En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

@Whooosh onu yapıp müthiş bir işlemciyi gömen diye hatırlıyorum. Kendisi burada mı ? :)

Edit : 

@Najaz, Aralık’tan sonra Eskişehir’de değil misin ?

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O işlemciyi ya çerçeveyip duvara asacağım yada anahtarlık yapıp cebimde taşıyacağım.

O zamanlar bu delid aparatları falan henüz keşfedilmemişti. Çekiçle mengeneyle yapılıyordu bu işler.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, wazzap said:

8 serisine delid yapınca uçuyor diyollav. Düzgün sıcaklıklarda rahat 5GHz'i var.

Benim 8600k hava soğutma(Noctua nh-d15) ile 5GHz'i görüyor zaten. Daha düşük voltajla onun da üzerine çıkıp çıkamayacağıma bakacağım, tabii eğer başarılı bir delid yapabilirsem:icon_think::zuh:

@ObiWan Linus gerçekten de çok baştan savma yaptı delid işini. Gereğinden fazla termal macun koydu vs. Piyasada çok başarılı örnekleri var. Merak edenler onları da izlesin derim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTegtam yükte sıcaklıklar kaç hocam? 80C falansa benim görüşüm çok yüksek olduğu yönünde. Delid ile en az 10 santigrat derecelik bir fark olacaktır diye düşünüyorum. Tabi bu tamamen tahmin. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

@MilesTegtam yükte sıcaklıklar kaç hocam? 80C falansa benim görüşüm çok yüksek olduğu yönünde. Delid ile en az 10 santigrat derecelik bir fark olacaktır diye düşünüyorum. Tabi bu tamamen tahmin. :)

Hocam işin güzel yanı da orada. Şu an 4.5GHz, 1.24v ile tam yükte 60-65 arası. Hatta bazen 60'ı geçmediğine bile şahit oluyorum. Bench programlarında 65'i geçmiyor. O yüzden bu delid olayından ümitliyim. Bu voltajda 50 derecelerde kalacak olursa  çok daha rahat voltaj yükseltme yapabilirim diye hayal ediyorum. Kasa açık bu arada, ortam ısısı 24 derece civarında. HSF Noctua NH-D15, anakart MSI Z370 GAMING M5.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, TiesTorN said:

1.080V ile 5ghz de windows açan işlemci değil miydi o mefta olan :D çok yazık olmuştu...

Hava soğutma ile 5ghz günlük çalışıyordu. 5.2ghz ile bench almışlığım var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bende de geçen sene aldığım set aynen duruyor. Bendeki aquacomputer'in delid tool'u. Tabiki thermal grizzly sıvı metal ve Loctite 598 RTV siyah sıvı conta silikonu var. Ama ilk sıvı değiştirdiğim zaman dokunurum demiştim. Onu bekliyorum. Delidsiz haliyle bile sahip olduğum 7700k forumdaki en iyi 7700k skorlarını almıştı. (stardust'cığımm her ne kadar listeyi güncellemese de :8 ) Delidle çok daha öteye gideceği aşikar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, wazzap said:

@MilesTeg5 GHz'de sıcaklıklar kaç tam yükte? :) 4.5 GHz'de normal zaten o değerler.

Tekrar bir OC yapıp bakmam lazım. Hatırlayamadım şimdi maks kaç oluyor :) 

EK: Az önce 1.4v ile 5GHz'e çıktım. Değerler ekte. 70C. Voltajı biraz daha düşürebilirim sanırım ama uğraşmadım.

Henüz kısa süreli bir test oldu tabii ama sıcaklığın çok da artacağını sanmıyorum. Delidden sonra tekrar test ederiz.

OC 5.0GHz.jpg

MilesTeg tarafından düzenlendi
wazzap and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün çekirdekler tam yükte ile 5 GHz'de 70C oluyorsa bence delid'e bile gerek yok hocam. Zaten bu ekstrem koşullar. Oyun oynarken bu kadar bile çıkmaz bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, wazzap said:

Bütün çekirdekler tam yükte ile 5 GHz'de 70C oluyorsa bence delid'e bile gerek yok hocam. Zaten bu ekstrem koşullar. Oyun oynarken bu kadar bile çıkmaz bence.

Aynen tüm çekirdekler 5GHz'te ve tam yükte. Fantezi işte benimkisi. Elimde patlamasın da:icon_think::lol:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence gerek yok da, elinizde patlama ihtimali oldukça düşük. Çünkü hazır kitte herhangi bir sorun yoksa, işlemde de sorun olmaz.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evlilikten sonra salondaki oyun sesi sorun olabilir diye yakın arkadaşımdan düğün hediyesi bunu istedim. Oldukça rahat ve ses kalitesi iyi bir kulaklık. wireless olarak 7.1 verebiliyor. Steelseries'lere de baktım fakat PS4'te 7.1 ses veremiyordu onlar.

razer_thresher_71_wireless_gaming_headse

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Batmobile'leri ikiledik :) Tumbler'ın yanında bonus olarak bir de Batman figürü geldi.

20181017-195301.jpg

Hollywood arabalarına yarın sürpriz bir katılım daha olacak...

Najaz tarafından düzenlendi
Squall and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ana sistemimdeki 250GB'ları şutladım 2.5 aydır Kingston'la idare ediyordum, 1TB'ı fiyatlar uçtuğu için pas geçtim Sahibinden'de 860EVO 500GB'ı haftasonu almış bulundum, 250GB'a göre sanki biraz daha tok çalışıyor gibi. şimdi geriye sanallar için kullanacağım SSD'leri alma işi kaldı.:icon_dance:

Sahibinden'de zaman zaman iyi şeyler çıkıyor, yurtdışından getirtmek için birilerini kollamak yorucu bir iş birazda leşçi muamelesi görebiliyor insan.:zuh:  kasada M2 slot'um olsa aslında M2 sata alacaktım, açılmamış kutuyu 500TL'ye satmak isteyen birisi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garmin Vivofit 4

garmin_010_12640_10_vivofit_4_accessory_

Mi band 2'yi eşime kaptırınca kendime 25$'a Garmin Vivofit 4 aldım. İlgimi çeken tarafı şarj edilmiyor olması. 1 yıla kadar pil değiştirmeden kullanıldiğini iddia ediyor Garmin, bakıp göreceğiz.

Artıları;

En büyük artısı tabii ki pil ömrü.

Dokunmatik değil, üzerinde tek tuş var her şey bu tuş ile hallediliyor. Islak kuru hiç sorun olmuyor. Kazayla basılma gibi bir durum yok.

Gündüz güneş altında bile sıkıntısız okunabilen arkadan aydınlatmalı renkli lcd ekran.

Eksileri;

Nabız ölçer yok, sadece adım sayacı var.

Pil ömrü ile alakalı olarak alet günde sadece 2-3 defa bluetooth'unu açıp telefonunuz ile senkronizasyon yapıyor. İsteğe bağlı olarak bu senkronizasyon sıklıkları arttırılabiliyor ama sürekli bağlantı olmadığı için bildirim vs gibi fonksiyonları yok ama günlük hava durumunu falan gösteriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabada 1½ metrelik USB kablosu kullanmanin abez oldugu sonucuna varip ½ metrelik olanini aldim ve utanmadan da bunu burada paylasiyorum :mrgreen:

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.72804c4dUrToxV&orderId=95226642912526&productId=32844394210 

HTB1kEPFKXmWBuNjSspdq6zugXXav.jpg

bir de bunu aldim :D :

https://www.amazon.com/Screaming-Chicken-Squaking-Novelty-Chickens/dp/B07FQCJJ6K/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1540313949&sr=8-4&keywords=rubber+chicken 

61PB72gq4qL._SL1500_.jpg

ABD'ye gidip en getirilmeyecek seylerden birini getirttim :)

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.hepsiburada.com/anker-soundbuds-slim-kablosuz-bluetooth-spor-kulaklik-pm-HB000008CL1H

Anker-SoundBuds-Slim-Image-3.jpg

Bir ara mono bluetooth kulaklık kullanıyordum, ama mono olduğu için telefonla arada video vs izlerken yeterli olmuyordu. 

Bende bundan aldım. Almasaydım diyorum şimdi. Bana gelen kulaklık mı sıkıntılıdır anlamadım berbat bir ses var. Hani otobüslerde verilen kablolu kulaklıklar gibi teneke vari bir ses geliyor. Şarj süresi iyi ama ses kötü, aynı zamanda sol kulaklıkta da bir titreşim, zırıltı gibi birşey var. Her ürünün kutusunu faturasını saklayan ben bununkileri direk attım nedense. Firmaya yazdım, bakalım ne diyecekler. Beğenmedim bu kulaklığı, 220'ye düşen Spigen Legatoyu almadığım için pişmanlık duyuyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bisikletim için rahat bir sele arıyordum , bisikletforum sitesinden 1 aylık nerdeyse hiç kullanılmamış  Selle Roya Freetime Relxed Royalgel  seleyi 80TL 'ye aldım ki sıfırtı 140TL. 

Akşama takıp en kısa sürede denicem.

Salcano 'nun stok selesi totoyu düzleştiriyor 1 saat kullanımdam sonra. :)

9191601733682.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok