En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

2 saat önce, TatanQa said:

Bisiklete tekrar merak sardım uzun süredir bütçeme uygun şehir ve max 70-80km lik günlük gezilere de katılabileceğim bisiklet baktım. Özellikle servis/destek konusunda da çok bilgili olmadığımdan yakın bir kontakt lazımdı . Internetten kullanıcı yorumları kadro  ve komponent kalite ve fiyat dengesinde Salcano City Sport 40 aldım v-frenli. 

Daha önce full cahillikten 2011 senesinde ortadan süapansiyonlu bir bianchi mb almıştım ama kısa sürede sürüş yprgunluğu ve ağırlığı beni bezdirmiş ve sattırmıştı.

Kask , eldiven , pompa , suluk , lastik tamir kiti , yedek iç lastik , arka-ön ışık herşeyi tamam.

iki defa bindim ilki kendimi görmek ve alete hızlıca alışmak için yaklaşık 14km yol teptim iniş çıkışları olan , bisikletten çok memnun kaldım.  Arka Vites geçişleri çok yumuşak ve hissettirmiyor , ön biraz sesli ama sorunsuz.  Biraz kondisyon sıkıntısı çekmedim değil , hamlamışız. İkincisi gezi ağırlıklı genelde sakin kullanımdı hiç yorulmadım. Ama çok zevkli.

1200₺ bisiklet , diğer ıvır zıvır toplamı yaklaşık 200-250₺ mal oldu

8D351FD3-BE15-4C3F-9456-E667C42E48A4.jpeg

Beraber bineriz bir ara bende o noktadan cok gectim.

54 dakika önce, Whooosh said:

Helal olsun. Ben en formda zamanlarımda 40-45km'den sonra bitiyordum. 70-80 yapabiliyorsanız çok iyi.

14 km demis 45 km yorar tabii normal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Whooosh said:

Helal olsun. Ben en formda zamanlarımda 40-45km'den sonra bitiyordum. 70-80 yapabiliyorsanız çok iyi.

Yanlış anlaşılma olmasın henüz o kadar yapmadım , inşallah diyorum çünkü ABS (Antalya Bisiklet Sevenler) derneği nin haftalık / aylık gezileri Antalya merkezden 30km civarı uzaklıklara gerçekleşebiliyor. Aynı gün akşamüstü geri dönülüyor ve toplamda o kadara denk bir mesafe oluşuyor haliyle. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Zoma said:

Arcelik K1670 Yogurt Yapma Makinesi

Bekar arkadaslara ozeniyorum bazen, ne guzel PS falan alip, oyuna falan para harciyorlar :)

Bana söyleseydin bendeki Arzum'un makinesini gönderirdim sana, çocuk doğduğunda bir defa özenip alıp yapmıştık alet 2. defa kullanılmadı. 7 senede 1 defa kullandığımız için 3 gün önce çöpe attım. Çocuk doğduktan sonra ilk 5 sene hazır yoğurt kullandık, son 2 senedir de siteye süt getiren bir adam var, ondan sütü alıp yapıyor bizim yardımcı, kadın sabah gelen sütü akşama market yoğurdu kıvamına getirip buzdolabına koyuyor. Kısacası bu alet ne işe yarıyordu inan çözemedim ben :)

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/15/2018 at 01:32, pentaman said:

Bana söyleseydin bendeki Arzum'un makinesini gönderirdim sana, çocuk doğduğunda bir defa özenip alıp yapmıştık alet 2. defa kullanılmadı. 7 senede 1 defa kullandığımız için 3 gün önce çöpe attım. Çocuk doğduktan sonra ilk 5 sene hazır yoğurt kullandık, son 2 senedir de siteye süt getiren bir adam var, ondan sütü alıp yapıyor bizim yardımcı, kadın sabah gelen sütü akşama market yoğurdu kıvamına getirip buzdolabına koyuyor. Kısacası bu alet ne işe yarıyordu inan çözemedim ben :)

Tencerede yoğurt yapma işini hanım denedi bir kere ama ne hanım ne de ben uğraşmam bir daha. Başında bekle, battaniyeye sar falan uzun iş bizim için. Bir de bizde yardımcı kadın yok. :) Böyle sütü mayayı at, düğmeye bas bitsin tam benlik iş. Daha denemedim ama kıvamı tutturuyorsa kullanırım ben.

Market yoğurtlarının 20-25 gün dayanması biraz kıllandırıyor, bir de bizim buraya gelen bu tür yiyeceklerin soğuk zincirinin bozulması bayağı olası. O yüzden yoğurdu evde yapmak daha mantıklı geldi. 

Keşke haberim olsaydı valla, alırdım sizinkini. Kısmet değilmiş artık. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son gunlerde birkac yerde birden hakkinda oldukca olumlu incelemeler okuyunca $20'e satilan guvenlik kamerasi Wyze Cam v2'yi bir denemeye karar verdim. Fiyati dusunulurse kaybedilecek bir sey yok gibiydi.

product-page-1.jpg

Bir hafta kadar kullandiktan sonra gercekten bu fiyata inanilmaz ozellikler sunan, oldukca kaliteli bir urun oldugunu soylemeliyim. Malzeme/uretim kalitesi, paketleme/prezentasyon olarak abartisiz Apple kalitesinde olmasinin yanisira SD karta kayit yapabilmesi, bedava cloud kayit vs. gibi ozellikleri cok iyi calisiyor. Direk Web arabirimi yok (kameralara iOS ya da Android app'leri ile erisiyorsunuz) ama app cok iyi calisiyor ve iyi tasarlanmis. Goruntu kalitesi cok iyi ve IR "gece gorus" ozelligi de iyi calisiyor.

Sabit kameradan bu kadar memnun kalinca $30'a satilan hareketli (tilt/pan) modeli de alip denedim. Bu da ayni sekilde mukemmel bir urun.

Guvenlik kamerasi almak isteyip de Nest, Arlo vs. gibi markalarin fiyatlarinin odemek istemeyenler icin kesinlikle tavsiye ederim. 

Harici kullanima uygun olmamalari disinda olumsuz bir ozellikleri yok gibi. Sanirim yeni model (v2) henuz Amazon'da yok ama yakinda gelir.

$20'lik sabit model:

https://www.wyzecam.com/product/wyze-cam-v2/

$30'luk motorize model:

https://www.wyzecam.com/product/wyze-cam-pan/

Bazi incelemeler:

https://www.cnet.com/news/the-new-wyze-cam-v2-is-still-only-20/

ChipArchitect tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, ChipArchitect said:

Son gunlerde birkac yerde birden hakkinda oldukca olumlu incelemeler okuyunca $20'e satilan guvenlik kamerasi Wyze Cam v2'yi bir denemeye karar verdim. Fiyati dusunulurse kaybedilecek bir sey yok gibiydi.

product-page-1.jpg

Bir hafta kadar kullandiktan sonra gercekten bu fiyata inanilmaz ozellikler sunan, oldukca kaliteli bir urun oldugunu soylemeliyim. Malzeme/uretim kalitesi, paketleme/prezentasyon olarak abartisiz Apple kalitesinde olmasinin yanisira SD karta kayit yapabilmesi, bedava cloud kayit vs. gibi ozellikleri cok iyi calisiyor. Direk Web arabirimi yok (kameralara iOS ya da Android app'leri ile erisiyorsunuz) ama app cok iyi calisiyor ve iyi tasarlanmis. Goruntu kalitesi cok iyi ve IR "gece gorus" ozelligi de iyi calisiyor.

Sabit kameradan bu kadar memnun kalinca $30'a satilan hareketli (tilt/pan) modeli de alip denedim. Bu da ayni sekilde mukemmel bir urun.

Guvenlik kamerasi almak isteyip de Nest, Arlo vs. gibi markalarin fiyatlarinin odemek istemeyenler icin kesinlikle tavsiye ederim. 

Harici kullanima uygun olmamalari disinda olumsuz bir ozellikleri yok gibi. Sanirim yeni model (v2) henuz Amazon'da yok ama yakinda gelir.

$20'lik sabit model:

https://www.wyzecam.com/product/wyze-cam-v2/

$30'luk motorize model:

https://www.wyzecam.com/product/wyze-cam-pan/

Bazi incelemeler:

https://www.cnet.com/news/the-new-wyze-cam-v2-is-still-only-20/

buna ben de denk geldim ama maalesef avrupa'da henüz yerel piyasada yok. ABD'den sipariş verilince de gümrük vb çok uğraştırıyor. 

https://www.homeandsmart.de/wyze-cam-guenstige-smart-home-ueberwachungskamera

Birkaç ay içinde yaygınlaşır belki, o zamana kadar unutmamak lazım modeli vb.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomobil başlığı altında tampon sıkıntımı dile getirmiştim, bir süredir internette yaptığım araştırmalar sonucunda bir kaç arkadaşın sunfix isimli malzemeyle uygulamalı tamirler yaptığını okudum.

N11' de 50lira için 5lirada kuponum vardı hadi bahaneyle ondanda faydalanayım derken; bayram önceside araç içi leş gibi olduğu için senede 1 kere falan yaptırdığım iç dış yıkamayı yaptırayım istemiştim motor falanda leş gibiydi 55lira verince biraz içime koymuştu(mavişehir-atakent mevki malüm birazda fiyat geçiriyorlar :P) Normalde ben gidip 1lira istasyonlarda köpük su yıkama yapıyorum zatende işte içi pisti iyi oldu. Neyse bizim iş yerinin burada da Hyundai İlyas Şen var; arka tarafta çalışanlarını görüyorum genelde. Bitane Mercedesli usta var arabasınıda seviyor belli, geçen gördüm elinde bi sprey gibi bişiler susuz şekilde arabayı temizledi falan, derken aklıma geldi internetten bakındım öyle ürünler varmış. Konumuza dönersek 50lira tamamlayayım kuponu yiyeyim diye sunfixin yanınada şunları aldım.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/cift-karisimli-yapistirici-hamur-40gr-sunfix-P110877320

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/the-solution-cok-amacli-genel-temizleyici-susuz-arac-yikama-cila-P145575957

https://urun.n11.com/motor-temizleyici/divortex-full-clean-2-susuz-motor-temizleme-sivisi-500-ml-P252699377

Sunfixle ilgili bakalım bi başarım alabilecekmiyim, eğer olursa siyah sprey boyam vardı zaten etrafını bantla kapatıp o yeşilliğinide boyar böle kısa bir çözüm bulmuş olurum kendimce.

Hamso, TatanQa and GoXeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Coppermine said:

Xiaomi'nin kamera modellerine bayağı çok benziyorlar. 

Donanimi ayni imis ama firmware ve app tamamen farkliymis ve birbirleri ile uyumlu degillermis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz hafta Macbook Pro 13.3" 256 gb ssd, touchpad'li modelden aldım. Genel olarak memnunum, MBAir'in bazı özellikleri son dönemde kısıtlanmış onu anladım, Bluetooth 4.1 gerektiren tüm özelliklerde geri bırakılmışım son 2 senedir, MB Pro üzerinde bunlar rahatlıkla çalışıyor. Bir de tabi ciddi hızlandı alet ister istemez. Her ne kadar 3.1 Ghz i5 2 çekirdekli işlemci olsa da bir öncekinde 1.6 Ghz i5 vardı ve 2. nesildi işlemci, şimdi 7. nesil. Aradaki boy ve fiziki farklar için MB Air ile kıyaslamalı resimleri gönderiyorum. 

Ürünü 1tikla2kazan.com.tr'den satın aldım, Apple sitesinde 8700 TL olan ürünü 7300 TL'ye aldım, Chippin kullanımı ile 35 gün sonra 146 TL iade edilecek, bu sayede 7150 TL gibi bir fiyata gelmiş oldu. Apple Türkiye garantili ürün bu arada. Ürünün 4 adet usb-c girişi-çıkışı var, USB 3.1 dönüştürücü gerekiyordu, kablolu arabirim istemediğim için hepsiburada'dan 39 TL'ye trust marka dönüştürücü aldım. Onun resmi de bir altında. Yine MB Air'le 6 senedir kullandığım Tucano marka 12" neopren kılıfın 13.3"-14" olan modelini aldım, ancak bunun boyutları büyük geldi maalesef, yine de daha iyisini bulamadığım için değiştirmeyi planlamadım. Muhtemelen 13" sert kılıf ve çantayla beraber kullanacağım, Tucano neopren kılıfı ise büyük bir çantaya atmak istediğimde kullanacağım.

qvRV8R.jpg

Q2WmYZ.jpg

X6Jmqk.jpg

b6YmMb.jpg

dB0mZX.jpg

mo5m44.jpg

pentaman tarafından düzenlendi
OnLyTNT and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, pentaman said:

Apple sitesinde 8700 TL olan ürünü 7300 TL'ye aldım

Çok pahalı...

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Najaz said:

Çok pahalı...

Kesinlikle pahalı ama işletim sisteminin tam destek verdiği 8-10 senelik sürelere bakınca Windows tabanlı herhangi bir laptop çok daha pahalıya geliyor.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows tabanli en kral herhangi bir laptop bu kadar dayanmiyor bence. 2013 de aldigim macbook pro ilk gunku gibi hizli valla. Zamaninda 3.300 TL ye almistim ne guzel. Simdi gozum gibi bakiyorum yenisini alamam diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Atrin said:

Windows tabanli en kral herhangi bir laptop bu kadar dayanmiyor bence. 2013 de aldigim macbook pro ilk gunku gibi hizli valla. Zamaninda 3.300 TL ye almistim ne guzel. Simdi gozum gibi bakiyorum yenisini alamam diye. 

2011'de aldığım Dell laptop'a sadece SSD taktım, canavar gibi Ubuntu ile çalışıyor. Üstelik üst bir model de değildi. Olayın bu kısmı da var.

@pentamanhayırlı olsun hocam.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce bir tane NUC almıştım Celeron işlemcili bu sefer de bir sonraki nesilden Pentium işlemcili olanını aldım. Fiziksel özellik olarak ikisi de aynı, aralarındaki tek fark eskisinin adaptörü telefon adaptörü şekilndeydi, yenisinde laptop adaptörü şeklinde. 

NUC7 Pentium Mini PC Kit (BOXNUC7PJYH1)

https://www.amazon.com/gp/product/B07C9GF256/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21.06.2018 at 23:45, pentaman said:

Ürünü 1tikla2kazan.com.tr'den satın aldım, Apple sitesinde 8700 TL olan ürünü 7300 TL'ye aldım

Çok şık bir cihaz, güle güle kullanın; yalnız tasarımı 15 senelik gibi duran https bile kullanmayan bi siteden alışveriş yapmanıza şaşırdım doğrusu.

ecoderat tarafından düzenlendi
imla
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ecoderat said:

Çok şık bir cihaz, güle güle kullanın; yalnız tasarımı 15 senelik gibi duran https bile kullanmayan bi siteden alışveriş yapmanıza şaşırdım doğrusu.

1tıkla2kazan Koç şirketler grubunun sitesi, Türkiye’deki her şirketten daha güvenilir emin olabilirsiniz. Paro programını sunan Tanı şirketler grubu her sorunuza direkt cevap veriyor, bir de sadece stoktan çalışıyorlar. Stokta olmayan ürünü satmıyorlar. Güvenebilirsiniz yani.

ecoderat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.6.2018 at 8:30 AM, sCoRPion_tr said:

Daha önce bir tane NUC almıştım Celeron işlemcili bu sefer de bir sonraki nesilden Pentium işlemcili olanını aldım. Fiziksel özellik olarak ikisi de aynı, aralarındaki tek fark eskisinin adaptörü telefon adaptörü şekilndeydi, yenisinde laptop adaptörü şeklinde. 

NUC7 Pentium Mini PC Kit (BOXNUC7PJYH1)

https://www.amazon.com/gp/product/B07C9GF256/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

Ne amaçla kullanıyorsun bunu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok