Diablo IV
3 3

Bu konuda 604 mesaj var

5 dakika önce, Najaz said:

Battlefield 3'ü yıllarca oynadığımı hatırlıyorum. D4 çıkalı ne kadar oldu? Üstelik ilk çıktığında "100 yılın oyunu. Blizzard yine yapacağını yapmış. Ömrümün 5 yılını daha çalacak hınzırlar" gibi mesajlar okuduğumu hatırlıyorum sağda solda. Bu kadar yere göğe koyulamayan bir oyunun bu kadar kısa zamanda sermayeyi tüketmesi tuhaf.

evet katılıyorum. oyun çıktığında hepimiz büyük bir keyifle oynadık. hatta şuanda da keyifle oynayanlar var. ama bizim gibi bu türün Hardcore oyuncularına çok yanıt vermedi. beklenen sezon güncelleşmeleri olmadı. en basitinden oyunda bir envanter sistemi bile mevcut değil. oturtamadılar. ancak ilerleyen dönemde çıkacak sezonlar ile oyun eski potansiyelini kazanır bundan da eminim. World of Warcraft ve Diablo 2 gibi oyunları yapan firma bu kadar kolay D4'ü rafa kaldırmaz. Onlar da zaten durumun farkında. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, jackjoker said:

Onlar da zaten durumun farkında. 

Umarım haklısındır hocam.Aslında şu paypal'la oyun içi item satmayı getirseler, oyun bitmez bence. Diablo 3'te niyeyse sonradan kaldırmışlardı diye hatırlıyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk basladigimda bunu 1 yıl oynarım demiştim ama lvl 68 de birden hevesim bitti artık oyuna girmek gelmiyor içimden..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Geçen gün bir yerde okumuştum. Oyuncu sayısı %99 düşmüş :D 

99............100

jj out

hatta öyle ki 100 olduğum an köye bile geri dönmedim direkt alt f4 tarzı çıktım. şuan oyun ne durumda bilmiyorum bile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjokeryaaa, işte dedim sana. oyun kötü diye, dinlemedin beni. :baba:

Spoiler

çatıyorum sana biliyorsun zaten ama hemen celalleniyorsun. :D

zaten kaç kişi kaldık şurada, eğlenelim işte.:remybussi:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Erwin said:

%50 indirime girse de alsak. Blizz bunun da içine etmiş diye duydum, doğru mu?

şimdilik evet. kısa zamanda toparlanması da bence zor. sezon 2 de uçacaz kaçacaz diye reklam yapıyor developperlar ama zor.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

şimdilik evet. kısa zamanda toparlanması da bence zor. sezon 2 de uçacaz kaçacaz diye reklam yapıyor developperlar ama zor.

sezonla mezonla düzelmez D4. 

sezonda getirdikleri yenilikleri ana oyuna entegre etmedikçe d4 de bir bok olmaz. 

d3 de sezon da getirdikleri ve oyunun işleyişine olumlu gördükleri yenilikleri ana oyuna ekliyorlardı. d4 de bunu yapmaları gerekiyor. aksi durumda  sezon 25 olsun bir gıdım yol alamazlar. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalırsa ek paket çıkana kadar oyun bitti.

Ek pakettede baş iblislerimizi getirirler, end gamede tüm bosslar olarak dungeon sonlarında falan yedirirler falan anca toparlar. Hikaye bittikten sonra oyunu oynarken bir süre sonra diablo oynayıp oynamadığını sorguluyorsun. Arada butcher ziyarete gelirse bi hissediyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çıktığında herkes çok heyecanlıydı. Herkes oynuyordu. Ne gibi değişiklikler oldu da şimdi insanlar şikayet ediyor? Takip edemediğim için kaçırmışım.

Benzer olaylarım D3 ilk çıktığında da olmuştu sanırım. Ama sonradan oyun zamanla güzelleşmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun başları güzel, ilk 50 level gayet iyi. Ama sonrasında yapacak bir şey kalmıyor. World boss falan denilen şeyler 5-6 saatte bir 10 dakika. Nightmare dungeon devamlı aynısının laciverdi, sırf grind. 

Oyunun gerçekten sorunu çok, ama en basitinden şu anda beni en çok sinir eden iki şeyi ekleyeyim:

1-Envanterde bir aspect arayacağım diyelim özünü çıkartmak için ve silah, yüzük ve muskalarda bulunuyor olsun. Text arama fonksiyonu olmadığı için tek tek bütün silah, yüzük ve muskalara bakmak zorunda kalıyorum. Veya mesela total armor olan zırh vb. de aynı sorun.

2-Nightmare zindanlardan çok item düşüyor ve bunların bir çoğu bildiğin çöp. Ancestral ve/veya legendary olması da bir şey ifade etmiyor. Hepsini toplayıp, bazen envanter dolduğu için daha zindan bitmeden kasabaya geri dönüp hepsine tek tek bakmak zorunda kalıyorum. Aradığın 4 özelliğin bir item üzerinde düşmesi çok çok zor. Böyle olunca da bari üçü olsun, dördüncüyü de değiştirerek bulayım diye tırmalayıp duruyorsun. Düşenlerin çok daha özelleştirilebilir olması lazım. Gerekirse özelleştirebilmem için bana başka bir şey daha toplat ama böyle bir imkanım olsun. Mesela hala tam bütün özellikleri istediğim gibi ve aynı zamanda bunlarda da nispeten yüksek roll olan bir belki iki tane item var üzerimde. Unique olanlar da sadece buildi farklı hale getiriyor, onların bile üstünlüğü yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 3'deki oyun içi parayla eşya satma olayını geri getirsinler, bence serverlar dolar. :D

Hakikaten onu niye kapatmışlardı sonra. Bilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

Diablo 3'deki oyun içi parayla eşya satma olayını geri getirsinler, bence serverlar dolar. :D

Hakikaten onu niye kapatmışlardı sonra. Bilen var mı?

Çinli farmerlar sistemi abuse ettiği için sanırım o dönem kapatmışlardı. Yanlış hatırlamıyorsam ki hâlâda güncellendikçe yine güncellenen bir bot uygulaması vardı onun belli bir şemaya göre 7/24 çalışıyor. KO' da yaptıkları gibi bu şekilde botlarla item vs toplattırıp AH üstünden satış vs peşliyordular.

Aslında güzel bir deneyimdi ben bile sanırım 800 € civarı ürün satışı yapmıştım. Hani şu an D4 içinde böyle bir şey açık olsa zaten felç geçirtir seviyede olan düzgün item çıkma işine bir heves arayışı getirtebilirdi.

Tabi adamlar çıkardıkları oyunun götünü henüz toparlayabilmiş değiller, Ah olan bir sistemde sistemin sömürülmesini nasıl engellerdiler oda ayrı tartışma meselesi?

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu videoyu yayınlamak nasıl mümkün oluyor ben onu anlamıyorum. Bizle t..şak geçiyorlar herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan... Rezalet ya nasıl böyle durumlara düştün be blizzzzz. +nasıl Diablo isminden faydalanıp piç edersin yahu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok