En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

@@Najaz şu anda Eskişehir'de olmak vardı diyesim geliyor :)

Bu arada ben en son aşağıdaki ürünü aldım Hepsiburada'dan.Ben aldığımda 20 TL'ydi, şimdi 16 küsür olmuş, kargo dahil 21 TL'ye geliyor. Sakal traşı için herhangi bir işe yarayacağını sanmıyorum, ben zaten sakal için değil genel olarak vücut traşı için almıştım, oldukça başarılı bir ürün, kendim normalde sakal traşı olurken bile Gillette ürünleri haricinde en ufak birşey kullansam hemen yüzüm sivilcelerle dolar, vücut traşı olayında durum daha da vahim. Bu nedenle bu tür bir ürün arıyordum ne zamandır, pahalı markalar banyoda ıslak olarak da kullanılabiliyor ancak hem pahalı hem de banyoda bunu direkt kullanma fikri çok akıl karı gelmedi bana, en ucuzu bu olduğu için aldım ve çok memnun kaldım. Şarjlı pili de AA pil bu arada, yaklaşık 8 saatte şarj oluyor ve 2-3 defa vücudun belli bölgelerini alabiliyorsunuz, gelen pil Li-ion değil ama dediğim gibi standart AA pil olduğu için isterseniz değiştirebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/gemei-gm-696-sarjli-sac-sakal-tras-makinesi-p-SGDAHICE1854

attachicon.gifSG_7904327.jpg

Ben de ona benzeyen şu Phillips i aldım.

http://www.hepsiburada.com/philips-bg105-10-erkek-vucut-bakim-tiras-makinesi-p-SGPHQG703747?magaza=Hepsiburada

Fena değil. İki farklı başçlığı olması güzel.Normal pil kullanıyor, su geçirmez. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende vücut için bu vardı.

http://www.hepsiburada.com/philips-3000-serisi-bodygroom-bg2028-15-islak-kuru-erkek-vucut-bakim-kiti-saklama-ve-sarj-standi-ile-p-SGPHBG2021

Berber masrafından kurtulmak için de bunu aldım.

http://www.hepsiburada.com/philips-7000-serisi-multigroom-qg3380-16-erkek-bakim-seti-9-u-1-arada-p-SGPHQG3380.

Alttakini alırsanız üsttekine gerek yok. İkisi de su geçirmez. Üsttekinin başlığı alttakinde var. Sakal performansı çok memnun etmiyor ama 3-4 gün traş olmamış bünyeyi ıslak traşla hızlı iş bitirecek hale getirebiliyor.

Saç traşı performansı ise gayet başarılı. Berbere para vermeyi düşünmüyorum artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lawnmover'ın da kullandığı Xiaomi mouse pad bu sabah geldi. Başta büyük gelecek diye endişelenmiştim de ama biraz boy olarak küçük gelince tuhaf oldu. :)

Boyutları aslında corsair'in büyük mousepadleri gibi olsa daha iyi olurmuş. Bunun boyutları 80x40x0.3 cm. Keşke 90x30x0.3 falan olsaymış.

Sonuçta güzel bir ürün, doku hissi gayet güzel. Steelseries qck serisinden geri kalmış bir kısmını henüz göremedim. Belki corsair kadar iyi değildir tabi. Gerçi kargo dahil toplam 12$'a gelince, gayet f/p ürünü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

UPS aldım.

Aslında tam olarak UPS denilemez çünkü bataryasız satılıyor. Ayrıca iki adet 12V batarya alıp takmanız lazım.

Su-Kam diye bir marka, hint malı.
http://www.su-kam.com/power-solution/inverter-ups/falcon-plus

Daha önce 2500W olduğunu iddia eden ama aslında 1200(o da peak değeri) olan bir Çin malı ups'im vardı, bozuldu.

Bu Hindu 1600W olduğunu iddia ediyor ama sanırsam bunun üzerinde, ayrıca iso 9001'i falan var.

falcon-plus-big-1.jpgfalcon-plus-big-3.jpg

İl izlenim olarak tipsiz çirkin demode ama taş gibi olduğunu söyleyebilirim.

Ne güzellikleri var;

Henüz içini açıp devre kartını falan kontrol etmedim ama içinde hayvan gibi bir trafo var. Bu iyi bir işaret.

Arkasında jumper paneli var ve paneli kullanarak değişik ayarlar yapılabiliyor.

Örneğin normalde çıkış gerilimi 190V'a düştüğünde batarya bitti diyerek çıkışı kesiyor ama isterseniz panelden bir jumper'ı değiştirip 90V'a kadar çalışmayı sürdürmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede universal güç kaynağına sahip cihazları ve doğrudan elektrik ile çalışan cihazları çok daha uzun süre UPS ile kullanabiliyorsunuz.

Cayır cayır ötmüyo

Ups'lerde en gıcık olduğum şeylerden biri, elektrik gider gitmez ciyak ciyak yırtınması.

Elektrik kesildiğinde hemen ortalığı ayağa kaldırmıyor. Sadece bataryalar bitmeye yakın biplemeye başlıyor.

Bataryaları ne kadar şarj edeceğini seçebiliyorsunuz.

Normalin 1 volt aşağısında şarj işlemini durdurmasını seçebiliyorsunuz. Bu sayede bataryadan kullanım süresi bir miktar düşüyor ama batarya ömrü uzuyor.

Harici sıcaklık sensörü var.

Bu sensörü bataryaya yapıştırıyorsunuz. Bu sayede cihaz bataryanın sıcaklığına göre şarj gerilimini azaltabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çirkin ya.

25 sene önce Türkiye'de tv yanında duran anten güçlendirici zıkkımlarına benziyor. Her tarafı teneke falan.

dae756a972baafd791064511c3b830a2.jpg

Bu fotoğraftaki gibi değil, bunun bir de komple demirden Tahtakale versiyonları vardı.

Nihayetinde Hintli kardaşlarıma buradan selam çakıyorum. Tamam bazı sıkıntılar var ama aferin beğendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çirkin ya.

25 sene önce Türkiye'de tv yanında duran anten güçlendirici zıkkımlarına benziyor. Her tarafı teneke falan.

dae756a972baafd791064511c3b830a2.jpg

Bu fotoğraftaki gibi değil, bunun bir de komple demirden Tahtakale versiyonları vardı.

Nihayetinde Hintli kardaşlarıma buradan selam çakıyorum. Tamam bazı sıkıntılar var ama aferin beğendim.

Benim lisede amplifikatör çalıştırmak için aldığım bir regüleli adaptörüm var. Devre kartı büyük ihtimalle hurdaya çıkan bir endüstriyel makinenin besleme kartı, metal bir kutu uydurulmuş içine tıkıştırılmış. Kutunun üzerine 12 V 8 A yazmışlar. Çirkinlikte bir numaradır, resmini çeker koyarım bir ara :lol: . Anahtarlamalı bir güç kaynağı ki o zamanlar bu tip güç kaynaklarını bulmak zor. Aşırı akım, kısa devre bilimum koruması var aletin. Kartın üstünde aslında -12, +5, -5 V çıkışları da mevcut fakat +12 en güçlü çıkışı ve böyle bir ürüne dönüştürülmeye uygun görülmüş anlaşılan.

Neyse, cihaz yaklaşık 20 senedir benimle daha tık demedi :P  öncesini hiç bilmiyorum....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İçini açıp baktım, fena değil, ne eksik ne fazla.

Pek bir şey yok içinde. Devre kartı muhtemelen hazır gelmiş ve başka UPS modellerinde de kullanılıyor. Basit AC-DC / DC-AC devresi. Üzerinde 12 tane dc-dc mosfet var. Modellerini okuyamadım.

Mosfetlerin sıcaklığını takip etmek için alüminyum soğutucuya ısı sensörü yerleştirmişler, bu sensör muhtemelen arkadaki 8mm'lik fanı tetikliyor.

Lehimler ve kullanılan kabloların kalitesi ve kapasitesi pek iç açıcı değil ama düzeltilebilir.

İki adet 38'er Amper 12V batarya bağlayarak 2.5-3 saat falan şarj olmalarını bekledim daha sonra da ups'in fişini çekip teste başladım.

Bir bilgisayar bağlı şekilde oyun oynarken 1.5 saatin üzerinde çalıştı. Daha ne kadar daha gider bilmiyorum, uykum geldi kapattım.

Durum daha iyi anlaşılsın diye 2500w olduğunu iddia eden çin malı UPS'in trafosunu da yanına koydum.

2j4zn8m.jpg

Benim lisede amplifikatör çalıştırmak için aldığım bir regüleli adaptörüm var. Devre kartı büyük ihtimalle hurdaya çıkan bir endüstriyel makinenin besleme kartı, metal bir kutu uydurulmuş içine tıkıştırılmış. Kutunun üzerine 12 V 8 A yazmışlar. Çirkinlikte bir numaradır, resmini çeker koyarım bir ara : ::lol: Anahtarlamalı bir güç kaynağı ki o zamanlar bu tip güç kaynaklarını bulmak zor. Aşırı akım, kısa devre bilimum koruması var aletin. Kartın üstünde aslında -12, +5, -5 V çıkışları da mevcut fakat +12 en güçlü çıkışı ve böyle bir ürüne dönüştürülmeye uygun görülmüş anlaşılan.

Neyse, cihaz yaklaşık 20 senedir benimle daha tık demedi : ::Pöncesini hiç bilmiyorum....

Onun bir benzerinden bende de vardı. Pioneer araba teybini müzik setine çevirdiğim sette kullanıyordum. (Marangoza özel vitrin bile yaptırtmıştım be)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayirli olsun kronus canavar gibi bir kulaklik almissin :) sesini hep merak etmisimdir ama bir turlu deneyemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun.

En üst segment HD800 vs.

Bir rivayete göre o kulaklıktan müzik dinleyenlerin zevkten daha sonra iç çamaşırlarını değiştirmesi gerekiyormuş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkur ederim. En ust segment derken, audiophile segmenti diye nitelendirebilecegimiz segmenti kastettim. Bu segmente giris kulakligi. Butceyi katlayip tabii ki daha iyi kulakliklar alinabilir.

(Yeni serilerin vs cikmasiyla HD600 300 kusur euro'dan 200 Euroya (+kargo ve gumruk) indi Amazon.de'de. Ben de hazir kulaklik amfisi de almisken kaptim. Ama soyle bir talihsizlik oldu, i-parcel'le degil DHL'le gonderdiler. i-parcel olsa muhtemelen butun gumruk depozitosunu geri alacaktim, son 1 sene hic kesinti yapmadilar, ona guvenmistim biraz. Oradan biraz zararim olacak, DHL gumruk parasini catir catir keser.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynen DHL'den ne gelirse gelsin kesin gümrüğe giriyor.

HD600 mükemmel bir kulaklık, sonuçta ultra zengin değiliz ve kabul edilebilir bir paraya alınabilecek en iyi kulaklıklardan biri.

empedans 300 ohm misss, 5.7l hemi motor kullanmanın kulaklık dünyasındaki karşılığı... amfi olarak ne aldınız ? ben de salona gece izlemek için tv'ye bağlanır türde bir amfi ve 300ohm'luk bir baba kulaklığı almak istiyorum aslında, 50 ohm'luk hafif sikletler beni kesmemeye başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amfi dediğim D1 Tolga abi'nin dediği gibi. DAC/Amfi beraber.

AVR amfileri kulaklık çıkışlı oluyor da ne kadar ampedans destekliyor bakmak lazım. Salonda Yamaha RX-v675 var, onunla da bir deneyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güneş gözlüğü ihtiyacım vardı, şekil olarak hoşuma gitti fiyatıda uygun görünce Aliexpressden şöle bişi aldım. Beklediğimden iyi çıktı gözlük, güneşi kırma özelliği gayet güzel gündüz gözüyle kısık gözle bakabildiğim ortamda gözümü rahat rahat açarak bakabiliyorum, birde güzel bir özelliği varmış içinde baskılı bir test chart diye bişi geldi çıplak gözleyken göremediğim birşeyi bu gözlük sayesinde görebiliyorum; epey ilginçmiş. :D

IMG_20160909_113117.jpg

Şöle de takarken bi şekil verelim :P

IMG_20160909_113446.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Sayfanın son mesajı" olacak ama neyse..

Steam Controller aldım Amazon'dan, geldi. Ne zamandır merak ediyordum, güzelmiş. Kutu, içerik vs. çok güzel, özenli. Yazılım desteği de çok iyi. Ergonomik olarak fena değil ama üstteki iki pad geniş olsun diye analog stick ve AB XY tuşları biraz fazla ortaya kaymış, basması biraz zor olmuş. Daha kurcalayacağım, yarım saat falan bakabildim. Ama masada bilgisayar başında değil de Steam Link ile veya TV'ye bağlı PC ile kanepede kullanmak daha mantıklı görünüyor, zaten tasarım amacı da, reklam videoları da bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Sayfanın son mesajı" olacak ama neyse..

Steam Controller aldım Amazon'dan, geldi. Ne zamandır merak ediyordum, güzelmiş. Kutu, içerik vs. çok güzel, özenli. Yazılım desteği de çok iyi. Ergonomik olarak fena değil ama üstteki iki pad geniş olsun diye analog stick ve AB XY tuşları biraz fazla ortaya kaymış, basması biraz zor olmuş. Daha kurcalayacağım, yarım saat falan bakabildim. Ama masada bilgisayar başında değil de Steam Link ile veya TV'ye bağlı PC ile kanepede kullanmak daha mantıklı görünüyor, zaten tasarım amacı da, reklam videoları da bu şekilde.

Biraz kullaninca görüşlerinizi paylasirsaniz sevinirim. Merak ediyorum bende...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazondan stardust'un uyarısıyla aldığım skechers geldi. Numara olarak 9.5 tercih etmiştim. Tam olarak tuttu diyebilirim. Türkiyedeki ölçülerle neredeyse aynı demekki. Aldığım modelin birebir aynısını bulamadım burada ama en ucuzu 2 kat fiyata sahip. İyi oldu bu :)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın.

Amazon' da alacağınız ayakkabının numarısını ve nasıl hissedeceğinizi bulmaya yardımcı olan bir sistem var. Amazon' dan henüz ayakkabı almadım ama başka bir yerden alırken bu sistemi kullandım, süper işlediğini söylemem gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazondan stardust'un uyarısıyla aldığım skechers geldi. Numara olarak 9.5 tercih etmiştim. Tam olarak tuttu diyebilirim. Türkiyedeki ölçülerle neredeyse aynı demekki. Aldığım modelin birebir aynısını bulamadım burada ama en ucuzu 2 kat fiyata sahip. İyi oldu bu :)

Ben de iki tane aldım. Tam emin değilim. Nike da hep 10.5 giyiyorum. Skechers da bir sefer 10.5 almıştım iyiydi. Yanlız bu aldığıklarım sanki 0.3-0.5 numara büyük gibi.  Belki 10 alsam olacaktı, belki küçük gelip 10.5 a yönelecektim. Emin olamadım.

@@OnLyTNT nasıl bir sistem var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok