En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

Son 3 ay içinde neler aldım bakalım. :D 

Kingston 2 tb fury renegade ssd aldım memnun muyum ? evet. yazma okuma hızları güzel, dramlı olması dahada güzel dosya yapıştırıp kopyalarken ssd şişmiyor çok yavaşlamıyor. Tek sıkıntısı ısınıyor. 65 dereceleri görüyorum ki eski akfa adamız yani depolamanın bu akdar ısınması bize garip geliyor. :D Ha cihazım notebook tabi termal padli çözümlü altlı üstlü birşeyler yaptım ama ısınıyor kardeşim. :D 

Samsung watch 4 46 mm aldım, zaten 3 senedir hali hazırda magicwatch 2 kullanıyorken artık dedim yeter ya tam akıllı saate geçelim kardeşim diye gaza gelip aldım. Ha memnun muyum ? evet. Akıllı saat budur kardeşim ötesi içinde hesap makinesi dahi olmayan whatsapp'dan gelen mesaja adam gibi cevap yazamadığım türden saçma sapan akıllı bileklikler gibi değil. Kötü yanı 2 günde bir şarj etmek, onun harici bir derdim sıkıntım yok. Eskisi de minimum 10 gün gidiyordu. 

Samsung tab a9 plus birde aldım. 4 gb ram 64 depolamalı sürümünü aldım memnunum. Dex modu var mesela klavye fareyi tak takıl masaüstü gibi birşey oluyor baya güzel. Tabi ki bir bilgisayar gibi olmuyor ama bir android tablet olarak bu mod çok güzel. Pil ömrü güzel memnunum. Hızı da fena değil, tab s serileri gibi fişek gibi değil ama üzmüyor 90 hz'e kadar yenileme sağlayan ekranı var gayet akıcı güzel. Evde kullanılacak medya tüketim ağırlıklı oyun da oynatan bir tablet arıyorsanız güzel bir tablet öneririm. 

Chronos, Squall, Omfs and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 30.01.2024 at 00:25, Squall said:

@TatanQa dan ekşın kem aldım :D

9t54lcw.jpg

Kusura bakma bro bu Çin merdiven altı bodrum katı imalatı fake olandı... ama dürüstüz itiraf da ediyoruz :)

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aksiyon kamerası için göğüs bandı kask bandı omuz bandı ve monopod aldım. 

ljkg8dw.jpg

Bu sefer TatanQa nın tavsiyesiyle amazon harici biryerden aldım herigo diye bir satıcı. Hem daha ucuzdu hemde aradığım bütün parçalar vardı. Adamlar ürünleri bir günde iyi bir paketlemeyle gönderdiler ve hatta almadığım 2 extra parçada koymuşlar pakete. Paketleme başarılıydı ve faturasıda geldi ürünlerin.

https://www.herigo.com/

wazzap, Peregrine, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

5 saat önce, SkyWarrior said:

Şu şekilsiz winfast coolerları görmek gözümü ağrıtıyor. :2no:

Orada arkalı-önlü 2 kg. bakır var yalnız :D 

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonoff NSPanel

Akıllı ev aletleri için bir çeşit kontrol ünitesi.

SONOFF-NSPanel-im-Test-6.jpg

Outlet mağazasında iade edilmiş Amazon kutularının arasında bulup aldım. Ne olduğunu önceden bildiğimden değil üzerinde ekranı düğmeleri olan bir şey görünce dayanamıyorum. 

Kutudan çıktığı haliyle gayet güzel ve kullanışlı bir alet fakat beni cezbeden donanım yapısı oldu.

Bu cihaz aslında ESP32 mikroişlemci ve Nextion HMI ekran birleşimden oluşan sınırsız programlanabilir bir oyuncak. Kendi voltaj regülatörü, 2 adet röle, 2 fiziksel düğme, ntc termometre ve buzzer ile yüzlerce lüzumsuz iş için kullanılabilir :D Ben şimdiden bir tane bulup çalışmalara başladım.

snc-tr, Mr.Smith, Omfs and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Winners’tan $12.99’a resimdeki nerf gun’i aldim, 1 saat icinde 6 toptan 3u kayboldu. :D esek gibi 100luk top siparis gectim amazon’dan $20’a. Evde saga sola sikarim derseniz siddetle tavsiye olunur. Hanimi 3 defa vurdum bir sey olmuyor. :lol:

IMG_2886.png

Chronos tarafından düzenlendi
Edt. Beyler cakma mermiler cacik cikti, hic bulasmayin. Orjinaline gore sert ve agir, o yuzden nizami gitmiyor. Hatta arada sikisiyor, bir de cikartmakla ugrasiyorsunuz.
snc-tr, wazzap, stardust and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11 hours ago, Chronos said:

Hanimi 3 defa vurdum bir sey olmuyor. :lol:

önümüzdeki 30-40 yıl boyunca sana bunu hatırlatacaktır. o zamana tekrar konuşalım bakalım bir şey olmuş mu olmamış mı :D

Hanımı 3 kere vurmuş olup, 3 topun kaybolması da manidar ;)

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski Hi-MD player (MZ-NH700) gayet güzel bir paraya satıldı, yeni gündelik Hi-MD playerim MZ-NH900 geldi.

Karışık Altın Gün MD’si için de altın rengi bir minidisc kullandım 😄

IMG-20240204-164957-edit-155158822140394

Coppermine tarafından düzenlendi
Najaz, Chronos, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bilgisayarın anlık performans sıcaklık vs değerlerini gösteren ekranlardan aldım.

Benzer bir ekranı yıllar önce yazılımı ile birlikte kendim yapmıştım zaten. Bu satın alım ihtiyaçtan değil biraz meraktan oldu.

s-l1200.jpg

Veri aktarımını ve ekran yenilemeyi nasıl kotardıklarını merak ediyordum, reverse engineering yaparak onu biraz inceledim.

Orada pek bir sürpriz yok. İşin sırrı arka planı bir defaya mahsus yükledikten sonra saniyede bir ekranın sadece değişen pixellerini yenilemekmiş.

Güzel ama iş görür. Yazılımı falan da eğer Çin hükümetine veri sızdırmıyor ise güzel çalışıyor :D

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/4/2024 at 16:51, MilesTeg said:

O zaman gerek yok almaya:zuh:

Ona birşey olmazda sonra bana neler olur çok tehlikeli kendi bacağıma sıkmakla aynı :D 

MilesTeg and Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Whooosh said:

Şu bilgisayarın anlık performans sıcaklık vs değerlerini gösteren ekranlardan aldım.

Benzer bir ekranı yıllar önce yazılımı ile birlikte kendim yapmıştım zaten. Bu satın alım ihtiyaçtan değil biraz meraktan oldu.

s-l1200.jpg

Veri aktarımını ve ekran yenilemeyi nasıl kotardıklarını merak ediyordum, reverse engineering yaparak onu biraz inceledim.

Orada pek bir sürpriz yok. İşin sırrı arka planı bir defaya mahsus yükledikten sonra saniyede bir ekranın sadece değişen pixellerini yenilemekmiş.

Güzel ama iş görür. Yazılımı falan da eğer Çin hükümetine veri sızdırmıyor ise güzel çalışıyor :D

Böyle şeylere merakın olduğunu bilseydim şunu daha önce paylaşırdım hocam:mrgreen:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-kasa-modlama-ve-sistem-degerleri-izleme-ikincil-ekran-1140162005/detay/

CHW'ye 2.500 TL olur:8

Satınalma kısmına da bir konu açayım bari.

Bu arada gülegüle kullan, çok keyifli bir oyuncak. Yıllardır benzerini kullanıyorum kendi sistemimde. O kadar memnunum ki elim ayağım oldu resmen. Yedeğini bile aldım koydum kenara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Whooosh said:

Güzel çalışıyor demişsin ama fotoğrafta ekran yan duruyor :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğraf makinem için kolay ve güvenli tak-çıkar imkanı sağlayan askı aldım:

Peak Design Slide

Halihazırda, fotoğraf makinemin yanında gelen boyun askısına taktığım SmallRig PAC2421 Askı Bağlantısı aparatlarını kullanıyordum. Hatta bunun yanına, aynı bağlantı aparatını kullanan SmallRig PSW2398 Bilek Askısı'nı da ekleyip combo yapmıştım :)

Aslında bu tür kolay ve güvenli tak-çıkar aparatlarının mucidi Peak Design. Diğer firmalar PD tasarımını kopyalamışlar. Uzun zamandır PD boyun askısını ve askı aparatlarını denemek istiyordum. Nihayet Dolap uygulamasında, sıfır açılmamış kutu olarak Slide modelini, sıfır fiyatının yarısına denk getirince satın aldım.

Ürünün kutusundan boyun askısı, 4 adet tak-çıkar aparatı, tripod vidalama yerine takılan ek parça, alyan anahtarı ve taşıma çantası çıkıyor. Askı 90 kg'a kadar yük taşıyabiliyor. Yani ağır bir DSLR kameranız ve buna bağlı dev bir telefoto lensiniz varsa bile, bu askıyla makinanızı güvenle taşıyabiliyorsunuz. Askının uzunluğu, her iki yanda bulunan aluminyum klipsler sayesinde 99-145 cm arasında kolayca ayarlanabiliyor. Bu sayede makinayı boyunda, omuzda ve çapraz olarak taşıyabilmek mümkün. Sanırım benim en çok kullanacağım ve bana en pratik gelen taşıma şekli çapraz olacak.

jmvs8u0.jpg

otq3424.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap, Coppermine and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najazmuhtemelen kızacak ama amacım onunla rekabet değil, sadece bu MD dünyasına bende bulaştım ve çok keyifli aletler keşfediyorum. Elime geçen son cihaz Sony’nin Japonya üretimi MZ R5ST modeli. Full metal gövdeli, ilk versiyon Atrac destekli (Atrac3 Atrac3Plus filan desteklemeyen) Li-Ion şajlı pilli, kablolu kumandasında ekran olan şık ve basit bir cihaz.

Screenshot-20240208-212321.jpg

Screenshot-20240208-212329.jpg

bunu asıl özel yapan ise, taşınabilir MD playeri Deck formatına sokan, analog-digital giriş çıkışlar kazandıran Dock ünitesi ile gelmesi. Bu aletle Voltron’a dönüşüyor 😄

Screenshot-20240208-211751.jpg

Screenshot-20240208-212310.jpg

Screenshot-20240208-212338.jpg

Gayet sorunsuz çalışsa da içini açıp içindeki şarjlı pilleri sökmem gerekli. Umarım akmamışlardır yada akmışlarsa da çok dert çıkarmayacak şekildedir. Şimdilik her fonksiyonun çalışıyor olması beni umutlandırdı. Bakalım…

wazzap, TatanQa, Mono and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine Tam modelini hatırlamıyorum ama sony'nin bu şekil bir md deckinin içindeki şarjlı pil akıp aletin anakartını mahvediyormuş. Konuyu bir araştırın isterseniz cihazınız hala çalışıyorken.

@Coppermine Mesajı editleyemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=eZHYoBWjEdg

Yeni farkettim, zaten fotoğrafların en altında siz de bahsetmişsiniz olaydan.

sgi tarafından düzenlendi
Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok