Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.226 mesaj var

15 saat önce, ObiWan said:

Bu aralar Battlefield 1 oynuyorum. Çok iyi geldi açıkçası. Akşam eve geç saatte varınca stress atmalık çok iyi gidiyor. 5 Euro + premium pass 0 euro kampanyası ile leziz oldu ve eşe dosta da aldırdım. Beraber oynuyoruz. 

Arada bazen @Narcissus da geliyor. @CandleGarden'ı da görüyorum. @TatanQa da var sanırım aktif oynayan. 

Oyunu düz mantık oynamaktansa weekly medal, service ve weapon assignmentları yapmaya çalışıyorum. Böylece oyunun tüm yönleriyle oynamış oluyorsunuz, bir süre sonra kendinize göre en ideal seçimlerle devam ediyorsunuz. 

Mesela shotgun bir BF oyununda kullanmayı düşünmezdim ama oldukça etkiliymiş, shotgunlarda da 2 alt tip var denilebilir falan. Oyun oldukça geniş.

Ayrıca Çanakkale savaşı haritalarını da çok beğendim. Kilitbahir kalesine gitmiştim, onun aynısını yapmışlar sanırım, bir de Achi Baba (Alçıtepe) de fena değil. Operations oynayınca baya gaz oluyor oralar :)

@ObiWan maçtayken discord yapamadım kusura bakmayın öyle gaza gelmişim , ama bir dahakine kesin discor yapalım zira maçlar epey çekişmeyliydi ;)

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD 590 kartlarla beraber 3/3, 580 ile beraber 2/3 Game Bundle sunuyor. Lakin bu oyunları rastgelemi veriyor 2. seçenek için yoksa seçebiliyormuyuz?Adamlar kod yollamış düze hangisi ne için yazmıyor mailde. Kodların linkine tıkladığımda kod giriniz diye bir sayfa açılıyor ama hangi oyun için ekranda yok. Daha önce oyunları edinenler varmı? sayfa bu https://www.amdrewards.com/claim-reward

bundle.PNG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mass Effect Andromeda

Neredeyse herkes gibi ben de pas geçmiştim bu oyunu ama geçenlerde indirimde güzel bir fiyata yakalayınca şans vereyim dedim.

Oyun iyi, oyun ilk çıktığında gördüğümüz çoğu şeyi düzeltmişler. Tabi yine de bazı cutscene'lerde karakterlerin yüz animasyonları ve gereksiz ara yüklemeler hala rahatsız ediyor ama bunun dışında gayet Mass Effect ismine yakışır bir oyun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonlara doğru biraz bayıyor oyun sadece. Görevler/gezegenler çok birbirinin tekrarı oluyor. Rezalet bir oyun değil asla. 5 dolar falan anca eder

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de geçen  Mass Effectim tuttu ve 4823 kere bitirdiğim triology i artık oynayamayacağım için Andromedanın güzide satış ortamlarında hangi fiyatlara düştüğünü kontrol ettim... 5-7 euro/dolar aralıklarına indiğini farkedince aslında alınabilirmiş hea diye düşünmüştüm.. Tam bunun üzerine siz gençler de benzer laflar edince içten içe heyecanlandım, bakalım tekrar bu aralığa düşsün de alayım...  

8 minutes ago, Atrin said:

Rezalet bir oyun değil asla. 5 dolar falan anca eder

gil-head-explode-again.gif

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus hocam kabooomluk bir durum yok. rezalet bir oyun benim için bedava verilse oynanmaması gereken oyundur :) Andromeda o kategoride değil. Anca 5 dolar eder işte. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin bence sen bunu bilerek yapıosun :lol: 

5 dolarlık oyun rezaletin olsa olsa 1-2 tık üstüdür ki bu da  sıralamada "boktan hallice" durumuna girer ... brainfuck yapmaya çalışıosun  :DD

Neyse zaten origin access basic kullanıcaktım bu ay.. bunu da beleşten oyniim bitiriim diyerekten başladım bugun..  2 saatlik ilk bakışla :

Gavurların "production value" dediği yerden girersek... Oyun aslında gerçek bir AAA yapım. Görseller, gemiler,effektler,uzay,sci-fi vs vs gerçekten Mass Effect 1 - 2 kalitesinde... Ama işte karakterlerin scriptleri, bakışları falan baya malafatca olmuş...  Yanımızdaki beyaz saçlı bi abla var her sahnede baktım, istisnasız gülüyo kadın.. "baban ölmüş ama zaten yaşlanmıştı ya sen geç yerine hi hi"  veya "oo bu gezegenin am.na ko...muslar neyse canımız saolsun hihi" suratıyla konusuo..  Konusmalar, dialoglar  falan cok casual devamlı bi

A- "napıcam ben ya"

B- "hadi hadi aslansın kaplansın yaparsın sen"   kafasında geçiyor.. 

Esas karakterimi bayan seçmediğim için "gözler kalbin aynasıdır" durumunu yaşamadım ki bence gereksiz ötesi abartılan bir durumdu bütün reviewlarda... Dana gibi oyun yapılmış, millet yok esas kızın yanakları çok tombul gözlerinin de beyazı fazla oha bu ne ya böyle oyun mu olur 5/10 veriyorum falan yazıyordu.. 

Neyse devam eden günlerde yeni yorumlarda bulunucam .. hatta bunu da burdan kopyalayıp  devamıyla birlikte andromeda başlığına yazarım... 

PS: en son Assasins Creed Oddysey ile iligili başlık açıp onunla ilgili konuşmuştum... parasına puluna hiç girmeden biri çıkıp "abi iki oyun çok farklı ama hiç karşılaştırılmaz ki" falan diye dötünden sallamadan.....  sevmediğim bazı-çoğu özelliğine rağmen Andromeda Oddyseyi bardağıyla tokatlar kimse kusura bakmasın... diyeyim.

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun 5 dolardan çok daha fazlasını hakediyor, Atrin beklentiyi düşük tutmak için öldürmüş.

Bu ana karakterlerin sorunlarını çözen yamalar var ama ben girmedim o işe, olduğu gibi kabullendim bunları ama gereksiz uzun iniş kalkış videoları, tren videosu falan çok canımı sıkıyor. Belki bunlar için mod olayına girebilirim.

Oyundaki en kanıma dokunan olay insan karakterlerin çok zorlama tipler olması. Yani her ırktan her inançtan adam olsun diye bokunu çıkarmışlar. Biri hintli biri zenci, öteki koreli, diğeri çinli... sokayım sizin sosyal doğruculuğunuza.

Zenci derken yanlış anlaşılmasın sadece ten rengi olarak değil, konuşması saçı başı hareketleri ile bugünün harlem zencisi. Hintli hala hintli, yıl 2185 andromeda galaksisine gönderilmiş hintli hala aksanlı konuşuyor falan.

Dişi karakterler hepsi çirkin lezbiyen feminist tipler şeklinde modellenmiş.

Çok zorlama yani. Andromeda galaksisine gönderilmiş öncü birlik misiniz, Detroit'in kenar mahallesindeki lisede misiniz belli değil.

Bunları görmezden gelirseniz oyun çok iyi. Teknik olarak falan frostbite yardırıyor, mekanlar şehirler gemiler araçlar, 10 numara tasarlanmış modellenmiş. Hikaye görevler tekrar etse de klasik Mass Effect tarzı sonuçta. Mass Effect seviyorsanız rahatsız etmez bu.

Önceki mesajımda da dediğim gibi Mass Effect seviyorsanız, alın oynayın, kesinlikle pişman olmazsınız.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Narcissus said:

"napıcam ben ya"

B- "hadi hadi aslansın kaplansın yaparsın sen"   kafasında geçiyor.. 

Spoiler

Önceki oyunlarda ana karakterin sıradan bir adamdan kahramana dönüşme süreci vardı, bu oyunda diktatör ölünce yerine geçen şımarık sünepe veliaht gibi daha oyunun başında şak diye insanlığın umudu biz oluyoruz. Keşke bu geçiş süreci oyunun hikayesine iyice yayılsaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, Whooosh said:

Çok zorlama yani. Andromeda galaksisine gönderilmiş öncü birlik misiniz, Detroit'in kenar mahallesindeki lisede misiniz belli değil.

:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farcry 5 NewDawn haberi okuyunca incelemesine bakıp bir hevesle FarCry 5'e  başladım hızlıca bitirir yeni oyuna geçerim diye düşündüm oyuna başladık vesselam, kaç zamandır değiştirmeyi istediğim GTX950'de bile yağ gibi akıyor 1080p'de, işin ilginç tarafı kart gayet akıcı oynatıyor fakat bu seferde oyun çok yavan olmuş hiç tat vermiyor, içerik detaylı olsada son iki oyundakine göre pek bir farklılık yok gibi, teknik gelişmeler hayli iyi olsada O eski tadı alamadım. bu oyun için zaman kaybedemem Cuma'yı zor görür bu oyun.

Allahtan konsol var...:8 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, mehmetclk said:

Farcry 5 NewDawn haberi okuyunca incelemesine bakıp bir hevesle FarCry 5'e  başladım hızlıca bitirir yeni oyuna geçerim diye düşündüm oyuna başladık vesselam, kaç zamandır değiştirmeyi istediğim GTX950'de bile yağ gibi akıyor 1080p'de, işin ilginç tarafı kart gayet akıcı oynatıyor fakat bu seferde oyun çok yavan olmuş hiç tat vermiyor, içerik detaylı olsada son iki oyundakine göre pek bir farklılık yok gibi, teknik gelişmeler hayli iyi olsada O eski tadı alamadım. bu oyun için zaman kaybedemem Cuma'yı zor görür bu oyun.

FC5 e başlarken ben de epey beklenti içindeydim ama sonra düşündüm illa süper hikaye bilmem ne olmasın varsın , etraf güzel , attack heli ile orayı burayı patlatma güzel , eğlence için oynuyorum ve heryere dalıyorum .. Bu şekilde epey zevkli oluyor tavsiye ederim ..çok şaapmamak lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, mehmetclk said:

FC5 için düşüncelerim aynı ancak FCND ondan çok daha başarılı geldi bana. Hatta bir noktada hikayesi FC5 ile bağlanıyor. Ben keyifle oynuyorum şimdilik. Aslında sonlara doğru o da tekrara giriyor ama hala keyifli gidiyor şimdilik.

FC5 yerine New Dawn'ı tavisye ederim oynayacak olanlara...

Hatta yeri gelmişken FC: Primal'ı da oynayın derim. Özellikle Primal'dan sonra New Dawn'ı oynamak çok daha anlamlı oluyor çünkü aynı harita üzerinde geçiyor hikayeleri. Tek farkı zaman ve teknoloji. Oynanış olarak da birbirlerine çok benziyorlar zaten. İkisi de ayrı keyif veriyor. Hatta Primal'ın "ilkel" hali çok cezbetti beni. Ardından alışılmışın dışında bir renk cümbüşü içinde olan New Dawn gelince farklı bir psikolojiye giriyor insan. İkisi de güzel oyun bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dragons crown pro

ben gayet beğendim. 2d action rpg bir oyun, grafikler inanılmaz güzel. çocukluğumda oynadığım golden axe havası var. atari salonları zamanlarını hatırlayanlar sever büyük ihtimal.

dc-pro-review-1.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Golden Axe diyince ilgimi çekti şimdi. Uzun zamandır 2d platformer tarzı birşeyler canım çekiyor aslında, bende bir bakayım şu merete bir :8 Lol gerçi bu PS4 içinmiş...

Neyse Hearthstonea devam :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Golden Axe derken uzun süre sverek oynadığım Gods vardı. Yenilendimi varmı piyasada yoksa tozlu raflardamı kaldı bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu indirimiyle Little Nightmares aldım. 2 saatlik oyun, gayet güzel ve zevkli. 14 TL'ye full paket alınca çok da acıtmadı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok