iPhone 14
0

Bu konuda 23 mesaj var

iphone 14'ün amerika'da 800$ tr'de 1700$ olması 

https://eksisozluk.com/iphone-14un-amerikada-800-trde-1700-olmasi--7401531?a=popular

Bin defa yazıldı ama buraya yollamadan edemedim , hep aynı şeyleri konuşup duruyoruz.

Keriz vergisi ( sadece iphone için değil yanlış anlaşılmasın , iğneden ipliğe sudan giysiye ayakkabıya hammaddeye ...)

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son senelerde maalesef Türkiye'de yeni Iphone çıktığında hep fiyatları konuşulur oldu. Apple da USD yükseleceğini öngörerek yukarı doğru tolerans koymuş ve fiyatlar uçmuş.

Teknoloji ilerlemesinde ise adımlar git gide küçülüyor. Düz modelde dişe dokunur bir gelişme yok, işlemci bile aynı. Pro modelde eh işte denecek yenilikler var sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone

13 Mini aldim gectim. Tek elle rahat kullanilsin. Ondan once SE falan takilip benzer boyutta devam etmeye calisiyordum. Home button yokluguna alisinca bu da SE govdesinde tam ekran ile tek elde rahat kullanima en buyuk ekran alanini sunuyor gibi.

Ellerim daha buyuk olsa daha buyugunu alirdim herhalde.

Apple Watch

Arada bir goz ucuyla bakiyorum. SE fena degil ama "always on display" degil. En ucuz dandik Casio saate goz ucuyla bakip gecebiliyorum, bunda mumkun degil. Sirf onun icin 8'e yukseltelim o zaman desen PS5 gibi fiyat cikiyor neredeyse. Insanin hayatina PS5 kadar deger kattigina emin degilim. 

Sleep tracking, oksijen seviyesi falan guzel de her gun sarj etmek gerekiyorsa sabah aksam sarj etmeyi aliskanlik edinmedikce gece kullanmak mumkun degil demektir. 

Tansiyon olcme konusunda yeterince basarili oldugunu iddia eden cok az urun var (1-2 tane). Apple onu da yapip "sabah kahvaltini ederken veya ofiste masana ilk oturdugunda 30 dakika sarja tak yeter" kivamina geldiginde (always on display ile) almak lazim. Butun gun kolunda, topladigi veriden "abi bak suna dikkat et" de diyebiliyor, istersen o veriyi grafikleriyle doktoruna da gonderebiliyor" seklinde bir urun olacak. Aga bunu kesin almak lazim demem icin "tansiyonumu olcecektim, unuttum", "unutmadim da is gucun arasinda bir de onu dusunmem gerekti, bir de onun icin zaman ayirdim" demeden hayatimi guzellestiriyor/pratiklestiriyor demem lazim, onun icin de arka planda kendi kendine bu isleri gormesi lazim. "Apple Watch bunu cozecekti ama sarj etmeyi unuttum" dedirtmemeli, hayati kolaylastiran teknoloji urunu kendisi mesgale haline gelmemeli.

Pahali modelleri beni asar, cok hizli eskiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

14 pro max ile 2 buçuk ayı doldurdum, yurtdışından kayıt ücreti ile birlikte 28 bin liraya maloldu bana 256 gb olanı.

çok açık söylüyorum, tam bir ahmaklık yahu, yurtdışı fiyatına bile almak büyük ahmaklık.

kayınvalideme kara cuma indiriminde "xiaomi redmi note 11 plus" aldım. (düzeltme: plus değil pro olacak)

ayarlarken kendi hattımı taktım bir gün kullandım, her ayarını kurcaladım.

hiç abartısız söylüyorum, herşeyi ile çok daha iyi bir telefon iphone'dan.

bu apple bir tutturmuş, nasıl yaptıysa milleti bağımlı yapmış, ne sıçsa bir müşterisi var.

o kadar çok şey sayabilirim ki daha kötü olan android'e göre, mesajı nazareth yazdı sanırsınız.

pasaporta da kaydettik, mecbur 3 sene kullanacağım, bir yol bir yöntemi çıkarsa başkasının hattı ile de kullanmak için anında satarım.

biliyordum ben böyle olacağını ama sırf fiyatına aldanıp, 2. pilotun gaza getirmesi ile aldım. çok pişmanım.

samsung s10+ telefonumu her gün arıyorum...

infestor and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

mesajı nazareth yazdı sanırsınız.

:lol: :lol: :lol:

Google Gboard kurun app store'da vardır herhalde. 🤦‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

redmi note 11 pro plus 5G'dir o, note 11 plus olsa duramazsın.

Telefonla görüşüp, en çok yaptığı aktivite whatsapp ile instagram kullanmak olan kişilerin ihtiyaçlarını zaten 5k-6k bandındaki telefonlar gayet iyi karşılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, stardust said:

14 pro max ile 2 buçuk ayı doldurdum, yurtdışından kayıt ücreti ile birlikte 28 bin liraya maloldu bana 256 gb olanı.

çok açık söylüyorum, tam bir ahmaklık yahu, yurtdışı fiyatına bile almak büyük ahmaklık.

kayınvalideme kara cuma indiriminde "xiaomi redmi note 11 plus" aldım.

ayarlarken kendi hattımı taktım bir gün kullandım, her ayarını kurcaladım.

hiç abartısız söylüyorum, herşeyi ile çok daha iyi bir telefon iphone'dan.

bu apple bir tutturmuş, nasıl yaptıysa milleti bağımlı yapmış, ne sıçsa bir müşterisi var.

o kadar çok şey sayabilirim ki daha kötü olan android'e göre, mesajı nazareth yazdı sanırsınız.

pasaporta da kaydettik, mecbur 3 sene kullanacağım, bir yol bir yöntemi çıkarsa başkasının hattı ile de kullanmak için anında satarım.

biliyordum ben böyle olacağını ama sırf fiyatına aldanıp, 2. pilotun gaza getirmesi ile aldım. çok pişmanım.

samsung s10+ telefonumu her gün arıyorum...

sirket telefonu olarka iphone 13 var ve soylediklerine %100 katiliyorum. telefonun UI cok keko. hadi buna katlandik diyelim, tomar tomar para verilecek neyi hak ediyor bu iphone anlayabilmis degilim. sirf kamerasi iyi diye mi? :2no: telefonun dis dizayni bile  dandik. bir de kilif koyunca hepten estetik yoksunu oluyor. benim 6 yillik oneplus 5'im bile daha ince bundan ve zarif duruyor 🤣

takili kalan uygulamalri "force stop" yapamiyorum mesela. reboot gerekiyor. geri tusu yok. her uygulama kafasina gore herhangi bir koseye geri butonu koyuyor ve genelde bit kadar kucuk oluyor bu oklar. 

pil omru bok gibi. cihaz henuz 3 aylik ama 1½ gunu anca cikariyor (ki cok "hafif" kullaniyorum). ms teams ve outlook bunun pilini emmeye yetiyorsa ohooooo...

bir de benim oneplus'da notf led var; iphone'da tabii ki de yok 😖

stardust and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 3s den beri bu ekosistemdeyim. En son iPhone 14 Plus 256gb aldım. Özellikle Pro Max almama nedenim ekran tazeleme hızının 120hz olması ( ihtiyacım yok ) ve Profesyonel Fotoğraf çekimi için zaten telefon kullanmıyor olmam ( gittiğim her yere Fujifilm X-T4 götürürüm ) 

Plus tercih etmemim en önemli nedeni pil ömrü konusunda şimdiye kadar ki tüm iPhone serisi telefonlardan daha iyi olmasıydı. Bu konuda beni kesinlikle şaşırttı. Kendi kullanımım ile şuan 3. gün içindeyim ve pilim %57 gösteriyor tam bu satırları yazdığım sırada. Tabi bunda bir etken de arabada kablosuz şarj ile ev-ofis arasında tazeleme de yapıyorum. Bu kullanım ile tek full şarj da Perşembeyi görürüm diye düşünüyorum ( Pazartesi tam şarj etmiştim ) Bu kadar büyük ekranlı bir telefon için bence çok iyi bir değer. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15 gün kadar önce Viyana'daydım, Mediamarkt'tan 256 gb 14 promax aldım, tax refund ile beraber toplamda 27 bin TL gibi bir fiyata geldi, kayıt ücretiyle beraber 33 bin TL'ye almış oldum telefonu. 11 promax 4. yılını devirmeden önce değiştirmiş oldum, pek bir şey hissetmiyordum zaten 11 promax ile ama işyerinde telefonlar eskiyip kullanılamaz hale geldikçe yedek telefon gerektiği için ucuza işimi halletmiş oldum bu açıdan bence güzel bir alışveriş oldu. 11 promax'teki çentik yerine yeni uygulanan ekran ortası kısım biraz daha kullanışlı olmuş. Esas güzellik ise kamera kısmında olmuş, sinematik modda video vs. oldukça başarılı buldum. Şarj süresi açısından eskisiyle aynı geldi açıkçası. Bizim işyerinde ve evde en az 30 tane apple ürünü var, başka bir cihaz alma gibi bir durumum olamaz haliyle. Ben memnun kaldım, çok aşırı bir fark göremedim ama bu da 4 sene götürür artık. Eskisi 5-6 yıl daha götürecek formdaydı bu arada. Yeni videoları bununla çekeriz artık :) 

wazzap and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iphone'nun aptalca limitlerinden, android'de bedava olan uygulamanın app store'da ücretli olması gibi saçmalıklardan gına geldi.

5. ay olacak iphone 14 pro max kullanıyorum, pasaportuma kaydettirdiğime bin pişman oldum. resmen 3 senelik hakkımı bu ziyan markaya harcadım.

eşime aldığım iphone 13'ün hat/pasaport engeli 2024 başı itibariyle kalkacak. o telefonu anında satıp, kendi iphone 14'ümü kullanabilsin diye onun hattını üstüme alacağım.

ve sonunda iphone'dan sonsuza kadar kurtulacağım.

s23+ denedim geçen ay, onu beklemediğime yanıyorum...

en sinir olduğum özellik, telefonu masaya koydun, ekran kilidini açmak için illa eline alıp suratına tutacaksın ya da telefonun üstüne eğileceksin ki faceid yüzünü tarasın.

yahu samsung'un parmak izi sensörüne hem başparmak, hem işaret parmağı kaydetmiştim. hiç masadan elime almadan açıyordum ekran kilidini. şimdi telefonu her elime almak zorunda kaldığımda lanet okuyorum.

en sonunda faceid'yi iptal edip şifre ile giriş yaparak 10 sene öncesine döneceğim apple'ın müthiş teknolojisi sayesinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, stardust said:

en sinir olduğum özellik, telefonu masaya koydun, ekran kilidini açmak için illa eline alıp suratına tutacaksın ya da telefonun üstüne eğileceksin ki faceid yüzünü tarasın.

notification LED de olmadigi icin mesela birisi aramis seni dus alirken. telefona gittin 5 saat sonra baktin...gecmis olsun :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok