En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.100 mesaj var

4 dakika önce, Peregrine said:

Neden? Siz olumsuz bir deneyim yaşadıysanız paylaşın, ibret alalım madem. 

Basit bir risk analizi yaptığımızda şu sonuca varıyoruz:

Alkol ve uyuşturucu madde etkisinde araç kullanımı,
Uykusuz araç kullanımı,
Ağır vasıta trafiğinin yoğunluğu,
Görüş mesafesinin kısalması,
Reflekslerin zayıflaması,

Genellikle gece saatlerinde çok daha sık rastlanan olgular. Kaza riskini asgariye indirmek için mümkünse bu saatlerde trafiğe çıkmamak lazım.

Squall and snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, Najaz said:

Basit bir risk analizi yaptığımızda şu sonuca varıyoruz:

Alkol ve uyuşturucu madde etkisinde araç kullanımı,
Uykusuz araç kullanımı,
Ağır vasıta trafiğinin yoğunluğu,
Görüş mesafesinin kısalması,
Reflekslerin zayıflaması,

Genellikle gece saatlerinde çok daha sık rastlanan olgular. Kaza riskini asgariye indirmek için mümkünse bu saatlerde trafiğe çıkmamak lazım.

Bütün bu sayılanlar araba sayısı 100 e 1 olduğundan geçersiz kalıyor sonuçta. :D

Ayrıca birde şu var Antalya da bisiklet yolları fazla. Ben gece çıktığımda genellikle boğaçay tarafına giderim bu durumda yolumun en fazla yüzde yirmi gibi bir kısmı araba yollarından geçiyor diğer kısım ise arabanın giremeyeceği park ve bisiklet yolları.

Şimdi diyebilirsinki madem öyle neden arabalardan çekiniyorsun? Bu ülkede sorun sadece araba değil. Her bisiklet yolunun yanında ayrıca yaya yoluda var ama ülkemizdeki insanımsı yaratıklar genede mavi renginden dolayımıdır nedir bilemeyeceğim bisiklet yolundan yürür ve bebek arabalarını gezdirir. Sığır gibi üstüne yürüyüp çarpıncada olay çıkartırlar. Ayrıca martılarde büyük sorun. Yürümeyi bilmeyen sığırlara martı verirsen böyle olur. Neyse işte durum bu. Bütün gün bu gerzeklerle uğraşmaktansa geceleri rastlayacağım 1-2 sarhoşla uğraşmak bence çok daha mantıklı.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

2 hours ago, Squall said:

Bütün bu sayılanlar araba sayısı 100 e 1 olduğundan geçersiz kalıyor sonuçta. :D

Ayrıca birde şu var Antalya da bisiklet yolları fazla. Ben gece çıktığımda genellikle boğaçay tarafına giderim bu durumda yolumun en fazla yüzde yirmi gibi bir kısmı araba yollarından geçiyor diğer kısım ise arabanın giremeyeceği park ve bisiklet yolları.

Şimdi diyebilirsinki madem öyle neden arabalardan çekiniyorsun? Bu ülkede sorun sadece araba değil. Her bisiklet yolunun yanında ayrıca yaya yoluda var ama ülkemizdeki insanımsı yaratıklar genede mavi renginden dolayımıdır nedir bilemeyeceğim bisiklet yolundan yürür ve bebek arabalarını gezdirir. Sığır gibi üstüne yürüyüp çarpıncada olay çıkartırlar. Ayrıca martılarde büyük sorun. Yürümeyi bilmeyen sığırlara martı verirsen böyle olur. Neyse işte durum bu. Bütün gün bu gerzeklerle uğraşmaktansa geceleri rastlayacağım 1-2 sarhoşla uğraşmak bence çok daha mantıklı.

Aynen hocam, tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Bir de av malzemesi satan yerlerde ya da hepsibuda vs yerlerde farklı adlarla satılan basit şarjlı elektroşok cihazlarından da alırsanız köpek sürülerine karşı da oldukça caydırıcı oluyor, sesini duyup da tabanları yağlamayan köpek bir veya iki tane gördüm, ya aptal ya da sağırdı onlar da sanırım. Saldırgan sürülerde dahi etkili oluyor. Ama tabi yüzde yüz güvenip sürünün ortasına dalmayın :)

edit: Dazer II ve benzeri/türevi, insan kulağının duyamayacağı yüksek frekanslı sesle köpek kaçıran cihazlar çok başarısız elektro şok cihazına göre, yaşlı veya saldırgan köpeklerde neredeyse etkisiz. Çoğu köpek pek de umursamıyor.

Peregrine tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Aynen hocam, tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Bir de av malzemesi satan yerlerde ya da hepsibuda vs yerlerde farklı adlarla satılan basit şarjlı elektroşok cihazlarından da alırsanız köpek sürülerine karşı da oldukça caydırıcı oluyor, sesini duyup da tabanları yağlamayan köpek bir veya iki tane gördüm, ya aptal ya da sağırdı onlar da sanırım. Saldırgan sürülerde dahi etkili oluyor. Ama tabi yüzde yüz güvenip sürünün ortasına dalmayın :)

edit: Dazer II ve benzeri/türevi, insan kulağının duyamayacağı yüksek frekanslı sesle köpek kaçıran cihazlar çok başarısız elektro şok cihazına göre, yaşlı veya saldırgan köpeklerde neredeyse etkisiz. Çoğu köpek pek de umursamıyor.

Tamda dazer bakıyordum iyi oldu şok cihazı alırım. :D 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, jackjoker said:

bu sefer kendime hediye aldım. uzun zamandır aklımda olan akıllı saat projesine nokta koyuyorum. Apple Watch Ultra 2 ye kafa atıyorum. 

Huawei Watch Ultimate

huawei-watch-ultimate-r@2x.webphuawei-watch-ultimate-nano-tech-ceramic-

Ya JJ, ekran kartını, monitörü, gaming pc'yi kime aldın da bunu kendime aldım diyorsun :lol:

Güle güle kullan :)

Mono and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, allreadydead said:

Ya JJ, ekran kartını, monitörü, gaming pc'yi kime aldın da bunu kendime aldım diyorsun :lol:

:zuh::icon_dance:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, allreadydead said:

Çünkü onlar ihtiyaç, bu lüküs. :)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler dostlar,

ana telefon olarak iPhone 15 Pro Max kullanıyordum.

Yedek telefon olarak da bugün kendime basit bir telefon aldım

Realme 11 Pro+ 5G

Telefon gerçekten güzel.

12GB+512GB ile geliyor. kutudan 100w'lık şarj aleti bulunmakta. Malzeme kalitesi gerçekten güzel. Arkası deri. Kamerası fena değil. Performans aramıyorum çok. Yedek ikinci telefon olarak aldım. 

141339-2-1_large.jpg141339-7-1_large.jpg

jackjoker tarafından düzenlendi
TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 dakika önce, stardust said:

@jackjoker başkan para batıyorsa cebinde özelden iban attım, senin yerine biriktirebilirim... ya da kripto'da batırabilirim, en iyi bildiğim o :D

başkan ihtiyacım olan şeyleri alıp bir kenara çekilme planım var. bakarsın insanlığın sonu gelirse her türlü cihazla hayatta kalmaya çalışırım :D

RFID and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, jackjoker said:

başkan ihtiyacım olan şeyleri alıp bir kenara çekilme planım var. bakarsın insanlığın sonu gelirse her türlü cihazla hayatta kalmaya çalışırım :D

Yılda 1 kez simkart takıp kullanmayı unutma.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, SkyWarrior said:

Bu gönderi için Najaz arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca yanında gelen ufak süpriz de güzel jest oldu teşekkürler. 

Sürpriz neydi?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sound Blaster 16 Vibra XV. Hanging note bug olmayan sade ama işlevsel bir Sound Blaster 16. MSDOS altında sorunsuz. MPU-401 arayüzü de var. Daha ne olsun. 

Screenshot-from-2024-05-22-12-13-45.png

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kamplarda oğlanla birlikte oynarız diye paraya kıdım Dji mini 4 pro aldım, deli aletmiş:D yakında bunu fpv ye convert eder gözlüğünü de alırım sanki:D Avata benim amaca çok uygun değil...

wazzap, TatanQa, Mono and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape güle güle kullanın hocam. fly more combo paketini mi aldınız ? bende dji mavic pro vardı. dükkanı açınca satmıştım. ara ara drone sahibi olmayı özlüyorum. Türkiye'de ki yasalar ne durumda acaba. 250gr altı dronelara çok yasak var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, Atrin said:

@escape güle güle kullanın hocam. fly more combo paketini mi aldınız ? bende dji mavic pro vardı. dükkanı açınca satmıştım. ara ara drone sahibi olmayı özlüyorum. Türkiye'de ki yasalar ne durumda acaba. 250gr altı dronelara çok yasak var mı ?

Evet hocam fly more combo paket aldım, kardeşim art direktör olduğu için piyasayı az çok biliyor hayyam pasajında dükkan dükkan fiyat sorarak baktım, en son gaza gelip aldım.

Oğlana önden karne hediyesi olsun ben de kendime oyuncak olsun diye aldım açıkçası:D

Teknik olarak 250 gr altı olanlarda uçuşa yasak bölgeler dışında bir engel yok, müsade edilen alanlarda lisans almadan 250 gr altını kullanabiliyorsunuz.

Mavic prolar falan artık baya baya ehliyet özel uçuş izinleri vs istiyor. Bu alet küçük ve süper teknolojik altyapısı var,, 4k 100fps 10 bit dlog video çekebiliyor misal.

Active tracking var, 360 derece sensör mevcut, harika bir kumanda ile geliyor.

Bunlar beni gaza getirmeye yetti:)

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CORSAIR 64GB (2x32GB) Vengeance LPX CMK64GX4M2D3600C18 DDR4 3600MHz CL18 Dual Kit Ram

Photoshop'ta RAW fotoğrafları işlerken lazım oluyor diye şu 64 cigolayt kiti aldım. Fazla RAM göz çıkarmaz demişler :) 

Piyasada bulabildiğim en iyi fiyat buydu. Kredi kartına vade farksız 3 taksit (World'e 7 taksit) de yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Peregrine said:

@Atrin hocam sanırım sizin kahve ve pastane dükkanınız vardı yanılmıyorsam. Kahve gereçleri konusunda bilgilerinizin iyi olacağını düşünüyorum. Sizce bu aldıklarım iş görür mü, performans alırmıyım?

Youtube'da James Hoffman 'ın beğendiği ürünler ama ticari olarak video konusu etmiş olabilir. Bence sizin görüşleriniz daha değerli olacaktır.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok