendine has vurgulamaları ile ayrı bir güzel oluyor, alt yazı bence İngilizce' leri gayet güzel, çoğu animenin Türkçe altyazısını sevmiyorum ama başarılı Türkçe altyazıları da yok değil.

Bu arada 720p izliyorum genellikle.

Yazmayı unuttuğum son bir anime var o da kesinlikle izlenmesi gereken animelerden, 2 sezon:

Code Geass

artik anime falan izlemiyorum da onurla darkla da bi kac kere konusmustuk

english traslated dogru ifade degil tam ama evet aynen ayni

turkiyedeki 90lardaki anime kalitesi hem yuksekti dublajta basarili idi sansur e falanda denk gelmedim

ama aptal aptal amerikan versionlari lzenebilcek sey degil

berbat dublaj ve mzikleri gecelim

serilerin canina okuyorlar

sansurluyorlar

cok konustuk bunu hem videolari kesiyorlar hem amerikan ayri versionlari bile olaibliyo

hem ceviriden de sacmaldiklari gibi sansur cekilecek sey degil

japonlar kismi sapik olduklari icin cocuk animelerinde bile neler var

misal en meshut bizim tvlerde de yayinlanmis trt ustelik  sailor moon

burda sonradan 2 katilan sailor lesbien falan.hatta tum ekip asik oluyo adam saniyo ama aslinda kiz.

amerikada iste bu muhabetleri ve kizlarin opsumeleri.sevisme falan degil ulan yani yani kizlar bi opsuyorlar

erotik hic bi halt yok

daha erotik olan sailor moon un kendisinin degisimleriydi .cibilanip golgeden elbiseler ustune geliyordu kiyafet de degisitrebiliyordu

yada dunyanin en meshur eser dragonballs

ordaki hoca full sapik

en meshur dizinin en basindaki bolumlerde yasanmis efsanevi olay var

goku cok saf bi kiz.

bulma ile berbere yatiyorlar yatakta sonra goku kafasini bulmanin kasiklarinda falan alala oluyo .ulan kafama cuk gelmiyo alala aciyo bakiyo valla yok

boyle donunun ustune pat pat yok

atv verdi bunu

show tv sabahin 9 da yari erotik sahnelerle cobrayi verdi

try yine unutum ismi nemo ve priencessli cok meshur baska bir seri vermisti

cogu anime boyle

bunu 5-10 yasindaki cocuk izlese cogunu farketmez umursamaz bile

goruntu boyunu ve turkce altyaziyi hic takmiyorum

bi halt olamamis okul okumamis dil konusunda beyon konusunda rahatsiz ben(ermenicyeyi yazi olarak full unutum ne okuyabilir ne yazabilir ermenice ile arapcanin farki yok benim icin 12 sene ermeni okulu okudum)

turkcemin hali de ortada

ingilizceyi de wow oynarken tarzanca duzeyine getirmisken fansublari ingilizce izliyorken okumus felli melli doktarali hatta adamlarin(okulu da kolejler anadolu liseleri ustunde masteri ingilizce yapmis adamlar turkce altyazi ariyorlar

bu arada ek not her 2-3 senede bir derim

anime milyon tane izledim eskiden manga okumazdim simdi manga okuyorum

ancak film sevmiyorum o anli sanki sinamalarda gosterilen myazakisnden tut hepsine hic bir filmi izlemedim gelmiyo bana

avrupa buyuk lotusu tutsun icimde uhte var gidipcem japonyaya bulucam slam dunki yazan elemana

bide anime sirketiyle anlasacam tum seriyi genisletip(80ler sonu gibidir tema) seriyi guncelestiricem

misal 30 sn hucum suresi 2 devreli antika devirde kalmis dr t sdevreye girip anlatigi seyler in cogu hava civa :D

ustelikte seri kisa uzatirdim

bu arada dizi olarak biliumum uzun gitmis herseyi bence izleyin silin masalahg artik herkeste 10-20mib hattlar var

1 bolum bitmeden izlemesi 2-4 sezonu hdd e iniyo silersin sonra olmadi gider

ne givbi ne biliyim good wife.grey anatomy person of interest 30 rock eski yeni guncel tum cok sezonlu dizileri izleyin

oyle cok dandik kusmuk gibi seyler oyle cok nadiren 6-8 sezon gidiyo tersine aslinda bi cok dizi umut vadaderken sictigimin networkleri rayting iyi iken bile aman masrafi ben korum bunun yerine bi redneck reality showunu 100 de 1 fiyatina ayni raytingi alirim diye guzelim dizileri iptal ediyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Supernatural dizisi çok güzel başlıyor. 

[ Hafif Spoiler, çok da dert değil]

Dizide iki gencin annesine doğa üstü bir şeyin saldırması, babaları ile birlikte doğaüstü ne varsa kendilerine misyon edip yok etmeye çalışmaları konusu ele alınıyor. Cini ecinnisi kurt adamı vampiri bilmemnesi derken ilk sezonlar bence oldukça başarılı. Her sezonun başı ve sonu ana konu ile bağlantılı, o da fena gitmiyor.

Bi süre sonra mevzu bitince işin içine azrail mikail cebrai israfil ne kadar melek varsa falan giriyor, konu samana dönüyor falan. (Başka kıllandığım bir mevzu var da ona girersem spoiler miktarı artar) Netçede ben 5-6. sezon civarında bezip bırakmıştım, şimdi tvrage'den baktım 11. sezonda geziyorlarmış, o bataktan da çıktıklarını sanmıyorum. 

[ /Hafif Spoiler, çok da dert değil]

Bence 3, bilemedin 4. sezondan sonrası küllen amelelik, kalan 7 sezonu izlemeye değmez.

supernaturali hala izliyorum

haftaya %99 Kansas - Carry On Wayward Son ile sezon finali olucak

herkesi dovup her konuyu bitirip yeni konu uydurmalarida bitigi icin artik sahneye allah girdi direk

walking dead e dayanamadim keske revolation yada baska iptal olan diziler devam edeydi siradanda bu aptal zombirler bitip gitseyidi.

supernatural cok eglenceli ustelik kendi ile de guzelce dalga gecebiliyor

cok eski sezonlarin birinde eski tanrilarindan biri bunlari tv dunyasina yollamisti

direk kendilerini oynamislardi :D haha cok komedi idi.

20 sn okumucak 2-3 sayfa okudumda 2 ard arda cevap veriyorum 2 ayri konuda yeter :P

ama dedigim gibi supernatyurala cok laf eden kendii purgoritede bulur.

ha musluman bunyelere bazen alerji yapiyo foruda cok gormedim ama dhw de bi iki denk gelmisti

efendim hiristiyanlik progandasi falan diye

sonucta amerikan dizi incil temeli disina cok cikiyorlar falanda temel aldiklari kendi hirsitanlik mtiolojileri ile kendi pagan avrupa temeli mitholojileri

arada arap asya ortadogu da giriyorsada temel bu

misal bu sene allahin kiz kardesi cikti.ortaligin icine cikiyo .supernatural ve baska bi cok dizi ne kadar dini baskilar azalmis olsa da genel olarak allah kayip insaliktan bikip kacti bilinmiyo nerde oldugu melekeler biz basi bos kaldik gibi takiliyorlardi

ama bu kadar sene sonra costular

allahin kiz kardesi cikti.ve allah bi kac kisinin itelemesiyle falanda biraz ortaya cikti.

yani musluman gozuyle bakarsan diziden kan cikar garnatilide grisitian alemine gore bile ucmus haldeler yani :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi gerizekalı Person of Interest gibi bir diziyi bitirir ki ya. 5. sezonda dizi bombalamaya devam ediyor. Son 3 bölüm. :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitmiş dizileri izlemek güzel oluyor. Friends i izliyorum hem 20 dakika, hem istediğin kadar izle :) 

phoebe  mükemmel karaktermiş. Dizideki hava o yılların havası , şimdi izleyince tutmuyor herhalde. Esprilerin çoğu tahmin edilebilir, over acting durumu da var.

westworld geliyor. Hit dizi bekliyorum bundan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yul Bryner'ın oynadığı Westworld ve Futureworld'ün üzerine bir dizi inşa etmişler.

J.J Abrams mış, bu herif genelde iyi başlayıp bombok bitiriyor (Lost için asla affetmiycem! :icon_mad: )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Marco Polo 2. Sezon başladı. Netflix dizisi olduğundan tüm bölümleri çıktı. Altyazıları da nerdeyse tamamlandı.

Netflix dizileri gerçekten çok kaliteli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mr. Robot'un yeni sezonunu nasıl buldunuz?

İğrenç başladı,

1. sezon hacker ve bilgisayar üzerine psikoloji sosu varken

2.Sezon psikoloji ağırlıklı üzerine az birşey hacker ve bilgisayar soslu olmuş.

Uyku ilacım gibi oldu,

Özellikle 2. sezon 2. bölümünün elma soyma sahnesinde iki defadır uyuyup kalıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok