Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Sanırım bu taramaların vs. oyunlar açıkken olmasını engellemek amacıyla, game modu gelecek w10'a, yeni büyük güncellemeyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada şirketteki bilgisayarım uyurken evden nasıl uzak masaüstü yapabilirim. Tüm network ayarları yapılmış durumda. Bilgisayar açıkken bağlanabiliyorum. Uyurken nasıl uyanır bu zıkkım veya komple kapalı olduğunu düşünsek? İki bilgisayar da W10...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada şirketteki bilgisayarım uyurken evden nasıl uzak masaüstü yapabilirim. Tüm network ayarları yapılmış durumda. Bilgisayar açıkken bağlanabiliyorum. Uyurken nasıl uyanır bu zıkkım veya komple kapalı olduğunu düşünsek? İki bilgisayar da W10...

wake on lan ı dışarıdan yapmak biraz karışık bir mesele, ilk başta modem/router ın buna destek vermesi gerekiyor ip adresi ve mac adresi arasındaki assign işlemini yapabilmesi gerekiyor, eğer yazılımından yapamıyor ise telnet ile bağlanıp arp komutu ile yapılması gerekiyor ki bu da kalıcı olmuyor her modem resetlemesinde tekrar yapılmalı ayrıca kablonetin netmaster modemlerinden kullanılıyor ise net olarak bridge modda çalışsa bile yapılamayacağını söylemeliyim 7 ve 9 portundan hiçbir şekilde paket geçirmiyor

kullanılan cihaz destek veriyor ise 7 ve 9 portlarını magic packet gönderilecek cihaza yönlendirilmesinin yapılması gerekiyor, sonra paket gönderilecek program seçimi önemli bütün programlar aynı işi yapsa bile bazılarının gönderdiği paketler her cihazı uyandıramıyor.

ben uzun uzun denemeler sonucu netmaster kablonet modem köprü modunda ve asus dsl- ac68u modemi router modunda kullanarak uzaktan uyandırma yapmayı netmaster modem yüzünden yapamadım ama ac68 u modem dsl modundayken sorunsuz her bilgisayarı kendi yazılımı içerisinden uyandırıyor, tabiki modemin landan uyandır modunda kullandığım bilgisayarın mac id si ile lan ip si assign edilmiş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BIOS' da WoL yerine kullanılabilecek ismi değişik bir ayar var ama hatırlamıyorum şimdi. Bunu denemiştim olmamıştı.

Network karışık, Fortinet, Cisco switch vs.. bir kaç cihaz var. En dışta omurgaya bağlı bir tane daha cihaz var. Hepsine ayar vereceksek kalsın :D. Bilgisayarı açık bırakıp işim bitince kapatırım. Bu daha mantıklı...

Cevaplar için teşekkürler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

wake on ring vardı ama yeni bilgisayarda modem olduğunu sanmıyorum. 

Network 'in içerisinde sürekli açık bir bilgisayar varsa, ona gönderilen bir mesaj ile diğer bilgisayarı uyandırabilir. Meşekkatli iş tabii :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pi de olsa her durumda tüm cihazlarda tanımlamalar yapmak gerekiyor arkadaşlar. O yüzden vazgeçtim. Sormadım farz edin :P. Tekrar teşekkür ederim yanıtlar için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim asus router (n66u) lokaldeki cihazlara magic paket yollayabiliyor routera da dışardan erişerek direk landaki makinayı teoride uyandırabilmem lazım ama bir şekilde olmamıştı. Birde windows network adapter ayarlarından da birşeyleri değiştirmek gerekiyor sanırım. Benzer bir senaryo denenebilir belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim asus router (n66u) lokaldeki cihazlara magic paket yollayabiliyor routera da dışardan erişerek direk landaki makinayı teoride uyandırabilmem lazım ama bir şekilde olmamıştı. Birde windows network adapter ayarlarından da birşeyleri değiştirmek gerekiyor sanırım. Benzer bir senaryo denenebilir belki.

asus routerların bu özelliği hiç fena çalışmıyor aslında ama bendeki ac68 u da son güncellemeden sonra makinaları uyandıramaz oldu tekrar eski versiyona geçmem lazım bir ara

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen gun buyuk bir guncelleme vardi.

Guncellemeden sonra bir sorun cikti basima. 

Ben wow falan oynarken bir taraftanda dizi falan izliyorum oyle radyo gibi giy giy. Su sekildeydi ve sorunsuzdu:

8PvRB1.jpg

Potplayer cervecesiz ve always on top sekilde calisiyor.

Oyunda gene borderless window modunda.

Guncellemeden sonra pot player calisirken taskbar cikiyor asagidan ve gitmiyor hicbirsekilde.

Bildiginiz bir cozum var mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gelsin bakalım... yine birsürü gereksiz iş çıkacak iş yerinde :2no:

Biz xp,vista ve 7 kullanıyoruz. 10 kullanan bilgisayarımız yok. Doğru dürüst bir güncelleme olmadığı için sıkıntı yaşamıyoruz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O değilde bende 4-5 gündür sağ alt köşede tray'de çizim, image editleme ve not alma gibi araçlara ulaşan bir simge belirdi. Bunu farketmeden ben mi açtım yoksa güncelleme falan mı geldi?

EDIT: Muhtemelen kendim açmışım, görev yöneticisine sağ tıklayınca windows ink çalışma alanı kısmı varmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10'un içinde gelen ama çoğu kişinin işine yaramayan, bildirim filan gösteren ama normal yollardan kaldırılamayan gereksiz uygulamaları (3D Builder, Tips, Get Office filan) kaldırmak için şurada bir yöntem önerilmiş:

http://www.windowscentral.com/how-uninstall-remove-restore-built-apps-windows-10

Bu komple kaldırıyor mu, yoksa devre dışı mı bırakıyor bilmiyorum ama en azından kimi hiç işime yaramayan, kimi de Amerika'da yaşamadığım için istesem de kullanamayacağım (Groove Music gibi) uygulamalar güncellemelerde gözükmez, zırt pırt bildirim göstermez. Ben az önce bir kısmnı tırpanladım. Hadi hayırlısı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen gun buyuk bir guncelleme vardi.

Guncellemeden sonra bir sorun cikti basima. 

Ben wow falan oynarken bir taraftanda dizi falan izliyorum oyle radyo gibi giy giy. Su sekildeydi ve sorunsuzdu:

8PvRB1.jpg

Potplayer cervecesiz ve always on top sekilde calisiyor.

Oyunda gene borderless window modunda.

Guncellemeden sonra pot player calisirken taskbar cikiyor asagidan ve gitmiyor hicbirsekilde.

Bildiginiz bir cozum var mi ?

ben windows senelerdir cok uzun senelerdir vistada bile olmus olsa windowed mode oynuyorum boylece arkada video web saygasi her seyi yapiorum.boyle addon program pencere zirt pirt gerekmiyor

tabsiye ederim

o artik asir once kaldi windowed oynayinca kasilan sistemler full screen olmasini nerdeyse hic bir etkisi yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok