En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

Bu parmak meselesinden sonra ne diyeceğimiz şaşırdım. Bunu alana geçmiş olsun :)

Ben en son aşağıda linkini verdiğim vakum makinesini aldım. Yok parmak yerine vakum kullanılmıyor :)

Amaç etlerin evde daha uzun süre dinlendirilmesi, dün geldi, eti arine edip içinden çıkan poşet ile vakıum yaptım. Dolapta 4 gün bekletececeğim. Umarım lezzette fark yaratmış olurum. 

Makine gelipçalışmasından memnun kalınca dün buna özel kapları da sipariş verdim. (2. link)

https://it.aliexpress.com/item/Vacuum-Sealer-Packing-Machine-Keep-Food-Fresh-Reduce-Waste-Money-Saving-Including-15-Pieces-Free-Bags/32826528220.html?spm=2114.46010108.5.1.78d5f729z1mLYU&&scm=1007.12783.72505.0

https://it.aliexpress.com/item/Vacuum-Sealer-Containers-Packing-Machine-Jar-Keep-Food-Fresh-Reduce-Waste-Money-Reelanx/32829339347.html?spm=2114.46010108.5.5.7ec71eb9vYa3j5&&scm=1007.12783.72505.0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracımın sürücü tarafındaki cam açma kapama düğmesi kapatma işleminde düğmeye iyice bastırmam gerekiyor , internetten araştırdım kir/pislikten temassızlık olma ihtimali çok yüksek , sonra ilgili video buldum kapı içi nasıl sökülür diye bu aparatlar lazımdı az önce sipariş ettim :

13,5TL  ve kargo dahil.

321136788_0.jpg?1514459788

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Aracımın sürücü tarafındaki cam açma kapama düğmesi kapatma işleminde düğmeye iyice bastırmam gerekiyor , internetten araştırdım kir/pislikten temassızlık olma ihtimali çok yüksek , sonra ilgili video buldum kapı içi nasıl sökülür diye bu aparatlar lazımdı az önce sipariş ettim :

13,5TL  ve kargo dahil.
321136788_0.jpg?1514459788
araç nedir?

bir de yağsız kontak spreyi almaniz lazim.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=56]Hamso[/mention]   Araç Chevrolet Aveo 2013  . Kontakt sprey yerine WD40 olmaz mı ?
olmaz, bütün tozlar yapisir, yalitkan bir katman oluşabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, Hamso said:

olmaz, bütün tozlar yapisir, yalitkan bir katman oluşabilir.

Teşekkürler hocam , olmadı onu da Koçtaş 'tan falan bulurum heralde.  Araçla ilgili birçok şeyi kendim yapmayı seviyorum , çok şey öğrendim bu yöntemlerle ;)

hocam şunu da ekledim :

314193378_0.jpg?1514462609

TatanQa tarafından düzenlendi
ekleme
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4GEWZG.jpg

Yeni yıl için bir güzellik yapıp Apple TV 4k ve kumandayı elden fırlatmayı engelleyen aparatı aldım. Apple TV 2. nesil vardı daha önce ve ses açma-kapamadan tutun da pek çok özellik yoktu. Şimdi evdeki Philips TV ile direkt haberleşiyorlar, HDMI portunun Apple TV olarak değişti televizyonda, Apple TV'yi kumandadan açınca direkt tv açılıyor, uyutma tuşuna basınca tv de kapanıyor. Yine ses açma kapama var. Uygulama yüklenebilir olması yeni bir özellik değil tabi ki ama o da hoş oldu, ufaklığa oyun yüklemekle meşgulüm şu anda. Yine HDR özelliği olduğu için televizyon üzerinde HDR sinyali açık işareti çıkıyor Apple TV açılınca. 3 nesil sonrasında güzel bir sürü özellik eklenmiş kısacası. 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

Oha! Apple kendi mallarını fırlatıp atıp kurtulamasın insanlar diye kelepçe yapmış. 

Şaka bir yana gerçekten kelepçe modeli :) sıkıştırabiliyorsun elden fırlamasın tenis vs. oynarken diye. Güzel bir aparat, benzerleri var başka markalarda da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. mini ITX sistemimi kurmak için anakart, işlemci ve RAM aldım :)

Elimde GTX 1070 terfisi sonucu boşa çıkan ve DH ölücülerinin "Abi Şahin'le takas olur mu?" diye üşüştüğü, böyle olunca da satmaktan vazgeçtiğim, üzerine Arctic Accelero Hybrid su soğutma kiti taktığım GTX 1060 6 GB grafik kartı vardı. mini ITX sistemi Corsair 250D (Çakma Razer Edition) kasaya taşıyınca, Silverstone FT03-MINI kasa da boşa çıkmıştı :)

Bu derya kuzularının tavanarasında tozlanmasına gönlüm razı olmadı ve madem öyle, eldeki parçalarla 2. mini ITX sistemi de toplayayım dedim ve uygun fiyatlı bir anakart, işlemci ve RAM üçlüsü aramaya giriştim.

Lakin RAM fiyatlarının tavan yapması, dolar kurundaki artış vb. etkenler bir araya gelince, 2. el donanımlar bile iyice el yakmaya başlamış. Milletin malı da altın gibi kardeşim :D (Sanki benimki değil). Bir de 2. elde anakart almak çok riskli, ancak çok iyi tanıdığın, güvendiğin kişiden (misal @T800 Tolga abimiz) alacaksın, ya da biraz paraya kıyıp sıfır alacaksın anakartı.

O yüzden uygun fiyatlı sıfır mini ITX anakart bakmaya başladım. En önemli kriter ucuz olmasıydı, öyle uçan-kaçan, 5 ghz'e hızaşırtmada bile bana mısın demeyen bir anakarta ihtiyacım yoktu, çünkü buna zaten çarpan kilitli ve giriş-orta seviye bir işlemci takılacaktı. Yaptığım ufak çapta bir piyasa araştırması sonucunda, MSI H81i anakartı incehesap.com sitesinden 285 TL'ye satın aldım. Anakart ücretsiz kargo ile 2 günde elime ulaştı.

İşlemci ve RAM'i anakarttan önce satın almıştım. Sahibinden sitesinde işlemci ararken, yaşadığım şehirdeki bir satıcıdan, çok uygun fiyata Core i7 4790 işlemci ve G-Skill RipJaws 8 GB DDR3-1600 RAM aldım. Bu alışveriş, üstteki anakart tercihimi de belirlemiş oldu diyebilirim. Haswell mimarili 4790, 4C/8T ve 8 MB L2 belleğe sahip. Tek çekirdek yük altındayken 4 Ghz, tüm çekirdekler yük altındayken de 3.8 Ghz turbo frekansı var. Bu haliyle benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor..

Aslına bakarsanız, çok para harcamamak istememden dolayı sisteme en fazla Ivy Bridge Core i5 falan bulabilirim diye düşünüyordum ancak yukarıda bahsettiğim işlemci&RAM ekürisine 550 TL gibi çok uygun bir bedel ödedim ve güzel bir tesadüf oldu diyebilirim. 2. el piyasasında sadece 4790 için 700-800 TL, 8 GB RAM için de 200-250 TL gibi rakamlar istendiğini düşünürsek, iki parçayı da neredeyse yarı fiyatına aldığım görülebilir.

Elimde halihazırda Crucial M500 240 GB SSD ve Silverstone NT06 PRO düşük profilli soğutucu da mevcuttu. Yap-boz'un tüm eksik parçaları da tamamlanınca, geriye sistemi birleştirip ayağa kaldırmak kalmıştı. Onu da dün akşam hallettim.

Şu an yapmam gereken ekstra bir iş var, o da kasanın tabanında yer alan 140 mm'lik fan için voltaj/devir düşürücü bir aparat temin etmek. Zira anakarttaki fan bağlantı noktaları sadece PWM üzerinden devir kontrolü yapabiliyor, bu fan ise 3 pinli fişe sahip. Şu haliyle fan yüksek devirde ve birazcık gürültülü çalışıyor, devri 700-800'e indirmem gerekecek.

Netice itibariyle güncel oyunları 1080p çözünürlükte, yüksek kalite ayarlarında ve yüksek FPS'te oynatabilecek, az yer kaplayan ve sessiz çalışan bir mini ITX sistemi, eldeki parçaları değerlendirerek ve üstüne çok da fazla para harcamayarak kurmuş olduk :) Kasanın resimlerini de konuya ekleyeceğim müsait bir zamanda.

g97Bb0.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir projede kullanmak üzere aşağıdakileri aldım. NUCu oldukça beğendim gerçekten çok ufak ve sessiz çalışıyor, gerçi benim aldığım Celeron işlemcili olanıydı belki i5, i7 olanları daha sesli çalışıyordur. Tam TV altına koyup media player yapmalık bir ürün olmuş. Bir de yıllar sonra ilk defa mekanik HDD içeren bir sistem kullandım, gerçekten çok yavaş geldi ama yüksek depolama kapasitesine ihtiyacımız olduğundan SSD seçeneğim yoktu maalesef. Toplamda $216 tuttu.

INTEL NUC Kit Component - BOXNUC6CAYH

Kingston 4GB HyperX Impact DDR3L 1866MHz CL11 Low Voltaj Notebook Ram

Seagate 1TB BarraCuda SATA 6Gb/s 128MB Cache 2.5-Inch 7mm Internal Hard Drive 

nuc_1.png

İlerleyen aylarda aynısından birkaç tane daha alacağım belki onları i5li modellerden alırsam karşılaştırma imkanım onur bununla.

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi
wazzap and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, OnLyTNT said:

lboBjk.jpg

S4 ile çektiğim son fotoğraf bu olur sanırım :mrgreen:

Hayırlı olsun , aypon 'dan çok daha iyi bir seçim :)

Ayrıca Spigen kılıflar da fiyatına göre çok başarılı , şirket ayponlarımız için sürekli o markayı kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah, teşekkürler...Spigenler indirimdeydi, Note 8 stoktaydı, hepsi bir arada denk gelince çektim tetiği. Benim en büyük endişem Samsung' un abuk sabuk uygulamalarla doldurmasıydı telefonu ama bu telefonda bunu yapmamışlar; oldukça sade ve güzel seçilmiş uygulamalarla geldi. Son derece memnun kaldım yaptığım seçimden. Bu arada telefon Hepsiburada' nın kendi ithalatı olan Snapdragon 835 işlemcili olan model, fiyatı uygun (3500 TL), hatta ben aldıktan sonra biraz daha düştü. Düşünen varsa hiç beklemesin...

OnLyTNT tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung sanirim overload crapware olayindan vazgecmis benim tablettede birsey yok pek.

Ekran koruma cami taktirmadim ben tablete taktirmaya gerek var mi sizce? Gorilla king kong glass falan yok mu bu aletlerde?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, Squall said:

Samsung sanirim overload crapware olayindan vazgecmis benim tablettede birsey yok pek.

Ekran koruma cami taktirmadim ben tablete taktirmaya gerek var mi sizce? Gorilla king kong glass falan yok mu bu aletlerde?

Evet, gayet iyi olmuş, kendi uygulama mağazası da zaten yeterli ek yazılım konusunda.

Cam konusunda ben tereddütteyim, Gorilla glass fayda etmiyor çiziliyor diyorlar, ne olur ne olmaz diye taktım ama kullanım hissiyatını biraz öldürüyor en kalitelisi dahi olsa...Benim Asus tablette hiçbir koruma olmadığı halde problem olmadı yıllardır mesela. Geri çıkartabilirim veya şu sıvı koruyuculardan değerlendirebilirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, OnLyTNT said:

Evet, gayet iyi olmuş, kendi uygulama mağazası da zaten yeterli ek yazılım konusunda.

Cam konusunda ben tereddütteyim, Gorilla glass fayda etmiyor çiziliyor diyorlar, ne olur ne olmaz diye taktım ama kullanım hissiyatını biraz öldürüyor en kalitelisi dahi olsa...Benim Asus tablette hiçbir koruma olmadığı halde problem olmadı yıllardır mesela. Geri çıkartabilirim veya şu sıvı koruyuculardan değerlendirebilirim...

Dun nette baktimda biraz herkes baska birsey soyluyor..

Bende yillardir camsiz kullandigim eski nexus 10 tabletimin camina baktim hic cizilme falan yok.. 

Ama cep telefonunda cebe girme cikma olayi var tabii onda belki cizilme olur.

Ama bunlari takmasida ayri bir dert.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, OnLyTNT said:

Geri çıkartabilirim veya şu sıvı koruyuculardan değerlendirebilirim...

Sıvı olanlardan ben de alacaktım fakat hep olumsuz yorumlar okudum hakkında. Tablet çok çizilmiyor da cep telefonu anahtarla filan aynı cepte durdu mu bir süre sonra çizilmeye başlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yıllardır telefonu korumasız kullanıyorum. Çizilme olmadı ekranda . Korumak istersem şu flip tarzı kılıflardan alırım ekrana cam yapıştırtmak yerine. O ek cam kaplama hem biraz görüntü kaliteisni bozuyor hem de dokunmatiğin hassaslığı azalıyor gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bira bardağı aldım. Hiç bira bardağım olmamıştı. :D Fotoğraftaki bira alkolsüz. :D Masamın geri kalanına yakıştı bence.

Spoiler

Yg22V2.jpg

8Y00Xn.jpg

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC masasına yakışsın diye bardak kullanan bi seni gördüm bi de masasından çay bardağı eksik olmayan küçük stardust.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok