Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

15 minutes ago, stardust said:

Yanlış yapıyorsun İstanbul’da o lastikleri kullanarak Alper abi. İstanbul’da 52 haftanın 1 haftası hava sıcaklığı 5 derecenin altına düşecek diye, son derece gereksiz pahalı bir lastiği çok çabuk aşındırarak kullanıyorsun. Petlas takarım yine crossclimate takmam, ne yaz lastiği performansı var ne de kış lastiği tutunması… her işi birlikte yapmaya çalışıp hiçbirini tam anlamıyla yapamayan bir lastik. Fiyatı alınabilir olsa yine kabul ederdim ama mevcut fiyatlardan hiç bakma bile ona bir daha.

şımarma sırrı... istanbulda çok gerekli olmadığı doğru ama cc2 gayet güzel yapıyor her koşulda işi. sen eski 4 mevsim lastikleriyle karıştırdın heralde bunu. tabi ki saf bir yaz lastiği ya da saf bir kış lastiği kadar performans verecek değil, ama ikisine de yakın performans veriyor. pistte araç sürmüyorsan gayet yeterli.

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Michelin/CrossClimate-2.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 minutes ago, TiesTorN said:

şımarma sırrı... istanbulda çok gerekli olmadığı doğru ama cc2 gayet güzel yapıyor her koşulda işi. sen eski 4 mevsim lastikleriyle karıştırdın heralde bunu. tabi ki saf bir yaz lastiği ya da saf bir kış lastiği kadar performans verecek değil, ama ikisine de yakın performans veriyor. pistte araç sürmüyorsan gayet yeterli.

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Michelin/CrossClimate-2.htm

sen crossclimate fiyatlarına hiç bakmadın heralde.

o fiyata hem gayet iyi bir yaz lastiği alırsın Hankook Ventus S1 Evo3 gibi hem de ucuz yollu bir kış lastiği alırsın. Çok daha uzun gider 2 lastikte.

kesinlikle fiyatını haketmeyen bir lastik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, stardust said:

Yanlış yapıyorsun İstanbul’da o lastikleri kullanarak Alper abi. İstanbul’da 52 haftanın 1 haftası hava sıcaklığı 5 derecenin altına düşecek diye, son derece gereksiz pahalı bir lastiği çok çabuk aşındırarak kullanıyorsun. Petlas takarım yine crossclimate takmam, ne yaz lastiği performansı var ne de kış lastiği tutunması… her işi birlikte yapmaya çalışıp hiçbirini tam anlamıyla yapamayan bir lastik. Fiyatı alınabilir olsa yine kabul ederdim ama mevcut fiyatlardan hiç bakma bile ona bir daha.

Ben yıllardır kullanıyorum çok memnunum. Arabalar zaten yılın 3-4 ayını Bodrum sıcağında geçiriyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, stardust said:

sen crossclimate fiyatlarına hiç bakmadın heralde.

o fiyata hem gayet iyi bir yaz lastiği alırsın Hankook Ventus S1 Evo3 gibi hem de ucuz yollu bir kış lastiği alırsın. Çok daha uzun gider 2 lastikte.

kesinlikle fiyatını haketmeyen bir lastik. 

crossclimate'ın fiyatının pilot sport 5 gibi üst segment lastiklerden bir farkı yok.

hadi dediğin gibi hankook falan alsak, sadece lastikle de bitmiyor o iş. her sene 2 kere lastik değiştirme masrafını ve lastikçiye giderken yaktığın yakıtın masrafını da ekle. üstüne gereksiz bir işle vaktini harcamak da tuzu biberi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O vakitle ve lastikçi zerzevatla uğraşmaktan kurtarması için fazla para ödüyorum belki ama memnunum ben CC'den. Yağışta soğukta ve sıcakta hiç tutunma sorunu falan yaşamadım. Zaten lastiği 50 bin KM falan kullanıyorum en fazla, değiştirdiğim lastikleri lastikçiler sıfırın %20 fiyatına falan geri alıyor genelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne porsche fanboy'um, ne de tesla hater...

hadi herhangi bir değişkeni farklılaştıralım.

pist ıslak değil kuru olsun - porsche geçer

baz versiyon 2 çeker yerine spider kullanalım - porsche geçer

mesafe 400 metre yerine 800 metre olsun -  yine porsche geçer.

başarılı olabileceği yegane senaryoyu yaratıp, bildiğimiz bazı tırlardan bile yüksek tork'a sahip, 3 motorlu, 4 çeker bir araçla, ıslak zeminde, 2 çekerli bir aracı çok kısa bir mesafede geçti diye seviniyorlarsa daha çoook çalışmaları lazım.

nurburgring'de de geçmeye bekleriz aynı baz versiyon 2 çeker porsche'yi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

porsche ve / veya içten yanmalı aynı klasman her araç > tesla ve türevleri

her şey 0-100 değil. elektrikli araçların kesileceği hızda porsche el sallayarak geçer gider. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

herif tamamen bir pazarlama ve yalan makinesi. utanma 0 insanlik 0 alcakgonulluluk 0! ultra zenginler arasinda (bezos, gates, ellison, buffet ve hatta zuckerberg'den bile) en pislerinden. hani vahsi kapitalizmin bir surati olsa bu tirrik olurdu herhalde :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, infestor said:

herif tamamen bir pazarlama ve yalan makinesi. utanma 0 insanlik 0 alcakgonulluluk 0! ultra zenginler arasinda (bezos, gates, ellison, buffet ve hatta zuckerberg'den bile) en pislerinden. hani vahsi kapitalizmin bir surati olsa bu tirrik olurdu herhalde :lol:

Pazarlama makinası evet. Agresif ve ahlaksız pazarlıyor da denebilir. Adama karşı da en ufak sempatim bile yok ama yalanı nerede ?

2000'lerin başında, attığım roketi, indirir yeniden kullanırım dediğinde "yalancı, şarlatan, milletin parasını yiyecek, jet fadıl" dendi. O roketler gidip gidip gelip, denizin ortasındaki dubaya konmuyor mu ? Konan roketi adam 3 gün sonra tekrar fırlatmıyor mu ?

Gene 2000'lerin başında, elektrikli arabalar gelecek, ben yapar satarım dediğinde millet götüyle gülmedi mi ? Yalancısın, şarlatansın, yapamazsın olmaz, denmedi mi ? 15 yıl sonra bugün, Alman otomobil devleri dahil herkes artık elektrikli otomobil yapmıyor mu ? üzerine 2050 de içten yanmalı motor kalmayacak demiyor mu avrupa ?

StarLink'i kurup, herkese internet dağıtacağım uydularla dediğinde millet sktr git demedi mi ? Hangi maliyetle yapacaksın, aylık 10.000 dolara internet hahahaha denmedi mi ? adam bugün yapmıyor mu bunu ? hatta bunu kendi yeniden kullanabilir roketleriyle yapıp minimal maliyetle dünyanın etrafını bu uydularla doldurmadı mı ?

Twitter'ı alırım demedi mi ? yarısını atarım bunların kimsenin ruhu duymaz aynen işler devam eder demedi mi ? aynen böyle olmadı mı ?

Netekim bu adam bunları yaparken, bir yandan da gündemde kalmayı biliyor. Sizin bizim nefret etmemiz de umrunda değil. Şu anda söyleyip yapmadığı starship kaldı. Gene sizleri üzeceğim ama o da ne yazıkki planına programına uygun şekilde devam ediyor. Adam 2025 demişti, o gemi 2025te mars'a gidecek gibi gözüküyor. 

Ama tabii şimdiden hater'ların "ağğğğbi ben mars'a gidemez demedim ki, jüpiter'e gidemez dedim. Yalancı bu, piçin teki" dediğini duyar gibi oluyorum.

Bu adamı sevmem ama Mars'a gideceğim, orada koloni kuracağım planım programım bu deyip adım adım söylediğini yapan adamı da, çocukluğumdan beri bilim kurgu hastası biri olarak objektif olarak takip ederim.

SkyWarrior, wazzap, JardeL and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2025'te Mars'a doğru gönderir de geri dönemez yalnız. :D Ya da Mars'tan slingshot yapıp geri gönderebilir, ona bir şey diyemem tabi. (bkz: Martian)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03/12/2023 at 5:44 PM, wazzap said:

2025'te Mars'a doğru gönderir de geri dönemez yalnız. :D Ya da Mars'tan slingshot yapıp geri gönderebilir, ona bir şey diyemem tabi. (bkz: Martian)

Planı programı bilmiyorum tam, açıkcası o kadar da vakit harcamak da istemiyorum. Ama 2025te aynen bu şekilde slingshot yapıp dönebilir. veya inişi yapıp, sonra kalmadan kısa bir görev yapıp (oradan geri gelecek taşlar vs var) geri gelebilir. Bakmak lazım plana programa..

Kaptanın seyir defterine ek: 27 Nisan 2025; 5 adet starship Mars'a iniyor, robotlar güneş panellerini ve altyapıyı oluşturmaya başlıyorlar. 2 yıl 2 ay sonra 20 Haziran 2027 ilk insanlar gönderiliyor. 30 kişi. Kaynak bu video;
https://www.youtube.com/watch?v=G3hPH_bc0Ww

allreadydead tarafından düzenlendi
SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'da iken kullandığım mustang'lerin kalitesindeki dandikliği, işçiliğindeki rezilliği düşündükçe, cayır cayır yanmaktan korkar mustang olarak elektrikli araca binmezdim heralde..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, stardust said:

Amerika'da iken kullandığım mustang'lerin kalitesindeki dandikliği, işçiliğindeki rezilliği düşündükçe, cayır cayır yanmaktan korkar mustang olarak elektrikli araca binmezdim heralde..

Bu konuda seni suclayaamam. Evet, bazi kusurlar olabilir. Hangi modeli denedigini bilmiyourum ama yaklasik bes sene once Mustan GT kullandim. O kadar harika da degildi, o kadar kotu de degildi. Kullanmak eglenceliydi ama Mustang yerine Chevy Camaro almayi tercih ederdim ama sanirim uretimini durdurmuslar.

1942 Auto-factory architect Albert Kahn dies

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heart breaking :cry:

The final Camaros will be sold as 2024 models, with the last units set to roll off General Motors' Lansing Grand River Assembly Plant in Michigan in January 2024.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 09.11.2023 at 21:52, Mr.Smith said:

malesef içindeki sulu yağı tamamen boşaltmak makine olmadan çok mümkün değil. bizim işlemde de iyi ihtimalle % 5-10 civarı eski yağ kaldı.

bende böyle düşünüyorum aslında ama içi komple değişecekse çıkma yada sıfır almak daha mantıklı geliyor. dağıttığını tam toplayabilen usta göremedik daha sanayide:zuh:

yabancı videolara bir göz gezdirdim . ince kavrama balataları suda gevreme eğilimi gösterip parçalanıyor gibi görünüyor.  buda tabiki şanzımanı bitiriyor. ayrıca hidrolik selenoidler suya karşı hiç dayanıklı değiller.

buda bir ihtimal tabi:icon_tongue:

2 hafta kadar oldu bursa arap otoda makinede şanzımanı temizlettim. 2 tur eski yağ ile yıkayıp en son 9 lt temiz yağ ile çalışırken doldurup pompadan temiz yağ gelene kadar bekleyip kapattılar. (7 lt yağ alıyor eat6) bi tur attık usta normal dedi ama artık bakalım nereye kadar gidecek. bütün işlem motor çalışırken vitesler değişirken yapılıyor. yağ soğutucuyu söküp kendi makinalarını yağ soğutucu yerine bağlıyorlar. fena bi işlem olmadı. erken yakaladıysan sorun olmayabilir , zaman uzadıysa muhtemelen sorun olacak dedi. bizde bu kısmet varken dedim bende :zuh:

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam İstanbul Basın ekspres yolunda trafikte kaldım, üşenmedim etrafıma dikkatli baktım abartmıyorum trafikteki araçların %30'unda dümdüz gözü kör eden beyaz ışık var. Bunun bir kanun kuralı olmaması çok enteresan, adam eşek gibi minibüse takmış, araç zaten yüksek olduğu için direk öndeki otomobil sürücüsünün beynini aydınlatıyor ve polis dahil kimse bu nedir demiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, escape said:

Dün akşam İstanbul Basın ekspres yolunda trafikte kaldım, üşenmedim etrafıma dikkatli baktım abartmıyorum trafikteki araçların %30'unda dümdüz gözü kör eden beyaz ışık var. Bunun bir kanun kuralı olmaması çok enteresan, adam eşek gibi minibüse takmış, araç zaten yüksek olduğu için direk öndeki otomobil sürücüsünün beynini aydınlatıyor ve polis dahil kimse bu nedir demiyor.

işin garip yani bu iq50 varlıklar merceksiz halojen farına xenon taktığında önünü iyi aydınlattığını sanıyor. halbuki halojen taksa önü çok daha iyi aydınlanacak. öndeki adamı kör etmekten başka bir işe yaramıyor merceksiz xenon. ben bu tipler karşımdan geldiği zaman direkt uzunları yakıp sokuyorum gözüne ki benim uzunlar adamın gözüne fena girer ışık şiddeti çok güçlü. iq seviyesinden ötürü pek bir şey anladığını düşünmesem de ben rahatlıyorum.

bir de ampul tipi doğru ama farın açısı uzaya bakan tipler var. tuvturk far ayarına hafif kusur yazıp gönderdiği sürece o iş düzelmez. ellerinde makine var halbuki ayarlamaları 2dk sürer. herkesi ayarlayıp gönderseler trafik gece daha çekilir olur.

quad, escape and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok